Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на лабораторно оборудване и оборудване за измервания в реални условия по проект BG05M2OP001-1.002-0019

Университет по архитектура, строителство и геодезия

Предметът включва доставка, монтаж и въвеждане /пускане/ в експлоатация, гаранционна поддръжка/гаранционно обслужване/ на лабораторно оборудване и оборудване за измервания в реални условия и провеждане на обучение за работа с нея на служители на Възложителя по следните обособени позиции:
Обособена позиция № 1: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка и изпитване на рециклирани зърнести строителни материали“;
Обособена позиция № 2: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка, съхранение и третиране на пробни образци от строителни разтвори и бетони“;
Обособена позиция № 3: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уред за изпитване на мразоустойчивост на строителни разтвори и бетони“ - Хладилна камера за циклично „замразяване и размразяване“.
Подробните изисквания към изпълнението и параметрите на апаратурата, количества и стойности са посочени в част IIра „Техническа спецификация“ от документацията за участие.

Краен срок

Срокът за получаване на офертите беше 2023-09-08. Обществената поръчка беше публикувана на 2023-08-09.

Доставчици

Следните доставчици са споменати в решенията за възлагане или в други документи за обществени поръчки:

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2023-08-09 Обявление за поръчка
2023-11-24 Обявление за възлагане на поръчка
Обявление за поръчка (2023-08-09)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Лабораторно, оптично и прецизно оборудване (без стъклени изделия)
Кратко описание:
Предметът включва доставка, монтаж и въвеждане /пускане/ в експлоатация, гаранционна поддръжка/гаранционно обслужване/ на лабораторно оборудване и оборудване за измервания в реални условия и провеждане на обучение за работа с нея на служители на Възложителя по следните обособени позиции: Обособена позиция № 1: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка и изпитване на рециклирани зърнести строителни материали“; Обособена позиция № 2: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка, съхранение и третиране  на пробни образци от строителни разтвори и бетони“; Обособена позиция № 3: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уред за изпитване на мразоустойчивост на строителни разтвори и бетони“ - Хладилна камера за циклично „замразяване и размразяване“. Подробните изисквания към изпълнението и параметрите на апаратурата, количества и стойности са посочени в част IIра „Техническа спецификация“ от документацията за участие.
Покажи повече
Метаданни на обявлението
Оригинален език: български 🗣️
Вид на документа: Обявление за поръчка
Естество на договора: Доставки
Регламент: Европейски съюз
Общ терминологичен речник за обществените поръчки (CPV)
Код: Лабораторно, оптично и прецизно оборудване (без стъклени изделия) 📦
Допълнителен CPV код: Лабораторно, оптично и прецизно оборудване (без стъклени изделия) 📦
Място на изпълнение
NUTS-регион: София (столица) 🏙️

Процедура
Вид на процедурата: Открита процедура
Вид на офертата: Кандидатстване за всички лотове
Критерии за награждаване
Икономически най-изгодната оферта

Възлагащ орган
Идентичност
Държава: България 🇧🇬
Вид на възложителя: Публичноправна организация
Име на възложителя: Университет по архитектура, строителство и геодезия
Пощенски адрес: бул. ХРИСТО СМИРНЕНСКИ №.1
Пощенски код: 1046
Пощенски град: гр.София
Контакт
Интернет адрес: https://uacg.bg 🌏
Електронна поща: dspasova_adm@uacg.bg 📧
Телефон: +359 29634181 📞
URL за документи: https://app.eop.bg/today/322826 🌏
URL за участие: https://app.eop.bg/today/322826 🌏

Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2023-08-09 📅
Краен срок за подаване: 2023-09-08 📅
Дата на публикуване: 2023-08-14 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2023/S 155-495506
Брой на ОВ-S: 155
Допълнителна информация
Възложителят отстранява от участие в процедурата за възлагане на обществената поръчка участник, който не отговаря на: 1) общите изисквания за лично състояние по чл. 54 от ЗОП, а именно: е осъден с влязла в сила присъда, за престъпление по чл. 108а, чл. 159а - 159г, чл. 172, чл. 192а, чл. 194 - 217, чл. 219 - 252, чл. 253 - 260, чл. 301 - 307, чл. 321, 321а и чл. 352 - 353е от НК; е осъден с влязла в сила присъда, за престъпление, аналогично на тези по т. 1, в др. държава членка или трета страна; има задължения за данъци и задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от ДОПК и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен; е налице неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5; е установено, че: е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор или не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор; е установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, нарушение на Кодекса на труда или на Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен; е налице конфликт на интереси, който не може да бъде отстранен. 2) на изискванията по чл. 55, ал. 1, т. 1, т. 3 – 5 от ЗОП, а именно: обявен е в несъстоятелност или е в производство по несъстоятелност, или е в процедура по ликвидация, или е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от ТЗ, или е преустановил дейността си, а в случай че участникът е чуждестранно лице - се намира в подобно положение, произтичащо от сходна процедура, съгласно законодателството на държавата, в която е установен; сключил е споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган; доказано е, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора; опитал е да: а) повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или б) получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка. Освен на основанията по чл. 54 и чл. 55, ал. 1, т. 1, т. 3-5 от ЗОП, възл-ят отстр. Уч-к, който не отг. на изиск-та по чл. 107 от ЗОП. Основания за отстр. на участник, свързани с националното законодателство: 1) налице са обстоятелствата по чл. 3, т. 8 от ЗИФОДРЮПДРСЛДС; 2) когато участникът е свързано лице по смисъла на §1, т.13 и т.14 от ДР на ЗППЦК; 3) когато участникът е лице по см. на чл. 69 от ЗПКОНПИ; 4) когато за участниците важат забраните, посочени в чл. 5к от Регл. (ЕС) 2022/576 на Съвета от 08.04.2022 г. (Регл. 2022/576) за изменение на Регл. (ЕС) 833/2014 относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. За основанията, свързани с националното законодателство, се представят декларации по образец.
Покажи повече

Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Предметът включва доставка, монтаж и въвеждане /пускане/ в експлоатация, гаранционна поддръжка/гаранционно обслужване/ на лабораторно оборудване и оборудване за измервания в реални условия и провеждане на обучение за работа с нея на служители на Възложителя по следните обособени позиции:
Покажи повече
Обособена позиция № 1: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка и изпитване на рециклирани зърнести строителни материали“;
Обособена позиция № 2: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка, съхранение и третиране  на пробни образци от строителни разтвори и бетони“;
Обособена позиция № 3: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уред за изпитване на мразоустойчивост на строителни разтвори и бетони“ - Хладилна камера за циклично „замразяване и размразяване“.
Подробните изисквания към изпълнението и параметрите на апаратурата, количества и стойности са посочени в част IIра „Техническа спецификация“ от документацията за участие.
Очаквана обща стойност: 112380.47 BGN 💰
Наименование на обособената позиция: Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка и изпитване на рециклирани зърнести строителни материали
Номер на обособената позиция: 1
Кратко описание:
Предметът включва доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на лабораторна челюстна трошачка – 1 брой  и на комплект апаратура за определяне на максимална плътност и на оптималнавлажност на зърнести смеси (Автоматичен CBR-Proctor чук за уплътняване на проби) - 1 брой, описани подробно в техническа спецификация.
Покажи повече
Очаквана стойност без ДДС: 39 694 BGN 💰
Продължителност: 85 дни
Наименование на финансирания от ЕС проект или програма: Проект BG05M2OP001-1.002-0019:„Чисти технологии за устойчива околна среда – води, отпадъци, енергия закръгова икономика“, финансиран от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“,съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове
Проект BG05M2OP001-1.002-0019:„Чисти технологии за устойчива околна среда – води, отпадъци, енергия за
кръгова икономика“, финансиран от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“,
съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове
Наименование на обособената позиция: Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка, съхранение и третиране на пробни образци от строителни разтвори и бетони
Номер на обособената позиция: 2
Кратко описание:
Предметът включва доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на:
Автоклав за циментови състави - 1 брой
Камера (баня) за третиране на образци за изследване на алкална реакция - 1 брой
Водна баня с охладител - 1 брой
Влажна камера - 1 брой
Оборудването, предмет на доставката, е описано подробно в техническа спецификация.
Очаквана стойност без ДДС: 49967.54 BGN 💰
Наименование на обособената позиция: Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уред за изпитване на мразоустойчивост на строителни разтвори и бетони“ - Хладилна камера за циклично „замразяване и размразяване“
Номер на обособената позиция: 3
Кратко описание:
Предметът включва доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уред за изпитване на мразоустойчивост на строителни разтвори и бетони - хладилна камера за циклично „замразяване и размразяване“ - 1 брой съгласно техническа спецификация.
Очаквана стойност без ДДС: 22718.93 BGN 💰
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение:
гр. София-1046, бул. „Христо Смирненски” № 1, Блок Б, Строителен факултет, лабораторни помещения към катедра „Строителни материали и
изолации“.
изолации“

