„Доставка на бетон и бетонови изделия за нуждите на ОП „Комунални дейности“ по три обособени позиции“
Община Ямбол
Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на бетон и бетонови изделия за нуждите на ОП „Комунални дейности“, както следва: Обособена позиция № 1: доставка на различни класове бетон за строителни и инфраструктурни обекти. Обособена позиция № 2: доставка на сиви бетонни изделия, включително бордюри, плочи, тротоарни елементи и други бетонови продукти. Съответните видове и количество материали, предмет на отделните доставки ще се определят от Възложителя, според конкретната му необходимост и финансови възможности. Посочените в техническата спецификация видове са ориентировъчни, поради което не обвързват и не задължават Възложителят да ги заяви в пълният им вид.
Краен срокDeadline 2026-09-30
Кой? Какво? Къде?- • Югозападен › София (столица)
- • Югоизточен › Ямбол
История на обществените поръчки
| Дата | Документ |
|---|---|
| 2026-08-31 | Обявление за поръчка |
Обявление за поръчка (2026-08-31)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Доставка на бетон и бетонови изделия за нуждите на ОП „Комунални дейности“ по три обособени позиции“
Референтен номер:
Кратко описание:
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Строителни материали 📦
Очаквана стойност без ДДС: 225 000 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части ✅
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 2
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 2
1️⃣
Вътрешен идентификатор:
Заглавие: „Доставка на бетон“
Очаквана стойност без ДДС: 125 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Продукти/услуги: Бетон
📦
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: гр. Ямбол, ул. ”Спарток” № 16
Пощенски код: 8600
Град: Ямбол
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Ямбол 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Срок за изпълнение
Критерий за качество (тежест): 20
Критерий за качество (наименование): „Предложена отстъпка“
Цена ✅
Цена (тежест): 60
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
2️⃣
Вътрешен идентификатор:
Заглавие: „Доставка на бетонови изделия“
Очаквана стойност без ДДС: 100 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Продукти/услуги: Изделия от бетон
📦
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Предложена отстъпка
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
Обхват на обществената поръчка
Допълнителни продукти/услуги:
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-30 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-01 12:01:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-01 12:01:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (точки, точна величина)
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Референции за определени доставки
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Основание за изключване:
Описание на основанията за изключване:
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община ямбол
Национален регистрационен номер:
Пощенски адрес: ул. Г.С.РАКОВСКИ №.7
Пощенски код: 8600
Пощенски град: гр.Ямбол
Регион: Ямбол 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Катя Николаева Пилукова
Електронна поща: kpilukova@yambol.bg 📧
Телефон: 046681422 📞
URL: https://yambol.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/24469 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604149 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604149 🌏
Име: Цаис еоп
Идентификационен номер на данъчното законодателство:
Идентификационен номер на законодателството за околната среда:
Идентификационен номер на законодателството за труда:
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 168-600094 (2026-08-31)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Доставка на бетон и бетонови изделия за нуждите на ОП „Комунални дейности“ по три обособени позиции“
Референтен номер:
604149
Кратко описание:
Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на бетон и бетонови изделия за нуждите на ОП „Комунални дейности“, както следва:
Обособена позиция № 1: доставка на различни класове бетон за строителни и инфраструктурни обекти.
Обособена позиция № 2: доставка на сиви бетонни изделия, включително бордюри, плочи, тротоарни елементи и други бетонови продукти.
Съответните видове и количество материали, предмет на отделните доставки ще се определят от Възложителя, според конкретната му необходимост и финансови възможности. Посочените в техническата спецификация видове са ориентировъчни, поради което не обвързват и не задължават Възложителят да ги заяви в пълният им вид.
Покажи повече
Продукти/услуги: Строителни материали 📦
Очаквана стойност без ДДС: 225 000 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части ✅
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 2
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 2
1️⃣
Вътрешен идентификатор:
604647
Заглавие: „Доставка на бетон“
Очаквана стойност без ДДС: 125 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на различни класове бетон за строителни и инфраструктурни обекти. Съответните видове и количество материали, предмет на отделните доставки ще се определят от Възложителя, според конкретната му необходимост и финансови възможности. Посочените в техническата спецификация видове са ориентировъчни, поради което не обвързват и не задължават Възложителят да ги заяви в пълният им вид.
