„Доставка на хранителни продукти по проект „Топъл обяд в община Иваново“ по обособени позиции

Община Иваново

Предметът на поръчката обхваща доставка на хранителни продукти по проект „Топъл обяд в община Иваново" по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05SFPR003-1.001 „Топъл обяд“ по Програма за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския социален фонд плюс. Поръчката е обособена в четири обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1: „Доставка на месни, млечни продукти и яйца“; Обособена позиция № 2: „Доставка на плодове и зеленчуци и преработени плодове и зеленчуци“; Обособена позиция № 3: „Доставка на тестени изделия и варива, захарни изделия, подправки и други продукти“; Обособена позиция № 4: „Доставка на хляб“. Видовете хранителни продукти, които ще се доставят по настоящата обществена поръчка, са определени в техническата спецификация към документацията за участие на поръчката по обособени позиции. Хранителните продукти следва да се доставят съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора в настоящата документация. Посочените количества продукти в техническата спецификация са прогнозни и изпълнението ще се извършва по количества, посочени в конкретни заявки. Mоже да възникне необходимост от доставка на по-голямо количество хранителни продукти или да не се доставя до размера на посоченото. В съответствие с възможността по чл. 104, ал. 2 от ЗОП при провеждане на настоящата процедура оценката на техническите и ценовите предложения на участниците ще бъде направена преди разглеждане на документите за съответствие с изискванията към личното състояние и с критериите за подбор.

Краен срок

Deadline 2026-09-28

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-27 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-27)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Доставка на хранителни продукти по проект „Топъл обяд в община Иваново“ по обособени позиции
Референтен номер: 602638
Кратко описание:
Предметът на поръчката обхваща доставка на  хранителни  продукти по проект „Топъл обяд в община Иваново"  по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05SFPR003-1.001 „Топъл обяд“ по Програма за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския социален фонд плюс. Поръчката е обособена в четири обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1: „Доставка на месни, млечни продукти и яйца“;  Обособена позиция № 2: „Доставка на плодове и зеленчуци и преработени плодове и зеленчуци“; Обособена позиция № 3: „Доставка на тестени изделия и варива, захарни изделия, подправки и други продукти“; Обособена позиция № 4: „Доставка на хляб“.   Видовете хранителни продукти, които ще се доставят по настоящата обществена поръчка, са определени в техническата спецификация към документацията за участие на поръчката по обособени позиции. Хранителните продукти следва да се доставят съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора в настоящата документация. Посочените количества продукти в техническата спецификация са прогнозни и изпълнението ще се извършва по количества, посочени в конкретни заявки. Mоже да възникне необходимост от доставка на по-голямо количество хранителни продукти или да не се доставя до размера на посоченото. В съответствие с възможността по чл. 104, ал. 2 от ЗОП при провеждане на настоящата процедура оценката на техническите и ценовите предложения на участниците ще бъде направена преди разглеждане на документите за съответствие с изискванията към личното състояние и с критериите за подбор.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Хранителни продукти, напитки, тютюн и свързани с него продукти 📦
Очаквана стойност без ДДС: 51712.50 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 4
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 4

