„Доставка на специализирана техника и превозни средства за почистване и обследване на замърсени терени и нерегламентирани сметища за нуждите на Община Момчилград в четири обособени позиции“

Община Момчилград

Предметът на обществената поръчка е доставка на специализирана техника и превозни средства за почистване и обследване на замърсени терени и нерегламентирани сметища за нуждите на Община Момчилград в четири обособени позиции : Обособена позиция №1 – „Доставка на нов специализиран мултифункционален автомобил (самосвал) с тристранно разтоварване и монтаж на кран, ротатор и щипка за нуждите на община Момчилград“; Обособена позиция №2 - „Доставка на 1 (един) брой ново електрическо превозно средство със самосвална надстройка за нуждите на Община Момчилград“; Обособена позиция №3 – „Доставка на високопроходим автомобил за нуждите на община Момчилград“; Обособена позиция №4 – „Доставка на комбиниран багер – товарач, с допълнително прикачно оборудване“; В съответствие с чл. 48, ал. 1 от ЗОП необходимите характеристики на предмета на обществената поръчка са подробно индивидуализирани в Техническите спецификации на Възложителя, приложени на отделен документ към документацията.

Краен срок

Deadline 2026-10-06

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-09-03 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-09-03)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Доставка на специализирана техника и превозни средства за почистване и обследване на замърсени терени и нерегламентирани сметища за нуждите на Община Момчилград в четири обособени позиции“
Референтен номер: 605432
Кратко описание:
Предметът на обществената поръчка е доставка на специализирана техника и превозни средства за почистване и обследване на замърсени терени и нерегламентирани сметища за нуждите на Община Момчилград в четири обособени позиции : Обособена позиция  №1 – „Доставка на нов специализиран мултифункционален автомобил (самосвал) с тристранно разтоварване  и монтаж на кран, ротатор и щипка за нуждите на община Момчилград“; Обособена позиция  №2  - „Доставка на 1 (един) брой ново електрическо превозно средство със самосвална надстройка за нуждите на Община Момчилград“; Обособена позиция  №3 – „Доставка на високопроходим автомобил за нуждите на община Момчилград“; Обособена позиция  №4 – „Доставка на комбиниран багер – товарач, с допълнително прикачно оборудване“; В съответствие с чл. 48, ал. 1 от ЗОП необходимите характеристики на предмета на обществената поръчка са подробно индивидуализирани в Техническите спецификации на Възложителя, приложени на отделен документ към документацията.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Моторни превозни средства 📦
Очаквана стойност без ДДС: 246 390 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 4
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 4

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 605449
Заглавие: „Доставка на нов специализиран мултифункционален автомобил (самосвал) с тристранно разтоварване и монтаж на кран, ротатор и щипка за нуждите на община Момчилград“
Очаквана стойност без ДДС: 89988.33 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обществената поръчка по  Обособена позиция  №1  е  „Доставка на нов специализиран мултифункционален автомобил (самосвал) с тристранно разтоварване  и монтаж на кран, ротатор и щипка за нуждите на община Момчилград“ В съответствие с чл. 48, ал. 1 от ЗОП необходимите характеристики на предмета на обществената поръчка са подробно индивидуализирани в Техническите спецификации на Възложителя, приложени на отделен документ към документацията.
Покажи повече
Продукти/услуги: Камиони кранове и саморазтоварващи се самосвали 📦
Цел на стратегическите обществени поръчки: Намаление на екологичното въздействие
Наредба № Н-21 от 19 декември 2023 г. за изискванията към чистите превозни средства.
Подход за намаляване на въздействието върху околната среда: Предотвратяване и контрол на замърсяването
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, а обосновката е следната
Обосновка:
Условията при които работи специализиран мултифункционален автомобил не са подходящи за лица с увреждания.
Критерии за екологосъобразна поръчка: Национални критерии за екологосъобразни обществени поръчки
Пощенски адрес: ул.“26 –ти декември“ №12
Пощенски код: 6800
Град: Момчилград
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Кърджали 🏙️
Продължителност: 60 дни
Максимален брой подновявания: 0
Информация за електронни каталози
Офертите трябва да бъдат представени под формата на електронни каталози или да включват електронен каталог
Критерии за награждаване
Цена
Цена (тежест): 50
Критерий за качество (наименование): Показател „Срок на изпълнение на поръчката”
Критерий за качество (тежест): 20
Критерий за качество (наименование): Показател „Екологични характеристики“
Критерий за качество (тежест): 30
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 605472
Заглавие: „Доставка на 1 (един) брой ново електрическо превозно средство със самосвална надстройка за нуждите на Община Момчилград“
Очаквана стойност без ДДС: 33234.17 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обществената поръчка по  Обособена позиция  № 2  е  „Доставка на 1 (един) брой ново електрическо превозно средство със самосвална надстройка за нуждите на Община Момчилград“ В съответствие с чл. 48, ал. 1 от ЗОП необходимите характеристики на предмета на обществената поръчка са подробно индивидуализирани в Техническите спецификации на Възложителя, приложени на отделен документ към документацията.
Покажи повече
Обосновка:
Условията при които работи превозното средство със самосвална надстройка не са подходящи за лица с увреждания.
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

