Доставка на плочи от гранит и други гранитни елементи за настилки в обекти от зелената система на Столична община
Столична община
Доставка на плочи от гранит и други гранитни елементи за настилки в обекти от зелената система на Столична община, съгласно техническата спецификация (Приложение 1) и количествената сметка (Приложение 2), неразделна част от документацията и обявлението за обществената поръчка.
Краен срокСрокът за получаване на офертите беше 2016-02-08. Обществената поръчка беше публикувана на 2015-12-29.
Кой? Какво? Къде?- • България
История на обществените поръчки
| Дата | Документ |
|---|---|
| 2015-12-29 | Обявление за поръчка |
| 2016-07-07 | Допълнителна информация |
Обявление за поръчка (2015-12-29)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Плочки
Количество или обем:
Метаданни на обявлението
Оригинален език: български 🗣️
Вид на документа: Обявление за поръчка
Естество на договора: Доставки
Регламент: Европейски съюз
Общ терминологичен речник за обществените поръчки (CPV)
Код: Плочки 📦
Процедура
Вид на процедурата: Открита процедура
Вид на офертата: Кандидатстване за всички лотове
Критерии за награждаване
Най-ниска цена
Възлагащ орган
Идентичност
Държава: България 🇧🇬
Вид на възложителя: Регионален или местен орган
Име на възложителя: Столична община
Пощенски адрес: ул. „Московска“ № 33
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Контакт
Интернет адрес: http://www.sofia.bg 🌏
Електронна поща: t.hristov@sofia.bg 📧
Телефон: +359 29377366 📞
Факс: +359 29377324 📠
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2015-12-29 📅
Краен срок за подаване: 2016-02-08 📅
Дата на публикуване: 2015-12-31 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2015/S 253-462590
Брой на ОВ-S: 253
Допълнителна информация
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Количество или обем:
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: Гр. София. Място посочено от Възложителя при възлагането на доставките.
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Годност за упражняване на професионалната дейност:
Икономическо и финансово състояние:
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
Изисквани депозити и гаранции:
Основни условия за финансиране и условия за плащане и/или позоваване на съответните разпоредби, които ги уреждат:
Правна форма, която трябва да бъде приета от групата икономически оператори, на които ще бъде възложена поръчката: Възложителят не поставя изискване за създаване на юридическо лице.
Процедура
Начин на плащане за документите:
Срок на валидност на офертата: 180 дни
Дата на отваряне на офертите: 2016-02-09 📅
Място на отваряне: Гр. София, ул. „Париж“ № 3.
Място: Гр. София, ул. „Париж“ № 3.
Информация относно упълномощените лица и процедурата на отваряне:
Езици
Език: български 🗣️
Възлагащ орган
Идентичност
Национален регистрационен номер: 000696327
Контакт
Звено за контакт: Дирекция „Обществени поръчки и концесии“, ул. „Париж“ № 3, партер, стая № 1
Теодор Христов
Интернет адрес: www.sofia.bg 🌏
Адрес на профила на купувача: https://platform.negometrix.com/PublishedTenders.aspx?tenderId=34805&companyId=20779 🌏
Име: Столична община
Звено за контакт: Фронт офис
Телефон: +359 29377505 📞
URL за документи: https://platform.negometrix.com/PublishedTenders.aspx?tenderId=34805&companyId=20779 🌏
Препратка
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Пощенски адрес: бул. „Витоша“ № 18
Пощенски град: София
Пощенски код: 1000
Държава: България 🇧🇬
Електронна поща: cpcadmin@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29884070 📞
Интернет адрес: http://www.cpc.bg 🌏
Факс: +359 29807315 📠
Информация относно сроковете за подаване на жалби: Съгласно чл. 120, ал. 5, т. 1 от ЗОП.
