Доставка на апаратура за радиационен и дозиметричен контрол

ДЪРЖАВНО ПРЕДПРИЯТИЕ "РАДИОАКТИВНИ ОТПАДЪЦИ" ДП

Предметът на обществената поръчка включва доставка на специализирана апаратура за радиационен и дозиметричен контрол, предназначена за измерване на йонизиращи лъчения, контрол на радиоактивно замърсяване, измерване на мощността на амбиентния еквивалент на дозата и осъществяване на радиационен мониторинг. Поръчката е разделена на 7 (седем) самостоятелно обособени позиции и обхваща доставка на преносими средства за измерване на повърхностна активност, стационарни интелигентни гама-сонди, преносим дозиметър-радиометър, нискофонови преносими радиометри, широкоплощни сонди за радиометър FH-40, нискофонов радиометър за измерване на алфа и бета радиоактивност от аналитични аерозолни филтри и автономни гама монитори за измерване на гама лъчение в околната среда. Доставяната апаратура следва да бъде нова, неупотребявана и да отговаря на техническите характеристики и изискванията за изпълнение, определени в техническите спецификации и техническото задание по съответните обособени позиции. За отделни обособени позиции изпълнението включва и съпътстващи дейности, когато такива са предвидени в техническата спецификация или техническото задание, като провеждане на тестове, обучение на персонала, въвеждане в експлоатация и демонстрация на работоспособността на доставеното оборудване. За обособена позиция № 7 е предвидено задължително извършване на предварителен оглед на мястото на изпълнение при условията, определени в документацията за обществената поръчка.

Краен срок

Deadline 2026-10-05

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-28 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-28)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Доставка на апаратура за радиационен и дозиметричен контрол
Референтен номер: 600308
Кратко описание:
Предметът на обществената поръчка включва доставка на специализирана апаратура за радиационен и дозиметричен контрол, предназначена за измерване на йонизиращи лъчения, контрол на радиоактивно замърсяване, измерване на мощността на амбиентния еквивалент на дозата и осъществяване на радиационен мониторинг. Поръчката е разделена на 7 (седем) самостоятелно обособени позиции и обхваща доставка на преносими средства за измерване на повърхностна активност, стационарни интелигентни гама-сонди, преносим дозиметър-радиометър, нискофонови преносими радиометри, широкоплощни сонди за радиометър FH-40, нискофонов радиометър за измерване на алфа и бета радиоактивност от аналитични аерозолни филтри и автономни гама монитори за измерване на гама лъчение в околната среда. Доставяната апаратура следва да бъде нова, неупотребявана и да отговаря на техническите характеристики и изискванията за изпълнение, определени в техническите спецификации и техническото задание по съответните обособени позиции. За отделни обособени позиции изпълнението включва и съпътстващи дейности, когато такива са предвидени в техническата спецификация или техническото задание, като провеждане на тестове, обучение на персонала, въвеждане в експлоатация и демонстрация на работоспособността на доставеното оборудване. За обособена позиция № 7 е предвидено задължително извършване на предварителен оглед на мястото на изпълнение при условията, определени в документацията за обществената поръчка.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Уреди за измерване на лъчения 📦
Очаквана стойност без ДДС: 181569.86 EUR 💰
Допълнителен характер на поръчката: Услуги
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 7
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 7