3️⃣
Вътрешен идентификатор: 605524
Заглавие: „Доставка на високопроходим автомобил за нуждите на община Момчилград“
Очаквана стойност без ДДС: 43 175 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обществената поръчка по  Обособена позиция  № 3  е  „Доставка на високопроходим автомобил за нуждите на община Момчилград“ В съответствие с чл. 48, ал. 1 от ЗОП необходимите характеристики на предмета на обществената поръчка са подробно индивидуализирани в Техническите спецификации на Възложителя, приложени на отделен документ към документацията.
Покажи повече
Продукти/услуги: Превозни средства с 4 задвижващи колела 📦
Обосновка:
Условията при които работи високопроходимия автомобил не са подходящи за лица с увреждания.
Продължителност: 180 дни
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0003

4️⃣
Вътрешен идентификатор: 605527
Заглавие: „Доставка на комбиниран багер – товарач, с допълнително прикачно оборудване“
Очаквана стойност без ДДС: 79992.50 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Предметът на обществената поръчка по  Обособена позиция  № 4  е  „Доставка на комбиниран багер – товарач, с допълнително прикачно оборудване“ В съответствие с чл. 48, ал. 1 от ЗОП необходимите характеристики на предмета на обществената поръчка са подробно индивидуализирани в Техническите спецификации на Възложителя, приложени на отделен документ към документацията.
Покажи повече
Продукти/услуги: Автомобилни превозни средства със специална употреба 📦
Обосновка:
Условията при които работи комбинирания багер – товарач не са подходящи за лица с увреждания.
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0004
Описание
Пощенски адрес: ул.”26-ти декември” № 12

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-06 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-07 15:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 3 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-07 15:00:00 📅
Място: В системата
Електронен каталог: Разрешено
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане
Правното основание по ДЧПС за определяне на приложимата категория на видовете поръчки: Покупка, лизинг или наем на превозни средства
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (процентен дял, точна величина)
Тръжни условия
Поръчката е от обхвата на Директива 2009/33/ЕО на Европейския парламент и на Съвета (Директивата за чистите превозни средства — ДЧПС)