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Годност за упражняване на професионалната дейност:
Възложителят не поставя изисквания за годност (правоспособност) за упражняване на професионална дейност на участниците.
Икономическо и финансово състояние:
Възложителят не поставя изисквания по отношение на икономическото и финансовото състояние на участниците.
Технически и професионални способности:
Участникът следва да е изпълнил дейности с предмет и обем, идентичен или сходен с тази на предмета на
поръчката за обособената позиция, за която участникът подава оферта. Участникът попълва от раздел В:
Технически и професионални способности в Част IV: Критерии за подбор еЕЕДОП.
Поставеното изискване се доказва с документа по чл. 64, ал.1, т. 2 от ЗОП - Списък на доставките, които са
идентични или сходни с предмета на обществената поръчка, с посочване на стойностите, датите и получателите,
заедно с документи, които доказват извършената доставка.
На основание чл.67, ал.5 от ЗОП Възложителят може да изисква по всяко време след отварянето на офертите
представяне на всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато
това е необходимо за законосъобразното провеждане на процедурата. Участникът, определен за изпълнител,
представя документите преди сключване на договор за обществена поръчка.
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
Участникът следва да е изпълнил общо за последните 3 (три) години от датата на подаване на офертата поне 1
(една) дейност с предмет и обем, идентичен или сходен с тази на предмета на поръчката за обособената позиция,
за която участникът подава оферта. Под дейност „сходна с предмета и обема на поръчката” следва
да се разбира доставка на АПАРАТУРА, влизаща в групата на лабораторно оборудване за подготвка и изпитване на
строителни материали, в обем съответстващ на обема (броя артикули) на съответната обособена позиция, за
която участникът подава оферта. За участник, който подава оферта за повече от една обособена позиция важат
минималните изисквания за конкретната обособена позиция.
Изпълнение на договора
Условия за изпълнение на договора:
Участникът, определен за изпълнител предоставя гаранция за изпълнение на договора в размер на 5 % от
стойността на договора за обособената позиция и гаранция за авансово предоставени средства в размер на
аванса, който е 60% от стойността на договора за обособената позиция. Гаранциите се предоставят в една от
следните форми:
1. парична сума; 2. банкова гаранция; 3. застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на
отговорността на изпълнителя. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранциите за
изпълнени и за авансово предоставени суми са посочени в проекта на договора за обществена поръчка за
съответната обособена позиция.
Гаранцията за обезпечаване на авансово предоставените средства е в размер на стойността на предоставения
аванс по всяка от обособените позиции.

Процедура
Правно основание: 32014L0024
Час за получаване на офертите: 23:59
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Срок на валидност на офертата: 6 месеца
Дата на отваряне на офертите: 2023-09-11 📅
Час на отваряне на офертите: 14:00
Място: В системата
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): 2. Технически преимущества (П2)
Критерий за качество (тежест): 40
Цена (тежест): 60

Възлагащ орган
Идентичност
Национален регистрационен номер: 000670616
Контакт
Звено за контакт: Даниела Спасова
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/1291 🌏
URL на документите: https://app.eop.bg/today/322826 🌏

Препратка
Допълнителна информация
Възложителят отстранява от участие в процедурата за възлагане на обществената поръчка участник, който не отговаря на: 1) общите изисквания за лично състояние по чл. 54 от ЗОП, а именно: е осъден с влязла в сила присъда, за престъпление по чл. 108а, чл. 159а - 159г, чл. 172, чл. 192а, чл. 194 - 217, чл. 219 - 252, чл. 253 - 260, чл. 301 - 307, чл. 321, 321а и чл. 352 - 353е от НК; е осъден с влязла в сила присъда, за престъпление, аналогично на тези по т. 1, в др. държава членка или трета страна; има задължения за данъци и задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от ДОПК и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен; е налице неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5; е установено, че: е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор или не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор; е установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, нарушение на Кодекса на труда или на Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен; е налице конфликт на интереси, който не може да бъде отстранен. 2) на изискванията по чл. 55, ал. 1, т. 1, т. 3 – 5 от ЗОП, а именно: обявен е в несъстоятелност или е в производство по несъстоятелност, или е в процедура по ликвидация, или е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от ТЗ, или е преустановил дейността си, а в случай че участникът е чуждестранно лице - се намира в подобно положение, произтичащо от сходна процедура, съгласно законодателството на държавата, в която е установен; сключил е споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган; доказано е, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора; опитал е да: а) повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или б) получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка. Освен на основанията по чл. 54 и чл. 55, ал. 1, т. 1, т. 3-5 от ЗОП, възл-ят отстр. Уч-к, който не отг. на изиск-та по чл. 107 от ЗОП.
Покажи повече
Основания за отстр. на участник, свързани с националното законодателство: 1) налице са обстоятелствата по чл. 3, т. 8 от ЗИФОДРЮПДРСЛДС; 2) когато участникът е свързано лице по смисъла на §1, т.13 и т.14 от ДР на ЗППЦК; 3) когато участникът е лице по см. на чл. 69 от ЗПКОНПИ; 4) когато за участниците важат забраните, посочени в чл. 5к от Регл. (ЕС) 2022/576 на Съвета от 08.04.2022 г. (Регл. 2022/576) за изменение на Регл. (ЕС) 833/2014 относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. За основанията, свързани с националното законодателство, се представят декларации по образец.
Покажи повече

Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски град: София
Пощенски код: 1000
Държава: България 🇧🇬
Телефон: +359 29356113 📞
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Факс: +359 29807315 📠
Интернет адрес: http://www.cpc.bg 🌏
Информация относно сроковете за подаване на жалби:
Съгласно чл. 197, ал.1, т. 1 от ЗОП жалба може да се подава от всяко заинтересовано лице в 10-дневен срок от
изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на обявлението за изменение или допълнителна информация.
Източник: OJS 2023/S 155-495506 (2023-08-09)
Обявление за възлагане на поръчка (2023-11-24)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Предметът включва доставка, монтаж и въвеждане /пускане/ в експлоатация, гаранционна поддръжка/гаранционно обслужване/ на лабораторно оборудване и оборудване за измервания в реални условия и провеждане на обучение за работа с нея на служители на Възложителя по следните обособени позиции: Обособена позиция № 1: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка и изпитване на рециклирани зърнести строителни материали“; Обособена позиция № 2: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка, съхранение и третиране на пробни образци от строителни разтвори и бетони“; Обособена позиция № 3: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уред за изпитване на мразоустойчивост на строителни разтвори и бетони“ - Хладилна камера за циклично „замразяване и размразяване“. Подробните изисквания към изпълнението и параметрите на апаратурата, количества и стойности са посочени в част IIра „Техническа спецификация“ от документацията за участие.
Покажи повече
Обща стойност на поръчката: 112380.47 BGN 💰
Метаданни на обявлението
Вид на документа: Обявление за възлагане на поръчка

Процедура
Вид на офертата: Не е приложимо

Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2023-11-24 📅
Дата на публикуване: 2023-11-29 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2023/S 230-724318
Препратка към обявление: 2023/S 155-495506
Брой на ОВ-S: 230

Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Предметът включва доставка, монтаж и въвеждане /пускане/ в експлоатация, гаранционна поддръжка/гаранционно
обслужване/ на лабораторно оборудване и оборудване за измервания в реални условия и провеждане на
обучение за работа с нея на служители на Възложителя по следните обособени позиции:
Обособена позиция № 1: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка и изпитване на
рециклирани зърнести строителни материали“;
Обособена позиция № 2: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уреди за подготовка, съхранение и
третиране на пробни образци от строителни разтвори и бетони“;
Обособена позиция № 3: „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на уред за изпитване на
мразоустойчивост на строителни разтвори и бетони“ - Хладилна камера за циклично „замразяване и
размразяване“.
Подробните изисквания към изпълнението и параметрите на апаратурата, количества и стойности са посочени в
част IIра „Техническа спецификация“ от документацията за участие.
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение:
гр. София-1046, бул. „Христо Смирненски” № 1, Блок Б, Строителен факултет, лабораторни помещения към
катедра „Строителни материали и изолации“.
катедра „Строителни материали и изолации“

Процедура
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Технически преимущества (П2)

Възлагане на договор
Дата на сключване на договора: 2023-10-24 📅
Име: Енитест ЕООД
Национален регистрационен номер: 202885865
Пощенски адрес: ул."Крум Попов" №.64 вх.В ет.4 ап.38
Пощенски град: гр. София
Пощенски код: 1421
Държава: България 🇧🇬
Електронна поща: office_enitest@fastmail.com 📧
Държава: София (столица) 🏙️
Обща стойност на поръчката: 39 694 BGN 💰
49967.54 BGN 💰
22718.93 BGN 💰
Информация за търгове
Брой получени оферти: 1
Източник: OJS 2023/S 230-724318 (2023-11-24)