„Доставка на строителни материали за дейността на ОП „Чистота“, гр. Кюстендил, обособени в позиции“

Община Кюстендил

Предмет на настоящата обществена поръчка е периодична доставка на строителни материали за нуждите на ОП „Чистота“, гр. Кюстендил. Обемът на доставките предмет на договора се определя с писмена заявка, съобразно нуждите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, без ограничения за броя на заявките във времето. Всяка заявка се извършва от упълномощени представители на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ изпратена на електронната поща на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ (имейл или чрез електронна система). Приемането и предаването на доставката по конкретната поръчка се извършва по вид и количество с приемо-предавателен протокол подписан от двете страни в два екземпляра. За дата на доставката се счита датата на подписване от Възложителя на приемо-предавателния протокол. Посочените в техническата спецификация количества са прогнозни и Възложителят не е обвързан с тяхното пълно усвояване. Пълната информация относно обхвата, обема и техническите изисквания към изпълнението на обществената поръчка са описани и регламентирани в Техническа спецификация, неразделна част от документацията за участие. ​​​​​​​

Краен срок

Deadline 2026-09-24

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-24 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-24)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Доставка на строителни материали за дейността на ОП „Чистота“, гр. Кюстендил, обособени в позиции“
Референтен номер: 603153
Кратко описание:
Предмет на настоящата обществена поръчка е периодична доставка на строителни материали за нуждите на ОП „Чистота“, гр. Кюстендил. Обемът на доставките предмет на договора се определя с писмена заявка, съобразно нуждите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, без ограничения за броя на заявките във времето. Всяка заявка се извършва от упълномощени представители на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ изпратена на електронната поща на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ (имейл или чрез електронна система). Приемането и предаването на доставката по конкретната поръчка се извършва по вид и количество с приемо-предавателен протокол подписан от двете страни в два екземпляра. За дата на доставката се счита датата на подписване от Възложителя на приемо-предавателния протокол. Посочените в техническата спецификация количества са прогнозни и Възложителят не е обвързан с тяхното пълно усвояване. Пълната информация относно обхвата, обема и техническите изисквания към изпълнението на обществената поръчка са описани и регламентирани в Техническа спецификация, неразделна част от документацията за участие. ​​​​​​​
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Строителни материали и свързани с тях изделия 📦
Очаквана стойност без ДДС: 754608.04 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 3
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 3

1️⃣
Вътрешен идентификатор: 603154
Заглавие: „Доставка на фракции с различна зърнометрия“
Очаквана стойност без ДДС: 337 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Обемът на доставките предмет на договора се определя с писмена заявка, съобразно нуждите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, без ограничения за броя на заявките във времето. Всяка заявка се извършва от упълномощени представители на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ изпратена на електронната поща на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ (имейл или чрез електронна система). Отделните доставки се извършват до 3 (три) календарни дни, считано от деня следващ деня на получаване на заявката, със собствен транспорт и до адрес на Възложителя, всеки работен ден от 8:00 до 17:00 часа. Посочените в техническата спецификация количества са прогнозни и Възложителят не е обвързан с тяхното пълно усвояване. ​​​​​​​
Покажи повече
Продукти/услуги: Чакъл, пясък, натрошен камък и други инертни материали 📦
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Кюстендил 🏙️
Продължителност: 12 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

2️⃣
Вътрешен идентификатор: 603156
Заглавие: „Пясък“
Очаквана стойност без ДДС: 14 000 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Обемът на доставките предмет на договора се определя с писмена заявка, съобразно нуждите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, без ограничения за броя на заявките във времето. Всяка заявка се извършва от упълномощени представители наОтделните доставки се извършват до 3 (три) календарни дни, считано от деня следващ деня на получаване на заявката, със собствен транспорт и до адрес на Възложителя, всеки работен ден от 8:00 до 17:00 часа. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ изпратена на електронната поща на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ (имейл или чрез електронна система). ​Посочените в техническата спецификация количества са прогнозни и Възложителят не е обвързан с тяхното пълно усвояване.
Покажи повече
Продукти/услуги: Пясък 📦
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002

