„Доставка на метални контейнери за събиране на отпадъци за нуждите на община Хйредин“

Община Хайредин

Предметът на настоящата обществена поръчка включва доставка на 1000 броя фабрично нови, неупотребявани съдове за отпадъци (метайлни контейнери) за нуждите на община Хайредин. Предметът на поръчката включва доставка на метални контейнери за смесени битови отпадъци тип „Ракла“ с пластмасов капак с обем минимум 1100 l и гаранционна поддръжка за отстраняване на установените гаранционни неизправности и/или повреди и/или несъответствия и/или дефекти /явни или скрити/, цялостна подмяна на дефектирали части или дефектирал съд за времето на гаранционния ангажимент. Условията, при които ще се реализира предметът на поръчката, правата и задълженията на Възложителя и на Изпълнителя, са съгласно документацията към обществената поръчка и проекта на договор, както и в съответствие с приложимата нормативна уредба.

Краен срок

Deadline 2026-09-28

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-24 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-24)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Доставка на метални контейнери за събиране на отпадъци за нуждите на община Хйредин“
Референтен номер: 602411
Кратко описание:
Предметът на настоящата обществена поръчка включва доставка на 1000 броя фабрично нови, неупотребявани съдове за отпадъци (метайлни контейнери) за нуждите на община Хайредин. Предметът на поръчката включва доставка на метални контейнери за смесени битови отпадъци тип „Ракла“ с пластмасов  капак с обем минимум 1100 l и гаранционна поддръжка за отстраняване на установените гаранционни неизправности и/или повреди и/или несъответствия и/или дефекти /явни или скрити/, цялостна подмяна на дефектирали части или дефектирал съд за времето на гаранционния ангажимент. Условията, при които ще се реализира предметът на поръчката, правата и задълженията на Възложителя и на Изпълнителя, са съгласно документацията към обществената поръчка и проекта на договор, както и в съответствие с приложимата нормативна уредба.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Контейнери за отпадъци 📦
Очаквана стойност без ДДС: 500 000 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 602411
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, а обосновката е следната
Обосновка:
Предметът на обществената поръчка е доставка на 1000 броя фабрично нови метални контейнери за събиране на битови отпадъци, предназначени за използване в системата за организирано събиране и транспортиране на битови отпадъци на територията на общината. При определяне на техническите характеристики на предмета на поръчката Възложителят е отчел обстоятелството, че контейнерите ще се използват непосредствено от физически лица, включително от хора с увреждания, възрастни хора и лица с временно или трайно ограничена подвижност. В изпълнение на чл. 48, ал. 5 от Закона за обществените поръчки Възложителят е извършил преценка относно необходимостта от включване в техническата спецификация на специални критерии за достъпност за хора с увреждания и относно възможността доставяните изделия да бъдат използвани от такива лица. В резултат на извършената преценка Възложителят не е установил необходимост от определяне на допълнителни специални критерии за достъпност извън приложимите към изделията технически, функционални и безопасни изисквания. Предмет на доставката са стандартизирани съдове за събиране на битови отпадъци с конкретно функционално предназначение. Тяхната конструкция, габаритни размери, вместимост, елементи за захващане и повдигане, колела, спирачни механизми, капак, дръжки и останалите конструктивни характеристики са обусловени от предназначението на съдовете, изискванията за безопасната им експлоатация и необходимостта от съвместимост със специализираната сметосъбираща техника и контейнероповдигащите устройства на Възложителя. Техническата спецификация съдържа изисквания към конструкцията и функционалните елементи на контейнерите, включително към капака, дръжките, колелата и спирачните механизми, които имат отношение към безопасното и функционално използване на изделията от гражданите, без да се въвеждат необосновани конструктивни ограничения. С оглед естеството и предназначението на изделията Възложителят приема, че въвеждането на допълнителни специални конструктивни изисквания за достъпност, които не произтичат от приложим нормативен акт, приложим стандарт или от обективна функционална необходимост, не би гарантирало само по себе си по-добра достъпност на контейнерите за всички категории хора с увреждания. Същевременно подобни изисквания биха могли да доведат до изменение на стандартизираните конструктивни и функционални характеристики на съдовете, до несъвместимост с наличната сметосъбираща техника и/или до необосновано ограничаване на техническите решения и изделията, които могат да бъдат предложени. Възложителят отчита също, че фактическата достъпност при използването на съдовете за битови отпадъци не се определя единствено от конструкцията на контейнера, а зависи и от начина и мястото на неговото разполагане, достъпа до него, състоянието и нивото на прилежащата настилка, наличието на препятствия и организацията на съответната площадка за събиране на отпадъци. Тези обстоятелства не представляват характеристики на стоката – предмет на настоящата обществена поръчка. Предвид изложеното, при отчитане на обстоятелството, че резултатът от обществената поръчка ще се използва от физически лица, включително от хора с увреждания, и след извършена преценка по чл. 48, ал. 5 ЗОП, Възложителят приема, че за конкретния предмет на поръчката не е необходимо въвеждането на допълнителни специални критерии за достъпност за хора с увреждания извън заложените технически, функционални и безопасни характеристики на изделията. Техническите изисквания са определени така, че да осигурят функционалност и безопасност при обичайното използване на контейнерите от гражданите, при едновременно запазване на необходимите стандартизирани характеристики и съвместимостта им с наличната специализирана сметосъбираща техника на Възложителя.
Покажи повече
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Враца 🏙️
Продължителност: 20 дни
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Цена (тежест): 100
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-28 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-29 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-29 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно поръчване
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (точки, точна величина)

