Доставка на тръби за нуждите на „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД-Благоевград по три обособени позиции

Водоснабдяване и канализация ЕООД

В предмета на обществената поръчка са включени доставки на тръби висока плътност от РЕ100 за питейно-битово водоснабдяване, тръби висока плътност РЕ100RC за питейно-битово водоснабдяване – за алтернативно полагане без пясъчно легло, отговарящи на БДС ЕN12201 или еквивалент, доставка на фитинги за тръби за питейно-битово водоснабдяване от РЕ100 и доставка на гофрирани тръби и фасонни части от PEND за канализация с интегрирана (вгадена) муфа и гладки PVC тръби и фасонни части за канализация, за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград. За всяка една от обособените позиции ще се извършват периодични доставки за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград в съответствие с Техническата спецификация, Техническото и Ценовото предложения на съответния избран Изпълнител по обособените позиции. Доставките ще се извършват периодично в количества, определени по предварителни писменни заявки на Възложителя, съобразно нуждите на дружеството. Възложителят ще приема и заплаща само количествата и видовете, които е заявил и които са доставени при условията на договора за съответната обособена позиция. В предмета на обществената поръчка са включени доставки на тръби висока плътност от РЕ100 за питейно-битово водоснабдяване, тръби висока плътност РЕ100RC за питейно-битово водоснабдяване – за алтернативно полагане без пясъчно легло, отговарящи на БДС ЕN12201 или еквивалент, доставка на фитинги за тръби за питейно-битово водоснабдяване от РЕ100 и доставка на гофрирани тръби и фасонни части от PEND за канализация с интегрирана (вгадена) муфа и гладки PVC тръби и фасонни части за канализация, за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград. За всяка една от обособените позиции ще се извършват периодични доставки за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград в съответствие с Техническата спецификация, Техническото и Ценовото предложения на съответния избран Изпълнител по обособените позиции. Доставките ще се извършват периодично в количества, определени по предварителни писменни заявки на Възложителя, съобразно нуждите на дружеството. Възложителят ще приема и заплаща само количествата и видовете, които е заявил и които са доставени при условията на договора за съответната обособена позиция.

Краен срок

Deadline 2026-09-29

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-27 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-27)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Доставка на тръби за нуждите на „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД-Благоевград по три обособени позиции
Референтен номер: 603318
Кратко описание:
В предмета на обществената поръчка са включени доставки на тръби висока плътност от РЕ100 за питейно-битово водоснабдяване, тръби висока плътност РЕ100RC за питейно-битово водоснабдяване – за алтернативно полагане без пясъчно легло, отговарящи на БДС ЕN12201 или еквивалент, доставка на фитинги за тръби за питейно-битово водоснабдяване от РЕ100 и доставка на гофрирани тръби и фасонни части от PEND за канализация с интегрирана (вгадена) муфа и гладки PVC тръби и фасонни части за канализация, за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград. За всяка една от обособените позиции ще се извършват периодични доставки за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград в съответствие с Техническата спецификация, Техническото и Ценовото предложения на съответния избран Изпълнител по обособените позиции. Доставките ще се извършват периодично  в количества, определени по предварителни писменни заявки на Възложителя, съобразно нуждите на дружеството. Възложителят ще приема и заплаща само количествата и видовете, които е заявил и които са доставени при условията на договора за съответната обособена позиция.    В предмета на обществената поръчка са включени доставки на тръби висока плътност от РЕ100 за питейно-битово водоснабдяване, тръби висока плътност РЕ100RC за питейно-битово водоснабдяване – за алтернативно полагане без пясъчно легло, отговарящи на БДС ЕN12201 или еквивалент, доставка на фитинги за тръби за питейно-битово водоснабдяване от РЕ100 и доставка на гофрирани тръби и фасонни части от PEND за канализация с интегрирана (вгадена) муфа и гладки PVC тръби и фасонни части за канализация, за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград. За всяка една от обособените позиции ще се извършват периодични доставки за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград в съответствие с Техническата спецификация, Техническото и Ценовото предложения на съответния избран Изпълнител по обособените позиции. Доставките ще се извършват периодично  в количества, определени по предварителни писменни заявки на Възложителя, съобразно нуждите на дружеството. Възложителят ще приема и заплаща само количествата и видовете, които е заявил и които са доставени при условията на договора за съответната обособена позиция.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Тръби и принадлежности 📦
Очаквана стойност без ДДС: 975 000 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 3
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 3

