„Доставка на плочи от гранит за настилки в обекти от зелената система на Столична община”

Столична община

„ Доставка на плочи от гранит за настилки в обекти от зелената система на Столична община”. Гранитните плочи са с размери 50/50/6 см, ситно бучардисани, с тъмносив цвят /антрацит/. Прогнозно количество за доставка до 3 000 кв.м.
Първоначалната доставка се извършва след сключване на договора за количество от 2 500 кв.м. в срок посочен от Участника, но не по-дълъг от 40 дни.
Останалото количество се доставя по допълнителни писмени заявки за количеството, като Възложителят не е длъжен да заяви пълното количество до 3 000 кв.м. Срок на договора до края на 2014г.

Краен срок

Срокът за получаване на офертите беше 2014-06-12. Обществената поръчка беше публикувана на 2014-04-30.

Доставчици

Следните доставчици са споменати в решенията за възлагане или в други документи за обществени поръчки:

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2014-04-30 Обявление за поръчка
2014-07-09 Обявление за възлагане на поръчка
Обявление за поръчка (2014-04-30)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Плочки
Количество или обем:
Прогнозно количество за доставка до 3 000 кв.м.Първоначалната доставка се извършва до 40 дни след сключване на договора за количество от 2 500 кв.м. Останалото количество се доставя по допълнителни писмени заявки за количеството, като Възложителят не е длъжен да заяви пълното количество до 3 000 кв.м.300 000
Покажи повече
Обща стойност на поръчката: 300 000 💰
Метаданни на обявлението
Оригинален език: български 🗣️
Вид на документа: Обявление за поръчка
Естество на договора: Доставки
Регламент: Европейски съюз
Общ терминологичен речник за обществените поръчки (CPV)
Код: Плочки 📦

Процедура
Вид на процедурата: Открита процедура
Вид на офертата: Кандидатстване за всички лотове
Критерии за награждаване
Най-ниска цена

Възлагащ орган
Идентичност
Държава: България 🇧🇬
Вид на възложителя: Регионален или местен орган
Име на възложителя: Столична община
Пощенски адрес: ул. „Московска" № 33
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Контакт
Интернет адрес: http://www.sofia.bg 🌏
Електронна поща: t.hristov@sofia.bg 📧
Телефон: +359 29377366 📞
Факс: +359 29377324 📠

Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2014-04-30 📅
Краен срок за подаване: 2014-06-12 📅
Дата на публикуване: 2014-05-03 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2014/S 086-149541
Брой на ОВ-S: 86
Допълнителна информация
V.Когато участникът предвижда участие на подизпълнители, документите по чл. 56 ал.1, т. 1, 5 и 6 от ЗОП се представят за всеки от тях, а изискванията към тях се прилагат съобразно вида и дела на тяхното участие. Представените от подизпълнителя документи не могат да се използват за доказване на съответствие на участника с изискванията посочени от Възложителя. VI.Не може да участва във възлагането на обществената поръчка лице, съответно Възложителят ще отстрани от участие в процедурата всеки участник, при който е налице някое от обстоятелствата по чл. 47, ал. 1, т. 1, б. "а" до "д", т. 2 и 3 и ал. 5 от ЗОП, както и обстоятелствата по чл. 47, ал. 2, т.1, 2, 2а, 3 и 5 от ЗОП. Възложителят ще отстрани от участие в процедурата всеки участник, при който е налице някое от следните обстоятелства: 1. не е представен някой от необходимите документи по чл. 56 от Закона за обществените поръчки; 2. за когото са налице обстоятелствата по чл. 47, ал. 1, ал. 2 и ал. 5 от ЗОП, посочени в настоящия раздел; 3. който е представил оферта, която не отговарят на предварително обявените условия на Възложителя. 4. който е представил оферта, която не отговаря на изискванията на чл. 57, ал. 2 от Закона за обществените поръчки; 5. за когото по реда на чл. 68, ал. 11 от ЗОП е установено, че е представил невярна информация за доказване на съответствието му с обявените от възложителя критерии за подбор.
Покажи повече

Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
„ Доставка на плочи от гранит за настилки в обекти от зелената система на Столична община”. Гранитните плочи са с размери 50/50/6 см, ситно бучардисани, с тъмносив цвят /антрацит/. Прогнозно количество за доставка до 3 000 кв.м.
Първоначалната доставка се извършва след сключване на договора за количество от 2 500 кв.м. в срок посочен от Участника, но не по-дълъг от 40 дни.
Останалото количество се доставя по допълнителни писмени заявки за количеството, като Възложителят не е длъжен да заяви пълното количество до 3 000 кв.м. Срок на договора до края на 2014г.
Количество или обем:
Прогнозно количество за доставка до 3 000 кв.м.Първоначалната доставка се извършва до 40 дни след сключване на договора за количество от 2 500 кв.м. Останалото количество се доставя по допълнителни писмени заявки за количеството, като Възложителят не е длъжен да заяви пълното количество до 3 000 кв.м.
Покажи повече
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: град София