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Референции за определени доставки
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците следва да са изпълнили през последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на офертата, дейности с предмет, идентичен или сходен с този на поръчката. Изисквано минимално ниво: Участниците следва да са изпълнили минимум една дейност, с предмет идентичен или сходен с този на поръчката, през последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на офертата. * Под „дейност с предмет идентичен или сходен този на поръчката“ следва да се разбира дейност, свръзана с доставка на съдове/контейнери за битови и/или строителни и/или зелени отпадъци и/или детайли и части за комунални дейности или еквивалентни на изброените. Под изпълнена „дейност с предмет идентичен или сходен с този на поръчката“ следва да се разбира доставка, която е приключила в посочения референтен период, което обстоятелство е удостоверено с приемо-предавателен протокол или друг еквивалентен документ, доказващ приемане на доставените стоки от възложителя без забележки и възражения. *Забележка: Възложителят не поставя изискване за изпълнение на дейности с обем, идентичен или сходен с този на поръчката. Деклариране: При подаване на офертата обстоятелството се декларира в съответната част от еЕЕДОП, Част: Критерии за подбор, раздел, В. Технически и професионални способности, поле: „За поръчки за доставки: извършени доставки от конкретния вид“ с посочване на изпълнените доставки, идентични или сходни с предмета на поръчката, стойностите, датите и получателите на доставките. В хипотезата на чл. 67, ал. 5 от ЗОП възложителят може да изиска от участниците по всяко време да представят всички или част от документите, на които участникът се позовава в еЕЕДОП. Доказване: Съответствието с критерия за подбор се доказва с представяне на Списък на доставките, които са идентични или сходни с предмета на обществената поръчка, с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с документи, които доказват извършената доставка, съгласно чл. 64, ал. 1, т. 2 от ЗОП. Доказателствата се представят при условията на чл. 67 ал. 5 и чл. 112, ал.1, т. 2 и ал. 9 от ЗОП.
Покажи повече
Критерий за подбор: Сертификати от независими органи за стандарти за уверяване на качеството
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците следва да притежават внедрена система за управление на качеството по стандарт EN ISO 9001:2015 или еквивалент, или други доказателства за еквивалентни мерки за осигуряване на качеството. Изисквано минимално ниво: Участниците следва да притежават внедрена система за управление на качеството по стандарт EN ISO 9001:2015 или еквивалент, или други доказателства за еквивалентни мерки за осигуряване на качеството, с предметен обхват включващ: продажба на съдове за отпадъци и/или детайли за промишлената или комуналната дейност и/или гаранционна или извънгаранционна поддръжка и ремонт на съдове за отпадъци и/или детайли за промишлената или комуналната дейност или еквивалентни на изброените. Деклариране: При подаване на офертата обстоятелството се декларира в съответната част от еЕЕДОП, Част IV „Критерии за подбор“, Раздел Г „Схеми за осигуряване на качеството и стандарти за екологично управление“, поле „Сертификати от независими органи, удостоверяващи стандарти за осигуряване на качеството“ с посочване на (1) наименованието на Стандарта, който прилагат, (2) предметния обхват на притежавания от участника Сертификат, (3) дата на издаване, (4) срокът му на валидност, (5) сертифициращия орган/ организация, издал/а документа и (6) публичния регистър, в който се съдържа информация за наличието на тези сертификати (в случай на приложимост). В хипотезата на чл. 67, ал. 5 от ЗОП възложителят може да изиска от участниците по всяко време да представят всички или част от документите, на които участникът се позовава в еЕЕДОП. Доказване: Съответствието с критерия за подбор се доказва с представяне на документите по чл. 64, ал. 1, т. 10 от ЗОП, а именно: Копия на валидни Сертификати за разработени и внедрени от Участника системи за управление на качеството, или еквивалентни, освен ако информацията е публикувана в съответен