„Предоставяне на финансови услуги от кредитни институции за нуждите на Държавно предприятие „Български спортен тотализатор (ДП БСТ)“

БЪЛГАРСКИ СПОРТЕН ТОТАЛИЗАТОР ДП

Обществената поръчка, изпълнима при условията, описани в документацията за участие в процедурата е с предмет „Предоставяне на финансови услуги от кредитни институции за нуждите на Държавно предприятие „Български спортен тотализатор (ДП БСТ)“. С настоящата обществена поръчка ДП БСТ възнамерява да възложи на не повече от седем изпълнители да осъществяват комплексно банково обслужване чрез предоставянето на финансови услуги, включващи извършване на всички банкови операции, свързани с дейността на предприятието: откриване и поддържане на разплащателни, депозитни и други банкови сметки в евро или друга валута; извършване на плащания от наличността на сметките по сметки на контрагенти на Възложителя; предоставяне на информация за състоянието на сметките, салда и обороти по тях, включително и чрез достъп по електронен път; осигуряване на интернет банкиране за съставяне на банкови платежни документи; превеждане на заплати на служителите и работниците на Възложителя по разплащателни сметки, плащане на масови файлове, създаване на многоредови нареждания, и други в съответствие с нуждите на Възложителя.

Краен срок

Срокът за получаване на офертите беше 2026-04-02. Обществената поръчка беше публикувана на 2026-03-02.

Доставчици

Следните доставчици са споменати в решенията за възлагане или в други документи за обществени поръчки:

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-03-02 Обявление за поръчка
2026-08-05 Обявление за възлагане на поръчка
Обявление за поръчка (2026-03-02)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Предоставяне на финансови услуги от кредитни институции за нуждите на Държавно предприятие „Български спортен тотализатор (ДП БСТ)“
Референтен номер: 560924
Кратко описание:
Обществената поръчка, изпълнима при условията, описани в документацията за участие в процедурата е с предмет „Предоставяне на финансови услуги от кредитни институции за нуждите на Държавно предприятие „Български спортен тотализатор (ДП БСТ)“. С настоящата обществена поръчка ДП БСТ възнамерява да възложи на не повече от седем изпълнители да осъществяват комплексно банково обслужване чрез предоставянето на финансови услуги, включващи извършване на всички банкови операции, свързани с дейността на предприятието: откриване и поддържане на разплащателни, депозитни и други банкови сметки в евро или друга валута; извършване на плащания от наличността на сметките по сметки на контрагенти на Възложителя; предоставяне на информация за състоянието на сметките, салда и обороти по тях, включително и чрез достъп по електронен път; осигуряване на интернет банкиране за съставяне на банкови платежни документи; превеждане на заплати на служителите и работниците на Възложителя по разплащателни сметки, плащане на масови файлове, създаване на многоредови нареждания, и други в съответствие с нуждите на Възложителя.
Покажи повече
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Услуги в областта на банковото дело 📦
Очаквана стойност без ДДС: 500 000 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 560924
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: София (столица) 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Продължителност на договора, рамковото споразумение или динамичната система за покупки
Този договор подлежи на подновяване
Описание
Описание на подновяванията: Предходната обществена поръчка е с УИН 04666-2023-0010.
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
Описание
Основен обект или място на изпълнение: Място на изпълнение –територията на Република България.

