„Ремонт на сградата на дом за пълнолетни лица с деменция „Свети Мина“, с. Падеш“
Община Благоевград
„Ремонт на сградата на дом за пълнолетни лица с деменция „Свети Мина“, с. Падеш“.
Краен срокСрокът за получаване на офертите беше 2019-06-28. Обществената поръчка беше публикувана на 2019-05-23.
ДоставчициСледните доставчици са споменати в решенията за възлагане или в други документи за обществени поръчки:
Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
| Дата | Документ |
|---|---|
| 2019-05-23 | Обявление за поръчка |
| 2019-09-03 | Обявление за възлагане на поръчка |
Обявление за поръчка (2019-05-23)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Строителни и монтажни работи
Кратко описание:
Оригинален език: български 🗣️
Вид на документа: Обявление за поръчка
Естество на договора: Строителство
Регламент: Европейски съюз
Общ терминологичен речник за обществените поръчки (CPV)
Код: Строителни и монтажни работи 📦
Допълнителен CPV код: Строителни и монтажни работи 📦
Място на изпълнение
NUTS-регион: Благоевград 🏙️
Процедура
Вид на процедурата: Открита процедура
Вид на офертата: Кандидатстване за всички лотове
Критерии за награждаване
Икономически най-изгодната оферта
Възлагащ орган
Идентичност
Държава: България 🇧🇬
Вид на възложителя: Регионален или местен орган
Име на възложителя: Община Благоевград
Пощенски адрес: пл. „Георги Измирлиев“ № 1
Пощенски код: 2700
Пощенски град: Благоевград
Контакт
Интернет адрес: http://www.blgmun.com 🌏
Електронна поща: rilieva@blgmun.com 📧
Телефон: +359 73867726 📞
Факс: +359 73884451 📠
URL за документи: https://blagoevgrad.imeon.bg/frmAOP.aspx?FmPCYiznRKI%3d=aO34qWjWzbw%3d 🌏
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2019-05-23 📅
Краен срок за подаване: 2019-06-28 📅
Дата на публикуване: 2019-05-28 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2019/S 102-245996
Брой на ОВ-S: 102
Допълнителна информация
Обект
Обхват на обществената поръчка
Очаквана обща стойност: 21666.67 BGN 💰
Кратко описание:
Очаквана стойност без ДДС: 21666.67 BGN 💰
Продължителност: 180 дни
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: На територията на Община Благоевград.
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Годност за упражняване на професионалната дейност:
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
Технически и професионални способности:
Минимално(и) ниво(а) на стандарти:
Изпълнение на договора
Условия за изпълнение на договора:
Процедура
Правно основание: 32014L0024
Час за получаване на офертите: 17:30
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Срок на валидност на офертата: 2019-12-16 📅
Дата на отваряне на офертите: 2019-07-01 📅
Час на отваряне на офертите: 10:00
Място: Зала 101 на Община Благоевград, пл. „Георги Измирлиев“ № 1.
Допълнителна информация:
Критерий за качество (наименование): Срок за изпълнение на строителството
Критерий за качество (тежест): 40
Цена (тежест): 60
Възлагащ орган
Идентичност
Национален регистрационен номер: 000024695
Контакт
Звено за контакт: Радостина Илиева — Старши юрисконсулт ОП
Адрес на профила на купувача: https://blagoevgrad.imeon.bg/frmAOP.aspx?FmPCYiznRKI%3d=aO34qWjWzbw%3d 🌏
URL на документите: https://blagoevgrad.imeon.bg/frmAOP.aspx?FmPCYiznRKI%3d=aO34qWjWzbw%3d 🌏
Препратка
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Пощенски адрес: бул. „Витоша“ № 18
Пощенски град: София
Пощенски код: 1000
Държава: България 🇧🇬
Телефон: +359 29884070 📞
Електронна поща: cpcadmin@cpc.bg 📧
Факс: +359 29807315 📠
Интернет адрес: http://www.cpc.bg 🌏
Информация относно сроковете за подаване на жалби:
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Строителни и монтажни работи
Кратко описание:
„Ремонт на сградата на дом за пълнолетни лица с деменция „Свети Мина“, с. Падеш“.