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Контакт
Източник: OJS 2015/S 253-462590 (2015-12-29)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Плочки
Количество или обем:
Доставка на плочи от гранит и други гранитни елементи за настилки в обекти от зелената система на Столична община, съгласно техническата спецификация (Приложение 1) и количествената сметка (Приложение 2).2 500 000
Обща стойност на поръчката: 2 500 000 💰
Метаданни на обявлението
Оригинален език: български 🗣️
Вид на документа: Обявление за поръчка
Естество на договора: Доставки
Регламент: Европейски съюз
Общ терминологичен речник за обществените поръчки (CPV)
Код: Плочки 📦
Процедура
Вид на процедурата: Открита процедура
Вид на офертата: Кандидатстване за всички лотове
Критерии за награждаване
Най-ниска цена
Възлагащ орган
Идентичност
Държава: България 🇧🇬
Вид на възложителя: Регионален или местен орган
Име на възложителя: Столична община
Пощенски адрес: ул. „Московска“ № 33
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Контакт
Интернет адрес: http://www.sofia.bg 🌏
Електронна поща: t.hristov@sofia.bg 📧
Телефон: +359 29377366 📞
Факс: +359 29377324 📠
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2015-12-29 📅
Краен срок за подаване: 2016-02-08 📅
Дата на публикуване: 2015-12-31 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2015/S 253-462590
Брой на ОВ-S: 253
Допълнителна информация
Не може да участва във възлагането на обществената поръчка лице, съответно Възложителят ще отстрани от участие в процедурата всеки участник, при който е налице някое от обстоятелствата по чл. 47, ал. 1, т. 1, букви а), б), в), г) и д), т. 2, т. 3 и т. 4, ал. 2, т. 1, т. 2а (без второ предложение, отнасящо се до поръчки по чл. 3, ал. 2 от ЗОП), т. 5 и ал. 5 от ЗОП. Възложителят ще отстрани от участие в процедурата всеки участник, при който е налице някое от следните обстоятелства:
1. не е представен някой от необходимите документи по чл. 56 от Закона за обществените поръчки;
2. за когото са налице обстоятелствата по чл. 47, ал. 1, ал. 2 и ал. 5 от ЗОП, посочени в настоящия раздел;
3. който е представил оферта, която не отговаря на предварително обявените условия на Възложителя;
4. който е представил оферта, която не отговаря на изискванията на чл. 57, ал. 2 от Закона за обществените поръчки;
5. за когото по реда на чл. 68, ал. 11 от ЗОП е установено, че е представил невярна информация за доказване на съответствието му с обявените от възложителя критерии за подбор;
6. Който е предложил крайна цена за изпълнение на поръчката, която надвишава посочената в обявлението и документацията прогнозна стойност.
Покажи повече
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Доставка на плочи от гранит и други гранитни елементи за настилки в обекти от зелената система на Столична община, съгласно техническата спецификация (Приложение 1) и количествената сметка (Приложение 2), неразделна част от документацията и обявлението за обществената поръчка.
Покажи повече
Доставка на плочи от гранит и други гранитни елементи за настилки в обекти от зелената система на Столична община, съгласно техническата спецификация (Приложение 1) и количествената сметка (Приложение 2).
Продължителност: 12 месеца Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: Гр. София. Място посочено от Възложителя при възлагането на доставките.
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Годност за упражняване на професионалната дейност:
1) Участниците в процедурата следва да отговарят на изискванията на чл. 47, ал. 1, т. 1, букви а), б), в), г) и д), т. 2, т. 3 и т. 4, ал. 2, т. 1, т. 2а (без второ предложение, отнасящо се до поръчки по чл. 3, ал. 2 от ЗОП), т. 5 и ал. 5 от ЗОП;
2) При участие на обединения: В случай, че Участникът е обединение, което не е регистрирано като самостоятелно юридическо лице преди датата на подаване на офертата за настоящата обществена поръчка, членовете на обединението подписват договор за създаване на обединение, в който трябва да определят и наименованието му. Договорът трябва да съдържа клаузи, които да гарантират, че:
Покажи повече
a) всички членове на обединението са отговорни солидарно при изпълнението на Договора за възлагане на обществена поръчка, сключен в резултат на проведената процедура;
б) всички членове на обединението са длъжни да останат в състава на обединението за целия период на изпълнение на договора за възлагане на обществена поръчка, сключен в резултат на проведената процедура. В договорът за обединение Участниците в обединението трябва да определят (упълномощават) 1 (едно) лице, което да представлява обединението пред трети лица, по време на изпълнение на поръчката. Когато в договора не е посочено лицето, което представлява участниците в обединението се прилага и документ, подписан от лицата в обединението, в който се посочва представляващият. Не се допускат никакви промени в състава на обединението след подаването на офертата, освен в случаите по чл. 54, ал. 2 от ЗОП. В договорът за създаване на обединение трябва да бъде определено и посочено разпределението на дейностите между членовете с посочване на дела на всеки от тях при изпълнението на обществената поръчка, с което Участникът следва да съобрази представянето на документите по чл. 56, ал. 3 от ЗОП. Договорът за създаване на обединение задължително се прилага към офертата на участника. В случай че обединението е регистрирано по Булстат, преди датата на подаване на офертата за настоящата обществена поръчка, копие на същото се прилага в офертата. В случай, че не е регистрирано и при възлагане изпълнението на дейностите, предмет на настоящата обществена поръчка, Участникът следва да извърши регистрацията по Булстат, след уведомяването му за извършеното класиране и преди подписване на Договора за възлагане на настоящата обществена поръчка.
