Доставка на медицински газове и предоставяне на оборудване за тяхното съхранение и консумация за срока на действие на договора

ВТОРА СПЕЦИАЛИЗИРАНА АКУШЕРО-ГИНЕКОЛОГИЧНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕН

Обект на настоящата обществена поръчка е „доставка“ по смисъла на чл. 3, ал. 1, т.2 от ЗОП. Предметът на възлагане по процедурата е периодично повтарящи се доставки на медицински газове за нуждите на "Втора САГБАЛ - Шейново" ЕАД (ВЪЗЛОЖИТЕЛ), съгласно приложената техническа спецификация, с цел избор на доставчик на посочените медицински газове и сключване на договор за доставка при условията и по реда на Закона за обществените поръчки за срок от 24 месеца. Предметът на поръчката включва и предоставяне на оборудване за съхранение и консумация на медицински газове, за които в техническата спецификация е посочено такова изискване и същото да се извърши в срок до 5 /пет/ дни от датата на сключване на договора, а за допълнително изискваното оборудване в срок до 5 /пет/ дни от датата на получаване на писменото искане от страна на възложителя. Обхватът и основните параметри на обществената поръчка са подробно описани в техническата спецификация за изпълнение на обществената поръчка по двете обособени позиции, а именно: Обособена позиция № 1 "Доставка на медицински газове, регистрирани като лекарствени продукти – комплексна оферта" и Обособена позиция № 2 "Доставка на медицински газове, регистрирани като медицински изделия – комплексна оферта", приложена към документация за участие.

Краен срок

Deadline 2026-09-28

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-28 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-28)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Доставка на медицински газове и предоставяне на оборудване за тяхното съхранение и консумация за срока на действие на договора
Референтен номер: 605200
Кратко описание:
Обект  на настоящата обществена поръчка е „доставка“ по смисъла на чл. 3, ал. 1, т.2 от ЗОП. Предметът на възлагане по процедурата е периодично повтарящи се доставки на медицински газове за нуждите на "Втора САГБАЛ - Шейново" ЕАД (ВЪЗЛОЖИТЕЛ), съгласно приложената техническа спецификация, с цел избор на доставчик на посочените медицински  газове и сключване на договор за доставка при условията и по реда на Закона за обществените поръчки за срок от 24 месеца. Предметът на поръчката включва и предоставяне на оборудване за съхранение и консумация на медицински газове, за които в техническата спецификация е посочено такова изискване и същото да се извърши в срок до 5 /пет/ дни от датата на сключване на договора, а за допълнително изискваното оборудване в срок до 5 /пет/ дни от датата на получаване на писменото искане от страна на възложителя. Обхватът и основните параметри на обществената поръчка са подробно описани в техническата спецификация за изпълнение на обществената поръчка по двете обособени позиции, а именно: Обособена позиция № 1 "Доставка на медицински газове, регистрирани като лекарствени продукти – комплексна оферта" и Обособена позиция № 2  "Доставка на медицински газове, регистрирани като медицински изделия – комплексна оферта", приложена към документация за участие.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Газове с медицинска употреба 📦
Очаквана стойност без ДДС: 37 000 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 2
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 2