3️⃣
Вътрешен идентификатор: 603157
Заглавие: „Други строителни материали“
Очаквана стойност без ДДС: 403608.04 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Обемът на доставките предмет на договора се определя с писмена заявка, съобразно нуждите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, без ограничения за броя на заявките във времето. Всяка заявка се извършва от упълномощени представители на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ изпратена на електронната поща на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ (имейл или чрез електронна система). Отделните доставки се извършват до 3 (три) календарни дни, считано от деня следващ деня на получаване на заявката, със собствен транспорт и до адрес на Възложителя, всеки работен ден от 8:00 до 17:00 часа. Посочените в техническата спецификация количества са прогнозни и Възложителят не е обвързан с тяхното пълно усвояване. ​​​​​​​
Покажи повече
Продукти/услуги: Строителни материали 📦
Информация за опциите
Опции
Описание на опциите:
ОПЦИЯ: За Обособена позиция № 3 Възложителят си запазва правото да използва опция за допълнителни доставки на стойност до 36 691,64 евро без ДДС (словом: тридесет и шест хиляди шестстотин деветдесет и едно евро и шестдесет и четири цента). Тази сума представлява 10% от стойност по позицията, включена е в общата ѝ прогнозна стойност (403 608,04 евро без ДДС) и може да бъде активирана едностранно от Възложителя при следните условия: • При възникване на необходимост от доставка на строителни материали, които не са включени в първоначалната техническа спецификация, поради промяна в експлоатационните нужди на ОП „Чистота“; • В този случай допълнителните доставки се извършват по цени, формирани чрез прилагане на предложената от участника търговска отстъпка спрямо неговия актуален ценоразпис към момента на заявката; • Общата стойност на тези доставки за срока на договора не може да надхвърля лимита на опцията от 36 691,64 евро без ДДС.
Покажи повече
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0003

