Спецификацията на лекарствените продукти е разделена на 2 обособени позиции. Всеки кандидат/участник може да участва за една, няколко или всички обособени позиции. Задължително е оферирането за всички лекарствени продукти в дадена обособена позиция - не се допуска участие за отделни подпозиции или отделни номенклатурни редове в обособена позиция. Количествата на лекарствените продукти от спецификацията са приблизителни, като възложителят може да не поръча същия обем по време на срока на договора. Заявените количества ще са в зависимост от нуждите на възложителя за периода на съответните договори. ЗАБЕЛЕЖКА! На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП председателят на комисията декриптира офертите и отваря ценовите предложения заедно с документите по чл. 39, ал. 2 и ал. 3, т. 1 от ППЗОП. Тъй като всички предложения от офертите на участниците се представят чрез числова стойност, оценката на техническите и ценовите предложения на участниците се извършва преди провеждане на предварителен подбор, като проверката за наличие на основания за отстраняване и съответствие с критериите за подбор се извършва по начин, който не се влияе от резултатите от оценката на техническите и ценовите предложения. Предложенията се оповестяват чрез съобщение в електронната преписка на поръчката по чл. 36, ал. 6 и чл. 36а, ал. 2 в деня на отваряне на офертите. Действията на комисията по разглеждане, оценка и класиране на офертите ще се извърши по реда на чл. 61, ал. 1, изречение първо, и ал. 2, 3 и 4 от ППЗОП.
Обявление за поръчка (2026-09-03) Обект Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „ДОСТАВКИ НА ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ ЗА НУЖДИТЕ НА ”МБАЛ БЯЛА СЛАТИНА” ЕООД 2026-2028, по две обособени позиции“
Референтен номер: 606470
Кратко описание:
Спецификацията на лекарствените продукти е разделена на 2 обособени позиции. Всеки кандидат/участник може да участва за една, няколко или всички обособени позиции.
Задължително е оферирането за всички лекарствени продукти в дадена обособена позиция - не се допуска участие за отделни подпозиции или отделни номенклатурни редове в обособена позиция.
Количествата на лекарствените продукти от спецификацията са приблизителни, като възложителят може да не поръча същия обем по време на срока на договора. Заявените количества ще са в зависимост от нуждите на възложителя за периода на съответните договори.
ЗАБЕЛЕЖКА!
На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП председателят на комисията декриптира офертите и отваря ценовите предложения заедно с документите по чл. 39, ал. 2 и ал. 3, т. 1 от ППЗОП. Тъй като всички предложения от офертите на участниците се представят чрез числова стойност, оценката на техническите и ценовите предложения на участниците се извършва преди провеждане на предварителен подбор, като проверката за наличие на основания за отстраняване и съответствие с критериите за подбор се извършва по начин, който не се влияе от резултатите от оценката на техническите и ценовите предложения. Предложенията се оповестяват чрез съобщение в електронната преписка на поръчката по чл. 36, ал. 6 и чл. 36а, ал. 2 в деня на отваряне на офертите. Действията на комисията по разглеждане, оценка и класиране на офертите ще се извърши по реда на чл. 61, ал. 1, изречение първо, и ал. 2, 3 и 4 от ППЗОП.
Спецификацията на лекарствените продукти е разделена на 2 обособени позиции. Всеки кандидат/участник може да участва за една, няколко или всички обособени позиции.
Задължително е оферирането за всички лекарствени продукти в дадена обособена позиция - не се допуска участие за отделни подпозиции или отделни номенклатурни редове в обособена позиция.
Количествата на лекарствените продукти от спецификацията са приблизителни, като възложителят може да не поръча същия обем по време на срока на договора. Заявените количества ще са в зависимост от нуждите на възложителя за периода на съответните договори.
ЗАБЕЛЕЖКА!
На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП председателят на комисията декриптира офертите и отваря ценовите предложения заедно с документите по чл. 39, ал. 2 и ал. 3, т. 1 от ППЗОП. Тъй като всички предложения от офертите на участниците се представят чрез числова стойност, оценката на техническите и ценовите предложения на участниците се извършва преди провеждане на предварителен подбор, като проверката за наличие на основания за отстраняване и съответствие с критериите за подбор се извършва по начин, който не се влияе от резултатите от оценката на техническите и ценовите предложения. Предложенията се оповестяват чрез съобщение в електронната преписка на поръчката по чл. 36, ал. 6 и чл. 36а, ал. 2 в деня на отваряне на офертите. Действията на комисията по разглеждане, оценка и класиране на офертите ще се извърши по реда на чл. 61, ал. 1, изречение първо, и ал. 2, 3 и 4 от ППЗОП.
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Фармацевтични продукти📦
Очаквана стойност без ДДС: 48 500 EUR 💰
Информация за партиди
Този договор е разделен на части ✅
Максимален брой партиди, които могат да бъдат възложени на един оферент: 2
Оферти могат да се подават за максимален брой партиди: 2
1️⃣
Вътрешен идентификатор: 606471
Заглавие: „кръв и кръвообразуващи органи ”
Очаквана стойност без ДДС: 43 780 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: ул. "ЗАХАРИ СТОЯНОВ" №.1
Пощенски код: 3200
Град: Бяла Слатина
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Враца
🏙️
Продължителност: 24 месеца Продължителност на договора, рамковото споразумение или динамичната система за покупки
Този договор подлежи на подновяване ✅ Описание
Описание на подновяванията:
Предвид предмета на поръчката и необходимостта от лекарствени продукти за медицинското заведение, поръчката се повтаря периодично.
