ДОСТАВКА НА СМЕТОСЪБИРАЩИ КАМИОНИ С НАДСТРОЙКИ ПО ОБОСОБЕНИ ПОЗИЦИИ

Община Габрово

Обхватът на дейностите включва доставка на сметосъбиращи камиони с надстройки по обособени позиции. Обособена позиция № 1 включва Доставка на сметосъбиращ камион с надстройка до 16 м3 - 1 брой; Обособена позиция № 2 включва Доставка на сметосъбиращ камион до 8 м3 надстройка - 1 брой. В обхвата на дейностите се включва и задължение за ИЗПЪЛНИТЕЛЯ да регистрира автомобилите в КАТ – Габрово от името на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, както и гаранционно и сервизно обслужване в рамките на гаранционния срок и съгласно условията на договора. Минималните изисквания относно вида, техническите данни и характеристики на превозното средство, което следва да достави изпълнителя, са подробно посочени в Техническата спецификация за съответната обособена позиция, приложение към документацията за участие.

Краен срок

Deadline 2026-09-28

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-27 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-27)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Доставка на сметосъбиращи камиони с надстройки по обособени позиции
Референтен номер: 604478
Кратко описание:
Обхватът на дейностите включва доставка на сметосъбиращи камиони с надстройки по обособени позиции. Обособена позиция № 1 включва Доставка на сметосъбиращ камион с надстройка до 16 м3 - 1 брой; Обособена позиция № 2 включва Доставка на сметосъбиращ камион до 8 м3 надстройка - 1 брой. В обхвата на дейностите се включва и задължение за ИЗПЪЛНИТЕЛЯ да регистрира автомобилите в КАТ – Габрово от името на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, както и гаранционно и сервизно обслужване в рамките на гаранционния срок и съгласно условията на договора. Минималните изисквания относно вида, техническите данни и характеристики на превозното средство, което следва да достави изпълнителя, са подробно посочени в Техническата спецификация за съответната обособена позиция, приложение към документацията за участие.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Сметосъбирачни камиони 📦
Очаквана стойност без ДДС: 316666.67 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 2
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 2

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 604479
Заглавие: Доставка на сметосъбиращ камион до 16 м3
Очаквана стойност без ДДС: 166666.67 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Обхватът на дейностите включва Доставка на сметосъбиращ камион с надстройка до 16 м3 ; В обхвата на дейностите се включва и задължение за ИЗПЪЛНИТЕЛЯ да регистрира автомобила в КАТ – Габрово от името на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, както и гаранционно и сервизно обслужване в рамките на гаранционния срок и съгласно условията на договора. Минималните изисквания относно вида, техническите данни и характеристики на превозното средство, което следва да достави изпълнителя, са подробно посочени в Техническата спецификация за обособената позиция, приложение към документацията за участие. ​​​​​​​
Покажи повече
Цел на стратегическите обществени поръчки: Намаление на екологичното въздействие
Превозното средство трябва да отговаря на изискванията на НАРЕДБА № Н-21 от 19.12.2023 г. За изискванията към чистите превозни средства.
Подход за намаляване на въздействието върху околната среда: Предотвратяване и контрол на замърсяването
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Критерии за екологосъобразна поръчка: Национални критерии за екологосъобразни обществени поръчки
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Габрово 🏙️
Продължителност: 150 дни
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Гаранционен срок на камиона (ГС)
Критерий за качество (тежест): 30
Цена
Цена (тежест): 70
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 604481
Заглавие: Доставка на сметосъбиращ камион до 8 м3
Очаквана стойност без ДДС: 150 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Обхватът на дейностите включва  Доставка на сметосъбиращ камион с надстройка до 8 м3. В обхвата на дейностите се включва и задължение за ИЗПЪЛНИТЕЛЯ да регистрира автомобилите в КАТ – Габрово от името на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, както и гаранционно и сервизно обслужване в рамките на гаранционния срок и съгласно условията на договора. Минималните изисквания относно вида, техническите данни и характеристики на превозното средство, което следва да достави изпълнителя, са подробно посочени в Техническата спецификация за обособената позиция, приложение към документацията за участие. ​​​​​​​
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-28 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-30 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-30 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане
Правното основание по ДЧПС за определяне на приложимата категория на видовете поръчки: Покупка, лизинг или наем на превозни средства
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (процентен дял, точна величина)
Тръжни условия
Поръчката е от обхвата на Директива 2009/33/ЕО на Европейския парламент и на Съвета (Директивата за чистите превозни средства — ДЧПС)

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в търговски регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Възложителят не поставя критерии за подбор, но посоченото е с оглед валидация от системата.
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 20 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Предсрочно прекратяване на договор и налагане на обезщетения или други подобни санкции
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Споразумения с други икономически оператори за нарушаване на конкуренцията
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП);опитал е да: а) повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или б) получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка( чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП).
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган (чл. 55, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
За кандидата или участника е доказано, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора (чл. 55, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община габрово
Национален регистрационен номер: 000215630
Пощенски адрес: пл. ВЪЗРАЖДАНЕ № 3
Пощенски код: 5300
Пощенски град: гр. Габрово
Регион: Габрово 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Янка Здравкова
Електронна поща: zdravkova@gabrovo.bg 📧
Телефон: +35966818312 📞
URL: https://gabrovo.bg/bg 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/14928 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604478 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604478 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Освен на основанията, посочени в Раздел Тръжни условия/Основания за изключване /Код(BT-67-Procedure), се отстранява и: 1. Участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка или в документацията; 2. Участник, който е представил оферта, която не отговаря на: а) предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; б) правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10; 3. Участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 от ЗОП или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 – 5 от ЗОП; 4. Участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност. 5. Лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10 от ЗОП. 6. Участници, които са свързани лица . 7. Участник, който не е декриптирал офертата, в т.ч. съдържащото се в нея ценово предложение, в срока по чл. 9л, ал. 3 от ППЗОП, се отстранява от участие на основание чл. 107, т. 5 от ЗОП. 8. Участник, който не е представил в срок, поискани му от Възложителя, разяснения и/или допълнителни доказателства за данни, посочени в офертата му или представените такива водят до промяна в техническото и/или ценовото предложение. 9. Участник, който не е представил изискваните документи – приложения, посочени в предложението за изпълнение - образец 1. 10. Участник, който предложи стойности, които не са съобразени с посочените от Възложителя в документацията: *Гаранцията, обезпечаваща изпълнението на договора за всяка една от обособените позиции е в размер на 5 на сто от стойността на договора, в една от формите, посочени в чл. 111, ал. 5 от ЗОП. *Когато гаранцията е под формата на банкова гаранция и/или застраховка /в приложимия случай/, същата следва да е безусловна и неотменяема и да съдържа задължение да се извърши безотказно и безусловно плащане при първо писмено искане на Възложителя. *Условията и сроковете за представянето и освобождаването на гаранциите са съгласно проекта на договора за обществена поръчка. * Комисията изисква представяне в 5- дневен срок на обосновка за начина на образуване на предложението на участник за обща цена за изпълнение на поръчката по съответната обособена позиция , когато то е с повече от 20 на сто по-благоприятно от: - средната стойност на предложенията на останалите участници при допуснати до оценяване три или повече оферти; - прогнозната стойност на съответната обособена позиция, при допуснати до оценяване на една или две оферти. Офертите на участниците ще се разгледат по реда на чл. 104, ал. 2 и ал. 3 от ЗОП, във връзка с чл. 61 от ППЗОП.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП, жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 - срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 166-596273 (2026-08-27)