Закупуване и доставка на работно и предпазно облекло за служителите на ОП „Социален патронаж“

Столична община

Доставка на работно и предпазно облекло за служителите на ОП „Социален патронаж“ в т.ч. - Дамска туника с панталон – 144 броя; - Мъжка туника с панталон – 32 броя; - Предна престилка с нагръдник – 32 броя; -Предна престилка гумирана-54 броя; - Дамско боне -62 броя; - Мъжко боне – 18 броя; - Летен дънков мъжки панталон – 102 броя; - Летен дънков дамски панталон- 8 броя; - Зимен дънков ватиран мъжки панталон – 102 броя; - Зимен дънков ватиран дамски панталон – 8 броя; - Мъжка ватирана блуза – 212 броя; - Дамска ватирана блуза - 8 броя; - Мъжка тениска – 212 броя; - Дамска тениска – 8 броя; - Дамска престилка /манта/ - 60 броя; - Мъжка престилка /манта/ - 16 броя; - Зимен полугащеризон с яке– 4 броя; - Летен полугащеризон с яке – 4 броя; - Дамско сабо – 70 чифта; - Мъжко сабо – 20 чифта; - Зимно мъжко яке – 52 броя; - Зимно дамско яке – 3 броя; - Мъжки обувки – 124 чифта; - Дамски обувки – 64 чифта. Посочените количества са прогнозни и подлежат на завишаване или намаляване на бройката.