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-24 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-25 14:30:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-25 14:30:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Референции за определени доставки
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
За последните 3 (три) години от датата на подаване на офертата, участникът да е изпълнил минимум 1 (една) доставка с предмет, идентичен или сходен с този на поръчката. Важно! Възложителят не въвежда изискване за минимален обем (стойност или количество) на изпълнената доставка. Под доставка идентична или сходна са предмета на поръчката следва да се разбира: доставка на строителни материали и свързаните с тях изделия, помощни строителни материали. Изискуемата информация относно горепосоченото изискване участникът попълва в Част IV: „Критерии за подбор“, Раздел В: „Технически и професионални способности“, т. 1б) секция „За поръчки за доставки: извършени доставки от конкретния вид“ на ЕЕДОП. *** За доказване съответствието с критериите за подбор относно технически и професионални способности преди сключването на договор за обществена поръчка участника, определен за изпълнител, следва да представи документи по чл. 64, ал. 1, т. 2 от ЗОП - Списък на доставките, които са идентични или сходни с предмета на обществената поръчка, с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с документи, които доказват извършената доставка. При участие на обединение, което не е юридическо лице се прилагат правилата на чл.59, ал.6 от ЗОП. Когато участникът предвижда участие на подизпълнители, същите следва да отговарят на изискванията на чл. 66 от ЗОП. По отношение на критериите за подбор свързани с техническите и професионалните способности, участниците могат да използват капацитета на трети лица, съгласно разпоредбите на чл. 65 от ЗОП. Важно: Съгласно чл. 64, ал. 2 от ЗОП Възложителят може да не приеме представено доказателство за технически и професионални способности, когато то произтича от лице, което има интерес, който може да води до облага по смисъла на чл. 76 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности; Съгласно чл. 67, ал. 5 от ЗОП, възложителят може да изисква по всяко време след отваряне на офертите представяне на всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното провеждане на поръчката.
Покажи повече
Критерий за подбор: Специфичен годишен оборот
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът трябва да има минимален оборот в сферата, попадаща в обхвата на поръчката - /доставка на строителни материали/, изчислен на база годишните обороти за последните три приключили финансови години в зависимост от датата, на която участникът е създаден или е започнал дейността си, в размер, равен на размера на прогнозната стойност на съответната обособена позиция за 12 месеца, за която е подал оферта, не по-малък от 168 500 евро; Съгласно § 2 т. 67 ДР на ЗОП „Оборот в сферата, попадаща в обхвата на поръчката“ е сума, равна на частта от нетните приходи от продажби, реализирана от дейности, попадащи в обхвата на обществената поръчка. Изискването не се прилага кумулативно в случай че участникът подава оферта за повече от една обособена позиция. В случай че участник подава оферта за повече от една обособена позиция, но реализираният от него общ оборот покрива изискуемият оборот за обособената позиция с по-нисък прогнозен бюджет, участникът се отстранява от участие само по обособената позиция с по-висок прогнозен бюджет, за която участникът не може да удовлетвори поставеното изискване за оборот. За участник - чуждестранно лице, оборотът се изчислява по официалния курс на БНБ за съответната валута в евро, към датата на подаване на офертата. Под „сферата, попадаща в обхвата на поръчката“ следва да се разбира доставка на строителни материали. При подаване на оферта, участникът декларира съответствие с поставеното изискване чрез попълване на Част IV: Критерии за подбор, буква Б: Икономическо и финансово състояние от ЕЕДОП. Преди сключване на договор за обществена поръчка, възложителят изисква от участника, определен за изпълнител да представи годишен финансов отчети или негови съставни части, справка за оборота в сферата, попадаща в обхвата на поръчката или еквивалентен документ. Участниците представят декларация по Образец № 3 за съгласие Възложителят да установи съответствие на декларираните финансови данни с данните, поддържани от първичните администратори на данни, чрез платформата по чл. 39а, ал. 1 от ЗОП.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община кюстендил
Национален регистрационен номер: 000261517
Пощенски адрес: пл. "Велбъжд" №1
Пощенски код: 2500
Пощенски град: гр. Кюстендил
Регион: Кюстендил 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Силвия Йорданова Петрова
Електронна поща: ob_porachki@kyustendil.bg 📧
Телефон: +359 78550815 📞
Факс: 078551004 📠
URL: http://www.kyustendil.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/14848 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/603153 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/603153 🌏
Име: Цаис еоп
Уеб адрес на данъчното законодателство: http://www.nra.bg/ 🌏
Идентификационен номер на данъчното законодателство: Данъчно – осигурителен процесуален кодекс
Уеб адрес на законодателството за околната среда: http://www.moew.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за околната среда: Закон за опазване на околната среда
Уеб адрес на трудовото законодателство: http://www.mlsp.government.bg 🌏
Идентификационен номер на законодателството за труда: Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Обстоятелства, наличието на които е основание за отстраняване на участника: 1. За участника не трябва да са на лице основанията за отстраняване, посочени в чл. 54, ал. 1 от ЗОП; 3. Специфични национални основания за отстраняване, които не произтичат от чл. 57, §1 от Директива 2014/24/ЕС, а са предвидени само в националното законодателство и имат характер на национални основания за изключване. Национални основания за отстраняване са: 3.1. осъждания за престъпления по чл.172 (престъпления против трудовите права на гражданите), чл.194 – чл.217 (престъпления срещу собствеността), чл. 219 – чл.252 (престъпления против стопанството) и чл.352 – чл.353е (престъпления против народното здраве и против околната среда) от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); 3.2. нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл. 63, ал. 1 или 2, чл.118, чл.128, чл. 228, ал. 3, чл.245 и чл.301 – чл.305 от Кодекса на труда (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП); 3.3. нарушения по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност в сила от 23.05.2018 г. (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП); 3.4. наличие на свързаност по смисъла на пар. 2, т.45 от ДР на ЗОП между участници в конкретна процедура (чл. 107, т. 4 от ЗОП); 3.5. наличие на обстоятелство по чл.3, т.8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; 3.6. наличие на обстоятелствата по чл. 90 и чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); 3.7. наличие на обстоятелството по чл.83а, ал.5, т.1 от Закона за административните нарушения и наказания, в сила от 31.10.2025 г. 4. Освен на основанията по чл. 54 от ЗОП, възложителят отстранява от процедурата: 4.1. участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка или в документацията; 4.2. участник, който е представил оферта, която: a) не отговаря на предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; b) правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10; 4.3. участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 – 5 от ЗОП; 4.4. участници, които са свързани лица; 4.5. участник, подал оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност; 4.6. лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10 от ЗОП. На основание чл.181, ал.2 от ЗОП при провеждане на настоящата поръчка, Възложителят допуска оценка на техническите и ценовите предложения на участниците преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане: Съгласно чл.197, ал.1, т.1 от ЗОП
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 163-585268 (2026-08-24)