„Доставка на хранителни продукти за нуждите на специализираните институции за предоставяне на социалните услуги и детските градини на територията на Община Сунгурларе за две години" по обособени позиции

Община Сунгурларе

Предмет на настоящата обществена поръчка е: „Доставка на хранителни продукти за нуждите на специализираните институции за предоставяне на социалните услуги и детските градини на територията на Община Сунгурларе за две години" по обособени позиции Обособена позиция № 1 – Доставка на хляб и хлебни изделия Обособена позиция № 2 – Доставка на месо, месни продукти и риба Обособена позиция № 3 – Доставка на мляко, млечни продукти и яйца Обособена позиция № 4 – Доставка на плодове и зеленчуци Обособена позиция № 5 – Доставка на консерви Обособена позиция № 6 – Доставка на варива, подправки, сладкарски изделия и други хранителни продукти; Видовете хранителни продукти от различните групи, които са предмет на доставката са подробно описани в Техническа спецификация към настоящата документация за участие. Посочена е информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти, които могат да бъдат заявени от Възложителя по време на срока на договора за обществена поръчка /24 календарни месеца/. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина – в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Сунгурларе. Възложителят си запазва правото да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация. При заявка, участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от съответната позиция за всички обекти включени в поръчката. Обектите са посочени в т. 8 на настоящия раздел.

Краен срок

Deadline 2026-10-05

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-09-02 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-09-02)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Доставка на хранителни продукти за нуждите на специализираните институции за предоставяне на социалните услуги и детските градини на територията на Община Сунгурларе за две години" по обособени позиции
Референтен номер: 605366
Кратко описание:
Предмет на настоящата обществена поръчка е: „Доставка на хранителни продукти за нуждите на специализираните институции за предоставяне на социалните услуги и детските градини на територията на Община Сунгурларе за две години" по обособени позиции Обособена позиция  № 1 – Доставка на хляб и хлебни изделия  Обособена позиция № 2 – Доставка на месо, месни продукти и риба  Обособена позиция № 3 – Доставка на мляко, млечни продукти и яйца  Обособена позиция № 4 – Доставка на плодове и зеленчуци  Обособена позиция № 5 – Доставка на консерви  Обособена позиция № 6 – Доставка на варива, подправки, сладкарски изделия и други хранителни продукти; Видовете хранителни продукти от различните групи, които са предмет на доставката са подробно описани в Техническа спецификация към настоящата документация за участие. Посочена е информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти, които могат да бъдат заявени от Възложителя по време на срока на договора за обществена поръчка /24 календарни месеца/. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина – в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Сунгурларе. Възложителят си запазва правото да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация. При заявка, участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от съответната позиция за всички обекти включени в поръчката. Обектите са посочени в т. 8 на настоящия раздел.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Различни хранителни продукти 📦
Очаквана стойност без ДДС: 423908.75 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 6
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 6

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 605496
Заглавие: Доставка на хляб и хлебни изделия
Очаквана стойност без ДДС: 34471.52 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Видовете хранителни продукти от различните групи, които са предмет на доставката са подробно описани в Техническа спецификация към настоящата документация за участие. Посочена е информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти, които могат да бъдат заявени от Възложителя по време на срока на договора за обществена поръчка /24 календарни месеца/. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина – в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Сунгурларе. Възложителят си запазва правото да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация. При заявка, участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от съответната позиция за всички обекти включени в поръчката;
Покажи повече
Продукти/услуги: Хляб, хлебни изделия и пресни сладкарски изделия 📦
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Бургас 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Информация за електронни каталози
Офертите трябва да бъдат представени под формата на електронни каталози или да включват електронен каталог
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): техническа оценка
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 605507
Заглавие: Доставка на месо, месни продукти и риба
Очаквана стойност без ДДС: 118798.61 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Видовете хранителни продукти от различните групи, които са предмет на доставката са подробно описани в Техническа спецификация към настоящата документация за участие. Посочена е информация за ориентировъчните количества на хранителните продукти, които могат да бъдат заявени от Възложителя по време на срока на договора за обществена поръчка /24 календарни месеца/. Посочените количества са прогнозни на база консумация за предходната година. Количествата, които са предмет на доставката са променлива величина – в зависимост от броя на потребителите на услугите в детските и социални заведения на територията на община Сунгурларе. Възложителят си запазва правото да не поръчва част от изброените хранителни продукти в техническата спецификация. При заявка, участниците са задължени да доставят всички хранителните продукти от съответната позиция за всички обекти включени в поръчката
Покажи повече
Продукти/услуги: Месо и месни продукти 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