публичен регистър и е публично достъпна. Доказателствата се представят при условията на чл. 67 ал. 5 и чл. 112, ал.1, т. 2 и ал. 9 от ЗОП. Забележка: Чуждестранните участници представят еквивалентен документ, съгласно националния си закон. Сертификатът по настоящата точка трябва да е издаден от независими лица, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция „Българска служба за акредитация“ или от друг национален орган по акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация, за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл. 5а, ал. 2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието. За отговарящи на изискванията се приемат и еквивалентни сертификати, издадени от органи, установени в други държави членки.
Покажи повече
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 18 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община хайредин
Национален регистрационен номер: 000193551
Пощенски адрес: с. Хайредин, ул. Георги Димитров №135
Пощенски код: 3357
Пощенски град: с.Хайредин
Регион: Враца 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Марияна Стойчева Стойчева
Електронна поща: marsilia1206@gmail.com 📧
Телефон: 09166 22 09 📞
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/2453 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/602411 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/602411 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
I. Освен на посочените в раздел "Тръжни условия" основания, комисията предлага за отстраняване от поръчката, а възложителят отстранява от участие в процедурата и: 1. участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка или в документацията; 2. участник, който е представил оферта, която не отговаря на: а) предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; б) правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10 от ЗОП; 3. участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 от ЗОП или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 – 5 от ЗОП; 4. участници, които са свързани лица; 5. участник, подал оферта, която не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност (чл. 107, т. 5 от ЗОП) в т.ч. участници, които не са декриптирали офертите си до посочените в обявлението дата и час за тяхното отваряне, се отстраняват от участие на това основание; 6. лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10 от ЗОП; 7. участник, който не удължи или не потвърди срока на валидност на офертата си. II. При сключване на договора, определеният изпълнител представя гаранция за изпълнение на договора в размер на 3 (три) % от стойността на поръчката, за която е осигурено финансиране. Гаранцията за изпълнение на договора за стойността на останалите доставки, за които не е осигурено финансиране, е в размер на 3 (три) % от стойността им и се представя от Изпълнителя в срок до 10 работни дни от получаване от страна на Изпълнителя на потвърждението за осигурено финансиране от Възложителя. Гаранцията за изпълнение на договора може да се представи под формата на: - банкова гаранция (изготвя се по образец на банката, която я издава, при условие че в гаранцията са вписани условията на Възложителя, посочени в настоящата документация); - парична сума, преведена по банкова сметка на Възложителя. - застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранцията може да се предостави, чрез сключване на застраховка, само когато стойността на авансово предоставените средства, съответно на гаранцията за изпълнение, е равна или по-малка от 255 645,94 евро Участникът определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение или за авансово предоставените средства. Условията и сроковете за задържане, усвояване или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат в договора за обществена поръчка.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Правно основание: чл.197, ал.1, т.4 от ЗОП Жалба срещу решението за откриване на процедурата (респ. решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура) може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на 7-дневния срок за извършване на промени по чл. 179 от ЗОП.
Покажи повече
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 163-585562 (2026-08-24)