Доставка на лични предпазни средства и работни облекла
ДЪРЖАВНО ПРЕДПРИЯТИЕ "РАДИОАКТИВНИ ОТПАДЪЦИ" ДП
Поръчката обхваща доставка на лични предпазни средства и работни облекла, обособени в 14 самостоятелни позиции. Доставките се извършват с транспортни средства, осигурени от изпълнителя и за негова сметка. Четиринадесетте обособени позиции са с наименования, както следва: Обособена позиция № 1 с наименование: „Защитни средства за ръцете” – с 4 подпозиции; Обособена позиция № 2 с наименование: „Защитни средства за ръцете –ръкавици за монтажници” – с 2 подпозиции; Обособена позиция № 3 с наименование: „Защитни средства за ръцете – за работа при зимни условия” – с 1 подпозиция; Обособена позиция № 4 с наименование: „Защитни средства за ръцете – за химическа защита” – с 3 подпозиции; Обособена позиция № 5 с наименование: „Специални защитни средства за ръцете” – с 1 подпозиция; Обособена позиция № 6 с наименование: „Защитни средства за краката” – с 5 подпозиции; Обособена позиция № 7 с наименование: „Защитни средства за крака за работа в КЗ” – с 6 подпозиции; Обособена позиция № 8 с наименование: „Специални защитни средства за очите и лицето” – с 1 подпозиция; Обособена позиция № 9 с наименование: „Защитни средства при заваряване” – с 3 подпозиции; Обособена позиция № 10 с наименование: „Защитни средства при огневи работи за защита на очите и лицето” – с 1 подпозиция; Обособена позиция № 11 с наименование: „Защитни средства при огневи работи за защита на горни крайници” – с 2 подпозиции; Обособена позиция № 12 с наименование: „Защитни средства при огневи работи за защита на долни крайници” – с 1 подпозиция; Обособена позиция № 13 с наименование: „Работно облекло” с 4 подпозиции; Обособена позиция № 14 с наименование: „Предпазно работно облекло” – с 6 подпозиции. Изискванията относно количествата и техническите показатели (стандарти) по всяка една обособена позиция са описани подробно в приложената Техническа спецификация с № 01-45/30.03.2026 г. с Приложение № 1 „Спецификация на работно облекло за защита от неблагоприятни климатични въздействия и замърсявания с нетоксичен прах и вещества“.
Краен срокСрокът за получаване на офертите беше 2026-06-23. Обществената поръчка беше публикувана на 2026-05-18.
ДоставчициСледните доставчици са споменати в решенията за възлагане или в други документи за обществени поръчки:
Кой? Какво?- • Аксесоари за работни дрехи › Предпазна екипировка
- • Аксесоари за работни дрехи › Работни ръкавици
- • Оборудване, свързано с осигуряване на безопасност › Защитно и предпазно облекло
- • Обувни изделия › Предпазни обувки
- • Очила маски › Предпазни очила
- • Северозападен › Враца
- • Югозападен › София (столица)
| Дата | Документ |
|---|---|
| 2026-05-18 | Обявление за поръчка |
| 2026-08-04 | Обявление за възлагане на поръчка |
| 2026-08-26 | Обявление за възлагане на поръчка |
| 2026-09-02 | Обявление за възлагане на поръчка |
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Доставка на лични предпазни средства и работни облекла
Референтен номер:
580878
Кратко описание:
Продукти/услуги: Работни дрехи, специално работно облекло и аксесоари 📦
Очаквана стойност без ДДС: 137292.27 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части ✅
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 14
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 14
1️⃣
Вътрешен идентификатор:
580957
Заглавие: Защитни средства за ръцете
Очаквана стойност без ДДС: 24734.26 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, а обосновката е следната
Обосновка:
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Враца 🏙️
Продължителност: 12 месеца
Продължителност на договора, рамковото споразумение или динамичната система за покупки
Този договор подлежи на подновяване ✅
Описание
Описание на подновяванията: след 12 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена ✅
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0001
2️⃣
Вътрешен идентификатор:
580991
Заглавие: Защитни средства за ръцете – ръкавици за монтажници
Очаквана стойност без ДДС: 8224.64 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0002
3️⃣
Вътрешен идентификатор:
581009
Заглавие: Защитни средства за ръцете – за работа при зимни условия
Очаквана стойност без ДДС: 1018.49 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0003
4️⃣
Вътрешен идентификатор:
581014
Заглавие: Защитни средства за ръцете – за химическа защита
Очаквана стойност без ДДС: 2751.57 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0004
5️⃣
Вътрешен идентификатор:
581020
Заглавие: Специални защитни средства за ръцете
Очаквана стойност без ДДС: 1020.03 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0005
