Доставка, инсталиране, тестване и внедряване на система за електронно наблюдение с включени параметри за изграждане на цялостна платформа, включваща хардуер и софтуер, поддържащо обучение за инсталира
Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“
Предметът на обществената поръчка включва доставка, инсталиране, тестване и внедряване на система за електронно наблюдение с включени параметри за изграждане на цялостна платформа, включваща хардуер и софтуер, поддържащо обучение за инсталиране и диагностика, консумативи, гаранционна поддръжка и обучение на персонала на ГДИН.
Краен срокСрокът за получаване на офертите беше 2017-07-24. Обществената поръчка беше публикувана на 2017-06-16.
ДоставчициСледните доставчици са споменати в решенията за възлагане или в други документи за обществени поръчки:
Кой? Какво?- • Системи и уреди за наблюдение и безопасност › Система за наблюдение
- • Услуги, свързани с "Човешки ресурси", без услуги по набиране, подбор и предоставяне на персонал › Услуги, свързани с обучение на персонала
История на обществените поръчки
| Дата | Документ |
|---|---|
| 2017-06-16 | Обявление за поръчка |
| 2018-02-19 | Обявление за възлагане на поръчка |
Обявление за поръчка (2017-06-16)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Система за наблюдение
Кратко описание:
Метаданни на обявлението
Оригинален език: български 🗣️
Вид на документа: Обявление за поръчка
Естество на договора: Доставки
Регламент: Европейски съюз
Общ терминологичен речник за обществените поръчки (CPV)
Код: Система за наблюдение 📦
Допълнителен CPV код: Система за наблюдение 📦
Място на изпълнение
NUTS-регион: България 🏙️
Процедура
Вид на процедурата: Открита процедура
Вид на офертата: Кандидатстване за всички лотове
Критерии за награждаване
Икономически най-изгодната оферта
Възлагащ орган
Идентичност
Държава: България 🇧🇬
Вид на възложителя: Министерство или всякакъв друг национален или федерален орган
Име на възложителя: Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“
Пощенски адрес: бул. „Ген. Николай Г. Столетов“ № 21
Пощенски код: 1309
Пощенски град: София
Контакт
Интернет адрес: http://www.gdin.bg 🌏
Електронна поща: lop@gdin.bg 📧
Телефон: +359 28139-257/+359 28319-258/+359 28319-106/+359 28319-183 📞
Факс: +359 28139-107/+359 28139-257 📠
URL за документи: http://profile.gdin.bg/4ef4986ddac84542a155a04ce17eee4d 🌏
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2017-06-16 📅
Краен срок за подаване: 2017-07-24 📅
Дата на публикуване: 2017-06-20 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2017/S 116-233159
Брой на ОВ-S: 116
Допълнителна информация
Обект
Обхват на обществената поръчка
Очаквана обща стойност: 1462896.67 BGN 💰
Кратко описание:
Очаквана стойност без ДДС: 1462896.67 BGN 💰
Продължителност: 10 месеца
Наименование на финансирания от ЕС проект или програма: Договор № BG05SFOP001-3.001-0005-C01/14.12.2016, проект: „Модернизиране на пенитенциарната система в България“, финансиран от ОП „Добро управление“, чрез ЕСФ.
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ и териториалните ѝ служби.
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Годност за упражняване на професионалната дейност: Възложителят не поставя изисквания.
Икономическо и финансово състояние:
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
Технически и професионални способности:
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
Изпълнение на договора
Условия за изпълнение на договора:
Процедура
Час за получаване на офертите: 17:00
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Срок на валидност на офертата: 3 месеца
Дата на отваряне на офертите: 2017-07-25 📅
Час на отваряне на офертите: 11:00
Място: Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“, гр. София, бул. „Столетов“ № 21.
Допълнителна информация:
Критерий за качество (наименование): Технически показател
Критерий за качество (тежест): 60
Тегло на цената: 40
Възлагащ орган
Идентичност
Национален регистрационен номер: 129010029
Контакт
Звено за контакт: Васил Василев; Милена Георгиева
Интернет адрес: www.gdin.bg 🌏
Адрес на профила на купувача: http://profile.gdin.bg/4ef4986ddac84542a155a04ce17eee4d 🌏
URL на документите: http://profile.gdin.bg/4ef4986ddac84542a155a04ce17eee4d 🌏
Препратка
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Пощенски адрес: бул. „Витоша“ № 18
Пощенски град: София
Пощенски код: 1000
Държава: България 🇧🇬
Телефон: +359 29884070 📞
Електронна поща: cpcadmin@cpc.bg 📧
Факс: +359 29807315 📠
Интернет адрес: http://www.cpc.bg 🌏
Информация относно сроковете за подаване на жалби:
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Система за наблюдение
Кратко описание:
Предметът на обществената поръчка включва доставка, инсталиране, тестване и внедряване на система за електронно наблюдение с включени параметри за изграждане на цялостна платформа, включваща хардуер и софтуер, поддържащо обучение за инсталиране и диагностика, консумативи, гаранционна поддръжка и обучение на персонала на ГДИН.
