„СЪБИРАНЕ НА БИТОВИ ОТПАДЪЦИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА КНЕЖА И ТРАНСПОРТИРАНЕТО ИМ ДО РЕГИОНАЛНО ДЕПО ЗА НЕОПАСНИ ОТПАДЪЦИ- ГР. ОРЯХОВО”

Община Кнежа

Общото количество отпадъци, които се очакват да се генерират за 24 /двадесет и четири/ месеца са около 10 200 /десет хиляди и двеста/ тона. Посочената стойност не е константна за периода на изпълнение на договора и не ангажира Възложителя с достигането или завишението й. Сметосъбирането и сметоизвозването ще се извършва в 4-те населени места от община Кнежа– гр. Кнежа като административен център и 3 села: Бреница, Еница и Лазарово. Изпълнителят извършва дейността, предмет на поръчката с техника, механизация и персонал, с които изпълнителят разполага на законно основание. С извършване на дейностите по сметосъбирането и сметоизвозването на територията на 4-те населените места в Община Кнежа, в изпълнение изискванията на Националното законодателство за управление на отпадъците, се полагат усилия за гарантиране на нормални санитарно-хигиенни условия на живот на територията на общината, недопускане замърсяване на обществени площи с битови отпадъци и образуване на нерегламентирани сметища. Функциониращото депо за твърди битови отпадъци (ТБО) обслужващо Община Кнежа се намира в гр. Оряхово /на 40 км. от гр. Кнежа/.

Краен срок

Deadline 2026-09-24

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-24 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-24)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „събиране на битови отпадъци на територията на община кнежа и транспортирането им до регионално депо за неопасни отпадъци- гр. оряхово”
Референтен номер: 603595
Кратко описание:
Общото количество отпадъци, които се очакват да се генерират за 24 /двадесет и четири/ месеца са около 10 200 /десет хиляди и двеста/ тона. Посочената стойност не е константна за периода на изпълнение на договора и не ангажира Възложителя с достигането или завишението й. Сметосъбирането и сметоизвозването ще се извършва в 4-те населени места от община Кнежа– гр. Кнежа като административен център и 3 села: Бреница, Еница и Лазарово. Изпълнителят извършва дейността, предмет на поръчката с техника, механизация и персонал, с които изпълнителят разполага на законно основание. С извършване на дейностите  по сметосъбирането и сметоизвозването на територията на 4-те населените места в Община Кнежа, в изпълнение изискванията на Националното законодателство за управление на отпадъците, се полагат усилия за гарантиране на нормални санитарно-хигиенни условия на живот на територията на общината, недопускане замърсяване на обществени площи с битови отпадъци и образуване на нерегламентирани сметища. Функциониращото депо за твърди битови отпадъци (ТБО) обслужващо Община Кнежа се намира в гр. Оряхово /на 40 км. от гр. Кнежа/.
Покажи повече
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Услуги по събиране на битови отпадъци 📦
Очаквана стойност без ДДС: 570 000 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 603595
Количество: 10200 тон
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Основен обект или място на изпълнение:
Дейностите по сметосъбиране в настоящата обществена поръчка ще се изпълняват на територията на 4-те населени места – гр. Кнежа като административен център, и 3 села: Бреница, Еница и Лазарово. Събраните отпадъци се транспортират до Регионално депо за неопасни отпадъци- гр. Оряхово.
Покажи повече
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: София (столица) 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Продължителност на договора, рамковото споразумение или динамичната система за покупки
Този договор подлежи на подновяване
Описание
Описание на подновяванията:
Поръчката представлява периодично повтаряща се. Прогнозен срок за обявяване на поръчка със същия предмет- август 2028 г.
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Методология за изпълнение – П1. Максимален брой точки по показателя - 50 точки. Оценката се формира по формулата: П1 = П11 + П12 + П13. Оценяват се три основни елемента на Методологията за изпълнение. 1.1. Предлаган подход и стратегия за изпълнение на поръчката (П11) до 35 т. Предлаган подход за изпълнение на поръчката. Последователност и взаимообвързаност на предлаганите дейности;
Методология за изпълнение – П1. Максимален брой точки по показателя - 50 точки. Оценката се формира по формулата: П1 = П11 + П12 + П13. Оценяват се три основни елемента на Методологията за изпълнение. 1.2. Анализ на основните рискове, които могат да доведат до забавяне или некачествено изпълнение на услугата и мерки за тяхното управление (П12) до 10 т.