6️⃣
Вътрешен идентификатор:
581022
Заглавие: Защитни средства за краката
Очаквана стойност без ДДС: 20648.16 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0006
7️⃣
Вътрешен идентификатор:
581027
Заглавие: Защитни средства за крака за работа в КЗ
Очаквана стойност без ДДС: 4157.62 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0007
8️⃣
Вътрешен идентификатор:
581046
Заглавие: Специални защитни средства за очите и лицето
Очаквана стойност без ДДС: 532.59 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0008
9️⃣
Вътрешен идентификатор:
581053
Заглавие: Защитни средства при заваряване
Очаквана стойност без ДДС: 6386.72 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Описание на подновяванията: След 12 месеца
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Вътрешен идентификатор:
581058
Заглавие: Защитни средства при огневи работи за защита на очите и лицето
Очаквана стойност без ДДС: 91.01 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Вътрешен идентификатор:
581060
Заглавие: Защитни средства при огневи работи за защита на горни крайници
Очаквана стойност без ДДС: 1771.27 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Вътрешен идентификатор:
581498
Заглавие: Защитни средства при огневи работи за защита на долни крайници
Очаквана стойност без ДДС: 515.64 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0012
1️⃣3️⃣
Вътрешен идентификатор:
581502
Заглавие: Работно облекло
Очаквана стойност без ДДС: 3204.11 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0013
1️⃣4️⃣
Вътрешен идентификатор:
581504
Заглавие: Предпазно работно облекло
Очаквана стойност без ДДС: 62236.16 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0014
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-06-23 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-06-24 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 3 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-06-24 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Проби, описания или снимки без сертификат за автентичност
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
+ 12 повече
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Държавно предприятие "радиоактивни отпадъци" дп
Национален регистрационен номер:
131218471
Пощенски адрес: Г. М . ДИМИТРОВ №.52А ет.6
Пощенски код: 1797
Пощенски град: гр. София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Маргарита Иванова Динева
Електронна поща: margarita.dineva@dprao.bg 📧
Телефон: +359 29035174 📞
Факс: +359 29625078 📠
URL: https://www.dprao.bg 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/27002 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/580878 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/580878 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 095-342805 (2026-05-18)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Очаквана стойност без ДДС: 137292.27 EUR 💰
Описание
8224.64 EUR 💰
1020.03 EUR 💰
Основен обект или място на изпълнение:
Основен обект или място на изпълнение:
532.59 EUR 💰
3204.11 EUR 💰
Възлагане на договор
1️⃣
Информация за продукти, които не са предмет на награда
Не са получени оферти или заявления за участие или всички са отхвърлени
Причината, поради която не е избран победител: Всички оферти, заявления за участие или проекти са били оттеглени или определени като недопустими.
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0001
Информация за търгове
Брой получени оферти: 5
Брой на офертите, получени по електронен път: 5
Брой получени оферти от МСП: 0
Брой на офертите, получени от оференти от държави, които не са членки на ЕС: 0
Брой оферти, получени от оференти от други държави-членки на ЕС: 0
2️⃣
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0002
Брой получени оферти: 2
Брой на офертите, получени по електронен път: 2
3️⃣
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0003
Брой получени оферти: 1
Брой на офертите, получени по електронен път: 1
4️⃣
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0004
5️⃣
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0005
6️⃣
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0006
Възлагащ орган
Име и адреси
Звено за контакт: Ваня Лалова
Електронна поща: vanya.lalova@dprao.bg 📧
Телефон: 029035156 📞
URL: http://dprao.bg 🌏
Източник: OJS 2026/S 149-542274 (2026-08-04)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Очаквана стойност без ДДС: 137292.27 EUR 💰
Обща стойност на обществената поръчка (без ДДС): 22213.20 EUR 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-висока оферта): 19 818 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-ниска оферта): 19 818 💰