Покажи повече
Оригинален език: български 🗣️
Вид на документа: Обявление за поръчка
Естество на договора: Доставки
Регламент: Европейски съюз
Общ терминологичен речник за обществените поръчки (CPV)
Код: Система за наблюдение 📦
Допълнителен CPV код: Система за наблюдение 📦
Място на изпълнение
NUTS-регион: България 🏙️
Процедура
Вид на процедурата: Открита процедура
Вид на офертата: Кандидатстване за всички лотове
Критерии за награждаване
Икономически най-изгодната оферта
Възлагащ орган
Идентичност
Държава: България 🇧🇬
Вид на възложителя: Министерство или всякакъв друг национален или федерален орган
Име на възложителя: Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“
Пощенски адрес: бул. „Ген. Николай Г. Столетов“ № 21
Пощенски код: 1309
Пощенски град: София
Контакт
Интернет адрес: http://www.gdin.bg 🌏
Електронна поща: lop@gdin.bg 📧
Телефон: +359 28139-257/+359 28319-258/+359 28319-106/+359 28319-183 📞
Факс: +359 28139-107/+359 28139-257 📠
URL за документи: http://profile.gdin.bg/4ef4986ddac84542a155a04ce17eee4d 🌏
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2017-06-16 📅
Краен срок за подаване: 2017-07-24 📅
Дата на публикуване: 2017-06-20 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2017/S 116-233159
Брой на ОВ-S: 116
Допълнителна информация
Получените оферти се отварят на публично заседание, на което могат да присъстват участниците в процедурата или техни упълномощени представители, както и представители на средствата за масово осведомяване, съгласно чл. 54, ал. 2 от ППЗОП.
Обект
Обхват на обществената поръчка
Очаквана обща стойност: 1462896.67 BGN 💰
Кратко описание:
Общата цел на настоящата обществена поръчка е доставка, инсталация, тестване и внедряване на система за електронно наблюдение с включени параметри за изграждане на цялостна платформа, включваща хардуер и софтуер, поддържащо обучение за инсталиране и диагностика, консумативи, гаранционна поддръжка и обучение на персонала на ГДИН.
Покажи повече
В предмета на поръчката са включени следните основни видове дейности:
1. Доставка на Система за електронно наблюдение (СЕН), включваща 200 комплекта, състоящи се от персонални настолни устройства за радиочестотен контрол (приемо-предавателни устройства — ПУ) и електронни гривни (устройство за персонална идентификация — УПИ) и 50 броя автономно преносимо (проследяващо) устройство за персонална идентификация — АПУПИ, и Централна компонента на СЕН (състояща се от хардуер и софтуер, включително и лицензи).
Покажи повече
2. Доставка на хардуерно и комуникационно оборудване, софтуер и лицензи, необходими за ЦК и КЦ на СЕН — 1 (един) бр. комуникационен шкаф; 2 (два) бр. сървъри; 2 (два) бр. комутатори; 2 (два) бр. SAN комутатори и 1 (един) бр. дисков масив.
3. Конфигуриране и интегриране на 60 броя крайни устройства за работа и комуникация с ЦК и КЦ на СЕН, осигурени от Възложителя;
4. Инсталиране на хардуерно, комуникационно оборудване и софтуер;
5. Инсталиране и настройване на СЕН върху доставеното хардуерно оборудване;
6. Тестване на СЕН;
7. Обучение на потребители и администратори на СЕН;
8. Пускане на СЕН в реална експлоатация.
9. Гаранционна поддръжка на СЕН и предвидения хардуер, за период не по-малък от 36 месеца /Изпълнителят следва да поддържа платформата и да извърши гаранционната поддръжка на цялото оборудване на СЕН. Възложителят изисква минимален период за извършване на гаранционна поддръжка — не по-малък от 36 месеца за всички компоненти на системата. Гаранционната поддръжка да покрива труда и всички вложени резервни части при ремонт/.