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Референции за определени доставки
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да е изпълнил минимум 1 (една) дейност с предмет и обем, идентичен или сходен с този на поръчката общо за последните 3 години, считано от датата на подаване на офертата. Под дейност с предмет и обем, сходен с този на поръчката, следва да се разбира: доставка на минимум един лек автомобил и/или моторно превозно средство и/или специализирана, и/или строителна техника. За извършена доставка възложителят ще приеме такава, чието изпълнение е приключило към датата на подаване на офертата. Деклариране: При подаване на оферта, съответствието с изискването се декларира в ЕЕДОП (Част IV „Критерии за подбор”, Раздел В „Технически и професионални способности”). Доказване: В случаите по чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП изискването се доказва със списък на доставките, които са идентични или сходни с предмета на обществената поръчка, с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с доказателство за извършената доставка.
Покажи повече
Критерий за подбор: Сертификати от независими органи за стандарти за уверяване на качеството
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да има въведена система за управление на качеството, съответстваща на стандарт БДС ЕN ISO 9001:2015 или еквивалентен (с обхват производство и/или доставка и/или търговия и/или сервизно обслужване на моторни превозни средства и/или автомобили и/или специализирана, строителна или друга техника и/или машини, или еквивалентен. Деклариране: При подаване на оферта, обстоятелството се удостоверява в част IV, раздел „Г“ на ЕЕДОП, като се посочат данни за съответният сертификат – издател, номер, обхват, срок на валидност. Доказване: В случаите на чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП изискването се удостоверява със заверено копие на сертификат за управление на качеството. Сертификатите трябва да са издадени от независими лица, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция "Българска служба за акредитация" или от друг национален орган по акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация, за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл. 5а, ал. 2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието. Възложителят приема еквивалентни сертификати, издадени от органи, установени в други държави членки. Възложителят приема и други доказателства за еквивалентни мерки за осигуряване на качеството, когато участник не е имал достъп до такива сертификати или е нямал възможност да ги получи в съответните срокове по независещи от него причини.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: - осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); - извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); - обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; - обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); - с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки. - наличие на свързаност по смисъла на § 2, т. 45 от ДР на ЗОП между участници в процедурата (чл. 101, ал.11 от ЗОП),
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община момчилград
Национален регистрационен номер: 000235984
Пощенски адрес: ул. 26 ДЕКЕМВРИ № 12
Пощенски код: 6800
Пощенски град: гр.Момчилград
Регион: Кърджали 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Метин Моллахасан
Електронна поща: tinme@mail.bg 📧
Телефон: 03631 7847 📞
Факс: 03631 7849 📠
URL: https://www.momchilgrad.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/21166 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/605432 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/605432 🌏
Име: Цаис еоп
Средства от ЕС — програма: Европейски фонд за регионално развитие (ЕФРР) (2021/2027)
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
1. В процедурата може да участва всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице или техни обединения, както и всяко друго образувание, които отговарят на условията на чл.10, ал. 1 от ЗОП и Изискванията на Възложителя. За участника не трябва да са налице обстоятелствата по чл. 54, ал. 1, от ЗОП, чл. 3, т. 8 от ЗИФОДРЮПДРКЛТДС, по чл.91 от Закон за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности и условията по чл. 107 от ЗОП, не трябва да има влязло в сила решение за налагане на санкция на юридическо лице по чл. 83а, ал.5, т.1 от ЗАНН (ДВ, бр. 61 от 2025 г., в сила от 31.10.2025 г.). Информация относно липсата или наличието на обстоятелства по чл. 54, ал. 1 от ЗОП, чл. 3, т. 8 от ЗИФОДРЮПДРКЛТДС, по чл. 91 от Закон за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности. , чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН и чл. 101, ал. 11 от ЗОП се попълва в ЕЕДОП в Част III, Раздел А, Б, В и Г. 2. Гаранции: Гаранциите се предоставят в една от формите, съгласно чл. 111, ал. 5 от ЗОП: - парична сума; - безусловна и неотменима банкова гаранция; - застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранция за изпълнение: Гаранцията обезпечаваща изпълнението на договора е определена в размер на 1% (един процент) от стойността на договора без вкл. ДДС. Гаранцията за изпълнение се представя при подписването на договора. В случай на издаване на банкова гаранция за изпълнение, същата трябва да е безусловна и неотменима и се представя в оригинал, издаден от българска или чуждестранна банка, със срок на валидност – с 30 /тридесет/ дни, по–дълъг от срока на договора. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат в договора за обществена поръчка. В случай на представяне на застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя същата се представя в оригинал, със срок на валидност – с 30 /тридесет/ дни, по–дълъг от срока на договора.  Гаранциите, могат да се предоставят от името на Изпълнителя за сметка на трето лице - гарант.  Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранциите за изпълнение.  Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката.  Гаранциите във формата на парична сума, могат да се внасят по банков път по сметка на Община Момчилград: Сметка в лв. на Община Момчилград IBAN: BG17 DEMI 9240 3300 0245 45, BIC код: DEMIBGSF, при Tърговска Банка Д, клон Момчилград  При представяне на гаранциите, в платежното нареждане или в банковата гаранция изрично се посочва предмета на обществената поръчка, за които се представя гаранцията.  Възложителят освобождава гаранциите, без да дължи лихви за периода, през който средствата законно са престояли при него. 3. Поръчката се финансира чрез Договор за финансиране №33933 от 29.06.2026 г. за изпълнение на проект „Second Chance for Product and Planet”, Аcronym “Change4Planet“ по програмата ИНТЕРРЕГ VI-А Гърция-България 2021-2027. 4. Участниците могат да подадат оферта както за една, така и за всички обособени позиции.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
На основание чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП, жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП - срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура.
Покажи повече
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 171-610899 (2026-09-03)