Избор на изпълнител за планиране, управление, изпълнение и отчитане на международна маркетингова и рекламна кампания за популяризиране на регион Бургас като туристическа дестинация в периода 01 октомври 2026 г. – 31 март 2027 г.

Фонд за развитие на летище Бургас Сдружение

Целта на обществената поръчка е да се повиши международната разпознаваемост на регион Бургас и да се стимулира входящият туризъм чрез реализиране на измерима маркетингова кампания, насочена към аудитории с доказан интерес към пътувания и реална вероятност да посетят дестинацията. Кампанията следва да бъде реализирана на международни емитиращи пазари, които са обективно обосновани с оглед на техния туристически потенциал, търсенето на пътувания, транспортната достъпност до регион Бургас и способността им да генерират входящи туристически потоци през периода на кампанията. За целите на планирането на кампанията съществуващата, планираната или публично обявената директна въздушна свързаност между летище Бургас и съответния емитиращ пазар може да бъде използвана като един от обективните показатели, обосноваващи избора, активирането и графика на маркетинговите дейности. Изпълнителят следва самостоятелно да определи най-подходящата комбинация от комуникационни канали, медийни среди и туристически маркетингови екосистеми, необходими за постигане на целите на кампанията, при условие че същите са измерими, прозрачни и позволяват достигане до аудитории, демонстриращи реален интерес към пътувания. Изпълнителят няма задължение да създава, поддържа, подпомага или гарантира какъвто и да е въздушен маршрут, полетна операция, честота на полетите, обем на пътниците или търговска дейност на авиокомпания. Наличието на транспортна свързаност се разглежда единствено като обективен параметър за планиране, подпомагащ маркетинга на дестинацията, и не представлява нито предмет на настоящата обществена поръчка, нито договорен резултат, който Изпълнителят е длъжен да осигури. Изпълнителят следва да разработи и реализира кампанията основно чрез използване на аудитории с доказано намерение за пътуване. Възложителят заплаща на Изпълнителя дължимото възнаграждение на всеки два месеца, в срок до 30 (тридесет) календарни дни след края на всеки двумесечен период на кампанията, считано от датата на осигуряване на въздушна свързаност, въз основа на действително извършените и отчетени услуги. Месечното плащане се калкулира по оферираните от Изпълнителя единични цени от Ценовото предложение, както следва: - Реално доставеният обем банерна реклама за месеца, изчислен по единична цена за 1 000 импресии (CPM); - Реално изпратените информационни бюлетини и насочени известия за месеца, изчислени по единична цена за 1 000 получатели (CPT) - Комплексната фиксирана месечна такса за управление (хонорари за тримата ключови експерти и творческа работа и софтуер срещу ботове). Плащането на цената за извършените услуги се извършва на двумесечна база, с двустранен протокол за изпълнени услуги. Прогнозните количества за срока на изпълнение на договора са, както следва: - 24 000 000 импресии (CPM) в платформи/авиокомпании; - 240 000 получатели (CPT) – информационни бюлетини и насочени известия. Подробна информация се съдържа в Техническата спецификация – Приложение № 7, както и в документацията за обществената поръчка.

Краен срок

Deadline 2026-09-24

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-21 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-21)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Избор на изпълнител за планиране, управление, изпълнение и отчитане на международна маркетингова и рекламна кампания за популяризиране на регион Бургас като туристическа дестинация в периода 01 октомври 2026 г. – 31 март 2027 г.