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-04-02 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-04-03 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-04-03 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Необходимост от разрешение или членство в конкретна организация за договори за услуги
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците следва да притежават валидно/ен разрешение/лиценз за извършване на банкова дейност, съгласно Закона за кредитните институции, издадено от Българската народна банка – за участниците, които са банки със седалище в Република България или банки със седалище в чужбина, които участват чрез свой клон в страната. Участниците, лицензирани в държава-членка на ЕС, представят съответни разрешения и/или регистрации за извършване на дейност за съответния вид финансова услуга, съгласно законите на държавата по регистрация на участника. ДОКАЗВАНЕ: За доказване на съответствието си с изискването за годност участникът попълва ЕЕДОП в част IV: Критерии за подбор, б. А „Годност”, като от описанието следва да се установява наличието на валидно/ен разрешение/лиценз за извършване на банкова дейност, съгласно Закона за кредитните институции, издадено от Българската народна банка – за участниците в обявата, които са банки със седалище в Република България или банки със седалище в чужбина, които участват чрез свой клон в страната. За участниците, лицензирани в държава-членка на ЕС - съответни разрешения и/или регистрации за извършване на дейност за съответния вид финансова услуга, съгласно законите на държавата по регистрация на участника. За доказване на изискването за подбор при сключване на договора избраният за изпълнител представя: - Заверено копие на валидно/ен разрешение/лиценз за извършване на банкова дейност, съгласно Закона за кредитните институции, издадено от Българската народна банка – за участниците в обявата, които са банки със седалище в Република България или банки със седалище в чужбина, които участват чрез свой клон в страната. За участниците, лицензирани в държава- членка на ЕС - съответните разрешения и/или регистрации за извършване на дейност за съответния вид финансова услуга, съгласно законите на държавата по регистрация на участника. В случай, че участникът е чуждестранно лице или обединение, в което участва чуждестранно лице се представя еквивалентен документ, издаден от съответния компетентен орган в държавата, в която чуждестранното лице е установено. Документът се представя и в превод на български език.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП).
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 113 от Закона за Сметната палата; с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Български спортен тотализатор дп
Национален регистрационен номер: 202766380
Пощенски адрес: ул. ,,Хайдушко изворче'' № 28
Пощенски код: 1618
Пощенски град: гр. София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Мария Георгиева Мудева
Електронна поща: mariamudeva@gmail.com 📧
Телефон: +359882383814 📞
URL: https://toto.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/5625 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/560924 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/560924 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
1. Други основания за отстраняване от участие: 1.1. Освен на основанията по чл. 54, ал. 1, т. 1-7 от ЗОП, възложителят участник в процедурата, който не е изпълнил изискванията, посочени в чл. 107 ЗОП, а именно: 1. участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка, поканата за потвърждаване на интерес или в покана за участие в преговори, или в документацията; 2. участник, който е представил оферта, която не отговаря на: а) предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; б) правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10 към чл. 72, ал. 4 от ЗОП; 3. участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 ЗОП или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 - 5 ЗОП; 4. участници, които са свързани лица; 5. участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност; 6. лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10 ЗОП. 1.2. Възложителят отстранява от участие участник, за когото са налице обстоятелствата по чл. 5к, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. Всеки участник представя декларация по образец на Възложителя, удостоверяваща липсата на горепосоченото обстоятелство. Декларацията следва да е неразделна част от Офертата. Възложителят не изисква представяне на гаранция за изпълнение на договора. Участниците могат да получат необходимата информация за задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд, които са в сила в Република България: 􀀁􀀁􀀁􀀁 Относно задълженията, свързани с данъци и осигуровки: Национална агенция по приходите: Информационен телефон на НАП - 0700 18 700; интернет адрес: www.nap.bg 􀀁􀀁􀀁􀀁 Относно задълженията, свързани с опазване на околната среда: Министерство на околната среда и водите: Информационен център на МОСВ: работи за посетители всеки работен ден от 14 до 17 ч.,1000 София, ул. "У. Гладстон" № 67 Телефон: 02/ 940 6331,Интернет адрес: http://www3.moew.government.bg/. 􀀁􀀁􀀁􀀁 Относно задълженията, свързани със закрила на заетостта и условията на труд: Министерство на труда и социалната политика: София 1051, ул. Триадица №2,Телефон: 02/ 8119 443,Интернет адрес: http://www.mlsp.government.bg. Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда”: София 1000, бул. Дондуков №3, тел.:02 8101759; 0700 17670;
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 ЗОП, Жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 - срещу решението за откриване на процедуратаи/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 044-150760 (2026-03-02)
Обявление за възлагане на поръчка (2026-08-05)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Очаквана стойност без ДДС: 500 000 EUR 💰
Обща стойност на обществената поръчка (без ДДС): 500 000 EUR 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-висока оферта): 500 000 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-ниска оферта): 500 000 💰
Продължителност
Начална дата: 2026-07-10 📅
Крайна дата: 2028-07-10 📅

