„Текущ ремонт, профилактика и доставка на резервни части и консумативи на багер Katerpilar 432, за срок от 24 месеца за нуждите на ТП „ДЛС Дикчан“
ТЕРИТОРИАЛНО ПОДЕЛЕНИЕ "ДЪРЖАВНО ЛОВНО СТОПАНСТВО ДИКЧАН"
Предметът на обществената поръчка включва изпълнението на услуги, свързани с ремонт и доставка на резервни части и консумативи за багер Katerpilar 432, собственост на ТП „ДЛС Дикчан“, с.Сатовча със следните характеристики: -багер Katerpilar 432, година на производство 2006 г., дата на първоначална регистрация 22.03.2007 г.
Краен срокDeadline 2026-09-29
Кой? Какво?- • Услуги по ремонт и поддръжка › Услуги по техническо обслужване и ремонт на превозни средства и свързаното с тях оборудване
История на обществените поръчки
| Дата | Документ |
|---|---|
| 2026-08-28 | Обявление за поръчка |
Обявление за поръчка (2026-08-28)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Текущ ремонт, профилактика и доставка на резервни части и консумативи на багер Katerpilar 432, за срок от 24 месеца за нуждите на ТП „ДЛС Дикчан“
Референтен номер:
Кратко описание:
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Услуги по техническо обслужване и ремонт на превозни средства и свързаното с тях оборудване 📦
Очаквана стойност без ДДС: 25 000 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор:
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: Териториалния обхват на Териториално поделение „Държавно ловно стопанство Дикчан“, местоработата на машината. При невъзможност машината да се отремонтира на място — сервизната база на изпълнителя /собствена или наета/, находяща се на разстояние до 30 км. /тридесет километра/ от седалището на Възложителя.
Пощенски код: 2950
Град: Териториалния обхват на Териториално поделение „Държавно ловно стопанство Дикчан“, местоработата на машината. При невъзможност машината да се отремонтира на място — сервизната база на изпълнителя /собствена или наета/, находяща се на разстояние до 30 км. /тридесет километра/ от седалището на Възложителя.
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Благоевград 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена ✅
Цена (тежест): 100
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
Описание
Град: Сатовча
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-29 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-30 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-30 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (точки, точна величина)
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Критерий за подбор: Референции за определени услуги
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Основание за изключване:
Описание на основанията за изключване:
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Териториално поделение "държавно ловно стопанство дикчан"
Национален регистрационен номер:
Пощенски адрес: с.Сатовча, ул. Тодор Шопов 39
Пощенски код: 2950
Пощенски град: с.Сатовча
Регион: Благоевград 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Радослав Узунов
Електронна поща: r.uzunov84@abv.bg 📧
Телефон: 0887272718 📞
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/14840 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604788 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604788 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 167-599652 (2026-08-28)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Текущ ремонт, профилактика и доставка на резервни части и консумативи на багер Katerpilar 432, за срок от 24 месеца за нуждите на ТП „ДЛС Дикчан“
Референтен номер:
604788
Кратко описание:
Предметът на обществената поръчка включва изпълнението на услуги, свързани с ремонт и доставка на резервни части и консумативи за багер Katerpilar 432, собственост на ТП „ДЛС Дикчан“, с.Сатовча със следните характеристики:
-багер Katerpilar 432, година на производство 2006 г., дата на първоначална регистрация 22.03.2007 г.
Покажи повече
Продукти/услуги: Услуги по техническо обслужване и ремонт на превозни средства и свързаното с тях оборудване 📦
Очаквана стойност без ДДС: 25 000 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор:
604788
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: Териториалния обхват на Териториално поделение „Държавно ловно стопанство Дикчан“, местоработата на машината. При невъзможност машината да се отремонтира на място — сервизната база на изпълнителя /собствена или наета/, находяща се на разстояние до 30 км. /тридесет километра/ от седалището на Възложителя.
Пощенски код: 2950
Град: Териториалния обхват на Териториално поделение „Държавно ловно стопанство Дикчан“, местоработата на машината. При невъзможност машината да се отремонтира на място — сервизната база на изпълнителя /собствена или наета/, находяща се на разстояние до 30 км. /тридесет километра/ от седалището на Възложителя.
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Благоевград 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена ✅
Цена (тежест): 100
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0001
Описание
Град: Сатовча
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-29 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-30 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-30 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (точки, точна величина)
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците трябва да разполагат със сервизна база, находяща се на разстояние до 30 км. /тридесет километра/ от седалището на Възложителя, в която ще бъде извършвано техническото обслужване на багера. Същата следва да е оборудвана с инструменти, съоражения и техническо оборудване, необходими за изпълнението на поръчката.
Съответствието с тези критерии за технически и професионални възможности се доказва чрез деклариране на обстоятелствата в част IV на ЕЕДОП. Документът за поставения критерий, който се представя при поискване в хода на процедурата, в случаите на чл. 67, ал. 5 от ЗОП или от участника определен за изпълнител преди сключване на договора е: декларация по смисъла на чл. 64, ал. 1. т. 9 от ЗОП в свободен текст, но задължително съдържаща следната минимална информация:
- точен адрес на сервизната база;
- телефонният номер, на който може да бъде заявено приемане на багера.