Метаданни на обявлението
Оригинален език: български 🗣️
Вид на документа: Обявление за поръчка
Естество на договора: Строителство
Регламент: Европейски съюз
Общ терминологичен речник за обществените поръчки (CPV)
Код: Строителни и монтажни работи 📦
Допълнителен CPV код: Строителни и монтажни работи 📦
Място на изпълнение
NUTS-регион: Благоевград 🏙️
Процедура
Вид на процедурата: Открита процедура
Вид на офертата: Кандидатстване за всички лотове
Критерии за награждаване
Икономически най-изгодната оферта
Възлагащ орган
Идентичност
Държава: България 🇧🇬
Вид на възложителя: Регионален или местен орган
Име на възложителя: Община Благоевград
Пощенски адрес: пл. „Георги Измирлиев“ № 1
Пощенски код: 2700
Пощенски град: Благоевград
Контакт
Интернет адрес: http://www.blgmun.com 🌏
Електронна поща: rilieva@blgmun.com 📧
Телефон: +359 73867726 📞
Факс: +359 73884451 📠
URL за документи: https://blagoevgrad.imeon.bg/frmAOP.aspx?FmPCYiznRKI%3d=aO34qWjWzbw%3d 🌏
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2019-05-23 📅
Краен срок за подаване: 2019-06-28 📅
Дата на публикуване: 2019-05-28 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2019/S 102-245996
Брой на ОВ-S: 102
Допълнителна информация
Получените заявления/оферти се отварят на публично заседание, на което могат да присъстват участниците в процедурата или техни упълномощени представители, както и представители на средствата за масово осведомяване.
Обект
Обхват на обществената поръчка
Очаквана обща стойност: 21666.67 BGN 💰
Кратко описание:
Предмет на обществената поръчка е „Ремонт на сградата на дом за пълнолетни лица с деменция „Свети Мина“, с. Падеш“. Ще бъдат извършени СМР съгласно техническата спецификация и количествена сметка, както следва:
1. Изкърпване на повредени участъци и измиване на стени (частично) — 1 бр.;
2. Грундиране на стари стени с латексов грунд — 2 649,00 м
3. Вътрешно боядисване с латекс (цветен) двукратно — 2 649,00 м
Продължителност: 180 дни
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: На територията на Община Благоевград.
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Годност за упражняване на професионалната дейност:
Възложителят не поставя изисквания за годност и упражняване на професионална дейност.
Икономическо и финансово състояние:
1. Всеки участник следва да притежава застраховка „Професионална отговорност“ с покритие, съответстващо на обема и характера на поръчката или произтичащо от нормативен акт.
Преди сключване на договора за доказване на съответствие с критериите за подбор участникът, определен за изпълнител, следва да представи доказателство за наличие на валидна Застраховка за професионална отговорност на участниците в строителството и проектирането по чл. 171 от ЗУТ, с клауза „Строител“, покриваща минималната застрахователна сума за този вид строеж. Когато участват чуждестранни участници, същите представят копие на документ за наличие на еквивалентна застраховка с лимит, покриващ минимално изискуемата застрахователна сума по чл. 171 от ЗУТ.
Покажи повече
1. Всеки участник следва да притежава застраховка „Професионална отговорност“ с покритие, съответстващо на обема и характера на поръчката или произтичащо от нормативен акт.
Участниците следва да притежават Застраховка за професионална отговорност на участниците в строителството и проектирането по чл. 171 от ЗУТ, с клауза „Строител“, покриваща минималната застрахователна сума за този вид строеж, произтичаща от нормативен акт. Когато участват чуждестранни участници, същите да притежават еквивалентна застраховка с лимит, покриващ минимално изискуемата застрахователна сума по чл. 171 от ЗУТ.
Покажи повече
Наличието на застраховка се декларира от участника в ЕЕДОП — част IV, Раздел Б — „Икономическо и финансово състояние“, точка 5, като участниците следва да декларират наличието на застраховка с клауза „Строител“.