3️⃣
Вътрешен идентификатор: 605509
Заглавие: Доставка на мляко, млечни продукти и яйца
Очаквана стойност без ДДС: 97147.67 EUR 💰
Продукти/услуги: Млечни продукти 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0003

4️⃣
Вътрешен идентификатор: 605511
Заглавие: Доставка на плодове и зеленчуци
Очаквана стойност без ДДС: 104496.02 EUR 💰
Продукти/услуги: Плодове и зеленчуци, преработени и консервирани 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0004

5️⃣
Вътрешен идентификатор: 605512
Заглавие: Доставка на консерви
Очаквана стойност без ДДС: 21404.56 EUR 💰
Продукти/услуги: Консервирани хранителни продукти и полеви дажби 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0005

6️⃣
Вътрешен идентификатор: 605513
Заглавие: Доставка на варива, подправки, сладкарски изделия и други хранителни продукти
Очаквана стойност без ДДС: 47590.37 EUR 💰
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0006

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-05 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-06 13:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 дни
Тръжни условия
Изисква се усъвършенстван или квалифициран електронен подпис или печат (съгласно определенията в Регламент (ЕС) № 910/2014)
Дата на отваряне: 2026-10-06 13:00:00 📅
Място: В системата
Електронен каталог: Задължително

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в съответен професионален регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да е регистриран по реда на чл. 23 от Закона за храните (Обн., ДВ, бр. 52 от 09.06.2020 г., в сила от 09.06.2020 г.) в регистъра на БАБХ, като притежава валидна към датата на подаване на офертите регистрация на обект за производство, преработка и/или дистрибуция на храни, с вписана група храни, която отговаря на предмета на обществената поръчка. Участникът попълва раздел А: „Годност“ в Част IV: „Критерии за подбор“ от Единен европейски документи за обществени поръчки (ЕЕДОП), като посочи линк към публичния регистър, от който да е видно, че е вписани в регистъра на БАБХ по реда на чл. 23 и следващите от ЗХ. Преди сключване на договор за обществена поръчка, възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, извадка от публичния регистър за вписани в него обстоятелства по реда на чл. 23 и следващите от ЗХ. При подаване на оферта участниците попълват само съответния раздел в ЕЕДОП. При участие на обединения, които не са юридически лица, съответствието с критериите за подбор се доказва от обединението участник, а не от всяко от лицата, включени в него, с изключение на съответна регистрация, представяне на сертификат или друго условие, необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт и съобразно разпределението на участието на лицата при изпълнение на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението. Подизпълнителите трябва да отговарят на съответните критерии за подбор съобразно вида и дела от поръчката, който ще изпълняват, и за тях да не са налице основания за отстраняване от процедурата.
Покажи повече
Критерий за подбор: Общ годишен оборот
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
За икономическо и финансово състояние на участниците, Възложителя поставя изискване, съгласно чл. 61, ал. 1, т. 1 от ЗОП, за последните три приключили финансови години, да са реализирали минимален общ оборот, включително минимален оборот в сферата, попадаща в обхвата на поръчката, изчислен на база годишните обороти. Критерият за подбор е относим и приложим за всяка една от обособените позиции. Спрямо поставения критерий за подбор, Възложителят поставя следните изисквания за минимално ниво: - За обособена позиция № 1 –34471,52 (тридесет и четири хиляди четиристотин седемдесет и едно евро и 0,52) лева без включен ДДС; - За обособена позиция № 2 – 118798,61 (сто и осемнадесет хиляди седемстотин деветдесет и осем хиляди евро и 0,61) евро без включен ДДС; - За обособена позиция № 3 – 97147,67 (деветдесет и седем хиляди сто четиридесет и седем евро и 0,67) евро без включен ДДС; - За обособена позиция № 4 – 104496,02 (сто и четири хиляди четиристотин деветдесет и шест евро и 0,02) евро без включен ДДС; - За обособена позиция № 5 – 21404,56 (двадесет и една хиляди четиристотин и четири евро и 0,56) евро без включен ДДС; - За обособена позиция № 6 – 47590,37 (четиридесет и седем хиляди петстотин и деветдесет евро и 0,37) евро без