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 605201
Заглавие: Доставка на медицински газове, регистрирани като лекарствени продукти – комплексна оферта
Очаквана стойност без ДДС: 32 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Обособената позиция включва следните 3 вида медицински газове - Медицински кислород - газообразен с прогнозно количество 12000 м3; Медицински кислород – течен с прогнозно количество 130000 кг.; Райски газ с прогнозно количество 600 кг. , регистрирани като лекарствени продукти, като за участието се изисква комплексна оферта за всички видове. Специфичните изисквания към медицинските газаове са подробно описани в техническата спецификация, Приложение № 1 към документацията за участие.
Покажи повече
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: ул. Шейново № 19
Пощенски код: 1504
Град: София
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: София (столица) 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Продължителност на договора, рамковото споразумение или динамичната система за покупки
Този договор подлежи на подновяване
Описание
Описание на подновяванията: месец септември 2028 г.
Максимален брой подновявания: 1
Друга информация за подновявания:
Крайният срок за изпълнение по изключение може да се продължи до сключване на нов договор по проведена следваща процедура/способ за възлагане на обществена поръчка със същия предмет въз основа на едностранно писмено уведомление от страна на възложителя, но не за повече от три месеца, като в този случай месечните доставки (предмет на договора), ще са на база и в съответствие със средно месечен обем на изпълнените доставки по договора или съразмерно на частта от месеца, за който е направено удължаването/подновяването.
Покажи повече
Информация за опциите
Опции
Описание на опциите:
1. Възложителят има право при необходимост с оглед реалните си потребности да променя едностранно прогнозните /планираните/ количества по отделните продукти от спецификацията, като има право да заяви доставка на по-големи количества продукти от една или повече единици в рамките на договорената стойност. 2. В зависимост от годишния обем на лечебната и оперативната дейност, при необходимост възложителят може да възложи допълнителни доставки на медицински газове в размер на 20 на сто от договорената стойност с едностранно писмено уведомление. Във връзка с описаното подновяване за удължаване срока на договора с нови до 3 месеца, в съответствие с изискванията на чл.21, ал.1 от ЗОП е предвидена опция, която дава възможност да бъде увеличена стойността на договора съобразно съответното удължаване за обезпечаване на възможността на подновяването на договора с до 3 месеца, както и при хипотеза за евентуално изчерпване на стойността на договора преди изтичане на срока му.
Покажи повече
Информация за електронни каталози
Офертите трябва да бъдат представени под формата на електронни каталози или да включват електронен каталог
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 605205
Заглавие: Медицински газове, регистрирани като медицински изделия - комплексна оферта
Очаквана стойност без ДДС: 5 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Обособената позиция включва следните 2 вида медицински газове - Течен азот за медицински нужди с прогнозно количество 150 кг. и въглероден двуокис с прогнозно количество 350 кг, регистрирани като медицински изделия, като за участието се изисква комплексна оферта за всички видове. Специфичните изисквания към медицинските газове са подробно описани в техническата спецификация, Приложение № 1 към документацията за участие.
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-28 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-29 12:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 180 дни
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-29 12:00:00 📅
Място: В системата
Електронен каталог: Разрешено
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно поръчване
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в търговски регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да е регистриран като търговец по българското законодателство или по законодателство на държава-членка на Европейския съюз, или държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство или на Конфедерация Швейцария.
Покажи повече
Критерий за подбор: Регистрация в съответен професионален регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът да има разрешение за търговия на едро с лекарствените продукти на територията на Република България или друг еквивалентен документ, удостоверяващ правото му да извършва търговия с предлаганите продукти, издаден от компетентен орган на друга държава членка или на друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство или на Конфедерация Швейцария, или да е производител на предлаганите продукти и да има съответно разрешение или да има разрешение за внос, в случай че участникът е вносител на предлаганите продукти. Деклариране: За удостоверяване на горните изисквания и съответствието си с поставения критерий за подбор, участникът декларира конкретна информация като попълва в ЕЕДОП при подаване на офертата си чрез посочване на документа/тите, които притежава, а именно: - В Част II:„Информация за икономическия оператор” в таблица А: Информация за икономическия оператор, в изискването „Идентификация” следва да посочи ЕИК на участника; - в част ІV „Критерии за подбор", раздел/буква „А“ Годност се описват данни за съответния документ (номер, обхват, издател, срок на валидност и др.) удостоверяващ правото му да извършва дейността и посочва публичен регистър (електронния сайт на регистъра, включително и кода за достъп (ако такъв е необходим), в който се съдържат данни за посоченото обстоятелство. Доказване: Участникът, определен за изпълнител, представя заверено копие от описаните в ЕЕДОП документи (относно годността в приложимия случай) преди да бъде сключен договор или при поискване в хода на процедурата, на основание чл. 67, ал.5 от ЗОП.
Покажи повече
Критерий за подбор: Съответните образователни и професионални квалификации
