Доставка на професионални уреди за нуждите на ВРБ: Дейност „Детски градини, Детска ясла и Здравни кабинети” и Дейност „Социални услуги”

Община Свиленград

Предметът на обществената поръчка е доставка на професионални уреди с цел осигуряване на оптимални условия и съвременно оборудване за нуждите на Второстепенните разпоредители с бюджет: Дейност „Детски градини, Детска ясла и Здравни кабинети” и Дейност „Социални услуги”. Подробна информация и детайлно описание на електроуредите по вид, брой и технически характеристики, както и условията и изискванията за изпълнението на доставката на уредите, се съдържа в Техническата спецификация, Таблица № 1 - Списък на професионалните уреди към нея. Условията, при които ще се реализира предметът на поръчката, както правата и задълженията на възложителя и на изпълнителя, са съгласно: Проекта на договор; Техническата спецификация; Техническото и Ценовото предложение на Изпълнителя.

Краен срок

Deadline 2026-10-01

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-09-01 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-09-01)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Доставка на професионални уреди за нуждите на ВРБ: Дейност „Детски градини, Детска ясла и Здравни кабинети” и Дейност „Социални услуги”
Референтен номер: 603980
Кратко описание:
Предметът на обществената поръчка е доставка на професионални уреди с цел осигуряване на оптимални условия и съвременно оборудване за нуждите на Второстепенните разпоредители с бюджет: Дейност „Детски градини, Детска ясла и Здравни кабинети” и Дейност „Социални услуги”. Подробна информация и детайлно описание на електроуредите по вид, брой и технически характеристики, както и условията и изискванията за изпълнението на доставката на уредите, се съдържа в Техническата спецификация, Таблица № 1 - Списък на професионалните уреди към нея. Условията, при които ще се реализира предметът на поръчката, както правата и задълженията на възложителя и на изпълнителя, са съгласно: Проекта на договор; Техническата спецификация; Техническото и Ценовото предложение на Изпълнителя.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Електродомакински уреди 📦
Очаквана стойност без ДДС: 11706.64 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 603980
Допълнителна информация:
Общата максимална стойност за изпълнение на поръчката е 11 706,64 евро без ДДС, разпределена, както следва: - максимална стойност за ВРБ: Дейност „Детски градини, Детска ясла и Здравни кабинети” в размер 10 040,00 евро без ДДС; - максимална стойност за ВРБ: Дейност „Социални услуги” в размер 1 666,64 евро без ДДС; Забележка: При изготвяне на ценовото предложение, всеки участник следва да се съобрази както с посочената обща максимална стойност на обществена поръчка, така и с посочените максимални стойности за всеки отделен второстепенен разпоредител с бюджет. Оферти, надхвърлящи посочените по-горе максимални стойности ще бъдат отстранявани, поради несъответствие с това предварително обявено условие. При каквито и да е несъответствия, грешки, както и аритметични грешки констатирани в ценовото предложение, участникът ще бъде отстранен! Всеки участник посочва цените за изпълнение на предвидените дейности в Ценово предложение - Образец № 2. Всички единични цени и суми в ценовото предложение, следва да бъдат изписани и изчислени до втория знак след десетичната запетая. Ценовите предложения се проверяват от комисията, за да се установи, че са подготвени и представени в съответствие с изискванията на документацията за участие в процедурата. На този етап всяко предложение ще бъде предложено за отстраняване от Комисията, ако са допуснати аритметични грешки или несъответствия в ценовите предложения. Плащанията по изпълнението на обществената поръчка ще се извършват в съответствие с Проекта на договор – Образец № 3 към документацията. Срок за изпълнение: Срокът на доставката и монтажа (когато е приложимо) на оборудването, за всеки отделен Второстепенен разпоредител с бюджет е до 30 (тридесет) календарни дни, считано от датата посочена във Възлагателно писмо, изпратено от Възложителя до Изпълнителя. Възлагателно писмо се изпраща от всеки Второстепенен разпоредител с бюджет поотделно. Гаранцията за изпълнение на договора е в размер на 10 (десет) % от стойността на договора без ДДС. По отношение Гаранцията за изпълнение важат разпоредбите на чл. 111 от ЗОП. Възложителят отстранява от процедурата участник, за който е налице някое от основанията за отстраняване, посочени в чл. 107 от ЗОП. При участие на обединения, които не са юридически лица, съответствието с критериите за подбор, свързани с професионална компетентност и опит за изпълнение на поръчката, както и тези за регистрация, представяне на сертификат или друго условие, необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт, се доказва от съответните членове на обединението съобразно разпределението на участието им в изпълнението на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението. Участниците посочват в офертата подизпълнителите и дела от поръчката, който ще им възложат, ако възнамеряват да използват такива. В този случай те трябва да представят доказателство за поетите от подизпълнителите задължения. Когато кандидатът или участникът използва капацитета на трети лица, той трябва да може да докаже, че ще разполага с техните ресурси, като представи документи за поетите от третите лица задължения. Третите лица трябва да отговарят на съответните критерии за подбор, за доказването на които кандидатът или участникът ще използва техния капацитет и за тях да не са налице основанията за отстраняване от процедурата.
Покажи повече
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, а обосновката е следната
Обосновка: Не е относимо към предмета на поръчката
Пощенски адрес: Територията на гр. Свиленград. Доставката на оборудването се извършва от избраният изпълнител на поръчката със собствен транспорт за собствена сметка до посочения адрес на обектите съгласно Техническата спецификация, Таблица № 2 - Списък на обектите към нея
Пощенски код: 6500
Град: гр. Свиленград
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Хасково 🏙️
Продължителност: 30 дни
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-01 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-02 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 10 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-02 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Дял на субдоговорите
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Годност (правоспособност) за упражняване на професионална дейност – не се поставят изисквания. Изисквания относно икономическото и финансовото състояние - не се поставят изисквания. Технически и професионални способности - не се поставят изисквания.
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание. Няма да се прилагат основанията по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); Свързани лица по смисъла на параграф 2, т.45 от ДР на ЗОП не могат да бъдат самостоятелни кандидати или участници в една и съща процедура. - Възложителят отстранява от участие в процедура за обществена поръчка участник, на когото с влязло в сила съдебно решение е наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от Закона за административните нарушения и наказания в рамките на периода, за който е наложена санкцията (Информацията за липсата или наличието на посочените обстоятелствата,като част от националните основания за отстраняване, се отразява в част ІІІ, раздел „Г” на ЕЕДОП). Липсата на горепосочените обстоятелства се декларират в ЕЕДОП.
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община свиленград
Национален регистрационен номер: 000903825
Пощенски адрес: бул. БЪЛГАРИЯ №.32
Пощенски код: 6500
Пощенски град: гр.Свиленград
Регион: Хасково 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Соня Кирякова
Електронна поща: kiryakova_opksk@abv.bg 📧
Телефон: 0379 74370 📞
URL: https://www.svilengrad.bg/bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/12742 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/603980 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/603980 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП в 10-дневен срок от изтичане на срока по чл. 100, ал.3 от ЗОП.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 169-604679 (2026-09-01)