Покажи повече
3) При участие на подизпълнител/и: Когато участник е определил с офертата си 1 (един) или повече от подизпълнителите, с които ще сключи договор за подизпълнение, той е длъжен да:
— посочи в офертата си видовете работи от предмета на поръчката, които ще се предложат на подизпълнители и съответстващият на тези работи дял в проценти от стойността на обществената поръчка, и предвидените подизпълнители;
— уведоми възложителя за всяка промяна на подизпълнителите, настъпила по време на изпълнение на договора за обществена поръчка. В срок до 3 дни от сключването на договор за подизпълнение или на допълнително споразумение към него, или на договор, с който се заменя посочен в офертата подизпълнител, изпълнителят изпраща оригинален екземпляр от договора или допълнителното споразумение на възложителя заедно с доказателства, че не е нарушена забраната по ал. 2 на чл. 45а от ЗОП.
Покажи повече
За доказване на икономическото и финансовото си състояние участниците представят 1 (един) или няколко от следните документи:
1. Удостоверение от банка; и/или
2. Годишния финансов отчет на дружеството, когато публикуването му се изисква от законодателството на държавата, в която участникът е установен. Представянето на отчета не се изисква, когато същият е вписан в Търговския регистър.
3. Когато по обективни причини участникът не може да представи исканите от възложителя документи, той може да докаже икономическото си и финансово състояние с друг документ, който възложителят приеме за подходящ.
Участникът трябва да разполага с финансов ресурс за изпълнение на поръчката не по-малък от 1 250 000 (един милион двеста и петдесет хиляди) BGN.
Технически и професионални способности:
1. За доказване на съответствие с изискването на т. 1 участниците представят списък (Образец № 9) на доставките с предмет, еднакъв или сходен с предмета на настоящата поръчка, изпълнени от участника през последните 3 години, считано от датата на подаване на офертата, с посочване на стойност, срокове на изпълнение и възложители по всеки договор, заедно с доказателство за извършената доставка.
Покажи повече
1. Участниците трябва да имат извършени минимум 3 доставки на гранитни плочи и други гранитни елементи за настилки, за последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на офертата.
Изпълнение на договора
Изисквани депозити и гаранции:
1. Гаранцията за участие в обществената поръчка се представя от участника в размер на 25 000 BGN (двадесет и пет хиляди лева), представена в 1 (една) от следните форми:
— парична сума, внесена по банкова сметка на Столична община IBAN: BG72 SOMB 9130 3333 0083 01, BIC код: SOMBBGSF, „Общинска банка“, клон „Врабча“, ул. „Врабча“ № 6, на името на Столична община, Дирекция „Финанси“; или
— банкова гаранция със срок на валидност минимум 180 дни считано от крайния срок за подаване на офертата и в нея да е изрично посочено, че се представя за настоящата обществена поръчка.
2. Гаранцията за изпълнение на договора за обществена поръчка е в размер на пет на сто (5 %) от стойността на договора за обществената поръчка без ДДС. Валидността на банковата гаранция за изпълнение следва да бъде до 30 календарни дни след изтичане срока на договора на избрания изпълнител.