Референтен номер: 601651
Кратко описание:
Целта на обществената поръчка е да се повиши международната разпознаваемост на регион Бургас и да се стимулира входящият туризъм чрез реализиране на измерима маркетингова кампания, насочена към аудитории с доказан интерес към пътувания и реална вероятност да посетят дестинацията. Кампанията следва да бъде реализирана на международни емитиращи пазари, които са обективно обосновани с оглед на техния туристически потенциал, търсенето на пътувания, транспортната достъпност до регион Бургас и способността им да генерират входящи туристически потоци през периода на кампанията. За целите на планирането на кампанията съществуващата, планираната или публично обявената директна въздушна свързаност между летище Бургас и съответния емитиращ пазар може да бъде използвана като един от обективните показатели, обосноваващи избора, активирането и графика на маркетинговите дейности. Изпълнителят следва самостоятелно да определи най-подходящата комбинация от комуникационни канали, медийни среди и туристически маркетингови екосистеми, необходими за постигане на целите на кампанията, при условие че същите са измерими, прозрачни и позволяват достигане до аудитории, демонстриращи реален интерес към пътувания. Изпълнителят няма задължение да създава, поддържа, подпомага или гарантира какъвто и да е въздушен маршрут, полетна операция, честота на полетите, обем на пътниците или търговска дейност на авиокомпания. Наличието на транспортна свързаност се разглежда единствено като обективен параметър за планиране, подпомагащ маркетинга на дестинацията, и не представлява нито предмет на настоящата обществена поръчка, нито договорен резултат, който Изпълнителят е длъжен да осигури. Изпълнителят следва да разработи и реализира кампанията основно чрез използване на аудитории с доказано намерение за пътуване. Възложителят заплаща на Изпълнителя дължимото възнаграждение на всеки два месеца, в срок до 30 (тридесет) календарни дни след края на всеки двумесечен период на кампанията, считано от датата на осигуряване на въздушна свързаност, въз основа на действително извършените и отчетени услуги. Месечното плащане се калкулира по оферираните от Изпълнителя единични цени от Ценовото предложение, както следва: - Реално доставеният обем банерна реклама за месеца, изчислен по единична цена за 1 000 импресии (CPM); - Реално изпратените информационни бюлетини и насочени известия за месеца, изчислени по единична цена за 1 000 получатели (CPT) - Комплексната фиксирана месечна такса за управление (хонорари за тримата ключови експерти и творческа работа и софтуер срещу ботове). Плащането на цената за извършените услуги се извършва на двумесечна база, с двустранен протокол за изпълнени услуги. Прогнозните количества за срока на изпълнение на договора са, както следва: - 24 000 000 импресии (CPM) в платформи/авиокомпании; - 240 000 получатели (CPT) – информационни бюлетини и насочени известия. Подробна информация се съдържа в Техническата спецификация – Приложение № 7, както и в документацията за обществената поръчка.
Покажи повече
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Рекламни и маркетингови услуги 📦
Очаквана стойност без ДДС: 660 000 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 601651
Допълнителна информация:
На осн. чл.47, ал.3 от ЗОП, Възложителят изисква от участниците да декларират, че офертите им са изготвени при спазване на задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд, които са в сила в страната, и които са приложими към строителството и услугите. При участие на обединения, които не са юридически лица, съответствието с критериите за подбор, свързани с професионална компетентност и опит за изпълнение на поръчката, както и тези за регистрация, представяне на сертификат или друго условие, необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт, се доказва от съответните членове на обединението съобразно разпределението на участието им в изпълнението на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението; Третите лица трябва да отговарят на съответните критерии за подбор, за доказването на които участникът се позовава на техния капацитет; Подизпълнителите трябва да отговарят на съответните критерии за подбор съобразно вида и дела от поръчката, който ще изпълняват; Посочените в настоящия раздел документи за доказване съответствието е критерия за подбор се представят при условията на чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП; Документите за доказване се представят и за подизпълнителите и третите лица, ако има такива. Навсякъде в документацията, техническата спецификация или обявлението, където се съдържа посочване на конкретен модел, търговска марка, патент, тип, произход, производство, стандарт, спецификация или конкретна платформа/екосистема, да се чете и разбира, че се допълва с израза „или еквивалент“.
Покажи повече
Допълнителни продукти/услуги: Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Включени са критерии за достъпността за лицата с увреждания
Основен обект или място на изпълнение: Предметът на процедурата ще се изпълнява на територията на Европейския съюз.
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Бургас 🏙️
Продължителност
Начална дата: 2026-10-01 📅
Крайна дата: 2027-03-31 📅
Описание
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Показател ОК - измеримост, отчетност и контрол, максимум 15 точки
Показател (ОЕ) Опит на ключовия екип — максимум 15 точки
Показател (МП) : Медиен план и стратегия за изпълнение — максимум 30 точки
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-24 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-25 15:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Условия за отваряне на офертите (Информация за упълномощените лица и процедура за отваряне):
Офертите ще бъдат отворени, разгледани, оценени и класирани от комисия, която ще започне своята работа в посочения в Обявлението за обществена поръчка час и дата. При промяна в датата и часа на отваряне на офертите участниците ще бъдат уведомени чрез публикуване на съобщение в публичната преписка на поръчката. Най-малко 24 часа преди датата на отваряне на ценовите предложения участниците се уведомяват за датата и часа на отварянето, чрез автоматично генерирани съобщения в платформата. В този срок комисията изпраща на участниците резултатите от оценяването на техническите показатели чрез платформата, когато е приложимо.