Покажи повече
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: гр. Ямбол, ул. ”Спарток” № 16
Пощенски код: 8600
Град: Ямбол
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Ямбол 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Срок за изпълнение
Критерий за качество (тежест): 20
Критерий за качество (наименование): „Предложена отстъпка“
Цена ✅
Цена (тежест): 60
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0001
2️⃣
Вътрешен идентификатор:
604662
Заглавие: „Доставка на бетонови изделия“
Очаквана стойност без ДДС: 100 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на доставка на сиви бетонни изделия, включително бордюри, плочи, тротоарни елементи и други бетонови продукти. Съответните видове и количество материали, предмет на отделните доставки ще се определят от Възложителя, според конкретната му необходимост и финансови възможности. Посочените в техническата спецификация видове са ориентировъчни, поради което не обвързват и не задължават Възложителят да ги заяви в пълният им вид.
Покажи повече
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Предложена отстъпка
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0002
Обхват на обществената поръчка
Допълнителни продукти/услуги:
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-30 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-01 12:01:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-01 12:01:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (точки, точна величина)
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Референции за определени доставки
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците трябва да са изпълнили най-малко 1 /една/ доставка, идентична или сходна с предмета на обществената поръчка през последните 3 /три/ години, считано от датата на подаване на офертата. Доставката следва да е изпълнена през посочения период и нейното изпълнение да е приключило към датата на подаване на офертата. Възложителят ще приеме за доставка със „идентичен или сходен предмет“, доставка на строителни материали, включени в обхвата на съответната обособена позиция. Под „изпълнена“ ще се разбира тази доставка, при която посоченият от участника период на изпълнение е приключил в заложения от възложителя 3-годишен период, независимо от момента на възлагането й.
При подаване на офертата, на основание чл. 67, ал. 1 ЗОП, участникът декларира съответствието с посочения критерии за подбор чрез представяне на ЕЕДОП, попълнен в съответната част, а именно: част IV „Критерии за подбор, раздел В „Технически и професионални способности“.
За доказване изпълнението на това изискване избраният за изпълнител участник преди сключването на договора следва да приложи списък по чл. 64, ал. 1, т. 2 от ЗОП на доставките, с предмет сходен с предмета на настоящата обществена поръчка, изпълнени от участника за последните три години, считано от датата на подаване на офертата, с посочване на стойностите, датите и получателите, описание на дейностите и вида на работа, заедно с документи, които доказват извършената доставка.
Покажи повече
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 21 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Предсрочно прекратяване на договор и налагане на обезщетения или други подобни санкции
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Споразумения с други икономически оператори за нарушаване на конкуренцията
Тежко професионално нарушение
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
… 253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за…
… данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
… задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП).
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е лишен от правото да упражнява определена професия или дейност съгласно законодателството на държавата, в която е извършено деянието (чл. 55, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган (чл. 55, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
За кандидата или участника е доказано, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора (чл. 55, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Покажи повече
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община ямбол
Национален регистрационен номер:
000970496
Пощенски адрес: ул. Г.С.РАКОВСКИ №.7
Пощенски код: 8600
Пощенски град: гр.Ямбол
Регион: Ямбол 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Катя Николаева Пилукова
Електронна поща: kpilukova@yambol.bg 📧
Телефон: 046681422 📞
URL: https://yambol.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/24469 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604149 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604149 🌏
Име: Цаис еоп
Идентификационен номер на данъчното законодателство:
Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
Идентификационен номер на законодателството за околната среда:
Закон за опазване на околната среда
Идентификационен номер на законодателството за труда:
Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Други основания за отстраняване:
1. Участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществената поръчка или в настоящите указания.
2. Участник, който е представил оферта, която не отговаря на предварително обявените условия за изпълнение на поръчката и/или на правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10 от ЗОП;
3. Участник, подал оферта, която не отговаря на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност.
4. Участник, който не е представил в срок обосновка по чл. 72, ал. 1 от ЗОП или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 – 5 от ЗОП.
5. Участник, който не удължи или не потвърди срока на валидност на офертата си, се отстранява от участие.
6. Участник, чието Техническо предложение за изпълнение на поръчката не отговаря на изискванията, посочени в настоящите указания и на Техническата спецификация.
7. Участник, който предложи срок за изпълнение на поръчката по-кратък от минималния или по-дълъг от максималния срок за започване изпълнението на услугата.
8. Лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10 от ЗОП.
ГАРАНЦИИ
1. Гаранцията за обезпечаване на изпълнението на договора е в размер на 3 % (три процента) от прогнозната стойност на съответната обособена позиция без ДДС.