Покажи повече
3. Банкова гаранция за авансово плащане в размер на 100 % от стойността на аванса. Тя се представя от избрания изпълнител при искането за авансово плащане. Гаранцията за авансово плащане се връща на Изпълнителя след извършване на дейности от предмета на договора в размер на изплатения аванс.
Покажи повече
4. Гаранциите се представят в 1 (една) от следните форми:
— депозит на парична сума по следната банкова сметка на Възложителя (Столична община):
Банка: Общинска банка, клон „Врабча“;
IBAN: BG 72 SOMB 9130 33 33008301;
BIC: SOMBBGSF;
— банкова гаранция, издадена в полза на Възложителя.
5. Участниците в процедурата и определеният изпълнител избират свободно формата на гаранцията за участие и на гаранцията за изпълнение на договора за обществена поръчка.
5.1. Ако участникът избере да предостави банкова гаранция, то тя трябва да бъде безусловна, неотменима и изискуема при първо писмено поискване, в което Възложителят заяви, че изпълнителят не е изпълнил задължение по договора за възлагане на обществената поръчка.
Покажи повече
6. Разходите по откриването и поддържането на гаранциите са за сметка на Изпълнителя. Изпълнителят трябва да предвиди и заплати своите такси по откриване и обслужване на гаранцията така, че размерът на получената от Възложителя гаранция да не бъде по-малък от определения в настоящата процедура.
Покажи повече
7. Възложителят освобождава гаранциите, без да дължи лихви за периода, през който средствата законно са престояли при него.
8. Възложителят има право да задържи гаранциите за участие на процедурата в случаите по чл. 61, ал. 1 или да я усвои съгласно чл. 61, ал. 2 от ЗОП.
8.1. Възложителят освобождава гаранциите за участие в процедурата в съответствие с проекта на договор.
Договорът влиза в сила след осигуряване на финансиране, за което Възложителят писмено уведомява Изпълнителя.
1. Плащанията се извършват от бюджета на Столична община.
2. Възложителят превежда на изпълнителя аванс в размер на до 20 процента от стойността на договорените видове работи, в срок до 30 (тридесет) дни от регистрационния индекс на договора и представяне на банкова гаранция за авансово плащане в размер на 100 % от стойността на искания аванс. Възложителят заплаща на изпълнителя доставените плочи по цена за квадратен метър. Преведеният аванс се приспада пропорционално от всяко дължимо плащане.
Покажи повече
Процедура
Начин на плащане за документите:
Възложителят Не Поставя изискване за закупуване на документацията за участие. Участниците получават пълен достъп до нея на адрес: www.sofia.bg раздел „Профил на купувача“.
В случай, че лице поиска да закупи документацията може да направи това всеки работен ден на адрес Столична община, ул. „Париж“ № 3, стая № 1 след издаване на фактура на ул. „Париж“ № 3, ет. 2, стая № 204 и заплащането й в касата на ул. „Париж“ № 3, етаж 2, стая № 201. Касата е с приемно време от понеделник до петък от 10:00 ч. до 12:00 ч. и 14:00 ч. до 16:00 ч., а в петък и в последният ден от месеца и в предпразничен ден от 10:00 ч. до 12:00 ч. В случай, че лице поиска документацията за участие да му бъде изпратена за негова сметка, то лицето, поискало документацията изпраща писмено искане, като посочва данни за издаване на фактура, административни сведения и заплаща цената по банков път. Закупуване на документация за участие по банков път се извършва по сметка в лева както следва — IBAN: BG81 SOMB 9130 3133 0083 01, BIC код на SOMBBGSF, Име на банка: „Общинска банка“, клон „Врабча“, ул. „Врабча“ № 6.
Покажи повече
Дата на отваряне на офертите: 2016-02-09 📅
Място на отваряне: Гр. София, ул. „Париж“ № 3.
Място: Гр. София, ул. „Париж“ № 3.
Информация относно упълномощените лица и процедурата на отваряне:
Отварянето на офертите е публично и на него могат да присъстват участниците в процедурата или техни упълномощени представители, както и представители на средствата за масово осведомяване и на други лица при спазване на установения режим за достъп до сградата, в която се извършва отварянето.