Методология за изпълнение – П1. Макс=брой точки по показателя - 50 точки. Оценката се формира по формулата: П1 = П11 + П12 + П13. Оценяват се три основни елемента на Методологията за изпълнение. 1.3. Опазване на околната среда по време на изпълнение предмета на договора (П13) до 5 т. Предлагани мерки, свързани с опазване на елементите на околната среда /въздух, водни ресурси, почва и др./.
Срок за реакция - П2. Максимален брой точки по показателя - 10 точки.
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
Описание
Място на изпълнение: Плевен 🏙️

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-24 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-25 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-25 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Правното основание по ДЧПС за определяне на приложимата категория на видовете поръчки: Други договори за услуги
Поръчката е от обхвата на Директива 2009/33/ЕО на Европейския парламент и на Съвета (Директивата за чистите превозни средства — ДЧПС)

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Необходимост от разрешение или членство в конкретна организация за договори за услуги
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да притежава притежават валидна регистрация за изпълнение на дейности по събиране и транспортиране на отпадъци, издадена съгласно чл. 35, ал. 3 от ЗУО по реда на Глава пета, раздел II от ЗУО, или еквивалентен документ, издаден от компетентен орган на държава членка на Европейския съюз или на друга държава-страна по споразумение за Европейско икономическо пространство. УКАЗАНИЕ ЗА ПОПЪЛВАНЕ НА ДАННИТЕ В ОБРАЗЦИТЕ: Изискуемата информация относно горепосоченото изискване за годност (правоспособност) за упражняване на професионална дейност, участникът попълва ЧАСТ IV: КРИТЕРИИ ЗА ПОДБОР, РАЗДЕЛ А: ГОДНОСТ ОТ ЕЕДОП, съгласно описаното в нея, като посочва номер, дата на издаване, валидност и издател на регистрационния документ, сайт за достъп до публичен регистър на издателя на документа (ако е приложимо) или номер в аналогичен регистър в държавата, в която чуждестранният участник е установен или посочва номер, дата, орган-издател на съответното разрешение или членство в определена организация, когато за осъществяване на дейността се изисква разрешение или членство в определена организация. Документи и доказателства за доказване на изискванията за годност (правоспособност) за упражняване на професионална дейност на участниците: В случаите на чл. 67, ал. 5 и ал. 6 от ЗОП участникът представя заверено копие от валиден документ за изпълнение на дейности по събиране и транспортиране на отпадъци, издаден съгласно чл. 35, ал.3 от ЗУО по реда на Глава пета, раздел II от ЗУО или еквивалентен документ, издаден от компетентен орган на държава членка на Европейския съюз или на друга държава-страна по споразумение за Европейско икономическо пространство. При сключването на договора избраният за изпълнител следва да представи документ, с който да докаже, че има право да изпълнява възлаганата дейност в Република България, включително, че е извършил съответната регистрация, когато е необходимо (чл. 112, ал. 1, т. 4 от ЗОП).
Покажи повече
Критерий за подбор: Общ годишен оборот
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да е реализирал за последните три приключили финансови години в зависимост от датата, на която участникът е създаден или е започнал дейността си, минимален общ оборот, изчислен на база годишните обороти, в размер не по-малко от 570 000 евро без ДДС. За участник– чуждестранно лице оборотът се изчислява по официалния курс на БНБ за съответната валута в евро към датата на подаване на офертата. УКАЗАНИЕ ЗА ПОПЪЛВАНЕ НА ДАННИТЕ В ОБРАЗЦИТЕ: Участниците декларират съответствието с горепосочения критерий за подбор чрез попълване на част IV „Критерии за подбор“, буква Б „Икономическо и финансово състояние“ в приложимото поле на ЕЕДОП. Документи и доказателства за доказване на изискванията за икономическо и финансово състояние на участниците: При сключване на договора на основание чл. 112, ал. 1, т. 2 ЗОП определеният за изпълнител участник трябва да представи: 1. годишните финансови отчети или техни съставни части за последните три приключили финансови години, когато публикуването им се изисква съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен, или 2. справка за общия оборот за последните три приключили финансови години. Информацията за доказване на съответствието с това минимално изискване на Възложителя може да обхване и по-кратък период от посочения по-горе в зависимост от датата, на която участникът е създаден или е започнал дейността си. Когато по основателна причина участникът не е в състояние да представи поисканите от възложителя документи, той може да докаже своето икономическо и финансово състояние с помощта на всеки друг документ, който възложителят приеме за подходящ.