Краен срок

Deadline 2026-10-07

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-31 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-31)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Закупуване и доставка на работно и предпазно облекло за служителите на ОП „Социален патронаж“
Референтен номер: 598804
Кратко описание:
Доставка на работно и предпазно облекло за служителите на ОП „Социален патронаж“ в т.ч. - Дамска туника с панталон – 144 броя; - Мъжка туника с панталон – 32 броя; - Предна престилка с нагръдник – 32 броя; -Предна престилка гумирана-54 броя; - Дамско боне -62 броя; - Мъжко боне – 18 броя; - Летен дънков мъжки панталон – 102 броя; - Летен дънков дамски панталон- 8 броя; - Зимен дънков ватиран мъжки панталон – 102 броя; - Зимен дънков ватиран дамски панталон – 8 броя; - Мъжка ватирана блуза – 212 броя; - Дамска ватирана блуза - 8 броя; - Мъжка тениска – 212 броя; - Дамска тениска – 8 броя; - Дамска престилка /манта/ - 60 броя; - Мъжка престилка /манта/ - 16 броя; - Зимен полугащеризон с яке– 4 броя; - Летен полугащеризон с яке – 4 броя; - Дамско сабо – 70 чифта; - Мъжко сабо – 20 чифта; - Зимно мъжко яке – 52 броя; - Зимно дамско яке – 3 броя; - Мъжки обувки – 124 чифта; - Дамски обувки – 64 чифта. Посочените количества са прогнозни и подлежат на завишаване или намаляване на бройката.
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Работни дрехи, специално работно облекло и аксесоари 📦
Очаквана стойност без ДДС: 46016.27 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 598804
Описание на обществената поръчка:
Доставка на работно и предпазно облекло за служителите на ОП „Социален патронаж“ в т.ч. - Дамска туника с панталон – 144 броя; - Мъжка туника с панталон – 32 броя; - Предна престилка с нагръдник – 32 броя; -Предна престилка гумирана-54 броя; - Дамско боне -62 броя; - Мъжко боне – 18 броя; - Летен дънков мъжки панталон – 102 броя; - Летен дънков дамски панталон- 8 броя; - Зимен дънков ватиран мъжки панталон – 102 броя; - Зимен дънков ватиран дамски панталон – 8 броя; - Мъжка ватирана блуза – 212 броя; - Дамска ватирана блуза - 8 броя; - Мъжка тениска – 212 броя; - Дамска тениска – 8 броя; - Дамска престилка /манта/ - 60 броя; - Мъжка престилка /манта/ - 16 броя; - Зимен полугащеризон с яке– 4 броя; - Летен полугащеризон с яке – 4 броя; - Дамско сабо – 70 чифта; - Мъжко сабо – 20 чифта; - Зимно мъжко яке – 52 броя; - Зимно дамско яке – 3 броя; - Мъжки обувки – 124 чифта; - Дамски обувки – 64 чифта. Посочените количества са прогнозни и подлежат на завишаване или намаляване на бройката.
Покажи повече
Цел на стратегическите обществени поръчки: Постигане на социални цели
Поръчката е предназначена за възлагане на специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания, вписани в регистъра по чл. 83 от ЗХУ или еквививалентен регистър на държава - членка на ЕС или за стопански субекти, чиято основна цел е социално и професионално интегриране на хора с увреждания или на хора в неравностойно положение.
Покажи повече
Социална цел, чието постигане се насърчава: Възможности за заетост за дългосрочно безработните, лицата в неравностойно положение и/или лицата с увреждания
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, а обосновката е следната
Обосновка: Предвид предмета на поръчката критерии за достъпност не са включени
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: София (столица) 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-07 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-08 15:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-08 15:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Референции за определени доставки
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
1. Участниците следва да са изпълнявали дейност/и с предмет, идентичен или сходен с предмета на настоящата обществена поръчка през последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на оферта. Забележка: Под "дейност/и с предмет идентичен или сходен" с предмета на поръчката,следва да се разбира изработка и/или доставка на работно облекло. При подаване на офертата участникът декларира съответствие с поставеното изискване с представяне на ЕЕДОП, като посочва в част IV, буква "В" информация за доставките с предмет идентичен или сходен с предмета на настоящата обществена поръчка, изпълнени през последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на оферта, стойностите, датите и получателите. Документи за доказване (представят се при условията на чл. 67, ал. 5 и 112, ал. 1,т.2 от ЗОП) - списък на доставките, които са идентични или сходни с предмета на обществената поръчка, с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с документи, които доказват извършената доставка.
Покажи повече
Информация за запазени поръчки
Поръчката е запазена за защитени работилници и икономически оператори, които имат за цел социалната и професионалната интеграция на лица с увреждания или лица в неравностойно положение
Изпълнението на договора е ограничено до рамките на програми за защитена заетост
Условия за участие
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 18 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)За кандидата или участника е установено, че е опитал да повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или да получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка. (чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Столична община
Национален регистрационен номер: 000696327
Пощенски адрес: ул. МОСКОВСКА №33
Пощенски код: 1000
Пощенски град: гр.София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Сийка Илиева Василева
Електронна поща: s.vasileva@sofia.bg 📧
Телефон: +3599377366 📞
URL: https://www.sofia.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/1240 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/598804 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/598804 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