Покажи повече
СЕН следва да бъде изградена в съответствие с предварителните условия за допустимост на проекти по Оперативна програма „Добро управление“.
Продължителност: 10 месеца
Наименование на финансирания от ЕС проект или програма: Договор № BG05SFOP001-3.001-0005-C01/14.12.2016, проект: „Модернизиране на пенитенциарната система в България“, финансиран от ОП „Добро управление“, чрез ЕСФ.
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ и териториалните ѝ служби.
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Годност за упражняване на професионалната дейност: Възложителят не поставя изисквания.
Икономическо и финансово състояние:
Участникът трябва да е реализирал минимален оборот в сферата, попадаща в обхвата на поръчката за последните 3 приключили финансови години в зависимост от датата, на която участникът е създаден или е започнал дейността си.
Съответствието си с поставения критерий за подбор, участниците декларират както следва:
При подаване на оферта участниците декларират съответствието с минималното изискване чрез попълване на информацията в предвидената част на Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). Участникът следва да предостави информация в Част ІV, Раздел Б, т. 2б) от ЕЕДОП.
Покажи повече
Съответствието на участниците с поставеното изискване се доказва от участника, определен за изпълнител, преди сключване на договора за възлагане със следните документи: справка за оборота в сферата, попадаща в обхвата на поръчката.
Участникът следва да е реализирал минимален оборот в сферата, попадаща в обхвата на поръчката в размер на 800 000 BGN за последните 3 (три) приключили финансови години, в зависимост от датата, на която участникът е създаден или е започнал дейността си.
Покажи повече
Под „оборот в сферата, попадаща в обхвата на поръчката“ се разбира сума, равна на частта от нетните приходи от продажби, реализирани от дейности, попадащи в обхвата на обществената поръчка (§ 2, т. 67 от ДР на ЗОП).
Под „обхват“ се разбира: доставка и/или изграждане на системи за електронно наблюдение и/или проследяване.
1. Участникът следва да е изпълнил дейности с предмет и обем, идентичен или сходен с този на поръчката, най-малко за последните 3 години от датата на подаване на офертата.
Данните се представят чрез попълване на информацията в предвидената част на ЕЕДОП. Участникът следва да предостави информацията в Част ІV, Раздел В, т. 1б) от ЕЕДОП.
За доказване на това изискване участникът, определен за изпълнител, представя списък на доставките, които са идентични или сходни с предмета на поръчката, с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с доказателство за извършената доставка.
Покажи повече
2. Участникът следва да разполага с персонал и/или ръководен състав с определена професионална компетентност за изпълнението на поръчката.
При подаване на оферта участниците декларират съответствието с минималното изискване, чрез посочване на наличието на персонал с опредена професионална компетентност, участниците следва да посочат ръководител и състава от специалисти, които ще изпълнят поръчката, както и данни за придобитото от тях образование, включително дипломи и/или сертификати или еквивалентни документи за квалификация и всички други изисквания към персонала, поставени от Възложителя (посочват се вид и номер на диплом/сертификат или друг документ, срок на валидност, издаващ орган, евентуално web-адрес, на който може да бъде намерена информация за посочения сертификат).
Покажи повече
Съответствието си с поставения критерий за подбор, участниците декларират както следва: В Част IV, Раздел В, т. 6 от ЕЕДОП участникът следва да предостави за всяко лице от предложения екип информацията, необходима да се установи съответствие с изискванията, поставени от Възложителя
Покажи повече
За доказване на това изискване участникът, определен за изпълнител представя списък на персонала, който ще изпълнява поръчката, в т.ч. и ръководител, които ще отговарят за изпълнението, в който е посочена професионална компетентност на лицата.
Ако участникът прецени, че за изпълнение на поръчката са необходими и други лица, извън минимално посочените от възложителя, то той следва да ги посочи в списъка с експерти.
3. Участниците трябва да имат внедрена системи за управление на качеството с обхват съответстващ на предмета на поръчката;
Съответствието си с поставения критерий за подбор, участниците декларират чрез посочване на стандарта, съгласно който прилагат внедрена и сертифицирана система за управление на качеството с обхват, съответстващ на предмета на обществената поръчка. Данните се представят чрез попълване на информацията в предвидената част на ЕЕДОП. Участникът следва да предостави информацията в Част ІV, Раздел Г от ЕЕДОП.