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 600309
Заглавие: Доставка на преносими средства за измерване на повърхностна активност
Очаквана стойност без ДДС: 33 605 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обособената позиция включва доставка на 5 броя преносими средства за измерване на повърхностно алфа/бета радиоактивно замърсяване, комплектовани с 5 куфара за съхранение и пренос, 10 батерии и 5 резервни фолиа. Средствата за измерване следва да бъдат нови, неупотребявани, с валидна първоначална метрологична проверка, съвместими със съществуващото оборудване на възложителя, като доставката включва необходимата съпътстваща документация и обучение на персонала за работа с оборудването. Подробно описание на техническите характеристики и изискванията за изпълнение е представено в приложената към документацията Техническа спецификация № ТЗ-66/24.06.2026 г. по обособена позиция № 1.
Покажи повече
Допълнителна информация:
Срокът за изпълнение на поръчката е до 6 (шест) месеца, считано от датата на влизане в сила на договора по съответната обособена позиция. В рамките на този срок следва да бъдат извършени всички дейности, включени в предмета на поръчката, съгласно техническата спецификация.
Покажи повече
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Основен обект или място на изпълнение: СП „ИЕ 1–4 блок“, гр. Козлодуй, площадка АЕЦ „Козлодуй“
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Враца 🏙️
Продължителност: 6 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 600312
Заглавие: Доставка на гама-сонди за Автоматизираната информационна система за радиационен контрол в ЦПРАО
Очаквана стойност без ДДС: 30 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обособената позиция включва доставка на 3 броя стационарни интелигентни гама-сонди за измерване на мощност на дозата от фотонно лъчение (H*10), съвместими с текущо използваните гама-сонди тип FH621-G-L-4-10 и управляващия софтуер „Net View“ v.4.33 за радиационен контрол в Автоматизирана информационна система за радиационен контрол (АИСРК) на ЦПРАО, комплектовани с по 1 брой NEMP-FILTER и 6-pin RS485 комплект към всяка сонда за осигуряване на мрежова свързаност към концентраторите на данни на АИСРК. Доставяното оборудване следва да бъде фабрично ново, неупотребявано, недемонстрационно и нерециклирано, като доставката включва необходимата съпътстваща документация. Подробно описание на техническите характеристики и изискванията за изпълнение е представено в приложената към документацията Техническа спецификация № ТЗ-68/24.06.2026 г. по обособена позиция № 2.
Покажи повече
Допълнителна информация:
Срокът за изпълнение на поръчката е до 6 (шест) месеца, считано от датата на влизане в сила на договора по съответната обособена позиция.
Основен обект или място на изпълнение: СП „РАО – Козлодуй“, гр. Козлодуй, площадка АЕЦ „Козлодуй“
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

3️⃣
Вътрешен идентификатор: 600318
Заглавие: Доставка на преносим дозиметър-радиометър за измерване на мощността на амбиентния еквивалент на дозата от гама и неутронно лъчение
Очаквана стойност без ДДС: 12 300 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обособената позиция включва доставка на 1 брой преносим дозиметър-радиометър за измерване на мощността на амбиентния еквивалент на дозата от гама и неутронно лъчение. Доставяният дозиметър-радиометър следва да бъде нов, неупотребяван, недемонстрационен и нерециклиран, комплектован със зарядно устройство, кабел за връзка с компютър и програмно осигуряване за обработка на данни от спектри, като доставката включва необходимата съпътстваща документация. Подробно описание на техническите характеристики и изискванията за изпълнение е представено в приложената към документацията Техническа спецификация № ТЗ-67/24.06.2026 г. по обособена позиция № 3.
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0003

4️⃣
Вътрешен идентификатор: 600323
Заглавие: Доставка на четири броя нискофонови преносими радиометри за измерване на мощност на еквивалентна доза от гама-лъчение и преносим компютър
Очаквана стойност без ДДС: 30 700 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обособената позиция включва доставка на 4 броя нискофонови преносими радиометри за измерване на мощността на еквивалентната доза от гама-лъчение и 1 брой преносим компютър. Доставяните радиометри и преносимият компютър следва да бъдат нови, неупотребявани, като доставката включва необходимата съпътстваща документация и, при необходимост, софтуер и кабел за комуникация с персонален компютър за извършване на настройки и калибровка на приборите. След успешно проведения входящ контрол изпълнителят извършва тест на доставеното оборудване в присъствието на представители на възложителя. Подробно описание на техническите характеристики и изискванията за изпълнение е представено в приложената към документацията Техническа спецификация № 01-112/24.06.2026 г. по обособена позиция № 4.
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0004