Покажи повече
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-25 15:00:00 📅
Място: В системата
Допълнителна информация:
Офертите ще бъдат отворени, разгледани, оценени и класирани от комисия, която ще започне своята работа в посочения в Обявлението за обществена поръчка час и дата. При промяна в датата и часа на отваряне на офертите участниците ще бъдат уведомени чрез публикуване на съобщение в публичната преписка на поръчката. Най-малко 24 часа преди датата на отваряне на ценовите предложения участниците се уведомяват за датата и часа на отварянето, чрез автоматично генерирани съобщения в платформата. В този срок комисията изпраща на участниците резултатите от оценяването на техническите показатели чрез платформата, когато е приложимо.
Покажи повече
Електронно фактуриране: Разрешено

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Специфичен годишен оборот
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да е реализирал минимален оборот в сферата, попадаща в обхвата на поръчката, за последните 3 (три) приключили финансови години, в зависимост от датата, на която участникът е създаден или е започнал дейността си. Уточнение: Изискуемият общ оборот се изчислява по смисъла на § 2, т. 67 от ДР на ЗОП. Минималният оборот в сферата, попадаща в обхвата на поръчката, за посочения период следва да бъде не по-малък от 660 000 евро (шестстотин и шестдесет хиляди евро) без ДДС. Под „сфера, попадаща в обхвата на поръчката“ следва да се разбира: Реализиран оборот от предоставяне на услуги по планиране, управление и/или изпълнение на маркетингова, рекламна, комуникационна, дигитална, туристическа или промоционална кампания, насочена към популяризирането на туристическа дестинация, регион, град, транспортни връзки, туристически продукт или международен пазар. За участник – чуждестранно лице оборотът се изчислява в евро по официалния референтен курс на ЕЦБ (или съответно обявения от БНБ) за съответната валута към датата на подаване на офертата. Информацията за доказване на съответствието с минималните изисквания на Възложителя може да обхване и по-кратък период от посочения по-горе в зависимост от датата, на която участникът е създаден или е започнал дейността си. - При подаване на офертата: Участникът декларира съответствието единствено в ЕЕДОП, Част IV: „Критерии за подбор“, Раздел Б: „Икономическо и финансово състояние“, „Специфичен годишен оборот“ за последните 3 приключили финансови години. - Преди сключване на договора (за определения изпълнител): Изискването се доказва с представяне на удостоверение от органите по приходите (НАП), копия от годишните финансови отчети или справка за оборота в сферата на поръчката, когато информацията не е достъпна чрез безплатен публичен регистър. Посочените документи не се представят в случай, че вече са били предоставени на Възложителя или са му били служебно известни или са достъпни чрез пряк и безплатен достъп до съответната национална база данни. *При подаване на оферта, участниците попълват само съответния раздел в еЕЕДОП.
Покажи повече
Критерий за подбор: Референции за определени услуги
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да е изпълнил дейности с предмет, идентичен или сходен с този на поръчката, за последните 3 (три) години от датата на подаване на заявлението или на офертата. Под „дейности с предмет, идентичен или сходен с този на поръчката“ следва да се разбира: услуга, включваща планиране, управление и/или изпълнение на маркетингова, рекламна, комуникационна, дигитална, туристическа или промоционална кампания, насочена към популяризирането на туристическа дестинация, регион, град, транспортни връзки, туристически продукт или международен пазар. - При подаване на офертата: Изискуемата информация се попълва в Част IV, Раздел В, поле „Извършени услуги от конкретния вид” от ЕЕДОП, като се предоставя и информация за стойностите, датите на документите за предаване и приемане на услугите и получателите на услугите, идентични или сходни с предмета и обема на поръчката. - Преди сключване на договора (за определения изпълнител): При условията на чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП поставеното изискване се доказва от участниците със Списък на услугите, идентични или сходни с предмета на поръчката, изпълнени през последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на офертите с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с документи, които доказват извършената услуга. При условията на чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП, преди сключване на договора, определеният изпълнител представя документите по предходното изречение (ако не са били представени до тогава). *При подаване на оферта, участниците попълват само съответния раздел в еЕЕДОП.