Покажи повече
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът да е изпълнил дейности с предмет, идентичен или сходен с този на поръчката за последните три години от датата на подаване на офертата. (чл.63, ал. 1, т.1 от ЗОП).
Минимално изискване:
Участникът да е изпълнил, минимум 1 (една) услуга през последните три години, чийто предмет е идентичен или сходен с предмета на обществената поръчка, считано от датата на подаване на офертата.
* За услуга, „идентична или сходна с предмета на обществената поръчката, се приема изпълнената през последните З (три) години от датата на подаване на офертата, услуга включваща дейности по извършване на сервизно извънгаранционно обслужване на багери, чрез осъществяване на техническо обслужване и/или периодично техническо обслужване и/или текущ ремонт на багери.
* Под „изпълнена услуга“ се разбира такава, която независимо от датата на възлагането й, е приключила в посочения по-горе период.
Участникът следва да представи информация в Част IV, Раздел В – За поръчки за услуги: извършени услуги от конкретния вид в ЕЕДОП за дейностите с предмет идентичен или сходен с тези на поръчката, с посочване на стойности, дати и получатели, изпълнени за последните три години, считано от датата на подаване на офертата.
Съответствието с изискването се доказва със списък на извършените услуги, които са идентични или сходни с предмета на поръчката, с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с документи, които доказват извършените услуги.
Възложителят може да изисква по всяко време след отварянето на заявленията за участие или офертите представяне на всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното възлагане на поръчката.
При подписване на договора за обществена поръчка определеният изпълнител представя документи, удостоверяващи липсата на основанията за отстраняване от процедурата, както и съответствието с поставените критерии за подбор, включително за третите лица и подизпълнителите, ако има такива. Третите лица трябва да отговарят на съответните критерии за подбор, за доказването на които участникът се позовава на техния капацитет и за тях трябва да не са налице основанията за отстраняване от процедурата.
Покажи повече
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 18 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
… 253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за…
… данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
… задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Териториално поделение "държавно ловно стопанство дикчан"
Национален регистрационен номер:
2016275060230
Пощенски адрес: с.Сатовча, ул. Тодор Шопов 39
Пощенски код: 2950
Пощенски град: с.Сатовча
Регион: Благоевград 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Радослав Узунов
Електронна поща: r.uzunov84@abv.bg 📧
Телефон: 0887272718 📞
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/14840 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604788 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604788 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Възложителят отстранява от участие в процедурата за възлагане на обществена поръчка участник, за когото са налице обстоятелствата по чл.54 и чл.55, ал.1, т.1 от ЗОП, възложителят отстранява от процедурата, участници, които са свързани лица по смисъла на пар.2, т.45 от ЗОП, предвид разпоредбата на чл.101, ал.11 от ЗОП, с която е въведена абсолютната забрана свързани лица да бъдат самостоятелни участници в една и съща процедура, участник, за когото са налице обстоятелствата по чл.3, т.8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици /ЗИФОДРЮПДРЛСД/, освен ако не е налице изключението по чл.4 от същия закон, участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие посочено в обявлението на обществената поръчка или указанията за участие, участник който е представил оферта, която не отговаря на предварително обявените условия на поръчката; участник, който не е представил в срок обосновката по чл.72, ал.1 от ЗОП или чиято оферта и обосновка не са приети съгласно чл.72, ал.3-5 от ЗОП; участник, чиято офертата не е изготвена на български език; участник, който не удължи или не потвърди срока на валидност на офертата си след отправяне на покана от страна на Възложителя;участник, чието Техническо предложение не отговаря на изискванията на Възложителя; участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност; лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9 или 10 от ЗОП, участници, които не са декриптирали документите по чл.9л, ал. 1 в срока по чл.9л, ал. 4 от ППЗОП, се отстраняват от участие на основание чл. 107, т. 5 от ЗОП.За участниците/ участниците в обединение/ подизпълнителите и/или трети лица в процедурата не следва да са налице обстоятелствата по чл.91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица,заемащи публични длъжности.
При подаване на оферта участникът декларира липсата на основанията за отстраняване и съответствие с критериите за подбор чрез представяне на единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). В него се предоставя съответната информация, изисквана от възложителя, и се посочват националните бази данни, в които се съдържат декларираните обстоятелства, или компетентните органи, които съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен, са длъжни да предоставят информация. ЕЕДОП се попълва в съответствие с чл. 67 от ЗОП и настоящите указания.
Гаранцията за изпълнение на договора е в размер на 3 % (три на сто) от стойността на договора без ДДС.
Гаранцията за изпълнение на договора може да се представи под формата на:
а) Банкова гаранция;
б) Парична сума, преведена по сметка на ТП „ДЛС Дикчан“.
в) Застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя.
Участникът сам избира формата на гаранцията за изпълнение на договора.
Покажи повече
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл.197, ал.1, т.1 от ЗОП обявлението подлежи на обжалване пред КЗК в 10-дневен срок, считано от изтичане на срока по чл.100, ал.3 от ЗОП.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 167-599652 (2026-08-28)
Нови обществени поръчки в свързани категории 🆕