Покажи повече
Участникът, определен за изпълнител, представя сертификат (заверено „вярно с оригинала“ копие на валиден към датата на подаване на офертите), издаден от независими лица, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция „Българска служба за акредитация“ или от друг национален орган по акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация, за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл. 5а, ал. 2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието. Възложителят приема еквивалентни сертификати, издадени от органи, установени в други държави членки. Възложителят приема и други доказателства за еквивалентни мерки за осигуряване на качеството, когато участникът не е имал достъп до такива сертификати или е нямал възможност да ги получи в съответните срокове по независещи от него причини.
Покажи повече
1. Участникът следва да е изпълнил 1 (една) дейност с предмет и обем, идентичен или сходен с този на поръчката, най-малко за последните 3 години от датата на подаване на офертата.
Под „сходен“ предмет се разбира: доставка и/или изграждане на системи за електронно наблюдение и/или проследяване.
2. Участникът следва да разполага минимум с 3 (три) технически лица и 1 (един) ръководител с професионална компетентност, необходими за изпълнението на поръчката, както следва:
Ръководител — следва да притежава образователна степен „магистър“ или еквивалент в областта на „Социални, стопански, правни“, „Природни науки, математика и информатика“, „Технически науки“ или еквивалент. Да притежава управленски опит в управление на проект и/или дейност в сферата на електро-радио-телекомуникации и/или електронното наблюдение минимум 3 години или минимум 1 изпълнен проект с предмет, съответстващ на предмета на поръчката.
Покажи повече
Техническите лица — следва да притежават образователна степен „бакалавър“ или еквивалент в областта на „Природни науки, математика и информатика“, „Технически науки или еквивалент, миниум 2 години професионален опит в сферата на електро-радио-телекомуникации и/или електронното наблюдение или да е участвал в изпълнението на поне 1 проект с предмет, съответстващ на предмета на поръчката.
Покажи повече
Забележка: 1 експерт не може да заема 2 позиции в екипа за изпълнение на поръчката.
3. Участниците трябва да имат внедрена система за управление на качеството по стандарт EN ISO 9001:2015 или еквивалентен, с обхват съответстващ на предмета на поръчката;
4. Участниците трябва да имат внедрена система за информационна сигурност по стандарт EN ISO 27001:2013 или еквивалентен с обхват, съответстващ на предмета на поръчката.
Условия за изпълнение на договора:
Възложителят ще отстранява от участие в процедурата участник, за който е налице някое от обстоятелствата по чл. 54, ал. 1, чл. 55, ал. 1. т. 1 и 4 и чл. 107 от ЗОП. Възложителят ще отстранява от участие в процедурата участник чието предложение за изпълнение на поръчката не отговаря на всички условия на техническата спецификация и за когото важат забраните по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните тях лица и техните действителни собственици
Покажи повече
Когато участник в процедурата е обединение, което не е юридическо лице, се изисква копие от документа, от който да е видно правното основание за създаване на обединението, както и правата и задълженията на участниците в обединението; разпределението на отговорността между членовете на обединението; дейностите, които ще изпълнява всеки член на обединението във връзка с настоящата обществена поръчка.
Покажи повече
Процедура
Час за получаване на офертите: 17:00
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Срок на валидност на офертата: 3 месеца
Дата на отваряне на офертите: 2017-07-25 📅
Час на отваряне на офертите: 11:00
Място: Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“, гр. София, бул. „Столетов“ № 21.
Допълнителна информация:
Получените оферти се отварят на публично заседание, на което могат да присъстват участниците в процедурата или техни упълномощени представители, както и представители на средствата за масово осведомяване, съгласно чл. 54, ал. 2 от ППЗОП.
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Технически показател
Критерий за качество (тежест): 60
Тегло на цената: 40
Възлагащ орган
Идентичност
Национален регистрационен номер: 129010029
Контакт
Звено за контакт: Васил Василев; Милена Георгиева
Интернет адрес: www.gdin.bg 🌏
Адрес на профила на купувача: http://profile.gdin.bg/4ef4986ddac84542a155a04ce17eee4d 🌏
URL на документите: http://profile.gdin.bg/4ef4986ddac84542a155a04ce17eee4d 🌏
Препратка
Допълнителна информация
Гаранцията, обезпечаваща изпълнението на договора, е размер на 4% от стойността на поръчката без ДДС. Гаранцията за изпълнение се предоставят в 1 от следните форми: 1. парична сума; 2. банкова гаранция; 3. застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранцията по т. 1 или 2 може да се предостави от името на изпълнителя за сметка на трето лице — гарант.