Покажи повече
Критерий за подбор: Референции за определени услуги
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва през последните три години, считано от датата на подаване на офертата, да е изпълнил една или повече услуги с предмет, сходен с предмета на поръчката, включващи събиране и транспортиране на битови и/или приравнени на битови неопасни отпадъци, с общ обем не по-малко от 10 200 /хиляда и двеста/ тона. УКАЗАНИЕ ЗА ПОПЪЛВАНЕ НА ДАННИТЕ В ОБРАЗЦИТЕ: ПОПЪЛВА СЕ В РАЗДЕЛ В: ТЕХНИЧЕСКИ И ПРОФЕСИОНАЛНИ СПОСОБНОСТИ НА ЧАСТ IV: КРИТЕРИИ ЗА ПОДБОР ОТ ЕЕДОП- ОБРАЗЕЦ. Документи и доказателства за доказване на технически и професионални способности на Участниците: Преди сключване на договора с избрания изпълнител се представя Списък на услугите, които са идентични или сходни с предмета на поръчката, с посочване на стойностите, датите на започване и приключване и получателите, придружен с удостоверения за добро изпълнение, които съдържат стойността, датата, на която е приключило изпълнението, мястото, вида услуга, както и дали е изпълнено в съответствие с нормативните изисквания.
Покажи повече
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да разполага със собствено, наето или на друго основание за ползване техническо оборудване и механизация за изпълнение на поръчката, минимум: - Сметоизвозващи автомобили с вариопреса или ротопреса за обслужване на съдове за отпадъци контейнер тип „Бобър” или еквивалентен 1.1 м3 и кофи Тип „Мева” или еквивалентна с вместимост 120 л./ 240 л. – 3 броя; Сметосъбиращите автомобили ( за контейнер тип „Бобър” или еквивалентен 1.1 м3 и кофи Тип „Мева” или еквивалентна с вместимост 120 л./240 л.) трябва да са с минимум европейски екологичен стандарт ЕВРО 4 или еквивалент; - Специализиран камион за измиване и дезинфекция на съдовете за отпадъци - 1 бр.; Специализирания камион за измиване и дезинфекция на съдове трябва да бъде с минимум европейски екологичен стандарт ЕВРО 5. ** Използваната техника за изпълнение на дейностите по предмета на обществената поръчка, трябва да отговаря на изискванията на Наредбата за изискванията към чистите превозни средства, издадена от министъра на транспорта и съобщенията е обнародвана в ДВ. бр.2 от 5 Януари 2024 г. Според броя на предвидената за използване техника, дела на чистите превозни средства използвани при изпълнението на услугите, трябва да е в съответствие с Приложение 1 към ПМС № 356 ОТ 29 ДЕКЕМВРИ 2023 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛИТЕ, КОИТО СА ЗАДЪЛЖЕНИ ДА ВЪЗЛАГАТ ОБЩЕСТВЕНИ ПОРЪЧКИ ПРИ СПАЗВАНЕ НА ИЗИСКВАНИЯТА НА ЧЛ. 47, АЛ. 5 ОТ ЗАКОНА ЗА ОБЩЕСТВЕНИТЕ ПОРЪЧКИ, КАКТО И НА ДЕЛА НА ЧИСТИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА СПРЯМО ОБЩИЯ БРОЙ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА, КОИТО СА ПРЕДМЕТ НА ДОСТАВКА ИЛИ СЕ ИЗПОЛЗВАТ ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА УСЛУГИ ПО ЧЛ. 47, АЛ. 5 ОТ ЗАКОНА ЗА ОБЩЕСТВЕНИТЕ ПОРЪЧКИ. Съгласно условията на обществената поръчка, сключеният в резултат на провеждането й договор ще засегне и двата референтни периода (до 31.12.2025 г. и от 01.01.2026 г.), посочен в Приложение 1 към ПМС № 356 ОТ 29 ДЕКЕМВРИ 2023 Г. С оглед на гореизложеното, участниците следва да покрият изискванията за „чисти превозни средства“, посочени в приложението, а именно: Категория превозни средства