Покажи повече
Офертите ще бъдат отворени, разгледани, оценени и класирани от комисия, която ще започне своята работа в посочения в Обявлението за обществена поръчка час и дата, в сградата на Столична община. Посочената дата може да бъде променена от Възложителя, като участниците ще бъдат писмено уведомени за такава промяна.
Покажи повече
Ценовите оферти ще бъдат отворени и оповестени на място, ден и час, обявени на интернет страницата на Столична община www.sofia.bg не по-късно от 2 работни дни преди тяхното отваряне. Преди отварянето на ценовите оферти комисията съобщава на присъстващите лица резултатите от оценяването на офертите по показателя Качество на техническото предложение.
Покажи повече
Език: български 🗣️
Възлагащ орган
Идентичност
Национален регистрационен номер: 000696327
Контакт
Звено за контакт: Дирекция „Обществени поръчки и концесии“, ул. „Париж“ № 3, партер, стая № 1
Теодор Христов
Интернет адрес: www.sofia.bg 🌏
Адрес на профила на купувача: https://platform.negometrix.com/PublishedTenders.aspx?tenderId=34805&companyId=20779 🌏
Име: Столична община
Звено за контакт: Фронт офис
Телефон: +359 29377505 📞
URL за документи: https://platform.negometrix.com/PublishedTenders.aspx?tenderId=34805&companyId=20779 🌏
Препратка
Допълнителна информация
Не може да участва във възлагането на обществената поръчка лице, съответно Възложителят ще отстрани от участие в процедурата всеки участник, при който е налице някое от обстоятелствата по чл. 47, ал. 1, т. 1, букви а), б), в), г) и д), т. 2, т. 3 и т. 4, ал. 2, т. 1, т. 2а (без второ предложение, отнасящо се до поръчки по чл. 3, ал. 2 от ЗОП), т. 5 и ал. 5 от ЗОП. Възложителят ще отстрани от участие в процедурата всеки участник, при който е налице някое от следните обстоятелства:
Покажи повече
1. не е представен някой от необходимите документи по чл. 56 от Закона за обществените поръчки;
2. за когото са налице обстоятелствата по чл. 47, ал. 1, ал. 2 и ал. 5 от ЗОП, посочени в настоящия раздел;
3. който е представил оферта, която не отговаря на предварително обявените условия на Възложителя;
4. който е представил оферта, която не отговаря на изискванията на чл. 57, ал. 2 от Закона за обществените поръчки;
5. за когото по реда на чл. 68, ал. 11 от ЗОП е установено, че е представил невярна информация за доказване на съответствието му с обявените от възложителя критерии за подбор;
6. Който е предложил крайна цена за изпълнение на поръчката, която надвишава посочената в обявлението и документацията прогнозна стойност.
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Пощенски адрес: бул. „Витоша“ № 18
Пощенски град: София
Пощенски код: 1000
Държава: България 🇧🇬
Електронна поща: cpcadmin@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29884070 📞
Интернет адрес: http://www.cpc.bg 🌏
Факс: +359 29807315 📠
Информация относно сроковете за подаване на жалби: Съгласно чл. 120, ал. 5, т. 1 от ЗОП.
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Контакт
Източник: OJS 2015/S 253-462590 (2015-12-29)
Допълнителна информация (2016-07-07)
Обект
Метаданни на обявлението
Вид на документа: Допълнителна информация
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2016-07-07 📅
Дата на публикуване: 2016-07-12 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2016/S 132-238029
Препратка към обявление: 2015/S 253-462590
Брой на ОВ-S: 132
Източник: OJS 2016/S 132-238029 (2016-07-07)
Обект
Метаданни на обявлението
Вид на документа: Допълнителна информация
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2016-07-07 📅
Дата на публикуване: 2016-07-12 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2016/S 132-238029
Препратка към обявление: 2015/S 253-462590
Брой на ОВ-S: 132
Източник: OJS 2016/S 132-238029 (2016-07-07)
Нови обществени поръчки в свързани категории 🆕
- Строителни конструкции и материали; помощни строителни материали (без електрически апарати) (20 нови обществени поръчки)