1. Участникът следва да е извършил минимум 1 дейност през последните 5 г. от датата на подаване на офертата, с предмет и обем, идентичен или сходен с предмета и обема на настоящата обществена поръчка. Участникът декларира съответствието с това изискване на възложителя в ЕЕДОП — част IV, Раздел В — „Технически и професионални способности“, точка 1а. Преди сключване на договора за доказване на съответствие с критериите за подбор участникът, определен за изпълнител, следва да представи списък на строителството, идентично или сходно с предмета на поръчката, придружен с удостоверения за добро изпълнение, които съдържат стойността, датата, на която е приключило изпълнението, мястото, вида и обема, както и дали е изпълнено в съответствие с нормативните изисквания.
Покажи повече
2. Участникът следва да разполага с персонал и с ръководен състав за изпълнение на РСМР. Забележка: попълва се Част IV: „Критерии за подбор“, Раздел В: „Технически и професионални способности“, т. 2 от ЕЕДОП. Преди сключване на договора за доказване на съответствие с критериите за подбор участникът, определен за изпълнител, представя списък на персонала, който ще изпълнява поръчката, и/или на членовете на ръководния състав, които ще отговарят за изпълнението, както и документи, които доказват професионална компетентност на лицата. 3. Уч-кът следва да разполага мин.със следното собствено, наето или ползвано на друго правно основание оборудване (механизация), забележка: попълва се Част IV: „Критерии за подбор“, Раздел В: „Технически и професионални способности“, т. 9) от ЕЕДОП. Преди сключване на договора за доказване на съответствие с критериите за подбор участникът, определен за изпълнител, представя списък — декларация на техническите средства и съоръжения, които ще бъдат използвани за изпълнение на поръчката.
Покажи повече
3. Всеки участник следва да е сертифициран в областта на предмета на поръчката по следните стандарти:
EN ISO 9001:2015 система за управление на качеството за дейностите или еквивалентен, или еквивалентни мерки, съгласно чл. 63, ал. 1, т. 10 от ЗОП. Попълва се Част IV: „Критерии за подбор“, Раздел Г: „Стандарти за осигуряване на качеството и стандарти за екологично управление“ от ЕЕДОП.
Покажи повече
1. Участникът следва да е извършил минимум 1 дейност през последните 5 г. от датата на подаване на офертата, с предмет и обем, идентичен или сходен с предмета и обема на настоящата обществена поръчка. Забележка: за дейност, с предмет и обем, идентичен или сходен с предмета и обема на поръчката, възложителят ще приема: извършване на строителни и монтажни работи по изграждане и/или реконструкции, и/или ремонт, и/или основни ремонти на сгради. Под сходен обем сл. да се разбира: минимум 2/3 от обема на поръчката.
Покажи повече
2. Участникът следва да разполага със следния екип (персонал) за изпълнение на поръчката и работници за СМР, както следва:
1.Квалифицирани работници за строителни работи:
— работници бояджии— 2 бр.,
— работници за шпакловка — 1 бр.;
2. Общи работници — 1 бр. Попълва се Част IV: „Критерии за подбор“, Раздел В: „Технически и професионални способности“, т. 2) от ЕЕДОП.
3. Всеки участник следва да е сертифициран в областта на предмета на поръчката по следните стандарти:
EN ISO 9001:2015 система за управление на качеството за дейностите или еквивалентен, или еквивалентни мерки, съгласно чл. 63, ал. 1, т. 10 от ЗОП.
Възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да представи, преди сключване на договора за обществена поръчка, заверено копие на валиден сертификат: EN ISO 9001:2015 — система за управление на качеството или еквивалентни сертификати, или еквивалентни мерки за осигуряване на качеството, издаден от независими лица, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция „Българска служба за акредитация“ или от друг национален орган по акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация, за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл. 5а, ал. 2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието. Възложителят приема еквивалентни сертификати, издадени от органи, установени в други държави членки. Възложителят приема и други доказателства за еквивалентни мерки за осигуряване на качеството, когато участникът не е имал достъп до такива сертификати или е нямал възможност да ги получи в съответните срокове по независещи от него причини или еквивалентни документи.