До 31 декември 2025 г. От 1 януари 2026 г. до 31 декември 2030 г. Превозни средства от категория M1, M2 или N1 (леки превозни средства) 17,6 % 17,6 % Превозни средства от категория N2 и N3 (товарни автомобили) 7 % 8 % Превозни средства от категория М3 (автобуси) (*) 34 % 48 % Точният брой на „чистите превозни средства“ е в зависимост от броя и категорията на предлаганите от участника използвани средства. Броят се определя чрез закръгление в цяло число, като се изчислява процентно от различните категории МПС-та придложени от участника за изпълнение на поръчката. Забележка: Посочените по-горе изисквания /т.3.2/ са за минимален брой техническо оборудване. Минималният брой техника е условие за допустимост и изпълнение и не носи точки. Предлагането на техника над минималния брой не се оценява самостоятелно, освен доколкото е обективно свързано с конкретен показател за оценка, предварително посочен в методиката. При авария, повреда или обективна невъзможност за използване на декларираната техника, изпълнителят е длъжен да осигури заместваща техника със същите или еквивалентни характеристики в срок до 12 часа, без допълнително заплащане. УКАЗАНИЕ ЗА ПОПЪЛВАНЕ НА ДАННИТЕ В ОБРАЗЦИТЕ: ПОПЪЛВА СЕ В РАЗДЕЛ В: ТЕХНИЧЕСКИ И ПРОФЕСИОНАЛНИ СПОСОБНОСТИ НА ЧАСТ IV: КРИТЕРИИ ЗА ПОДБОР ОТ ЕЕДОП- ОБРАЗЕЦ. Документи и доказателства за доказване на технически и професионални способности на участниците по т.3.2: Декларация по чл.64, ал.1, т.9 ЗОП- на инструментите, съоръженията и техническото оборудване, които ще бъдат използвани за изпълнение на поръчката.
Покажи повече
Критерий за подбор: Сертификати от независими органи за системи или стандарти за управление на околната среда
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да има внедрена система за управление на околната среда ISO 14001:2015 с обхват събиране и транспортиране на отпадъци и/или други дейности, идентични или сходни с предмета на поръчката или други системи за екологично управление, признати в съответствие с чл.45 от Регламент (ЕО) № 1221/2009 на Европейския парламент, или други стандарти за екологично управление, основани на съответните европейски или международни стандарти на акредитирани органи. УКАЗАНИЕ ЗА ПОПЪЛВАНЕ НА ДАННИТЕ В ОБРАЗЦИТЕ: ПОПЪЛВА СЕ В РАЗДЕЛ Г: СТАНДАРТИ ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА КАЧЕСТВОТО И СТАНДАРТИ ЗА ЕКОЛОГИЧНО УПРАВЛЕНИЕ НА ЧАСТ IV: КРИТЕРИИ ЗА ПОДБОР ОТ ЕЕДОП - ОБРАЗЕЦ. За доказване на това изискване преди сключване на договора с избрания изпълнител, той представя заверено копие на валидни сертификати Копие от валидни: - Сертификати или други доказателствени документи за внедрена Система за опазване на околната среда, сертифицирана по международния стандарт ISO 14001:2015 или еквивалентен с обхват в областта на събиране и транспортиране на отпадъци и/или други дейности, идентични или сходни с предмета на поръчката, издаден от независими лица, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция "Българска служба за акредитация" или от друг национален орган за акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация, за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл.5а, ал.2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието. Възложителят приема еквивалентни сертификати, издадени от органи, установени в други държави членки.