Изпълнителят е длъжен да поддържа валидността на гаранцията за целия срок на изпълнение на договора плюс минимум 30 дни след прекратяване на договора, като в случай на представена банкова гаранция или застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя, представя документ за удължаването на срока ѝ.
2. Гаранцията по т.12.1 се представя в една от следните форми:
а/. Парична сума, преведена по банкова сметка на Възложителя:
Банка: "Интернешънъл Асет Банк" АД
IBAN: BG74IABG70943301469701
BIC: IABGBGSF
Или
б/. Безусловна и неотменяема банкова гаранция
Когато участникът, определен за изпълнител избере да представи гаранция под формата на банкова гаранция изпълнителят предава на възложителя оригинален екземпляр на банкова гаранция, издадена в полза на възложителя, която трябва да отговаря на следните изисквания:
а). да бъде безусловна и неотменяема банкова гаранция и да съдържа задължение на банката - гарант да извърши плащане при първо писмено искане от възложителя, деклариращ, че е налице неизпълнение на задължение на изпълнителя или друго основание за задържане на гаранцията за изпълнение по договора;
б). да бъде със срок на валидност за целия срок на изпълнение на договора плюс минимум 30 (тридесет) дни след прекратяването на договора, като при необходимост срокът на валидност на банковата гаранция се удължава или се издава нова.
Или
в/. Застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя.
Когато участникът, определен за изпълнител избере да представи гаранция под формата на Застраховка, изпълнителят предава на възложителя оригинален екземпляр на застрахователна полица, издадена в полза на възложителя, в която възложителят е посочен като трето ползващо се лице. Застраховката трябва да отговаря на следните изисквания:
а) да обезпечава изпълнението на договора чрез покритие на отговорността на изпълнителя;
б) да бъде издадена от застраховател или клон на чуждестранен застраховател, които разполагат с валиден лиценз за извършване на застрахователна дейност на територията на Република България, предварително одобрен от/съгласуван с Възложителя
в) да бъде със срок на валидност за целия срок на изпълнение на договора плюс минимум 30 дни след прекратяване на договора.
3. Участникът сам избира формата на гаранцията за изпълнение на договора. Когато гаранцията е представена под формата на парична сума или банкова гаранция, то тогава тя може да се предостави от името на изпълнителя за сметка на трето лице - гарант.
Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката. Участникът, определен за изпълнител на обществена поръчка, представя банковата гаранция или платежния документ за внесената по банков път гаранция за изпълнение на договора или застрахователната полица преди подписването на договора за възлагане на обществената поръчка.
4. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат в договора за възлагане на обществената поръчка.
Забележка: Участникът/изпълнителят трябва да предвидят и заплатят таксите по откриване и обслужване на гаранциите така, че размерът на получената от възложителя гаранция да не бъде по-малък от определения в документацията/договора размер. Разходите по издаването на банковата гаранция и за поддържането ѝ са за сметка на изпълнителя. Разходите по сключването на застрахователния договор и поддържането на валидността на застраховката за изисквания срок, както и по всяко изплащане на застрахователно обезщетение в полза на възложителя, при наличието на основание за това, са за сметка на изпълнителя.
Срокът за изпълнение на всяка отделна заявка е от 1 до 5 работни дни, считано от деня на писменото заявяване, до склад посочен от Възложителя на територията на Община Ямбол. Срокът се оферира от участниците като цяло число в работни дни и следва да бъде обоснован с конкретни обстоятелства, обуславящи предложения срок на доставка. Възложителят ще приеме обосновка на срок на доставка 1 работен ден, единствено в случай че участникът представи доказателства за наличие на складова база на територията на град Ямбол, поддържаща необходимия асортимент от обхвата на поръчката. Горното обстоятелство ще бъде проверено по преценка от комисията при условията на чл. 104, ал. 5 от ЗОП.
На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП, комисията извършва оценка на техническите и ценови предложения на участниците преди провеждане на предварителен подбор.
Покажи повече
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП – срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура. Жалбата се подава до Комисията за защита на конкуренцията, с копие до Възложителя, чието решение, действие или бездействие се обжалва.
Покажи повече
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 168-600094 (2026-08-31)
Нови обществени поръчки в свързани категории 🆕
- Строителни конструкции и материали; помощни строителни материали (без електрически апарати) (20 нови обществени поръчки)