Покажи повече
Условия за изпълнение на договора:
Участник в настоящата процедура за възлагане на обществена поръчка може да бъде всяко българско или чуждестранно ФЛ или ЮЛ, или техни обединения, както и вс. др. образувание, което има право да изпълнява строителство, доставки или услуги съгл. законодателството на държавата, в която то е установено. В-ят не поставя изискване обединенията да имат определена правна форма, за да участват при възлагането на поръчка. В-ят ще отстрани от уч. в процедурата всеки уч., при който е налице някое от обстоятелства: по чл. 54, ал. 1 т. 1—7 от ЗОП и чл. 55, ал. 1, т. 1—4 от ЗОП. Във връзка с поставеното изискване по чл. 55, ал. 1, т. 2 от ЗОП, уч. сл, да разбират: извършване на строителни и монтажни работи по изграждане и/или реконструкции, и/или ремонт, и/или основни ремонти на сгради, съгл. законодателството на държавата, в която е извършено деянието.
Покажи повече
Процедура
Правно основание: 32014L0024
Час за получаване на офертите: 17:30
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Срок на валидност на офертата: 2019-12-16 📅
Дата на отваряне на офертите: 2019-07-01 📅
Час на отваряне на офертите: 10:00
Място: Зала 101 на Община Благоевград, пл. „Георги Измирлиев“ № 1.
Допълнителна информация:
Получените заявления/оферти се отварят на публично заседание, на което могат да присъстват участниците в процедурата или техни упълномощени представители, както и представители на средствата за масово осведомяване.
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): Срок за изпълнение на строителството
Критерий за качество (тежест): 40
Цена (тежест): 60
Възлагащ орган
Идентичност
Национален регистрационен номер: 000024695
Контакт
Звено за контакт: Радостина Илиева — Старши юрисконсулт ОП
Адрес на профила на купувача: https://blagoevgrad.imeon.bg/frmAOP.aspx?FmPCYiznRKI%3d=aO34qWjWzbw%3d 🌏
URL на документите: https://blagoevgrad.imeon.bg/frmAOP.aspx?FmPCYiznRKI%3d=aO34qWjWzbw%3d 🌏
Препратка
Допълнителна информация
Възложителят ще отстранява участници, за които са налице обстоятелствата посочени в чл. 3, т. 8 и чл. 5, т. 3 от Закона за иконом. и финансовите отн. с дружествата, рег. в юрисдикции с преф. дан. режим свързаните с тях лица и техните действителни собственици. На осн. чл. 47, ал. 3 и 4 от ЗОП, необходимата информация може да се получи от следните органи Национална агенция по приходите, Министерство на финансите, Министерство на околната среда и водите, Министерство на труда и социалната политика. Уч., опр. за изпълнител, представя гаранция за изпълнение на д-ра в размер на 5 % от стойността на д-ра, съгл. чл. 111 от ЗОП. Към момента на обявяване на настоящата поръчка не е осигурено финансиране. На осн. чл. 114 от ЗОП, договорното споразумение (наричано в настоящата документация и „Договорът“) за изпълнение на поръчката влиза в сила при осигурено финансиране, за което обстоятелство изпълнителят ще бъде писмено уведомен. При неосигурено финансиране, всяка от страните разполага с правото да прекрати договорното споразумение без предизвестие след изтичане на тримесечен срок от сключването.
Покажи повече
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Пощенски адрес: бул. „Витоша“ № 18
Пощенски град: София
Пощенски код: 1000
Държава: България 🇧🇬
Телефон: +359 29884070 📞
Електронна поща: cpcadmin@cpc.bg 📧
Факс: +359 29807315 📠
Интернет адрес: http://www.cpc.bg 🌏
Информация относно сроковете за подаване на жалби:
Чл. 197. (1) Жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП — срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на обявлението за изменение или допълнителна информация.