Описание
Очаквана стойност без ДДС: 24734.26 EUR 💰
2751.57 EUR 💰
91.01 EUR 💰
Възлагане на договор
Възлага се поръчка/партида ✅
Номер на договора:
263671
Дата на сключване на договора: 2026-08-24 📅
Заглавие: Доставка на лични предпазни средства и работни облекла, Обособена позиция 1: Защитни средства за ръцете
Адрес на договора: https://app.eop.bg/today/580878 🌏
Информация за търгове
Брой получени оферти: 6
Брой на офертите, получени по електронен път: 6
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Най-висока оферта: 19 818 💰
Най-ниска оферта: 19 818 💰
Обща стойност на договора/парцела: 19 818 EUR 💰
Офертата е била класирана
Класиране в списъка на победителите: 1
Идентификатор на търга:
OF2829199: "ПРЕВЕНТА ООД"
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции:
LOT-0001
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Превента оод
Име и адрес на изпълнителя
Име: Превента оод
Национален регистрационен номер:
122014377
Пощенски адрес: ул. Неделчо Бончев 18
Пощенски код: 1528
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Бойка Стойчкова
Електронна поща: boyka@preventa-bg.com 📧
Телефон: +35924224012 📞
URL: http://preventa-bg.com 🌏
Размер на икономическия оператор: Средно предприятие
Информация за търгове
Брой получени оферти: 4
Брой на офертите, получени по електронен път: 4
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Най-висока оферта: 2305.30 💰
Най-ниска оферта: 2305.30 💰
Обща стойност на договора/парцела: 2305.30 EUR 💰
Идентификатор на търга:
OF2829203: "ПРЕВЕНТА ООД"
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции:
LOT-0002
Най-висока оферта: 89.90 💰
Най-ниска оферта: 89.90 💰
Обща стойност на договора/парцела: 89.90 EUR 💰
Идентификатор на търга:
OF2829209: "ПРЕВЕНТА ООД"
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции:
LOT-0003
Възлагащ орган
Име и адреси
Пощенски адрес: Г. М . ДИМИТРОВ № 52А, ет. 6
Телефон: +35929035156 📞
Източник: OJS 2026/S 165-592257 (2026-08-26)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Очаквана стойност без ДДС: 137292.27 EUR 💰
Обща стойност на обществената поръчка (без ДДС): 69101.82 EUR 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-висока оферта): 1 000 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-ниска оферта): 1 000 💰
Описание
Очаквана стойност без ДДС: 1018.49 EUR 💰
6386.72 EUR 💰
1771.27 EUR 💰
515.64 EUR 💰
62236.16 EUR 💰
Възлагане на договор
Номер на договора:
264276
Дата на сключване на договора: 2026-08-31 📅
Заглавие: Доставка на лични предпазни средства и работни облекла, Обособена позиция 3: Защитни средства за ръцете – за работа при зимни условия
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Най-висока оферта: 1 000 💰
Най-ниска оферта: 1 000 💰
Обща стойност на договора/парцела: 1 000 EUR 💰
Идентификатор на търга:
OF2811321: "ОЛИМП - ПРЕДПАЗНИ ЕКИПИРОВКИ ЕООД"
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Олимп - предпазни екипировки еоод
Име и адрес на изпълнителя
Име: Олимп - предпазни екипировки еоод
Национален регистрационен номер:
812238031
Пощенски адрес: ул.Фердинандова №.98 вх.Б ет.5
Пощенски код: 8000
Пощенски град: гр. Бургас
Регион: Бургас 🏙️
Звено за контакт: Борил Ташев
Електронна поща: account@olympsafety.com 📧
Телефон: +35928793390 📞
Информация за търгове
Брой получени оферти: 3
Брой на офертите, получени по електронен път: 3
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Най-висока оферта: 4847.62 💰
Най-ниска оферта: 4847.62 💰
Обща стойност на договора/парцела: 4847.62 EUR 💰
Идентификатор на търга:
OF2811327: "ОЛИМП - ПРЕДПАЗНИ ЕКИПИРОВКИ ЕООД"
Най-висока оферта: 1771.20 💰
Най-ниска оферта: 628.80 💰
Обща стойност на договора/парцела: 628.80 EUR 💰
Идентификатор на търга:
OF2811329: "ОЛИМП - ПРЕДПАЗНИ ЕКИПИРОВКИ ЕООД"
Най-висока оферта: 425 💰
Най-ниска оферта: 425 💰
Обща стойност на договора/парцела: 425 EUR 💰
Идентификатор на търга:
OF2811330: "ОЛИМП - ПРЕДПАЗНИ ЕКИПИРОВКИ ЕООД"
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции:
LOT-0004
Най-висока оферта: 62200.40 💰
Най-ниска оферта: 62200.40 💰
Обща стойност на договора/парцела: 62200.40 EUR 💰
Идентификатор на търга:
OF2812146: "ГЛОБУС-СТИЛ ООД"
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции:
LOT-0005
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Глобус-стил оод
Име и адрес на изпълнителя
Име: Глобус-стил оод
Национален регистрационен номер:
831656544
Пощенски адрес: ул. Драва 17
Пощенски код: 4260
Пощенски град: с. Тополово, общ. Асеновград
Регион: Пловдив 🏙️
Звено за контакт: Ненко Стефанов
Електронна поща: globuswk@gmail.com 📧
Телефон: +359888721003 📞
Източник: OJS 2026/S 170-607618 (2026-09-02)