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 602639
Заглавие: „Доставка на месни, млечни продукти и яйца“
Очаквана стойност без ДДС: 33363.55 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Доставка  на  хранителни  продукти по проект „Топъл обяд в община Иваново" по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05SFPR003-1.001 „Топъл обяд“ по Програма за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския социален фонд плюс, по Обособена позиция № 1: „Доставка на месни, млечни продукти и яйца“  на поръчката. Видовете хранителни продукти, които ще се доставят, са определени в техническата спецификация към документацията за участие на поръчката по обособени позиции. Хранителните продукти следва да се доставят съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора в настоящата документация. Посочените количества продукти в техническата спецификация са прогнозни и изпълнението ще се извършва по количества, посочени в конкретни заявки. Mоже да възникне необходимост от доставка на по-голямо количество хранителни продукти или да не се доставя до размера на посоченото.
Покажи повече
Продукти/услуги: Месо и месни продукти 📦
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: Филиалите на Домашен социален патронаж-община Иваново в селата Щръклево, Пиргово и Тръстеник, община Иваново, област Русе.
Пощенски код: 7078, 7090, 7092
Град: с. Щръклево, с. Пиргово, с. Тръстеник
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Русе 🏙️
Продължителност: 197 дни
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 602641
Заглавие: „Доставка на плодове и зеленчуци и преработени плодове и зеленчуци“
Очаквана стойност без ДДС: 7 231 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Доставка  на  хранителни  продукти за нуждите на проект „Топъл обяд в община Иваново” по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05SFPR003-1.001 „Топъл обяд“ по Програма за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския социален фонд плюс, по Обособена позиция № 2: „Доставка на плодове и зеленчуци и преработени плодове и зеленчуци" на поръчката. Видовете хранителни продукти, които ще се доставят, са определени в техническата спецификация към документацията за участие на поръчката по обособени позиции. Хранителните продукти следва да се доставят съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора в настоящата документация. Посочените количества продукти в техническата спецификация са прогнозни и изпълнението ще се извършва по количества, посочени в конкретни заявки. Mоже да възникне необходимост от доставка на по-голямо количество хранителни продукти или да не се доставя до размера на посоченото.
Покажи повече
Продукти/услуги: Зеленчуци, плодове и черупкови плодове 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

3️⃣
Вътрешен идентификатор: 602642
Заглавие: „Доставка на тестени изделия и варива, захарни изделия, подправки и други продукти“
Очаквана стойност без ДДС: 5109.45 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Доставка  на  хранителни  продукти за нуждите на проект „Топъл обяд в община Иваново” по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05SFPR003-1.001 „Топъл обяд“ по Програма за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския социален фонд плюс, по Обособена позиция № 3: „Доставка на тестени изделия и варива, захарни изделия, подправки и други продукти” на поръчката. Видовете хранителни продукти, които ще се доставят, са определени в техническата спецификация към документацията за участие на поръчката по обособени позиции. Хранителните продукти следва да се доставят съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора в настоящата документация. Посочените количества продукти в техническата спецификация са прогнозни и изпълнението ще се извършва по количества, посочени в конкретни заявки. Mоже да възникне необходимост от доставка на по-голямо количество хранителни продукти или да не се доставя до размера на посоченото.
Покажи повече
Продукти/услуги: Различни хранителни продукти 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0003

4️⃣
Вътрешен идентификатор: 602643
Заглавие: „Доставка на хляб“
Очаквана стойност без ДДС: 6008.50 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Доставка  на  хранителни  продукти на проект „Топъл обяд в община Иваново" по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05SFPR003-1.001 „Топъл обяд“ по Програма за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския социален фонд плюс, по Обособена позиция № 4: „Доставка на хляб” на поръчката. Видовете хранителни продукти, които ще се доставят, са определени в техническата спецификация към документацията за участие на поръчката по обособени позиции. Хранителните продукти следва да се доставят съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора в настоящата документация. Посочените количества продукти в техническата спецификация са прогнозни и изпълнението ще се извършва по количества, посочени в конкретни заявки. Mоже да възникне необходимост от доставка на по-голямо количество хранителни продукти или да не се доставя до размера на посоченото.
Покажи повече
Продукти/услуги: Хляб 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0004
Описание
Град: с. Щръклево, с. Пиргово и с. Тръстеник