Покажи повече
Комплексната оценка (КО) на офертата на отделния участник се определя по следната формула: Кi = Цi х 40% + Ti х 60%, където: Цi е Ценови показател, а Ti — Технически показател, детайлно описани в раздел XI. Методика за определяне на комплексната оценка на офертите от документацията за обществената поръчка.
Покажи повече
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Пощенски адрес: бул. „Витоша“ № 18
Пощенски град: София
Пощенски код: 1000
Държава: България 🇧🇬
Телефон: +359 29884070 📞
Електронна поща: cpcadmin@cpc.bg 📧
Факс: +359 29807315 📠
Интернет адрес: http://www.cpc.bg 🌏
Информация относно сроковете за подаване на жалби:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП — в 10-дневен срок от изтичане на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП.
Източник: OJS 2017/S 116-233159 (2017-06-16)
Обявление за възлагане на поръчка (2018-02-19)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Обща стойност на поръчката: 1117976.80 BGN 💰
Метаданни на обявлението
Вид на документа: Обявление за възлагане на поръчка
Процедура
Вид на офертата: Не е приложимо
Възлагащ орган
Идентичност
Име на възложителя: Главна дирекция Изпълнение на наказанията“
Контакт
Телефон: +359 281389-225/+359 28139-257/+359 28139-106 📞
Факс: +359 28139-107 📠
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2018-02-19 📅
Дата на публикуване: 2018-02-21 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2018/S 036-078315
Препратка към обявление: 2017/S 116-233159
Брой на ОВ-S: 36
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Наименование на финансирания от ЕС проект или програма: Договор № BG05SFOP001-3.001-0005-C01/14.12.2016, проект: „Модернизиране на пенитенциарната система в България“, финансиран от ОП „Добро управление”, чрез ЕСФ.
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ и териториалните й служби.
Възлагане на договор
Дата на сключване на договора: 2018-02-08 📅
Възлагащ орган
Контакт
Звено за контакт: Васил Василев; Юлиян Шемширов
Източник: OJS 2018/S 036-078315 (2018-02-19)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Обща стойност на поръчката: 1117976.80 BGN 💰
Метаданни на обявлението
Вид на документа: Обявление за възлагане на поръчка
Процедура
Вид на офертата: Не е приложимо
Възлагащ орган
Идентичност
Име на възложителя: Главна дирекция Изпълнение на наказанията“
Контакт
Телефон: +359 281389-225/+359 28139-257/+359 28139-106 📞
Факс: +359 28139-107 📠
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2018-02-19 📅
Дата на публикуване: 2018-02-21 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2018/S 036-078315
Препратка към обявление: 2017/S 116-233159
Брой на ОВ-S: 36
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
1. доставка на Система за електронно наблюдение (СЕН), включваща 200 комплекта, състоящи се от ПУ и електронни гривни — УПИ и 50 броя АПУПИ, и Централна компонента на СЕН (състояща се от хардуер и софтуер, включително и лицензи);
2. доставка на хардуерно и комуникационно оборудване, софтуер и лицензи, необходими за ЦК и КЦ на СЕН — 1 (един) бр. комуникационен шкаф; 2 (два) бр. сървъри; 2 (два) бр. комутатори; 2 (два) бр. SAN комутатори и 1 (един) бр. дисков масив;
3. конфигуриране и интегриране на 60 броя крайни устройства за работа и комуникация с ЦК и КЦ на СЕН, осигурени от Възложителя;
4. инсталиране на хардуерно, комуникационно оборудване и софтуер;
5. инсталиране и настройване на СЕН върху доставеното хардуерно оборудване;
6. тестване на СЕН;
7. обучение на потребители и администратори на СЕН;
8. пускане на СЕН в реална експлоатация;
9. гаранц. поддръжка на СЕН и предвидения хардуер, за период не по-малък от 36 мес.
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ и териториалните й служби.
Възлагане на договор
Дата на сключване на договора: 2018-02-08 📅
Възлагащ орган
Контакт
Звено за контакт: Васил Василев; Юлиян Шемширов
Източник: OJS 2018/S 036-078315 (2018-02-19)
Нови обществени поръчки в свързани категории 🆕
- Оборудване за безопасност, противопожарно, полицейско и отбранително оборудване (1 нови обществени поръчки)