„Осигуряване на лицензи за продукти на Microsoft за нуждите на Комисията за финансов надзор“ по обособени позиции

Комисия за финансов надзор

„Осигуряване на лицензи за продукти на Microsoft за нуждите на Комисията за финансов надзор“ по обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 – „Осигуряване на 120 броя Windows Server Data center Core 2 SL лицензи“; Обособена позиция № 2 – „Осигуряване на 260 броя Windows Server User CAL лицензи“; Обособена позиция № 3 – „Осигуряване на 5 броя Windows Server Remote Desktop Services CAL лицензи“; Обособена позиция № 4 – „Осигуряване на 2 броя Microsoft SQL Server Standard Core 2 SL лицензи“; Обособена позиция № 5 – „Осигуряване на 1 брой Microsoft Exchange Server Subscription Edition (SE) LSA лиценз“; Обособена позиция № 6 – „Осигуряване на до 37 броя Office 365 E3 лицензи“; Обособена позиция № 7 – „Осигуряване на 250 броя лицензи за софтуерни продукти Microsoft 365 Business Standard“ Опция по обособена позиция № 6: Изпълнителят осигурява 25 броя Office 365 E3 лицензи, като Възложителят си запазва правото при възникнала необходимост и осигурено финансиране да възложи със заявка допълнителни до 12 броя лицензи. Забележка: На основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП възложителят възлага изпълнението по обособена позиция № 7 с предмет „Осигуряване на 250 броя лицензи за софтуерни продукти Microsoft 365 Business Standard“ по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на съответната обособена позиция – директно възлагане, по смисъла на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП в размер общо на 25 230 (двадесет и пет хиляди и двеста и тридесет) евро без включен ДДС. Важно! С оглед на посоченото, участниците в настоящата обществена поръчка следва да подават оферти само по обособени позиции от № 1 до № 6.

Краен срок

Deadline 2026-10-02

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-28 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-28)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Осигуряване на лицензи за продукти на Microsoft за нуждите на Комисията за финансов надзор“ по обособени позиции
Референтен номер: 600568
Кратко описание:
„Осигуряване на лицензи за продукти на Microsoft за нуждите на Комисията за финансов надзор“ по обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 – „Осигуряване на 120 броя Windows Server Data center Core 2 SL лицензи“; Обособена позиция № 2 – „Осигуряване на 260 броя Windows Server User CAL лицензи“; Обособена позиция № 3 – „Осигуряване на 5 броя Windows Server Remote Desktop Services CAL лицензи“; Обособена позиция № 4 – „Осигуряване на 2 броя Microsoft SQL Server Standard Core 2 SL лицензи“; Обособена позиция № 5 – „Осигуряване на 1 брой Microsoft Exchange Server Subscription Edition (SE) LSA лиценз“; Обособена позиция № 6 – „Осигуряване на до 37 броя Office 365 E3 лицензи“; Обособена позиция № 7 – „Осигуряване на 250 броя лицензи за софтуерни продукти Microsoft 365 Business Standard“ Опция по обособена позиция № 6: Изпълнителят осигурява 25 броя Office 365 E3 лицензи, като Възложителят си запазва правото при възникнала необходимост и осигурено финансиране да възложи със заявка допълнителни до 12 броя лицензи. Забележка: На основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП възложителят възлага изпълнението по обособена позиция № 7 с предмет „Осигуряване на 250 броя лицензи за софтуерни продукти Microsoft 365 Business Standard“ по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на съответната обособена позиция – директно възлагане, по смисъла на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП в размер общо на 25 230 (двадесет и пет хиляди и двеста и тридесет) евро без включен ДДС. Важно! С оглед на посоченото, участниците в настоящата обществена поръчка следва да подават оферти само по обособени позиции от № 1 до № 6.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Софтуерни пакети за информационни технологии (ИТ) 📦
Очаквана стойност без ДДС: 105 660 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 6
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 6

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 600581
Заглавие: „Осигуряване на 120 броя Windows Server Data center Core 2 SL лицензи“
Очаквана стойност без ДДС: 76 800 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Осигуряване на 120 броя Windows Server Data center Core 2 SL лицензи, съгласно условията на Техническата спецификация.
Допълнителна информация:
Срокът на лицензите по обособена позиция № 1: Windows Server Datacenter Core 2 SL е безсрочен. Срокът за активиране на лицензите е до 3 (три) работни дни след сключване на договора.
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: София (столица) 🏙️
Продължителност на системата за квалификация
Неограничена продължителност
Описание
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 600600
Заглавие: „Осигуряване на 260 броя Windows Server User CAL лицензи“
Очаквана стойност без ДДС: 10 400 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Осигуряване на 260 броя Windows Server User CAL лицензи, съгласно условията на Техническата спецификация.
Допълнителна информация:
Срокът на лицензите по обособена позиция № 2: Windows Server User CAL е безсрочен. Срокът за активиране на лицензите е до 3 (три) работни дни след сключване на договора.
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

3️⃣
Вътрешен идентификатор: 600603
Заглавие: „Осигуряване на 5 броя Windows Server Remote Desktop Services CAL лицензи“
Очаквана стойност без ДДС: 660 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Осигуряване на 5 броя Windows Server Remote Desktop Services CAL лицензи, съгласно условията на Техническата спецификация.
Допълнителна информация:
Срокът на лицензите по обособена позиция № 3: Windows Server Remote Desktop Services CAL е безсрочен. Срокът за активиране на лицензите е до 3 (три) работни дни след сключване на договора.
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0003