Максимален брой подновявания: 0
Информация за електронни каталози
Офертите трябва да бъдат представени под формата на електронни каталози или да включват електронен каталог
Критерии за награждаване
Цена ✅ Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
2️⃣
Вътрешен идентификатор: 606473
Заглавие: „медикаменти за хемодиализа”
Очаквана стойност без ДДС: 4 720 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002
Процедура Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-05 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-06 13:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-06 13:00:00 📅
Място: В системата
Електронен каталог: Разрешено
Електронно фактуриране: Разрешено
Правна, икономическа, финансова и техническа информация Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в съответен професионален регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
1.Участникът да притежава валидно разрешение за търговия на едро с лекарствени продукти или еквивалентен документ за продуктите, регистрирани по реда на ЗЛПХМ;
1. Участникът да притежава валидно разрешение за търговия на едро с лекарствени продукти или еквивалентен документ за продуктите, регистрирани по реда на ЗЛПХМ. Участникът следва да предостави информация за разрешението, като посочи номер, дата на издаване и срок на валидност, когато е приложимо, в Част IV, „Критерии за подбор“, Раздел А „ГОДНОСТ“ от ЕЕДОП.
За доказване на това обстоятелство се представя заверено копие на валидно разрешение за търговия на едро с лекарствени продукти или еквивалентен документ. Представя се на етап сключване на договор. Поставено изискване се отнася за всички обособени позиции.
Списък и кратко описание на правилата и критериите
1.Участникът да притежава валидно разрешение за търговия на едро с лекарствени продукти или еквивалентен документ за продуктите, регистрирани по реда на ЗЛПХМ;
1. Участникът да притежава валидно разрешение за търговия на едро с лекарствени продукти или еквивалентен документ за продуктите, регистрирани по реда на ЗЛПХМ. Участникът следва да предостави информация за разрешението, като посочи номер, дата на издаване и срок на валидност, когато е приложимо, в Част IV, „Критерии за подбор“, Раздел А „ГОДНОСТ“ от ЕЕДОП.
За доказване на това обстоятелство се представя заверено копие на валидно разрешение за търговия на едро с лекарствени продукти или еквивалентен документ. Представя се на етап сключване на договор. Поставено изискване се отнася за всички обособени позиции.
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
… 253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за…
… данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
… задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Възлагащ орган Име и адреси
Име: Многопрофилна болница за активно лечение - бяла слатина еоод
Национален регистрационен номер: 106513498
Пощенски адрес: ул. "ЗАХАРИ СТОЯНОВ" №.1
Пощенски код: 3200
Пощенски град: гр. Бяла Слатина
Регион: Враца
🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Mladen Georgiev Ivanov
Електронна поща: ivanovbsl@abv.bg📧
Телефон: 0885987073📞
URL: https://mbal-bsl.com/🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/29104🌏 Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Здравеопазване
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/606470🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/606470🌏
Име: Цаис еоп
Идентификационен номер на данъчното законодателство: Данъчно осигурителен процесуален кодекс
Идентификационен номер на законодателството за околната среда: Закон за опазване на околната среда
Идентификационен номер на законодателството за труда: Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация Допълнителна информация
Забележка!
Цената се изписва до втори знак, след десетичната запетая. Обявената прогнозна стойност е максимална и не може да бъде надвишавана. При подаване на офертите участниците следва да се съобразят с посочените стойности на финансовия ресурс на възложителя (както за поръчката в цялост, така и за определения финансов ресурс на всяка обособена позиция поотделно). В случай, че ценовото предложение на участника надвишава съответните стойности, участникът ще бъде отстранен.
Забележка!
Възложителят ще изисква представяне на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник, свързано с цена или разходи, когато то е с повече от 20 на сто по-благоприятно от:
1. средната стойност на предложенията на останалите участници по същия показател за оценка – при допуснати до оценяване три или повече оферти;
2. обявената прогнозна стойност за обособената позиция - при допуснати до оценяване една или две оферти.
При изготвяне на офертата всеки участник трябва да се придържа точно към условията, обявени от Възложителя на обществената поръчка, посочени в настоящата документация.
Възложителят отстранява от процедурата кандидат или участник, за когото са налице основанията по чл. 54, ал. 1 от ЗОП, възникнали преди или по време на процедурата и когато в случаите по чл. 56, ал. 2 е преценил, че предприетите мерки не са достатъчни, за да се гарантира надеждността на кандидата или участника. Последното се прилага и когато кандидат или участник в процедурата е обединение от физически и/или юридически лица и за член на обединението е налице някое от основанията за отстраняване.
В случай на отстраняване по чл. 54 от ЗОП, възложителят трябва да осигури доказателства за наличие на основания за отстраняване.