Покажи повече
Критерий за подбор: Сертификати от независими органи за стандарти за уверяване на качеството
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да има внедрена система за управление на качеството по ISO 9001:2015 с обхват събиране и транспортиране на отпадъци и/или други дейности, идентични или сходни с предмета на поръчката или други системи за екологично управление, признати в съответствие с чл.45 от Регламент (ЕО) № 1221/2009 на Европейския парламент, или други стандарти за екологично управление, основани на съответните европейски или международни стандарти на акредитирани органи. УКАЗАНИЕ ЗА ПОПЪЛВАНЕ НА ДАННИТЕ В ОБРАЗЦИТЕ: ПОПЪЛВА СЕ В РАЗДЕЛ Г: СТАНДАРТИ ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА КАЧЕСТВОТО И СТАНДАРТИ ЗА ЕКОЛОГИЧНО УПРАВЛЕНИЕ НА ЧАСТ IV: КРИТЕРИИ ЗА ПОДБОР ОТ ЕЕДОП - ОБРАЗЕЦ. За доказване на това изискване преди сключване на договора с избрания изпълнител, той представя заверено копие на валидни сертификати Копие от валидни: - Сертификати или други доказателствени документи за внедрена Система за управление на качеството, сертифицирана по международния стандарт ISO 9001:2015 или еквивалентен с обхват в областта на събиране и транспортиране на отпадъци и/или други дейности, идентични или сходни с предмета на поръчката, издаден от независими лица, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция "Българска служба за акредитация" или от друг национален орган за акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация, за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл.5а, ал.2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието. Възложителят приема еквивалентни сертификати, издадени от органи, установени в други държави членки.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община кнежа
Национален регистрационен номер: 000193243
Пощенски адрес: ул. Марин Боев № 69
Пощенски код: 5835
Пощенски град: гр.Кнежа
Регион: Плевен 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Цветелина Калчева
Електронна поща: obstina_kneja@knezha.bg 📧
Телефон: +359 91093571 📞
Факс: +359 91327007 📠
URL: https://kneja.acstre.com/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/1108 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/603595 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/603595 🌏
Име: Цаис еоп
Уеб адрес на данъчното законодателство: https://nra.bg 🌏
Идентификационен номер на данъчното законодателство: Данъчно – осигурителен процесуален кодекс
Уеб адрес на законодателството за околната среда: http://www.moew.government.bg 🌏
Идентификационен номер на законодателството за околната среда: Закон за опазване на околната среда
Уеб адрес на трудовото законодателство: https://www.mlsp.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за труда: Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
I. Участник ще бъде отстранен от участие в обществена поръчка: 1. При наличие на основание за отстраняване и по чл. 107 от ЗОП. 2. При наличие на свързаност съгласно §2, т. 45 от ДР на ЗОП. 3. Който е представил предложение за изпълнение на поръчката, което не отговаря на изискванията, посочени в документацията за обществена поръчка и на тези от техническата спецификация, при откриване на процедурата за възлагане на обществена поръчка. II. Когато участник в обществената поръчка е обединение, което не е юридическо лице, възложителят изисква същото да представи към офертата си копие от документ за създаване на обединението, както и следната информация във връзка с конкретната обществена поръчка: а/ права и задължения на участниците в обединението; б/ разпределението на отговорността между членовете на обединението; в/ дейностите, които ще изпълнява всеки член на обединението. Документът, представен от участника – обединение трябва да съдържа клаузи, от които да е видно, че: - е определен партньор, който да представлява обединението за целите на обществената поръчка; - уговорена е солидарна отговорност за изпълнението на договора, когато такава не е предвидена съгласно приложимото законодателство. III. Всеки участник в обществената поръчка има право да представи само една оферта. IV. Лице, което участва в обединение или е дало съгласие да бъде подизпълнител на друг участник, не може да подава самостоятелно оферта. V. Във възлагането на обществена поръчка едно физическо или юридическо лице може да участва само в едно обединение. VI. Който не е декриптирал офертата си в периода от изтичането на срока за получаване на оферти до посочените в обявлението дата и час за тяхното отваряне или участник, който не е декриптирал ценовото си предложение в периода от получаването на съобщение за отваряне на ценовите предложения до обявените дата и час за тяхното отваряне се отстраняват от участие на основание чл. 107, т. 5 от ЗОП, във връзка с чл. 9л, ал. 5 от ППЗОП. VII. Изпълнителят представя гаранция за изпълнение на договора в размер на 5 % (пет процента) от стойността на договора без ДДС. Гаранцията за изпълнение се представя в една от следните форми: парична сума; банкова гаранция; застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата нагаранцията за изпълнение. Изискванията към гаранцията за изпълнение, както и условията и сроковете за нейното освобождаване и задържане, са уредени в документацията за участие и проекта на договор за възлагане на обществената поръчка.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Име и адреси
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП, жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП– срещу решението за откриване на процедурата. /*Чл. 100, ал. 3 от ЗОП- "Възложителят може да направи промените по ал. 1 еднократно в 14-дневен срок от публикуването в РОП на обявлението, с което се оповестява откриването на процедурата, като изпрати за публикуване обявление за изменение или допълнителна информация и решението, с което то се одобрява"/
Покажи повече
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 163-586014 (2026-08-24)