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 604045
Заглавие: Доставка на тръби висока плътност от РЕ100 за питейно-битово водоснабдяване и PE100RC за питейно-битово водоснабдяване-за алтернативно полагане без пясъчно легло
Очаквана стойност без ДДС: 605 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Водопроводни тръби от РЕ 100, Pn10 - синя или черна със синя лента, трислойна тръба от РЕ100 и RC - със син и черен слой, синя или черна със синя лента
Продукти/услуги: Тръбопроводи за питейна вода 📦
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: ул. "Антон Чехов" 3
Пощенски код: 2700
Град: Благоевград
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Благоевград 🏙️
Продължителност: 12 месеца
Продължителност
Начална дата: 2026-10-30 📅
Описание
Максимален брой подновявания: 0
Информация за електронни каталози
Офертите трябва да бъдат представени под формата на електронни каталози или да включват електронен каталог
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 604048
Заглавие: Доставка на Фитинги за тръби за питейно-битово водоснабдяване от РЕ100
Очаквана стойност без ДДС: 215 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
фитинги на челна заварка - Всички фитинги да са инжекционно лети. Да се посочат цени за Фитинги дълго изпълнение. На всеки Фитинг да има следната маркировка: производител (търговска марка); вид материал; размер; SDR; фитинги механични - да няма връзка между затварящата гайка и гуменото уплътнение с цел избягване деформация и повреда на уплътнението. Водовземните скоби да са с усилен стоманен пръстен. На всеки фитинг да има следната маркировка: производител (търговска марка); вид материал; размер; фитинги на електрозаварка - На всеки фитинг да има следната маркировка: производител (търговска марка); вид материал; размер; SDR; време за заваряване и време за охлаждане; напрежение на заваряване; номер на партида; баркод.
Покажи повече
Продукти/услуги: Тръбни фитинги 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

3️⃣
Вътрешен идентификатор: 604051
Заглавие: Доставка на гофрирани тръби и фасонни части от РЕHD за канализация с интегрирана (вградена) муфа и гладки PVC тръби и фасонни части за канализация
Очаквана стойност без ДДС: 155 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
HDPE двуслойни гофрирани тръби с интегрирана (вградена) муфа, за извън сградни канализационни системи: Материал: полиетилен висока плътност PEHD; Профил – основен слой от РЕ 100 с гладка вътрешна повърхност, задаващ формата на тръбата и хидравличната проводимост; външен оребряващ слой от РЕ 100, задаващ коравината на тръбата; с интегрирана муфа с уплътнителен пръстен; Дължина на тръбите - 6 метра;  Номинална якост (коравина) SN 8 - SN ≥ 8 кN/м2. Дебелостенни PVC тръби с интегрирана муфа за извънсградни канализационни системи: Материал: поливинил хлорид PVC, по БДС EN 13476-2:2008/NA:2015 (Пластмасови тръбопроводни системи за безнапорни подземни отводняване и канализация. Тръбопрoвoдни системи със сложно структурирана конструкция на стената от непластифициран поливинилхлорид (PVC-U), полипропилен (PP) и полиетилен (РЕ). Част 2: Изисквания за тръби и свързващи части с гладка вътрешна и външна повърхност и за система тип А. Национално приложение (NA); Профил: външен слой – да е устойчив на удар; среден; вътрешен слой – да е устойчив на абразия; да има светъл цвят, позволяващ по-добра видеоинспекция; с интегрирана муфа с уплътнителен пръстен. Дължина на тръбите - 6 метра;  Номинална якост (коравина) SN 8 - SN ≥ 8 кN/м2. Всички слоеве на тръбите за канализация да са компактни. Муфата да е интегрирана от същия материал като тръбата – неразделна част от нея. Да е съвместима е по външен диаметър с всички гладкостенни тръби за канализационни системи; Тръбите и техните уплътнителни пръстени са устойчиви на pH 2 ÷ 13 (киселини и основи) и органични съединения. Тръбите да могат да бъдат използвани за пренос на топла вода min. 40 °C; Стандарт DN/OD.
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0003