Освен на основанията, посочени по-горе, Възложителят отстранява от участие:
кандидат или участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка, или в документацията;
участник, който е представил оферта, която не отговаря на предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10;
участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 от ЗОП или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 – 5 от ЗОП;
кандидати или участници, които са свързани лица;
кандидат или участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност;
лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10;
участници, за които е налице обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици, освен ако не попада в изключенията на чл.4 от същия закон;
при наличие на забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки, съгласно чл. 83а, ал. 5, т. 1 от Закона за административните нарушения и наказания
6. Кандидат или участник, за когото са налице основания по чл. 54, ал.1, има право да представи доказателства, че е предприел мерки, които гарантират неговата надеждност, въпреки наличието на съответното основание за отстраняване. За тази цел кандидатът или участникът може да докаже, че:
1) е погасил задълженията си по чл. 54, ал. 1, т. 3, включително начислените лихви и/или глоби или че те са разсрочени, отсрочени или обезпечени;
2) е платил или е в процес на изплащане на дължимо обезщетение за всички вреди, настъпили в резултат от извършеното от него престъпление или нарушение;
3) е изяснил изчерпателно фактите и обстоятелствата, като активно е съдействал на компетентните органи, и е изпълнил конкретни предписания, технически, организационни и кадрови мерки, чрез които да се предотвратят нови престъпления или нарушения.
4) е платил изцяло дължимото вземане по чл. 128, чл. 228, ал. 3 или чл. 245 от Кодекса на труда.
Възложителят разглежда преценява предприетите от кандидата или участника мерки и ги преценява, като отчита тежестта и конкретните обстоятелства, свързани с престъплението или нарушението.
Забележка!
Цената се изписва до втори знак, след десетичната запетая. Обявената прогнозна стойност е максимална и не може да бъде надвишавана. При подаване на офертите участниците следва да се съобразят с посочените стойности на финансовия ресурс на възложителя (както за поръчката в цялост, така и за определения финансов ресурс на всяка обособена позиция поотделно). В случай, че ценовото предложение на участника надвишава съответните стойности, участникът ще бъде отстранен.
Забележка!
Възложителят ще изисква представяне на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник, свързано с цена или разходи, когато то е с повече от 20 на сто по-благоприятно от:
1. средната стойност на предложенията на останалите участници по същия показател за оценка – при допуснати до оценяване три или повече оферти;
2. обявената прогнозна стойност за обособената позиция - при допуснати до оценяване една или две оферти.
При изготвяне на офертата всеки участник трябва да се придържа точно към условията, обявени от Възложителя на обществената поръчка, посочени в настоящата документация.
Възложителят отстранява от процедурата кандидат или участник, за когото са налице основанията по чл. 54, ал. 1 от ЗОП, възникнали преди или по време на процедурата и когато в случаите по чл. 56, ал. 2 е преценил, че предприетите мерки не са достатъчни, за да се гарантира надеждността на кандидата или участника. Последното се прилага и когато кандидат или участник в процедурата е обединение от физически и/или юридически лица и за член на обединението е налице някое от основанията за отстраняване.
В случай на отстраняване по чл. 54 от ЗОП, възложителят трябва да осигури доказателства за наличие на основания за отстраняване.
Освен на основанията, посочени по-горе, Възложителят отстранява от участие:
кандидат или участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка, или в документацията;
участник, който е представил оферта, която не отговаря на предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10;
участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 от ЗОП или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 – 5 от ЗОП;
кандидати или участници, които са свързани лица;
кандидат или участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност;
лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10;
участници, за които е налице обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици, освен ако не попада в изключенията на чл.4 от същия закон;
при наличие на забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки, съгласно чл. 83а, ал. 5, т. 1 от Закона за административните нарушения и наказания
6. Кандидат или участник, за когото са налице основания по чл. 54, ал.1, има право да представи доказателства, че е предприел мерки, които гарантират неговата надеждност, въпреки наличието на съответното основание за отстраняване. За тази цел кандидатът или участникът може да докаже, че:
1) е погасил задълженията си по чл. 54, ал. 1, т. 3, включително начислените лихви и/или глоби или че те са разсрочени, отсрочени или обезпечени;
2) е платил или е в процес на изплащане на дължимо обезщетение за всички вреди, настъпили в резултат от извършеното от него престъпление или нарушение;
3) е изяснил изчерпателно фактите и обстоятелствата, като активно е съдействал на компетентните органи, и е изпълнил конкретни предписания, технически, организационни и кадрови мерки, чрез които да се предотвратят нови престъпления или нарушения.
4) е платил изцяло дължимото вземане по чл. 128, чл. 228, ал. 3 или чл. 245 от Кодекса на труда.
Възложителят разглежда преценява предприетите от кандидата или участника мерки и ги преценява, като отчита тежестта и конкретните обстоятелства, свързани с престъплението или нарушението.
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица)
🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg📧
Телефон: +359 29356113📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg🌏 Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане Същото като: Орган за преглед Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
В срока по чл.197, ал.1, т.1 от ЗОП: в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП - срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на обявлението за изменение или допълнителна информация.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 171-611815 (2026-09-03)