4️⃣
Вътрешен идентификатор: 600604
Заглавие: „Осигуряване на 2 броя Microsoft SQL Server Standard Core 2 SL лицензи“
Очаквана стойност без ДДС: 6 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Осигуряване на 2 броя Microsoft SQL Server Standard Core 2 SL лицензи, съгласно условията на Техническата спецификация.
Допълнителна информация:
Срокът на лицензите по обособена позиция № 4: Microsoft SQL Server Standard Core 2 SL е безсрочен. Срокът за активиране на лицензите е до 3 (три) работни дни след сключване на договора.
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0004

5️⃣
Вътрешен идентификатор: 600605
Заглавие: „Осигуряване на 1 брой Microsoft Exchange Server Subscription Edition (SE) LSA лиценз“
Очаквана стойност без ДДС: 1 200 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Осигуряване на 1 брой Microsoft Exchange Server Subscription Edition (SE) LSA лиценз, съгласно условията на Техническата спецификация.
Допълнителна информация:
Срокът на лиценза по обособена позиция № 5: Microsoft Exchange Server Subscription Edition (SE) LSA е 36 месеца (абонаментен), считано от датата на активирането му. Срокът за активиране на лиценза е до 3 (три) работни дни след сключване на договора.
Продължителност: 36 месеца
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0005

6️⃣
Вътрешен идентификатор: 600608
Заглавие: „Осигуряване на до 37 броя Office 365 E3 лицензи“
Очаквана стойност без ДДС: 10 600 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Осигуряване на до 37 броя Office 365 E3 лицензи, съгласно условията на Техническата спецификация.
Допълнителна информация:
Срокът на лицензите по обособена позиция № 6: Office 365 E3 е 12 месеца (абонаментен), считано от датата на активирането им. Срокът за активиране на лицензите е до 3 (три) работни дни след сключване на договора.
Продължителност: 12 месеца
Информация за опциите
Опции
Описание на опциите:
В предмета по обособена позиция № 6 е включено осигуряване на 25 броя Office 365 E3 лицензи, като Възложителят си запазва правото при възникнала необходимост и осигурено финансиране да възложи със заявка, допълнително до 12 броя лицензи.
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0006
Описание
Основен обект или място на изпълнение:
Мястото за изпълнение на поръчката е сградата на Комисия за финансов надзор, находяща се в гр. София 1000, ул. „Будапеща“ № 16. При промяна на административния адрес, възложителят уведомява изпълнителя и последният е обвързан с изпълнение на предвидените дейности на новия адрес в гр. София. Предоставянето на лицензите може да се осъществи от изпълнителя и дистанционно.
Покажи повече
Пощенски адрес: ул. „Будапеща“ № 16
Пощенски код: 1000
Град: София

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-02 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-05 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 8 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-05 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Други икономически или финансови изисквания
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Възложителят не определя по отношение на участниците критерии за подбор, които се отнасят до: 1. годността за упражняване на професионална дейност; 2. икономическото и финансовото състояние; 3. техническите и професионалните способности.
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); е наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки; е наличие свързаност по смисъла на параграф 2, точка 45 от ДР на ЗОП между участници в процедурата по конкретната обособена позиция (чл. 107, т. 4 от ЗОП).
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Комисия за финансов надзор
Национален регистрационен номер: 131060676
Пощенски адрес: ул. "Будапеща" №16
Пощенски код: 1000
Пощенски град: гр. София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Полина Петрова
Електронна поща: p.petrova@fsc.bg 📧
Телефон: 029404769 📞
Факс: 02 9404 606 📠
URL: https://www.fsc.bg/bg 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/18551 🌏
Вид на възлагащия орган
Министерство или всякакъв друг национален или федерален орган
Основна дейност
икономически и финансови работи
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/600568 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/600568 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Прогнозната стойност по съответната обособена позиция е максимално допустима. Финансовите условия и начинът на плащане са регламентирани в проекта на договор. Възложителят ще отстрани от участие участник, за когото са налице някое от основанията по чл. 54, ал. 1 от ЗОП, както и когато са налице обстоятелства по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици, освен ако се прилага изключението по чл. 4 от същия закон. Отстранява се от процедурата участник, за когото са налице обстоятелствата по 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности, както и при наличие на влязъл в сила съдебен акт, с който е наложена забрана по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от Закона за административните нарушения и наказания. Възложителят отстранява от възлагането участник, подал оферта, която надвишава прогнозната стойност на поръчката по съответната обособена позиция, която е максималния осигурен финансов ресурс за нея. Освен описаните основания възложителят отстранява участник, за когото са налице обстоятелствата по чл. 107 от ЗОП. Когато участник в процедурата е обединение, което не е юридическо лице, изискванията се прилагат за всяко физическо или юридическо лице, включено в обединението. Основанията са приложими и по отношение на подизпълнителите, когато участникът е декларирал, че ще ползва подизпълнители.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Решението за откриване на процедурата подлежи на обжалване при условията и в сроковете по чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП - в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 168-600223 (2026-08-28)