включен ДДС; Забележка: В случай, че участник подава оферта за повече от една обособена позиция, изискването за общ оборот ще се счита за изпълнено, ако участникът покрива по- високата от изискуемите стойности на обособените позиции за които участва, без отделните стойности по тях да се сумират. Деклариране: Участниците декларират съответствието с горепосочения критерий за подбор чрез попълване на част IV, б. Б „Икономическо и финансово състояние” в приложимото поле на ЕЕДОП. В това поле участниците посочват данни за общия оборот за съответните финансови години през последните три приключили финансови години, в зависимост от датата, на която участникът е създаден или е започнал дейността си. Документи за доказване: При сключване на договора на основание чл. 112, ал. 1, т. 2 ЗОП, определеният за изпълнител участник трябва да представи един или няколко от следните документи: - Годишните финансови отчети или техни съставни части, когато публикуването им се изисква съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен и/или справка за реализирания общ оборот; - Справка за общия оборот за последните три приключили финансови години, в зависимост от датата, на която е създаден или е започнал дейността си; - Удостоверения от банки. Информацията от горепосочените документи обхваща последните три приключили финансови години. Информацията може да обхваща и по-кратък период в зависимост от датата, на която кандидатът или участникът е създаден или е започнал дейността си. Когато по основателна причина участник не е в състояние да представи поисканите от възложителя документи, той може да докаже своето икономическо и финансово състояние с помощта на всеки друг документ, който възложителят приеме за подходящ. При участие на обединение, което не е юридическо лице се прилагат правилата на чл. 59, ал. 6 от ЗОП. Когато участникът предвижда участие на подизпълнители, същите следва да отговарят на изискванията на чл. 66 от ЗОП. По отношение на критериите за подбор свързани с икономическото и финансово състояние, участниците могат да използват капацитета на трети лица, съгласно разпоредбите на чл. 65 от ЗОП.
Покажи повече
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците да разполагат с инструменти, съоръжения и техническо оборудване, необходими за изпълнение на поръчката. Документът, с който се доказва изискването е декларация за инструментите, съоръженията и техническото оборудване, които ще бъдат използвани за изпълнение на поръчката. При подаване на офертата участниците декларират съответствието с този критерий за подбор само като попълват съответната част в ЕЕДОП. Минимално ниво за обособени позиции № 1-6: Участниците трябва да разполагат поне с едно специализирано транспортно средство (собствено или наето), притежаващо разрешително за превоз на хранителни продукти от животински и неживотински произход, съобразно изискванията на Закона за ветеринаромедицинската дейност. Транспортните средства трябва да са регистрирани от ОДБХ по реда на чл. 246 от ЗВМД. 3.3.3 Участникът да разполага минимум с 1 /едно/ хладилно транспортно средство, регистрирано в Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ). Изискването се поставя за обособена № 2, 3, Доказване: Участникът декларира съответствие с поставеното изискване чрез попълване в Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). Информацията да съдържа списък на хладилните транспортни средства за превоз, които ще ползва, като участникът следва да посочи вид, марка, модел на транспортното средство, неговия регистрационен номер, собствен или нает, номер, дата и орган, който е издал разрешението и групата храни за които се отнася. При невъзможност за побиране на цялата информация в полето и прекалено натоварване на ЕЕДОП, възложителят допуска представяне допълнително на Справка за хладилните транспортни средства, отговарящи на техническите и санитарни изисквания за превоз на хранителните продукти /собствени или под наем/, с които ще се изпълнява поръчката. Забележка: Едно хладилно транспортно средство може да бъде използвано за изпълнение на доставките за една или повече обособени позиции, само ако има валидно удостоверение за регистрация от ОДБХ към БАБХ за превоз на групите храни посочени в съответната обособена позиция, за която се подава оферта. 