Покажи повече
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да разполага с договорен или технически достъп до една или повече екосистеми за туристически маркетинг или еквивалент, които позволяват достигане до проверени аудитории с установено намерение за пътуване на целевите пазари, определени в Техническата спецификация на Възложителя. - При подаване на офертата: Изискуемата информация се попълва в Част IV, Раздел В, поле „Инструменти, съоръжения или техническо оборудване” от ЕЕДОП, като се описват: - наименованията на конкретните маркетингови платформи / екосистеми, до които има осигурен достъп за изпълнението на поръчката (напр. конкретни OTA платформи, резервационни системи или рекламни мрежи на авиокомпании) или технически еквиваленти; - правното основание, на което има достъп до тях (напр. собствена регистрация, партньорски договор, оторизация или агентско споразумение). - Преди сключване на договора (за определения изпълнител): При условията на чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП поставеното изискване се доказва от участниците с декларация за инструментите, съоръженията и техническото оборудване, които ще бъдат използвани за изпълнение на поръчката, (свободен текст, подписан от представляващия), в която официално се изброяват наличните платформи за туристически маркетинг, ведно с (1) Копия от действащи договори за партньорство / търговско представителство / агентски споразумения, сключени с операторите на съответните платформи/авиокомпании или техни еквиваленти; ИЛИ (2) Валидни сертификати за оторизация / официални писма-потвърждения от операторите на платформите, доказващи статуса на участника като оторизиран партньор или техни еквиваленти; ИЛИ (3) Други документи/екранни извадки от административните панели, които по безспорен начин доказват техническия и оперативен достъп на участника до рекламните инструменти на съответната екосистема или техни еквиваленти. При условията на чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП, преди сключване на договора, определеният изпълнител представя документите по предходното изречение (ако не са били представени до тогава). *При подаване на оферта, участниците попълват само съответния раздел в еЕЕДОП.
Покажи повече
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 19 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Предсрочно прекратяване на договор и налагане на обезщетения или други подобни санкции
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП).
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
За кандидата или участника е доказано, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора (чл. 55, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Фонд за развитие на летище Бургас Сдружение
Национален регистрационен номер: 207845305
Пощенски адрес: Александровска № 26
Пощенски код: 8000
Пощенски град: гр. Бургас
Регион: Бургас 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Боряна Светлозарова Георгиева
Електронна поща: b.balabanova@burgas.bg 📧
Телефон: +359 56907460 📞
Факс: +35956841996 📠
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/46288 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/601651 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/601651 🌏
Име: Цаис еоп
Уеб адрес на данъчното законодателство: https://nra.bg/ 🌏
Идентификационен номер на данъчното законодателство: Данъчно-осигурителен кодекс
Уеб адрес на законодателството за околната среда: http://www.moew.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за околната среда: Закон за опазване на околната среда
Уеб адрес на трудовото законодателство: http://www.mlsp.government.bg 🌏
Идентификационен номер на законодателството за труда: Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Освен основанията по чл. 54, ал. 1 от ЗОП и чл. 55, ал. 1, т. 1 и т. 4 от ЗОП, За участниците не трябва да важат забраните, посочени в чл. 3, т. 8 от ЗИФОДРЮПДРКТЛТДС, обстоятелствата по чл. 5к, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г. от 31 юли 2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна, ще бъде отстранен от участие в процедурата, както и обстоятелства по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН, а именно: временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки, установена с влязъл в сила съдебен акт. Важно! Механизмът за доказване на надеждност (self-cleaning) по чл. 56 от ЗОП е неприложим в хипотезите на наложена временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки, доколкото същата произтича от влязъл в сила съдебен акт, съгл. ограничението по чл. 56, ал. 5 от ЗОП. Освен горепосочените основания, Възложителят отстранява от участие в процедурата участник, за който са налице основанията по чл. 107 от ЗОП. Участник, който не е декриптирал офертата си,в т. ч. съдържащото се в нея ценово предложение, в срока по чл.9л, ал. 4 от ППЗОП,се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 5 ЗОП. При изготвяне на офертата си,участниците попълват приложените към документацията образци! На основание чл. 72, ал. 1, т. 1 и т. 2 от ЗОП възложителят изисква представяне в 5-дневен срок на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник, свързано с цена или разходи, когато то е с повече от 20 на сто по-благоприятно от средната стойност на предложенията на останалите участници по същия показател за оценка – при допуснати до оценяване три или повече оферти или обявената прогнозна стойност – при допуснати до оценяване една или две оферти. Възложителят не изисква гаранция за изпълнение на настоящата поръчка. Отчитането на изпълнението на услугите и начинът на плащане са уредени в документацията и в проекта на договор.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
На основание чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП, Жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 - срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 163-585136 (2026-08-21)