ОСИГУРЯВАНЕ НА ХОТЕЛСКО НАСТАНЯВАНЕ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТРАНАТА И ИЗВЪН НЕЯ ЗА НУЖДИТЕ НА НАРОДЕН ТЕАТЪР „ИВАН ВАЗОВ“ – ГР. СОФИЯ

НАРОДЕН ТЕАТЪР "ИВАН ВАЗОВ"

Предмет на обществената поръчка е избор на изпълнител за осигуряване на хотелско настаняване за нуждите на Народен театър „Иван Вазов“ – гр. София на територията на страната и извън нея. Поръчката включва осигуряване на настаняване при индивидуални и групови пътувания на служители, гости и други лица, както и при мероприятия, изискващи настаняване на групи от хора, в хотели с 3★, 4★ и 5★. Настаняванията се реализират на територията на страната и извън нея, при служебни пътувания, посрещане на гости, участия в събития, фестивали, гост-постановки и от друг характер. Параметрите на всяко отделно настаняване се посочват в конкретно запитване, подадено по електронна поща от представител на Възложителя в срока на договора. В запитването се посочват минимум: дати на настаняване, местоположение, категоризация на хотела, броя на нощувките и лицата (конкретен или индикативен) и изисквания за единично/двойно/ групово настаняване. Конкретните параметри и изисквания към изпълнението са описани детайлно в Техническата спецификация Приложение №1 към настоящата документация. Срок за изпълнение на поръчката: 12 (дванадесет) месеца или до изчерпване на финансовия лимит по договораПредмет на обществената поръчка е избор на изпълнител за осигуряване на хотелско настаняване за нуждите на Народен театър „Иван Вазов“ – гр. София на територията на страната и извън нея. Поръчката включва осигуряване на настаняване при индивидуални и групови пътувания на служители, гости и други лица, както и при мероприятия, изискващи настаняване на групи от хора, в хотели с 3★, 4★ и 5★. Настаняванията се реализират на територията на страната и извън нея, при служебни пътувания, посрещане на гости, участия в събития, фестивали, гост-постановки и от друг характер. Параметрите на всяко отделно настаняване се посочват в конкретно запитване, подадено по електронна поща от представител на Възложителя в срока на договора. В запитването се посочват минимум: дати на настаняване, местоположение, категоризация на хотела, броя на нощувките и лицата (конкретен или индикативен) и изисквания за единично/двойно/ групово настаняване. Конкретните параметри и изисквания към изпълнението са описани детайлно в Техническата спецификация Приложение №1 към настоящата документация. Срок за изпълнение на поръчката: 12 (дванадесет) месеца или до изчерпване на финансовия лимит по договора

Краен срок

Deadline 2026-10-02

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-09-02 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-09-02)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Осигуряване на хотелско настаняване на територията на страната и извън нея за нуждите на народен театър „иван вазов“ – гр. софия
Референтен номер: 604985
Кратко описание:
Предмет на обществената поръчка е избор на изпълнител за осигуряване на хотелско настаняване за нуждите на Народен театър „Иван Вазов“ – гр. София на територията на страната и извън нея. Поръчката включва осигуряване на настаняване при индивидуални и групови пътувания на служители, гости и други лица, както и при мероприятия, изискващи настаняване на групи от хора, в хотели с 3★, 4★ и 5★. Настаняванията се реализират на територията на страната и извън нея, при служебни пътувания, посрещане на гости, участия в събития, фестивали, гост-постановки и от друг характер. Параметрите на всяко отделно настаняване се посочват в конкретно запитване, подадено по електронна поща от представител на Възложителя в срока на договора. В запитването се посочват минимум: дати на настаняване, местоположение, категоризация на хотела, броя на нощувките и лицата (конкретен или индикативен) и изисквания за единично/двойно/ групово настаняване. Конкретните параметри и изисквания към изпълнението са описани детайлно в Техническата спецификация Приложение №1 към настоящата документация. Срок за изпълнение на поръчката: 12 (дванадесет) месеца или до изчерпване на финансовия лимит по договораПредмет на обществената поръчка е избор на изпълнител за осигуряване на хотелско настаняване за нуждите на Народен театър „Иван Вазов“ – гр. София на територията на страната и извън нея. Поръчката включва осигуряване на настаняване при индивидуални и групови пътувания на служители, гости и други лица, както и при мероприятия, изискващи настаняване на групи от хора, в хотели с 3★, 4★ и 5★. Настаняванията се реализират на територията на страната и извън нея, при служебни пътувания, посрещане на гости, участия в събития, фестивали, гост-постановки и от друг характер. Параметрите на всяко отделно настаняване се посочват в конкретно запитване, подадено по електронна поща от представител на Възложителя в срока на договора. В запитването се посочват минимум: дати на настаняване, местоположение, категоризация на хотела, броя на нощувките и лицата (конкретен или индикативен) и изисквания за единично/двойно/ групово настаняване. Конкретните параметри и изисквания към изпълнението са описани детайлно в Техническата спецификация Приложение №1 към настоящата документация. Срок за изпълнение на поръчката: 12 (дванадесет) месеца или до изчерпване на финансовия лимит по договора
Покажи повече
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Услуги по хотелско настаняване 📦
Очаквана стойност без ДДС: 130 000 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 604985
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, а обосновката е следната
Обосновка: Не е приложимо!
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: София (столица) 🏙️
Продължителност: 12 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Цена (тежест): 50
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
Описание
Пощенски адрес: гр. София
Пощенски код: 1000
Град: гр. София