3.3.4. Участникът да разполага с минимум един обект за производство или търговия с храни, регистриран съгласно Закона за храните, който да има право да извършва търговия на едро и доставка до други търговски обекти за търговия или за обществено хранене. Доказване: Участникът декларира съответствие с поставеното изискване чрез попълване в Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). Информацията трябва да съдържа списък с обекта/тите за производство или търговия на едро с храни – собствен/и и/или нает/и. Участникът посочва и точното наименование на удостоверението за регистрация на обектите, издателя на удостоверението, валидност на удостоверението. Преди сключване на договор за обществена поръчка, Участникът доказа съответствието с поставеното изискване с представяне на Удостоверение за регистрация на обект и документ за собственост или договор за наем, валиден за срок на договора.
Покажи повече
Критерий за подбор: Сертификати от независими органи за стандарти за уверяване на качеството
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците следва да притежават Сертификат за внедрена система за управление на качеството по EN ISO 9001: 2015 или еквивалент с област на приложение, обхващаща предмета на поръчката, валиден към датата на представяне на офертата. Доказване: Участникът декларира съответствие с поставеното изискване чрез попълване в Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП), като се посочва информация за наличието на Сертификат за внедрена система за управление на качеството по EN ISO 9001: 2015 или еквивалент с област на приложение, обхващаща предмета на поръчката, валиден към датата на представяне на офертата.
Покажи повече
Участниците следва да притежават Разработена и внедрена НАССР система за управление безопасността на храните или еквивалент за внедрена система за управление на безопасността на храните, с област на приложение, обхващаща предмета на поръчката и валиден към датата на подаване на офертата. Доказване: Участникът декларира съответствие с поставеното изискване чрез попълване в Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП), като посочва информация за Сертификат НАССР система за управление безопасността на храните или еквивалент с област на приложение, обхващаща предмета на поръчката, валиден към датата на представяне на офертата.
Покажи повече
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 20 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Предсрочно прекратяване на договор и налагане на обезщетения или други подобни санкции
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Споразумения с други икономически оператори за нарушаване на конкуренцията
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) лице по чл. 54, ал. 2 и ал. 3 от ЗОП е опитало да: повлияе на вземането на решение от страна на Възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка (чл. 55, ал. 5);
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган (чл. 55, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
За кандидата или участника е доказано, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора (чл. 55, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община сунгурларе
Национален регистрационен номер: 000057250
Пощенски адрес: ул. ГЕОРГИ ДИМИТРОВ №.2
Пощенски код: 8470
Пощенски град: гр.Сунгурларе
Регион: Бургас 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Ирина Димитрова Камбурова-Тунтева
Електронна поща: irina_kamburova@abv.bg 📧
Телефон: 0889444269 📞
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/1261 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/605366 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/605366 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Гаранцията за обезпечаване изпълнението на договора е в размер на 3 (три процента) % от прогнозната стойност на договора без ДДС. 1.2. Гаранцията се представя в една от следните форми: а)парична сума - внесена по банковата сметка на Община Сунгурларе, б) банкова гаранция – безусловна и неотменима, в полза на възложителя; в) застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранцията по б. в може да се предостави само когато стойността на гаранцията за изпълнение, е равна или по-малка от 500 000 лв.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Име и адреси
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане: съгласно чл.197, ал.1, т.4 от ЗОП
Източник: OJS 2026/S 171-609585 (2026-09-02)