„ДОСТАВКА НА АНАЛИЗАТОР ЗА ВИНО“

ИНСТИТУТ ПО ЛОЗАРСТВО И ВИНАРСТВО - ПЛЕВЕН

Предметът на обществената поръчка е доставката на 1 брой анализатор за вино. Специализираното оборудване, обект на настоящата обществена поръчка, е в интеграция с предходни заявени компоненти по проекта, за да се постигне интегриран комплексен подход, пряко обвързан с адаптацията към климатичните изменения. Целта е допълване на теренни данни за предоставяне на прецизни, апробирани и с високо ниво на точност изследвания и резултати, които да очертаят връзката на климатичните изменения с промените в химическия състав, органолептичен профил и биологичен потенциал на гроздето и виното, генерирайки последователно прилагане на устойчиви практики за „борба“ с климатичния отпечатък и установяване на икономическа жизнеспособност. Дейността се финансира като част от проект „Адаптиране на лозарството към изменението на климата чрез прилагане на екосистемни мерки за поддържане на икономическата жизнеспособност (VitiClimRoBg–Hard ROBG00370)“, по Програма Interreg VI-A Румъния-България, специфична цел: 2.4 — Насърчаване на адаптирането към изменението на климата, предотвратяването на риска от бедствия и устойчивостта, като се вземат предвид екосистемни подходи. Описанието, изискванията и минералните технически характеристики на анализатора са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1, която е неразделна част от настоящата документация за участие.

Краен срок

Deadline 2026-10-04

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-09-02 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-09-02)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „доставка на анализатор за вино“
Референтен номер: 605636
Кратко описание:
Предметът на обществената поръчка е доставката на 1 брой анализатор за вино.  Специализираното оборудване, обект на настоящата обществена поръчка, е в интеграция с предходни заявени компоненти по проекта, за да се постигне интегриран комплексен подход, пряко обвързан с адаптацията към климатичните изменения. Целта е допълване на теренни данни за предоставяне на прецизни, апробирани и с високо ниво на точност изследвания и резултати, които да очертаят връзката на климатичните изменения с промените в химическия състав, органолептичен профил и биологичен потенциал на гроздето и виното, генерирайки последователно прилагане на устойчиви практики за „борба“ с климатичния отпечатък и установяване на икономическа жизнеспособност. Дейността се финансира като част от проект „Адаптиране на лозарството към изменението на климата чрез прилагане на екосистемни мерки за поддържане на икономическата жизнеспособност (VitiClimRoBg–Hard ROBG00370)“, по Програма Interreg VI-A Румъния-България, специфична цел: 2.4 — Насърчаване на адаптирането към изменението на климата, предотвратяването на риска от бедствия и устойчивостта, като се вземат предвид екосистемни подходи. Описанието, изискванията и минералните технически характеристики на анализатора са посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1, която е неразделна част от настоящата документация за участие.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Различни видове инструменти за оценка или изпитване 📦
Очаквана стойност без ДДС: 4 600 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 605636
Количество: 1 брой
Цел на стратегическите обществени поръчки: Намаление на екологичното въздействие
Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на специализирано лабораторно оборудване и консумативи за физикохимичен анализ на грозде, гроздова мъст и вино, което да позволи центрирано и на високо научно ниво да се дефинира влиянието на променливи фактори, обусловени от климатичните изменения, върху химическия състав, органолептичен профил, биологично-активни компоненти от състава и комплексния биопотенциал на грозде и вино от зоната, която е обект на проекта. Специализираното оборудване, обект на настоящата обществена поръчка, е в интеграция с предходни заявени компоненти по проекта, за да се постигне интегриран комплексен подход, пряко обвързан с адаптацията към климатичните изменения. Целта е допълване на теренни данни за предоставяне на прецизни, апробирани и с високо ниво на точност изследвания и резултати, които да очертаят връзката на климатичните изменения с промените в химическия състав, органолептичен профил и биологичен потенциал на гроздето и виното, генерирайки последователно прилагане на устойчиви практики за „борба“ с климатичния отпечатък и установяване на икономическа жизнеспособност. Дейността се финансира като част от проект „Адаптиране на лозарството към изменението на климата чрез прилагане на екосистемни мерки за поддържане на икономическата жизнеспособност (VitiClimRoBg–Hard ROBG00370)“, по Програма Interreg VI-A Румъния-България, специфична цел: 2.4 — Насърчаване на адаптирането към изменението на климата, предотвратяването на риска от бедствия и устойчивостта, като се вземат предвид екосистемни подходи. Всички дейности по поръчката трябва да съответстват на принципа Do No Significant Harm (DNSH) съгласно Регламент (ЕС) 2020/852.
Покажи повече
Подход за намаляване на въздействието върху околната среда: Адаптиране към изменението на климата
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Критерии за екологосъобразна поръчка: Други критерии за екологосъобразни обществени поръчки
Пощенски адрес: ул. Кала Тепе № 1
Пощенски код: 5800
Град: Плевен
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Плевен 🏙️
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Оценката на офертите за настоящата обществена поръчка се извършва по комплексен критерий „Икономически най-изгодна оферта“
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-04 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-05 12:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-05 12:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да осигури продажба, доставка, тестване и гаранционно обслужване на за целия гаранционен срок (24 месеца). В случай че участникът не е производител на предлагания уред, това се доказва чрез: - официална оторизация от производителя или оторизиран дистрибутор (дистрибуторско/сервизно писмо, сертификат за оторизиран партньор или еквивалентен документ); или - еквивалентни документи, удостоверяващи способност за пълно гаранционно обслужване (напр. договор/споразумение с оторизиран сервизен център, референции за сервиз на сходна техника, удостоверение за наличие на сервизен екип и склад за резервни части).
Покажи повече
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 21 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Предсрочно прекратяване на договор и налагане на обезщетения или други подобни санкции
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Споразумения с други икономически оператори за нарушаване на конкуренцията
Тежко професионално нарушение
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е лишен от правото да упражнява определена професия или дейност съгласно законодателството на държавата, в която е извършено деянието (чл. 55, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган (чл. 55, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
За кандидата или участника е доказано, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора (чл. 55, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Институт по лозарство и винарство - плевен
Национален регистрационен номер: 114537755
Пощенски адрес: ул.КАЛА ТЕПЕ №.1
Пощенски код: 5800
Пощенски град: гр.Плевен
Регион: Плевен 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Зорница Донкова
Електронна поща: tsvetelina.gavrilova@gmail.com 📧
Телефон: 0889752579 📞
URL: https://ive.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/34457 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/605636 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/605636 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане: 10 -дневен срок, съгласно чл.197, ал.1 ,т.4 от ЗОП
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 170-606463 (2026-09-02)