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/25/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-29 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-30 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 3 месеца
Тръжни условия
Изисква се усъвършенстван или квалифициран електронен подпис или печат (съгласно определенията в Регламент (ЕС) № 910/2014)
Дата на отваряне: 2026-09-30 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронен каталог: Разрешено
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно поръчване
Ще се използва електронно плащане
Договорът съдържа условия за изпълнение

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Специфичен годишен оборот
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Прилага се за всички обособени позиции Участникът трабва да е реализирал минимален специфичен оборот, изчислен на база годишните обороти* (чл. 61, ал. 1, т. 1 от ЗОП): Минимално ниво: Участникът трябва да е реализирал за последните три приключили финансови години, в зависимост от датата, на която е създаден или е започнал дейността си, минимален специфичен оборот в сферата, попадаща в обхвата на съответната обособена позиция, в размер, равняващ се на прогнозната стойност на съответната обособена позиция, изчислен на база годишните обороти, съгласно чл. 61, ал. 1, т. 1 от ЗОП.* (чл. 61, ал. 1, т. 1 от ЗОП). ДЕКЛАРИРАНЕ: При подаване на оферта, съответствието с посоченото изискване се декларира в ЕЕДОП, посредством попълване на раздел Б: „Икономическо и финансово състояние“ в Част IV: „Критерии за подбор“ от ЕЕДОП. ДОКАЗВАНЕ: Преди сключването на договор за обществена поръчка или в хипотезата на чл. 67, ал. 5 от ЗОП, Възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да представи: 1. Справка за оборота в сферата, попадаща в обхвата на поръчката. Съгласно чл. 62, ал. 2 от ЗОП, когато по основателна причина участникът не е в състояние да представи поисканите от Възложителя документи, той може да докаже своето икономическо и финансово състояние с помощта на всеки друг документ, който Възложителят приеме за подходящ.
Покажи повече
Критерий за подбор: Сертификати от институти за контрол на качеството
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
1. Участниците, следва да притежават сертификат от акредитирани лица за контрол на качеството за което участникът разполага и може да удостовери с документи, съгласно Наредба №РД-02-20-1 от 5 февруари 2015 г. за условията и реда за влагане на строителни продукти в строежите на Република България или еквивалент. Забележка: При участие на обединения, които не са юридически лица, съответствието с минималните изисквания за технически и професионални способности се доказват от съответните членове на обединението. При участие на подизпълнители, същите следва да отговарят на горепосочените изисквания за технически и професионални способности съобразно вида и дела от поръчката, който ще изпълняват. 2. Участниците, следва да притежават сертификати от акредитирани лица за контрол на качеството, за което участникът разполага с документи, удостоверяващи санитарната безопасност и питейна пригодност на стоките, съгласно изискванията на Наредба № 9 от 16 март 2001 г. за влияние на материалите при контакт върху качеството на водата, предназначена за питейно-битови цели или еквивалент. Забележка: При участие на обединения, които не са юридически лица, съответствието с минималните изисквания за технически и професионални способности се доказват от съответните членове на обединението. При участие на подизпълнители, същите следва да отговарят на горепосочените изисквания за технически и професионални способности по т. 1 съобразно вида и дела от поръчката, който ще изпълняват. 3. Участниците, следва да прилагат система за управление на качество. Забележка: При участие на обединения, които не са юридически лица, съответствието с минималните изисквания за технически и професионални способности се доказват от съответните членове на обединението. При участие на подизпълнители, същите следва да отговарят на горепосочените изисквания за технически и професионални способности съобразно вида и дела от поръчката, който ще изпълняват. По т. 1 участниците попълват раздел В: Технически и професионални способности, като декларират в поле последно, наличието на сертификат и декларация за съответствие, касаещи контрола на качеството, необходими за изпълнение на поръчката в Част IV: „Критерии за подбор“ от Единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). По т. 1. – Преди сключване на договор за обществена поръчка, възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да представи копие на сертификат на качество и декларация за съответствие или еквиваленти; Документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП се представят от участника и при поискване в хода на процедурата – в случаите на чл. 67, ал. 5 от ЗОП. При подаване на