1. При подаване на оферта участникът декларира липсата на основанията за отстраняване чрез предоставяне на Единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). 2. В съответствие с чл.67, ал.5 от ЗОП Възложителят може да изиска от участниците всяко време след отварянето на офертите представяне на всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното възлагане на поръчката. 3. Съгласно чл.112, ал.1, т.2 от ЗОП преди сключването на договор възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да предостави документи, удостоверяващи липсата на основанията за отстраняване от процедурата. Документите се представят и за подизпълнителите и третите лица, ако има такива. 4. Когато участникът е обединение, което не е юридическо лице, следва да представи копие от документ за създаване на обединението, съдържащ информация за: правата и задълженията на участниците в обединението; уговаряне на солидарна отговорност, когато такава не е предвидена съгласно приложимото законодателство; дейностите, които ще изпълнява всеки член на обединението; лицето, което е упълномощено да представлява обединението. 5. Гаранцията за изпълнение е в размер на 2% от прогнозната стойност на договора без ДДС и се освобождава съгласно условията в проекта на договор. Прогнозната стойност на договора е прогнозната стойност на поръчката. 6. Гаранцията се предоставя в една от следните форми: 6.1. парична сума; 6.2. банкова гаранция; 6.3. застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. 7. Срокът за изпълнение на услугата е 24 (двадесет и четири месеца) от датата на регистрационния индекс на договора. 8. Процедурата е с осигурено финансиране и разплащането ще се извършва със средства от бюджета на ОП Социален Патронаж. 9. Посочената прогнозна стойност е максималният финансов ресурс, с който Възложителят разполага. Участникът, предложил обща цена, надвишаваща прогнозната стойност, ще бъде отстранен от участие в процедурата. 10. Поръчката е предназначена за възлагане на специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания, вписани в регистъра по чл. 83 от ЗХУ или еквививалентен регистър на държава - членка на ЕС или за стопански субекти, чиято основна цел е социално и професионално интегриране на хора с увреждания или на хора в неравностойно положение. Специализираните предприятия или кооперации на хора с увреждания следва да отговарят на изискванията на чл. 12, ал. 5 и ал. 6 от ЗОП. В обществената поръчка могат да участват лица, при условие че най-малко 30 на сто от списъчния им състав е от хора с увреждания или такива в неравностойно положение и са регистрирани като специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания най-малко три години преди датата на откриване на конкретната процедура за възлагане на обществена поръчка. Специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания могат да участват в обществена поръчка, при условие че могат да изпълнят най-малко 80 на сто от нейния предмет със собствени машини, съоръжения и човешки ресурс. За изпълнение на условието те могат да ползват подизпълнители или да се позовават на капацитета на трети лица, ако подизпълнителите или третите лица са специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания. Информацията се посочва в ЕЕДОП, част II, буква"A": Информация за икономическия оператор. Оферти могат да подават и други заинтересовани лица, но офертите им се разглеждат само ако няма допуснати оферти на спец. предприятия или кооперации на хора с увреждания. 11. Участниците в процедурата следва да представят мостри от всички артикули посочени в техническата спецификация. Мострите ще бъдат използвани за проверка на качеството и съответствието им с изискванията на възложителя, посочени в техническата спецификация. Участниците са длъжни да представят мостри в един цвят за всеки от артикулите, както и мостра на останалите цветове плат, за артикулите предмет на обществената поръчка. Същите ще бъдат използвани за сведение дали визуално отговарят на изискванията в техническата спецификация. Целостта или търговският вид на мострите няма да бъдат засегнати. Мострите, предоставени от изпълнителя остават при Възложителя до приключване на изпълнението по поръчката (до подписване на приемно-предавателен протокол) за сравнение на доставеното работно облекло с мострите. Мострите се представят лично от участника или от упълномощен от него представител, или чрез пощенска или друга куриерска услуга с препоръчана пратка с обратна разписка на адрес гр. София, ул. „Московска“ № 33, фронт офис в срок до 19:00 часа на датата, посочена за краен срок за подаване на офертите в обявлението. Мострите се представят в запечатана непрозрачна опаковка, върху която се посочват: наименованието на участника; адрес за кореспонденция, телефон и по възможност - факс и електронен адрес. Когато мострите се представят след офертата, изпратена чрез платформата, върху опаковката освен информацията по предходното изречение се посочва и номерът на офертата. Когато мострите са представени преди офертата, която се подава чрез платформата, в офертата се посочва входящият номер, с който мострите са регистрирани в деловодството на възложителя, а когато са изпратени чрез пощенска или друга куриерска услуга - номерът на пратката. Опаковките, съдържащи мострите, ще бъдат отворени на публично заседание, на което могат да присъстват участниците в процедурата или техни упълномощени представители, както и представители на средствата за масово осведомяване. Заседанието ще се състои в деня и часа определен за публичното отваряне на офертите, посочен в обявлението, на адрес гр. София, ул. „Париж“ № 3, зала 109. Участник, който не представи мостри или същите не съответстват на поставените от възложителя изисквания, ще бъде отстранен от участие в процедурата. 12. За целите на прилагането на чл.72, ал.1, т.2 от ЗОП се приема общата прогнозна стойност на поръчката в размер на 46 016,27 евро без ДДС.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Име и адреси
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно разпоредбата на чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП, жалба срещу решението за откриване на процедура и/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура се подава в 10-дневен срок след изтичане на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП. Жалба се подава до КЗК.
Покажи повече
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 168-602206 (2026-08-31)