Източник: OJS 2019/S 102-245996 (2019-05-23)
Обявление за възлагане на поръчка (2019-09-03)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Обща стойност на поръчката: 21631.33 BGN 💰
Метаданни на обявлението
Вид на документа: Обявление за възлагане на поръчка
Процедура
Вид на офертата: Не е приложимо
Възлагащ орган
Идентичност
Пощенски адрес: пл. „Георги Измирлиев“ № 1
Контакт
Електронна поща: poleva@blgmun.com 📧
Телефон: +359 73867788 📞
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2019-09-03 📅
Дата на публикуване: 2019-09-05 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2019/S 171-416799
Препратка към обявление: 2019/S 102-245996
Брой на ОВ-S: 171
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Място на изпълнение
Основен обект или място на изпълнение: Благоевград
Възлагане на договор
Дата на сключване на договора: 2019-08-29 📅
Име: „Екстра Колор“ ЕООД
Национален регистрационен номер: 200411434
Пощенски адрес: ул. „Д-р Христо Татарчев“ № 38, вх. Б, ет. 5, ап. 14
Пощенски град: Благоевград
Пощенски код: 2700
Държава: България 🇧🇬
Телефон: +359 898672077 📞
Електронна поща: mitev.ivailo@abv.bg 📧
Държава: София (столица) 🏙️
Интернет адрес: http://... 🌏
Обща стойност на поръчката: 21631.33 BGN 💰
Информация за търгове
Брой получени оферти: 3
Възлагащ орган
Контакт
Звено за контакт: Панка Олева — старши юрисконсулт ОП
Интернет адрес: www.blgmun.com 🌏
Допълнителна информация
Орган за преглед
Информация относно сроковете за подаване на жалби:
Източник: OJS 2019/S 171-416799 (2019-09-03)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Предмет на обществената поръчка е ремонт на сградата на Дом за пълнолетни лица с деменция „Свети Мина“, с. Падеш. Ще бъдат извършени СМР съгласно техническата спецификация и количествена сметка, както следва:
1. Изкърпване на повредени участъци и измиване на стени (частично) — 1 бр.
2. Грундиране на стари стени с латексов грунд — 2 649,00 м
3. Вътрешно боядисване с латекс (цветен) двукратно — 2 649,00 м
Покажи повече
Метаданни на обявлението
Вид на документа: Обявление за възлагане на поръчка
Процедура
Вид на офертата: Не е приложимо
Възлагащ орган
Идентичност
Пощенски адрес: пл. „Георги Измирлиев“ № 1
Контакт
Електронна поща: poleva@blgmun.com 📧
Телефон: +359 73867788 📞
Препратка
Дати
Дата на изпращане: 2019-09-03 📅
Дата на публикуване: 2019-09-05 📅
Идентификатори
Номер на обявлението: 2019/S 171-416799
Препратка към обявление: 2019/S 102-245996
Брой на ОВ-S: 171
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Предмет на обществената поръчка е ремонт на сградата на Дом за пълнолетни лица с деменция „Свети Мина“, с. Падеш. Ще бъдат извършени СМР съгласно техническата спецификация и количествена сметка, както следва:
1. Изкърпване на повредени участъци и измиване на стени (частично) — 1 бр.
2. Грундиране на стари стени с латексов грунд — 2 649,00 м
3. Вътрешно боядисване с латекс (цветен) двукратно — 2 649,00 м
1. Изкърпване на повредени участъци и измиване на стени (частично) — 1 бр.
Основен обект или място на изпълнение: Благоевград
Възлагане на договор
Дата на сключване на договора: 2019-08-29 📅
Име: „Екстра Колор“ ЕООД
Национален регистрационен номер: 200411434
Пощенски адрес: ул. „Д-р Христо Татарчев“ № 38, вх. Б, ет. 5, ап. 14
Пощенски град: Благоевград
Пощенски код: 2700
Държава: България 🇧🇬
Телефон: +359 898672077 📞
Електронна поща: mitev.ivailo@abv.bg 📧
Държава: София (столица) 🏙️
Интернет адрес: http://... 🌏
Обща стойност на поръчката: 21631.33 BGN 💰
Информация за търгове
Брой получени оферти: 3
Възлагащ орган
Контакт
Звено за контакт: Панка Олева — старши юрисконсулт ОП
Интернет адрес: www.blgmun.com 🌏
Допълнителна информация
Орган за преглед
Информация относно сроковете за подаване на жалби:
Съгласно чл. 197, ал. 1 от ЗОП: „Жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП — срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на обявлението за изменение или допълнителна информация“.
Покажи повече
Нови обществени поръчки в свързани категории 🆕
- Строителни и монтажни работи (>20 нови обществени поръчки)