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-02 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-05 13:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-05 13:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно поръчване
Ще се използва електронно плащане
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (точки, точна величина)

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в съответен професионален регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът в процедурата следва да притежава валидна регистрация за извършване на туроператорска и/или туристическа агентска дейност. Минимално изискване: Участникът в процедурата следва да притежават валидна регистрация за извършване на туроператорска и/или туристическа агентска дейност в съответствие с чл. 61 от Закона за туризма (ЗТ) и да е вписан в Регистъра на туроператорите и туристическите агенти или да е лице по чл. 62 от Закона за туризма. Чуждестранните участници или обединение, в което участва чуждестранно лице, ако не са вписани в Регистъра на туроператорите и туристическите агенти по чл. 61, ал. 4 от ЗТ или ако за тях не се прилага чл. 62 от ЗТ, трябва да са вписани в аналогични регистри съгласно законодателството на държавата членка, в която са установени или да притежават аналогично разрешение или членство в определена организация, съгласно законодателството на държавата, в която са установени, които документи дават право на участника да извършва туроператорска и/или туристическа агентска дейност, когато за осъществяване на тези дейности се изисква разрешение или членство в определена организация.
Покажи повече
Критерий за подбор: Професионална застраховка за индемнизация на риска
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът в процедурата следва да притежава валидна застраховка „Професионална отговорност“ на туроператора. Минимално изискване: Участникът в процедурата следва да притежава валидна застраховка „Професионална отговорност” – „Отговорност на туроператора” в съответствие с чл. 97, ал. 1 от Закона за туризма. За декларирането на съответствието с критерия за подбор, участникът следва да попълни необходимата информация в част IV: „Критерии за подбор“, раздел Б: „Икономическо и финансово състояние“ от ЕЕДОП. Документите за доказване на съответствие с критериите за подбор се представят съгласно чл.67, ал.5 и чл.112 от ЗОП - заверено копие на застрахователна полица или еквивалентен документ (за чуждестранните лица), съобразно декларираното в ЕЕДОП.
Покажи повече
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 18 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП). За участника е установено, че: а) е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор; б) не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор.(чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП),
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Народен театър "иван вазов"
Национален регистрационен номер: 000670748
Пощенски адрес: ул. ДЯКОН ИГНАТИЙ №.5
Пощенски код: 1142
Пощенски град: гр.София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Светлин Красимиров Симеонов
Електронна поща: adv.s.simeonov@gmail.com 📧
Телефон: +359 887509812 📞
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/1163 🌏
Вид на възлагащия орган
Министерство или всякакъв друг национален или федерален орган
Основна дейност
Отдих, култура и вероизповедания
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604985 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604985 🌏
Име: Цаис еоп
Идентификационен номер на данъчното законодателство: ДОПК
Идентификационен номер на законодателството за околната среда: ЗООС
Идентификационен номер на законодателството за труда: КТ
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Максимален срок за предоставяне на оферта за настаняване: до 24 (двадесет и четири) часа от получаване на писмено запитване от Възложителя. Максимален срок за извършване на резервация и предоставяне на ваучер/електронна резервация за настаняване: до 24 (двадесет и четири) часа от получаване на потвърждение на представената оферта за настаняване. Изпълнението на поръчката ще се възложи въз основа на икономически най-изгодна оферта, определена съгласно критерий „най-ниска цена“. Оценяването по всеки показател ще се извърши съгласно Методика за определяне на комплексна оценка – Приложение № 2 от Документацията. Срок на валидност на офертата– 6 (шест) месеца, считано от датата, определена за краен срок за получаване на офертите. Възможност за представяне на варианти на офертите - Варианти на офертите не се приемат. Възложителят не предвижда опции в настоящата обществена поръчка. Гаранцията за изпълнение на договора е в размер на 1% (един процент) от цената на договора, без включен ДДС. Участникът попълва в платформата Ценово предложение по образец (Образец №3) в съответствие с техническата спецификация (Приложение №1) и изискванията