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Годност за упражняване на професионалната дейност:
I.В процедурата за възлагане на обществената поръчка могат да участват български или чуждестранни физически или юридически лица, включително техни обединения, които отговарят на изискванията, регламентирани от Закона за обществени поръчки и обявените от Възложителя изисквания в настоящата документация и обявлението за обществената поръчка. Всеки участник може да представи само една оферта. Едно и също физическо или юридическо лице участник в процедурата може да участва само в едно обединение. Лице, което участва в обединение или е дало съгласието си и фигурира като подизпълнител в офертата на друг участник, не може да представя самостоятелно оферта.
Покажи повече
II.Участниците в процедурата трябва да представят:Копие на документа за регистрация или единен идентификационен код, съгласно чл.23 от Закона за търговския регистър, когато участникът е юридическо лице или едноличен търговец, а когато е физическо лице – копие от документ за самоличност. Когато участникът в процедурата е чуждестранно физическо или юридическо лице документът за регистрация се представя в официален превод. Когато не е представен единен идентификационен код, съгласно чл. 23 от Закона за търговския регистър, участниците са длъжни да представят удостоверение за актуално състояние – оригинал или нотариално заверено копие. Чуждестранните юридически лица трябва да приложат в официален превод еквивалентен документ на съдебен или административен орган от държавата, в която са установени.Същите следва да представят и документ, който изрично съдържа информация за законният/те представител/и на участника, в случай, че тази информация не се съдържа в удостоверението за актуално състояние.
Покажи повече
III.Когато участник в процедурата е обединение, което не е юридическо лице, към офертата се представя оригинал или нотариално заверено копие на документа, с който е създадено обединението. С този документ следва по безусловен начин да се удостовери, че участниците в обединението поемат солидарна отговорност за участието в обществената поръчка и за периода на изпълнение на договора.
Покажи повече
1.Като минимално съдържание документът задължително трябва да съдържа клаузи, които да гарантират, че:
Всички членове на обединението/ консорциума са
солидарно отговорни за изпълнението на договора;
задължени да останат в него за целия период на изпълнение на договора;
Разпределение на дейностите от предмета на поръчката между участниците в обединението и ресурсите, с които ще участва всеки един от участниците в обединението, както и дела на всеки от участниците.
2.Документът трябва да бъде представен от Участника в оригинал или нотариално заверено копие и да отговаря на следните изисквания:
Участниците в обединението трябва да определят (упълномощят) едно лице, което да представлява обединението пред трети лица;
Представляващият обединението/ консорциума е упълномощен да представи офертата от името и за сметка на обединението и да сключи договор с възложителя;
В документа трябва да се определи и наименованието на участника;
Срокът на обединението е най-малко за времето, за което поръчката ще бъде изпълнена;
3..Не се допускат промени в състава на обединението след подаване на офертата.
IV.Когато участникът в процедурата е обединение, което не е юридическо лице: 1.Документите по ал.1, т.1 и 6 на чл. 56 от ЗОП се представят за всяко физическо или юридическо лице, включено в обединението;
2.Документите по ал.1, т.5 на чл. 56 от ЗОП се представят само за участниците, чрез които обединението доказва съответствието за подбор по чл. 25, ал. 2, т. 6 от ЗОП.
Продължава в раздел VI.3) Допълнителна информация.
Икономическо и финансово състояние:
1.Информация за общия оборот от продажби и доставки, предмет на поръчката за последните 3 години, образец №7.
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
1.В случай, че Участникът е производител, следва да има реализиран оборот от продажби на плочи за външни настилки в размер не по-малко от 500 х.лв през последните 3 приключили финансови години.
2.В случай, че Участникът не е производител -да има реализиран оборот от договори за доставка на на плочи за външни настилки в размер не по-малко от 500 х.лв през последните 3 приключили финансови години
Технически и професионални способности:
1.Списък на договори за доставка през последните 3 години, с попълнени стойности.
2.Участникът да представи най-малко 3/три/ референций/ препоръки за добро качество и изпълнение към списъка на договори за доставка.
3.Участникът представя сертификати за произход и декларации за съответствие от производителя, снимки, както и мостри, при поискване.
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
1. опит в извършването на доставки и продажби на плочи за настилки за последните 3 години, считано от крайната дата, определена за подаване на оферти по настоящата обществена поръчка - не по-малко от 3 договора за доставка на плочи за настилки.
Изпълнение на договора
Изисквани депозити и гаранции:
Гаранцията за участие в процедурата е в размер на 3 000/три хиляди / лева.
Гаранциите се представят в една от следните форми:
а) депозит на парична сума по сметка на Възложителя;
б) банкова гаранция в полза на Възложителя.
Участникът сам избира формата на гаранцията за участие.
Когато участник в процедурата е обединение, което не е юридическо лице, всеки от участниците в обединението може да бъде наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията.
При избор на гаранция за участие - парична сума, то тя следва да се внесе по банков път по следната сметка:
Банка: Общинска банка, клон “Врабча”, ул.”Врабча” № 6, на името на Столична община, дирекция “Финанси”;
Банков код (BIC): SOMBBGSF
Банкова сметка (IBAN): BG 72 SOMB 9130 3333 0083 01
В случай, че участникът представя банкова гаранция, то същата трябва да бъде неотменима и безусловна, с възможност да се усвои изцяло или на части. Същата следва да съдържа задължение на банката-гарант да извърши безотказно и безусловно плащане при първо писмено искане на възложителя, подписано от кмета на Столична Община или упълномощено от него длъжностно лице. Валидността на гаранцията за участие следва да бъде не по-малко от 30 календарни дни след изтичане на срока на валидност на офертата.
Покажи повече
Задържането и освобождаването на гаранцията за участие става при условията и по реда на чл. 61 и чл. 62 от ЗОП.
Гаранция за изпълнение
Задължение за представяне на гаранция за изпълнение възниква само за участника, определен за изпълнител на обществената поръчка.
Гаранцията за изпълнение е в размер на 3 % от (три на сто) от прогнозната стойност на поръчката без ДДС.
Гаранцията за изпълнение може да се внесе по банков път или може да се представи под формата на банкова гаранция.
Участникът сам избира формата на гаранцията за изпълнение.
Гаранцията за изпълнение под формата на парична сума трябва да бъде внесена по следната сметка на възложителя:
Когато участникът избере гаранцията за изпълнение да бъде банкова гаранция, тогава в нея трябва да бъде изрично записано, че тя е безусловна и неотменима, че е в полза на възложителя и че е със срок на валидност – най-малко 30 (тридесет) дни след изтичане на срока за изпълнение на договора.
Покажи повече
При представяне на гаранция в платежното нареждане или в банковата гаранция изрично се посочва договора, за който се представя гаранцията.
Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение, се уреждат с договора за възлагане на обществената поръчка между възложителя и изпълнителя.
Основни условия за финансиране и условия за плащане и/или позоваване на съответните разпоредби, които ги уреждат:
Заплащането на изпълнените заявки ще се извършва по банков път, до 30/тридесет/ календарни дни от датата на издаване на фактурата, придружена с двустранно подписан протокол и всички придружаващи документи, между ВЪЗЛОЖИТЕЛ - Дирекция „Зелена система” и ИЗПЪЛНИТЕЛ и представяне на фактура, съгласно приетата единична цена в предложението на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ.
Покажи повече