Възлагане на договор

1️⃣
Възлага се поръчка/партида
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
Номер на договора: 261237
Дата на сключване на договора: 2026-07-10 📅
Заглавие: „Предоставяне на финансови услуги от кредитни институции за нуждите на Държавно предприятие „Български спортен тотализатор (ДП БСТ)“
Адрес на договора: https://app.eop.bg/today/560924 🌏
Информация за търгове
Брой получени оферти: 6
Брой на офертите, получени по електронен път: 6
Брой получени оферти от МСП: 0
Брой на офертите, получени от оференти от държави, които не са членки на ЕС: 0
Брой оферти, получени от оференти от други държави-членки на ЕС: 0
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Най-висока оферта: 500 000 💰
Най-ниска оферта: 500 000 💰
Обща стойност на договора/парцела: 500 000 EUR 💰
Офертата е била класирана
Класиране в списъка на победителите: 1
Идентификатор на търга: OF2715132: "ЮРОБАНК БЪЛГАРИЯ АД"
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции: LOT-0001
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Юробанк българия ад
Име и адрес на изпълнителя
Име: Юробанк българия ад
Национален регистрационен номер: 000694749
Пощенски адрес: ул. Околовръстен път №.260
Пощенски код: 1766
Пощенски град: гр. София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Ivan mihaylov strumski
Електронна поща: istrumski@postbank.bg 📧
Телефон: 02 816 69 15 📞
Размер на икономическия оператор: Голямо предприятие

2️⃣
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Същото като: Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Идентификатор на търга: OF2715577: "ЦЕНТРАЛНА КООПЕРАТИВНА БАНКА АД"
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Централна кооперативна банка ад
Име и адрес на изпълнителя
Име: Централна кооперативна банка ад
Национален регистрационен номер: 831447150
Пощенски адрес: ул. Иван Вазов № 2
Пощенски код: 1000
Звено за контакт: Ели Георгиева Иванова
Електронна поща: ivanova.op@ccbank.bg 📧
Телефон: +359 29359011 📞

3️⃣
Идентификатор на търга: OF2715829: "ИНВЕСТБАНК АД"
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Инвестбанк ад
Име и адрес на изпълнителя
Име: Инвестбанк ад
Национален регистрационен номер: 831663282
Пощенски адрес: бул. БЪЛГАРИЯ №.85
Пощенски код: 1404
Звено за контакт: Венцислав Атанасов Пейчев
Електронна поща: vpeychev@ibank.bg 📧
Телефон: +359 24013943 📞

4️⃣
Идентификатор на търга: OF2715940: "ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД"
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Обединена българска банка ад
Име и адрес на изпълнителя
Име: Обединена българска банка ад
Национален регистрационен номер: 000694959
Пощенски адрес: ВИТОША №.89Б
Пощенски код: 1463
Звено за контакт: Gyulyumser Mehmedova Markova
Електронна поща: markova_gy@ubb.bg 📧
Телефон: 02 811 25 24 📞

5️⃣
Идентификатор на търга: OF2717925: "УниКредит Булбанк АД"
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: УниКредит Булбанк АД
Име и адрес на изпълнителя
Име: УниКредит Булбанк АД
Национален регистрационен номер: 831919536
Пощенски адрес: пл. СВЕТА НЕДЕЛЯ 7
Звено за контакт: Пенка Маркова Желязкова
Електронна поща: penka.zhelyazkova@unicreditgroup.bg 📧
Телефон: 02 923 2195 📞

Възлагащ орган
Име и адреси
Звено за контакт: Десислава Иванова Стоянова
Електронна поща: d.stoyanova@toto.bg 📧
Телефон: +359 28181823 📞

Допълнителна информация
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане: не подлежи
Източник: OJS 2026/S 150-544142 (2026-08-05)