оферта участниците попълват само съответния раздел в ЕЕДОП. По т. 2 участникът попълва раздел В: Технически и професионални способности, като декларират в поле последно, наличието на сертификата/документи, касаещи контрола на качеството, необходими за изпълнение на поръчката в Част IV: „Критерии за подбор“ от Единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). По т. 2. – Преди сключване на договор за обществена поръчка, възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да представи копие на сертификат/документи за качество или еквиваленти; Документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП се представят от участника и при поискване в хода на процедурата – в случаите на чл. 67, ал. 5 от ЗОП. При подаване на оферта участниците попълват само съответния раздел в ЕЕДОП. По т. 3 участникът попълва раздел Г: Схеми за осигуряване на качеството и стандарти за екологично управление, като декларират в поле първо, наличието на сертификата, касаещо стандарти за осигуряване на качеството, необходими за изпълнение на поръчката в Част IV: „Критерии за подбор“ от Единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). По т. 1. – Преди сключване на договор за обществена поръчка, възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да представи копие на сертификат на качество или еквивалент; Документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП се представят от участника и при поискване в хода на процедурата – в случаите на чл. 67, ал. 5 от ЗОП. При подаване на оферта участниците попълват само съответния раздел в ЕЕДОП.
Покажи повече
Основни условия за финансиране и условия за плащане и/или позоваване на съответните разпоредби, които ги уреждат:
Плащанията по договора се извършват по банков път (банкова сметка, посочена от изпълнителя) в евро, в срок до 30 (тридесет) календарни дни, считано от датата на представяне на надлежно оформена фактура-оригинал, издадена фактура и приложен/и към нея приемо-предавателен/и протокол/и с посочени точни количества на доставените стоки.
Покажи повече
Условия, свързани с договора
Условия за изпълнение на договора: Съгласно документацията на обществената поръчка.
Условия за участие
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 20 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Предсрочно прекратяване на договор и налагане на обезщетения или други подобни санкции
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Споразумения с други икономически оператори за нарушаване на конкуренцията
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: Опитал е да: а) повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или б) получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка. (чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП).
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 87 от Закона за противодействие на корупцията; Лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9, ал. 10 и ал. 11 от ЗОП; участник – юридическо лице, за което е налице влязло в сила решение за налагане на санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН- временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки;
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган (чл. 55, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
За кандидата или участника е доказано, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора (чл. 55, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Водоснабдяване и канализация еоод
Национален регистрационен номер: 811047831
Пощенски адрес: ул. АНТОН ЧЕХОВ №3
Пощенски код: 2700
Пощенски град: гр. Благоевград
Регион: Благоевград 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Мартин Бориков
Електронна поща: mborikov@vikblg.com 📧
Телефон: 073884170 📞
URL: http://vikblg.com/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/12762 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Водоснабдяване
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/603318 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/603318 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
За сключване на договора за обществената поръчка, избраният изпълнител предоставя гаранция за изпълнение в размер на 3 % (три на сто) от общата цена на договора без ДДС. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат в договора за обществена поръчка. Гаранцията се предоставя в една от следните форми: а) парична сума; б) банкова гаранция; в) застраховка, която обезпечава изпълнението, чрез покритие на отговорността на изпълнителя.
Покажи повече
Орган, отговорен за процедурите по медиация
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Орган за преглед
Същото като: Орган, отговорен за процедурите по медиация
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 ЗОП — 10 дни от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 ЗОП.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 166-595820 (2026-08-27)