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Основни характеристики на процедурата:
Предметът на поръчката обхваща доставка на хранителни продукти по проект „Топъл обяд в община Иваново”. Поръчката е обособена в четири обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1: „Доставка на месни, млечни продукти и яйца“; Обособена позиция № 2: „Доставка на плодове и зеленчуци и преработени плодове и зеленчуци“; Обособена позиция № 3: „Доставка на тестени изделия и варива, захарни изделия, подправки и други продукти“; Обособена позиция № 4: „Доставка на хляб“.
Покажи повече
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-28 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-29 13:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата. Разглеждането, оценката и класирането на офертите ще се извърши при условията на чл. 104, ал. 2 от ЗОП. Съгласно чл. 61, ал. 1 от Правилника за прилагане на Закона за обществените поръчки (ППЗОП), след декриптиране от председателя на комисията на офертите, подадени чрез платформата, ценовите предложения се отварят заедно с документите по чл. 39, ал. 2 и ал. 3, т. 1 от ППЗОП.
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-29 13:00:00 📅
Място:
В системата. Разглеждането, оценката и класирането на офертите ще се извърши при условията на чл. 104, ал. 2 от ЗОП. Съгласно чл. 61, ал. 1 от Правилника за прилагане на Закона за обществените поръчки (ППЗОП), след декриптиране от председателя на комисията на офертите, подадени чрез платформата, ценовите предложения се отварят заедно с документите по чл. 39, ал. 2 и ал. 3, т. 1 от ППЗОП.
Покажи повече
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в съответен професионален регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците трябва да разполагат минимум с 1 (един) обект за производство или търговия с храни/групи храни, предмет на съответната обособена позиция, който е регистриран по реда на Закона за храните, съответно обектът да е вписан в регистъра по Закона за храните. - за чуждестранни лица - в аналогични регистри съгласно законодателството на държавата членка, в която са установени или на друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство. Съответствието с поставения критерий се декларира в ЕЕДОП. Участникът попълва Раздел В в Част ІV от Единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). Участникът посочва в ЕЕДОП обекта и номер на документа, удостоверяващ вписването в ОДБХ на обекта и групата/ите храни, за които е регистриран същия. Документи, с които се доказват техническите и професионални способности на участниците: - Списък на обект/и, с които участникът разполага, за производство или търговия с хранителни продукти, регистрирани в ОДБХ с приложено заверено от участника копие от удостоверение за регистрация на обекта по Закона за храните.
Покажи повече
Критерий за подбор: Референции за определени доставки
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
През последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на офертата, участника трябва да има успешно изпълнени поне една дейност (по един договор), която е идентична или сходна с предмета на обществената поръчка. Под „сходни с предмета на поръчката дейности“ следва да се разбира доставка на хранителни продукти по приключили договори, различни от видовете в настоящата обществена поръчка. Съответствието с поставения критерий се декларира в ЕЕДОП. При подаване на офертата участникът следва да предостави изискуемата информация в Част IV, Раздел В от ЕЕДОП за доставки с предмет, идентичен или сходен с този на поръчката. Документи, с които се доказват техническите и професионални способности на участниците: - Списък на доставките, идентични или сходни с предмета на поръчката с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с документи, които доказват извършените доставки.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община иваново
Национален регистрационен номер: 000530536
Пощенски адрес: с. Иваново, ул. "Олимпийска" № 75
Пощенски код: 7088
Пощенски град: с. Иваново
Регион: Русе 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Едис Неджати
Електронна поща: edis.nedjati@ivanovo.bg 📧
Телефон: 081162253 📞
Факс: 081162870 📠
URL: https://ivanovo.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/21409 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/602638 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/602638 🌏
Име: Цаис еоп
Средства от ЕС — програма: Европейския социален фонд плюс (ЕСФ+) (2021/2027)
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Освен основанията по чл. 54 от ЗОП, Възложителят може да отстрани участник и на някое от основанията по чл. 107 от ЗОП. Съгласно Методическо указание № МУ - 2/04.02.2026 г. на АОП, наред с новите състави на чл. 114а-114т от НК, осъждането за престъпление по чл. 108а от НК в редакцията на разпоредбата, обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. - в сила до 30.01.2026 г. също е основание за изключване в раздел "Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности". При наличие на влязла в сила присъда на това основание, възложителят ще отстрани съответния участник. На етап сключване на договор, избрания за изпълнител следва да представи доказателства както относно липсата на влязла в сила присъда по чл. 108а от НК в сила до 30.01.2026, така и по чл. 114а-114т от НК.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. "Витоша" № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно разпоредбата на чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП, жалба срещу решението за откриване на процедура и/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура се подава в 10-дневен срок след изтичане на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП.
Покажи повече
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 167-598232 (2026-08-27)