Процедура
Начин на плащане за документите:
Документацията за участие с подробни данни и изисквания необходими за подготовката на предложенията се получава всеки работен ден на ул."Париж" №3 ст.№1, след издаване на фактура на ул. "Париж" 3 ет. 2, ст.204 и заплащането й в касата на ул."Париж" № 3. ет. 2 ст. 201. Касата е с приемно време от понеделник до петък от 10.00 ч. до 12.00 ч. и 14.00 ч. до 16.00 ч., а последния ден от месеца от 10.00 ч. до 12.00 ч. При поискване от заинтересовано лице, придружено от платежен документа за стойността на документацията, Възложителят ще я изпрати по куриер за сметка на лицето, отправило искането. Цената на документацията се превежда по банкова сметка на Столична община: IBAN: BG81 SOMB 9130 3133 0083 01 BIC: SOMB BGSF, Общинска банка, клон "Врабча", ул. "Врабча" 6. От датата на публикуване в електрония регистър на АОП ще бъде предоставен достъп до документацията за участие в процедурата в профила на купувача на адрес www.sofia.bg
Покажи повече
Срок на валидност на офертата: 180 дни
Дата на отваряне на офертите: 2014-06-13 📅
Място на отваряне: ул. "Париж" №3
Място: ул. "Париж" №3
Информация относно упълномощените лица и процедурата на отваряне:
Отварянето на офертите е публично и на него могат да присъстват участниците в процедурата или техни упълномощени представители, чиито оферти са приети и регистрирани, както и представители на средствата за масово осведомяване и на юридически лица с нестопанска цел. Представител на участник се допуска след представяне на документ за самоличност и съответно изрично пълномощно (извън случаите на законно представителство по силата на документите за регистрация). Присъстващите представители се подписват в изготвен от комисията списък, удостоверяващ тяхното присъствие.
Покажи повече
Датата, мястото и часа на отваряне на ценовите оферти ще бъдат обявени на сайта на Столична община - www.sofia.bg, най-малко един ден преди тяхното отваряне.
Езици
Език: български 🗣️