5️⃣
Вътрешен идентификатор: 600324
Заглавие: Доставка на два броя широкоплощни сонди за радиометър FH-40, спирален кабел и специализирано защитно фолио
Очаквана стойност без ДДС: 12 540 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обособената позиция включва доставка на 2 броя широкоплощни сонди за измерване на повърхностно алфа- и бета-радиоактивно замърсяване, напълно съвместими с наличния радиометър FH 40 G Multi-Purpose Digital Survey Meter, 2 броя спирални кабели за връзка с радиометър и специализирано защитно фолио за детекторната част. Доставяните изделия следва да бъдат нови, неупотребявани, като доставката включва необходимата съпътстваща документация. Подробно описание на техническите характеристики и изискванията за изпълнение е представено в приложената към документацията Техническа спецификация № 01-111/24.06.2026 г. по обособена позиция № 5.
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0005

6️⃣
Вътрешен идентификатор: 600326
Заглавие: Доставка на нискофонов радиометър за измерване на алфа и бета радиоактивност от аналитични аерозолни филтри
Очаквана стойност без ДДС: 17902.26 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обособената позиция включва доставка на 1 брой нискофонов радиометър за измерване на алфа и бета радиоактивност от аналитични аерозолни филтри. Доставяният радиометър следва да бъде нов, неупотребяван, като доставката включва необходимата съпътстваща документация и, при необходимост, софтуер за комуникация с персонален компютър за извършване на настройки и калибровка на прибора. След успешно проведения входящ контрол изпълнителят извършва въвеждане на оборудването в експлоатация, тест за доказване на работоспособността и обучение на персонала на възложителя. Подробно описание на техническите характеристики и изискванията за изпълнение е представено в приложената към документацията Техническа спецификация № 01-113/24.06.2026 г. по обособена позиция № 6.
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0006

7️⃣
Вътрешен идентификатор: 600330
Заглавие: Доставка на автономни гама монитори за измерване на гама лъчение в околна среда
Очаквана стойност без ДДС: 44522.60 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обособената позиция включва доставка на 10 броя автономни гама монитори с вграден детектор за измерване на гама лъчение в околна среда, съвместими със съществуващата компютърна система за комуникация, контрол и управление – MEVIS. Доставяната апаратура следва да бъде фабрично нова, неупотребявана, недемонстрационна, нерециклирана и доставена в оригинална опаковка с ненарушена цялост, като доставката включва необходимата съпътстваща документация, сертификати/свидетелства за първоначална метрологична проверка, ръководство за оператора на български език и процедури за визуализиране на мониторите в MEVIS. Изпълнителят следва да демонстрира пълната работоспособност на доставените монитори пред представители на възложителя. За участие по обособена позиция № 7 е задължително извършването на предварителен оглед на мястото на изпълнение. Оферти могат да бъдат подавани само от участници, извършили предварителен оглед, който се удостоверява с двустранен протокол, подписан от представители на възложителя и участника. За организиране на огледа участниците следва предварително да се свържат с посоченото в документацията лице за контакт. Подробно описание на техническите характеристики и изискванията за изпълнение е представено в приложеното към документацията Техническо задание № ТЗ-90/21.07.2026 г. по обособена позиция № 7.
Покажи повече
Допълнителна информация:
Срокът за изпълнение на поръчката е до 6 (шест) месеца, считано от датата на влизане в сила на договора по съответната обособена позиция. В рамките на този срок следва да бъдат извършени всички дейности, включени в предмета на поръчката, съгласно техническото задание.
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0007
Описание
Основен обект или място на изпълнение:
СП „ИЕ 1–4 блок“, гр. Козлодуй, площадка АЕЦ „Козлодуй“ и СП „РАО – Козлодуй“, гр. Козлодуй, площадка АЕЦ „Козлодуй“