на Възложителя, като оферира: - „Предложен процент отстъпка при настаняване за 1 нощувка“, участникът попълва предложен процент отстъпка от цена за нощувка с вкл. ДДС и туристическа такса от интернет страницата на хотела или резервационната система която хотела използва. Цената на нощувка с вкл. ДДС и туристическа такса калкулирана след приложената отстъпка, трябва да е крайна и да включва минимум: климатизирана стая със самостоятелен санитарен възел, ползване на телевизионна система, нощувка, закуска (съответно изхранване тип HB (закуска и вечеря) или FB (закуска, обяд и вечеря) при поискване от страна на Възложителя), безплатен достъп до интернет, безплатен паркинг, туристическа такса и всички други относими разходи, които не са изрично посочени, но е необходимо да бъдат направени за една нощувка. - „Такса обслужване за осигуряване на настаняване“, участникът попълва такса за обслужване без ДДС, дължима за всяко реализирано настаняване направено от Изпълнителя и получено от Възложителя. Когато настаняването включва повече от една нощувка и/или настаняването включва нощувки за повече от един служител на Възложителя, се заплаща еднократно такса обслужване. Предложената от Участника такса обслужване за осигуряване на настаняване без ДДС, трябва да е крайна и да включва всички разходи за изпълнението на поръчката, свързани пряко или косвено с изпълнение на предмета на договора, като но не само: разходите за труд, за изготвяне на оферта, за представяне на ваучер/електронна резервация, печалба и всички други относими разходи, които не са изрично посочени, но е необходимо да бъдат направени за точното изпълнение на договора. ДДС не е включен в такса обслужване и се начислява допълнително. Предложените от Участника отстъпка и такса обслужване не подлежат на промяна по време на изпълнение на договора. При попълване в ценовото предложение, процент отстъпка и такса обслужване, се представя като цяло число. При предложен/и в ценовото предложение процент отстъпка и/или такса обслужване в размер на 0 (нула), за целите на оценка на офертата предложението на участника се приравнява на 1 (едно). Възложителят изисква представяне в 5-дневен срок на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник свързано с Такса обслужване за осигуряване на настаняване когато то е с повече от 20 на сто по-благоприятно от: 1. средната стойност на предложенията на останалите участници по същия показател за оценка - при допуснати до оценяване три или повече оферти; 2. обявената от Възложителя обективна база за сравнение по отношение на такса обслужване за осигуряване на настаняване – 10,00 евро при допуснати до оценяване една или две оферти. /обективната база за сравнение е изчислена въз основа на най-високия размер на таксата за обслужване, предложен от участник в предходна процедура за възлагане на обществена поръчка със същия предмет/. Получената обосновка се оценява по отношение на нейната пълнота и обективност относно обстоятелствата по чл. 72, ал. 2 от ЗОП, на които се позовава участникът. При необходимост от участника може да бъде изискана уточняваща информация. Обосновката може да не бъде приета и участникът да бъде отстранен само когато представените доказателства не са достатъчни, за да обосноват предложението. Възложителят определя като обективна база за сравнение, в хипотезата на чл. 72, ал. 1, т. 2 от ЗОП, по отношение на предложенията на участниците за размер на Такса обслужване за осигуряване на настаняване сумата от 10,00 евро при допуснати до оценяване една или две оферти. Участникът декларира, че при изготвяне на офертата са спазени задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд, като маркира отговор „да“ на въпрос 2.2 в процедурата в ЦАИС ЕОП. В случай, че при изготвяне на офертата не са спазени тези задълженията, участникът отговаря с „не“. Отговор „не“ води до отстраняване на участника от процедурата. Участниците могат да получат необходимата информация за задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд, които са в сила в Република България и относими към дейностите, предмет на поръчката, както следва:  Относно задълженията, свързани с данъци и осигуровки: Национална агенция по приходите, информационен телефон на НАП - 0700 18 700; интернет адрес: www.nap.bg;  Относно задълженията, опазване на околната среда: Министерство на околната среда и водите: Информационен център на МОСВ: работи с посетители всеки работен ден от 14 до 17 ч. на адрес: гр. София 1000, бул. "Княгиня Мария Луиза" № 22, телефон: 02/ 940 6237; интернет адрес: www.moew.government.bg  Относно задълженията, закрила на заетостта и условията на труд: Министерство на труда и социалната политика: интернет адрес: http://www.mlsp.government.bg, София 1051, ул. Триадица №2, телефон: 02/8119 443.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Име и адреси
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 170-606397 (2026-09-02)