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да разполага с персонал с определена професионална компетентност и квалификация за изпълнение на поръчката: 1. минимум един водач на моторно превозно средство (МПС), притежаващ документ за правоспособност да извършва превоз на опасни товари или еквивалентен документ; 2. минимум един квалифициран специалист, техническо лице с правоспособност за поддържане и ремонт на съдове под налягане. Деклариране: За удостоверяване на горните изисквания и съответствието си с поставения критерий за подбор, участникът декларира конкретна информация като попълва в ЕЕДОП при подаване на офертата, а именно: - в част ІV „Критерии за подбор", раздел/буква „В“ Технически и професионални способности се посочват данни за лицата, които ще бъдат пряко ангажирани с изпълнението на извършваната дейност – имената на специалистите, данни за документа за професионалната квалификация и за притежаваната правоспособност. Доказване: Участникът, определен за изпълнител, преди да бъде сключен договор или при поискване в хода на процедурата, на основание чл. 67, ал.5 от ЗОП, представя заверено копие от описаните в ЕЕДОП документи за професионалната квалификация и за притежаваната правоспособност (за превоз на опасни товари, поддържане и ремонт на съдове под налягане).
Покажи повече
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
1. Участникът трябва да разполага със специализирано МПС, отговарящо на нормативните изисквания за превоз на опасни товари – минимум един брой. Деклариране: За удостоверяване съответствието на това изискване се декларира от участника чрез попълване на необходимата информация (данни) в част IV „Критерии за подбор", таблица В: Технически и професионални способности от ЕЕДОП, като се посочва регистрационни данни за специализираното транспортно средство за превоз на опасни товари. Доказване: Участникът, определен за изпълнител, представя заверено копие от описаните в ЕЕДОП документи (удостоверяващи регистрацията на специализираното МПС) преди да бъде сключен договор или при поискване в хода на процедурата, на основание чл. 67, ал.5 от ЗОП. 2. Участникът трябва да разполага със съдове за съхранение и консумация на съответния вид медицински газ с обем и броя на съдовете, съгласно изискванията на възложителя, посочени в техническата спецификация за съответната обособена позиция. Деклариране: За удостоверяване съответствието на това изискване се декларира от участника чрез попълване на необходимата информация (данни) в част IV „Критерии за подбор", таблица В: Технически и професионални способности от ЕЕДОП, като се посочват данните за вида и броя на съдовете, с които участникът разполага за съхранение и консумация за съответния вид газ за обособената позиция. Доказване: Участникът, определен за изпълнител, представя заверено копие от описаните в ЕЕДОП документи (декларация – списък за вида и броя на съдовете за съхранение и консумация за съответния вид газ) преди да бъде сключен договор или при поискване в хода на процедурата, на основание чл. 67, ал.5 от ЗОП.
Покажи повече
Критерий за подбор: Сертификати от независими органи за стандарти за уверяване на качеството
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да притежава Сертификат на управление на качеството спрямо изискванията на стандарта EN ISO 9001:20хх или еквивалентен с обхват сходен٭ с предмета на поръчката. ٭Под «сходен» с предмета на поръчката са разбира доставка на медицински газове. Сертификатът трябва да е валиден и да е издаден от независими лица, които са акредитирани от Изпълнителна агенция „Българска служба за акредитация“ или от друг национален орган по акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл.5а, ал.2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието. Възложителят приема еквивалентни сертификати и други доказателства за еквивалентни мерки за осигуряване на качеството, издадени от органи, установени в други държави членки. Деклариране: Изпълнението на това изискване се декларира от участника чрез попълване на необходимата информация (данни) в част IV „Критерии за подбор", буква Г „Стандарти за осигуряване на качеството“ от ЕЕДОП, като се описва органа/службата издаващ/а сертификата, номер, валидността и обхвата му. Доказване: Участникът, определен за изпълнител, представя заверено копие от описаните в ЕЕДОП документи преди да бъде сключен договор или при поискване в хода на процедурата, на основание чл. 67, ал.5 от ЗОП.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Втора специализирана акушеро-гинекологична болница за активно лечение-шейново еад
Национален регистрационен номер: 130485795
Пощенски адрес: ул. Шейново № 19
Пощенски код: 1504
Пощенски град: гр. София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: отдел "Обществени поръчки"
Електронна поща: pravisti@sheynovo-ag.eu 📧
Телефон: +359 29659469 📞
URL: https://sheynovo-ag.eu/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/26971 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Здравеопазване
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/605200 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/605200 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
1. Гаранцията за изпълнение на договора е в размер на 3 % (три процента) от стойността на договора без ДДС. Гаранцията се предоставя в една от формите по чл. 111, ал. 5 от ЗОП по избор на изпълнителя. 2. Условия на плащане — възложителят извършва плащането чрез банков превод по сметка на изпълнителя за доставените по договора продукти, приети с двустранно подписан приемно-предавателен протокол и фактура отложено до 60 календарни дни, считано от датата на доставката. Плащането се извършва и след потвърждение от Националната агенция за приходите и Агенция „Митници“ по чл.182в от ДОПК. 3. Посочените количества в техническите спецификации са ориентировъчни и не пораждат задължения за възложителя да ги закупи в прогнозния обем. Възложителят има право при необходимост с оглед фактическите потребности на лечебната и оперативната дейност да променя едностранно прогнозните количества по отделните номенклатури в рамките на договорената стойност. 4. В посочените прогнозни стойности са включени и предвидени стойности при подновяване и на опцията за доставки на допълнителни количества. 5. Изискванията за изготвяне и подаване на офертите са подробно описани в документацията за участие.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП - в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 167-599643 (2026-08-28)