Възлагащ орган
Идентичност
Национален регистрационен номер: 000696327
Контакт
Звено за контакт: ул. „Париж“ № 3, партер, стая № 1
Теодор Христов
Интернет адрес: www.sofia.bg 🌏
Адрес на профила на купувача: http://www.sofia.bg/op-so.asp 🌏
Пощенски адрес: ул. „Московска” №33
Звено за контакт: Фронт офис
Телефон: +359 29377505 📞
Факс: +359 29809866 📠

Препратка
Дати
Крайна дата: 2014-12-31 📅
Допълнителна информация
V.Когато участникът предвижда участие на подизпълнители, документите по чл. 56 ал.1, т. 1, 5 и 6 от ЗОП се представят за всеки от тях, а изискванията към тях се прилагат съобразно вида и дела на тяхното участие.
Представените от подизпълнителя документи не могат да се използват за доказване на съответствие на участника с изискванията посочени от Възложителя.
VI.Не може да участва във възлагането на обществената поръчка лице, съответно Възложителят ще отстрани от участие в процедурата всеки участник, при който е налице някое от обстоятелствата по чл. 47, ал. 1, т. 1, б. "а" до "д", т. 2 и 3 и ал. 5 от ЗОП, както и обстоятелствата по чл. 47, ал. 2, т.1, 2, 2а, 3 и 5 от ЗОП. Възложителят ще отстрани от участие в процедурата всеки участник, при който е налице някое от следните обстоятелства: 1. не е представен някой от необходимите документи по чл. 56 от Закона за обществените поръчки; 2. за когото са налице обстоятелствата по чл. 47, ал. 1, ал. 2 и ал. 5 от ЗОП, посочени в настоящия раздел; 3. който е представил оферта, която не отговарят на предварително обявените условия на Възложителя. 4. който е представил оферта, която не отговаря на изискванията на чл. 57, ал. 2 от Закона за обществените поръчки; 5. за когото по реда на чл. 68, ал. 11 от ЗОП е установено, че е представил невярна информация за доказване на съответствието му с обявените от възложителя критерии за подбор.
Покажи повече

Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски град: София
Пощенски код: 1000
Държава: България 🇧🇬
Електронна поща: cpcadmin@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29884070 📞
Интернет адрес: http://www.cpc.bg 🌏
Факс: +359 29807315 📠
Информация относно сроковете за подаване на жалби: Съгласно чл. 120, ал. 5, т. 1 и ал. 6 от ЗОП.
Източник: OJS 2014/S 086-149541 (2014-04-30)
Обявление за възлагане на поръчка (2014-07-09)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Обща стойност на поръчката: 0 💰
Метаданни на обявлението
Вид на документа: Обявление за възлагане на поръчка

Процедура
Вид на офертата: Не е приложимо

Възлагащ орган
Идентичност
Име на възложителя: Столична Община
Пощенски адрес: ул. „Московска“ № 33

Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2014-07-09 📅
Дата на публикуване: 2014-07-12 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2014/S 132-236203
Препратка към обявление: 2014/S 86-149541
Брой на ОВ-S: 132

Обект
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: Гр. София.

Възлагане на договор
Дата на сключване на договора: 2014-04-30 📅
Име: „фон ск“ оод
Пощенски адрес: ул. „Олимпи Панов“ № 19, ет. 1
Пощенски град: Русе
Пощенски код: 7000
Държава: България 🇧🇬
Интернет адрес: www.fonsk.com 🌏
Информация за търгове
Брой получени оферти: 1

Допълнителна информация
Орган за преглед
Пощенски адрес: бул. „Витоша“ № 18
Източник: OJS 2014/S 132-236203 (2014-07-09)