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-05 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-06 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 3 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-06 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Сертификати от независими органи за стандарти за уверяване на качеството
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците следва да притежават внедрена Система за управление на качеството, съответстваща на стандарт БДС EN ISO 9001:2015 или еквивалентен, с обхват на сертификация включващ дейности, свързани с производство и/или доставка на измервателни средства за повърхностна активност. УДОСТОВЕРЯВАНЕ: При подаване на офертата участникът декларира съответствие с поставеното изискване чрез попълване на Част IV, Раздел Г, поле “Сертификати от независими органи, удостоверяващи стандарти за осигуряване на качеството” на ЕЕДОП. ДОКАЗВАНЕ: При условията на чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП – валиден сертификат за внедрена система за управление на качеството съгласно стандарта БДС EN ISO 9001:2015 или еквивалентен. Забележка: При доказване на минималното изискване са в сила разпоредбите на чл. 64, ал. 3, ал. 5, ал. 6, ал. 7 и ал. 8 от ЗОП.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП).
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Държавно предприятие "радиоактивни отпадъци" дп
Национален регистрационен номер: 131218471
Пощенски адрес: Г. М . ДИМИТРОВ №.52А ет.6
Пощенски код: 1797
Пощенски град: гр. София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Цветанка Петрова
Електронна поща: tsvetanka.petrova@dprao.bg 📧
Телефон: +359 29035170 📞
Факс: +359 29625078 📠
URL: https://www.dprao.bg 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/27002 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/600308 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/600308 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
В процедурата за възлагане на обществената поръчка могат да участват всички заинтересовани български или чуждестранни физически и/или юридически лица или техни обединения, както и всяко друго образувание, които отговарят на изискванията, посочени в Закона за обществените поръчки на Република България и предварително обявените от Възложителя условия. От участие в обществената поръчка се отстранява и участник: - по отношение на който са налице обстоятелства по чл. 107 от ЗОП; - който след искане или покана от Възложителя не удължи или не потвърди срока на валидност на офертата си; - по отношение на който са налице обстоятелства по чл. 5к, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014, изменен с Регламент (ЕС) 2025/395 на Съвета от 24 февруари 2025 г., относно ограничителни мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. Редът и условията за плащане на възнаграждението са определени в проекта на договора по съответната обособена позиция. С подаването на оферта се счита, че участниците се съгласяват с всички условия на Възложителя, в т.ч. с определения от него срок на валидност на офертите и с съответния проект на договор. Финансирането на обществената поръчка е с бюджетни средства на ДП РАО. При сключване на договор определеният за изпълнител по съответната обособена позиция следва да: – изпълни задължението по чл. 112, ал. 1, т. 2 ЗОП. В случаите на чл. 112, ал. 1, т. 2-4 от ЗОП Възложителят спазва разпоредбата на чл. 112, ал. 9 от ЗОП; - представи гаранция за изпълнение в размер на 4 % от стойността на съответния договор без вкл. ДДС; - представи копие от удостоверение за данъчна регистрация и за регистрация по БУЛСТАТ или еквивалентни документи, съгласно законодателството на държавата, в която обединението е установено, когато определеният изпълнител е неперсонифицирано обединение на физически и/или юридически лица. Когато участникът, избран за изпълнител, е чуждестранно лице, той представя съответния документ по чл. 58, ал. 1 от ЗОП, издаден от компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен. Когато в държавата, в която участникът е установен, не се издават документи за посочените обстоятелства или когато документите не включват всички обстоятелства, участникът представя декларация, ако такава декларация има правно значение според закона на държавата, в която е установен. Когато декларация няма правно значение според съответния национален закон, участникът представя официално заявление, направено пред компетентен орган в съответната държава. По договорите за всяка обособена позиция се предвижда авансово плащане в размер на 50% от стойността на съответния договор. Като условие за извършване на авансовото плащане изпълнителят трябва да представи гаранция, която обезпечава авансово предоставените средства, в размера на тези средства в една от формите посочени в ЗОП.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал.1, т. 1 от ЗОП жалба срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура, може да се подава в 10-дневен срок от изтичане на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 167-597926 (2026-08-28)