„Изпълнение на инженеринг – проектиране, изпълнение на СМР и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: Озеленяване на общи пространства в индустриалния парк“
Индустриален технологичен парк - Свищов ЕООД
Предметът на обществената поръчка включва дейностите: 1. ИЗРАБОТВАНЕ НА ИНВЕСТИЦИОНЕН ПРОЕКТ във фаза „Работен проект“ за озеленяване на общи пространства в индустриалния парк за обществено ползване на територията на „Дунавски индустриален технологичен парк - Свищов“ в урбанизираната територия на гр. Свищов, общ. Свищов. Предвиждат се следните дейности: -подготовка на терена, разчистване и облагородяване на площите предвидени за озеленяване – минимум 12987 м2; -подготовка на почвата и подобряване на водоотвеждането (ако е необходимо); -засаждане на растителност – дървета и храсти с висока устойчивост към градски условия, растения, които са доказани в борбата с ограничаване на разпространението на ФПЧ (фини прахови частици); -озеленяване на тревни площи и оформяне на цветни алеи; -създаване на зони за отдих с пейки и сенчести пространства; -изграждане на пешеходни алеи – минимум 1 000 м2; -доставка и монтаж на парково обзавеждане - паркова беседка (шестоъгълна) – мин. 2 броя, права редова дървена пергола с мин. дължина 6,60 м – мин. 2 броя, паркова пейка с облегалка – мин. 10 бр., бетоново кошче за смет – мин. 20 броя; -изграждане на поливна система с дъждовна вода, изграждане на резервоар за дъждовна вода. 2. УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР по време на изпълнението на строителните и монтажните работи в съответствие с изискванията на чл. 162, ал. 2 и ал. 3 от Закона за устройство на територията. 3. ИЗВЪРШВАНЕ НА СТРОИТЕЛНО-МОНТАЖНИТЕ РАБОТИ за озеленяване на общи пространства в индустриалния парк, съгласно съгласуван и одобрен по съответния ред работен инвестиционен проект. Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Краен срокСрокът за получаване на офертите беше 2026-03-23. Обществената поръчка беше публикувана на 2026-02-17.
ДоставчициСледните доставчици са споменати в решенията за възлагане или в други документи за обществени поръчки:
- • АРХИКА ЕООД
- • БСО
- • Изкопни и земни работи › Строителни работи, свързани с озеленяването
- • Инженерни услуги в строителството › Инженерни услуги по проектиране и конструиране
- • Транспортни сгради › Строителни и монтажни работи по общо изграждане на сгради на автомобилния транспорт › Строителни работи по изграждане на пешеходни пътеки/алеи
| Дата | Документ |
|---|---|
| 2026-02-17 | Обявление за поръчка |
| 2026-08-06 | Обявление за възлагане на поръчка |
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Изпълнение на инженеринг – проектиране, изпълнение на СМР и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: Озеленяване на общи пространства в индустриалния парк“
Референтен номер:
559122
Кратко описание:
Продукти/услуги: Строителни работи, свързани с озеленяването 📦
Очаквана стойност без ДДС: 190295.17 EUR 💰
Допълнителен характер на поръчката: Услуги
Описание
Вътрешен идентификатор:
559122
Допълнителни продукти/услуги:
Социална цел, чието постигане се насърчава: Достъпност за всички
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Включени са критерии за достъпността за лицата с увреждания
Критерии за екологосъобразна поръчка: Национални критерии за екологосъобразни обществени поръчки
Пощенски адрес: УПИ II, кв.244, УПИ IV, кв.244, УПИ XVI, кв.181, УПИ VIII, кв.244, УПИ VII, кв.244 и УПИ XI, кв.244 на територията на „Дунавски индустриален технологичен парк - Свищов“.
Пощенски код: 5250
Град: Свищов
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Велико Търново 🏙️
Продължителност
Начална дата: 2026-04-27 📅
Крайна дата: 2029-06-30 📅
Описание
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена ✅
Цена (тежест): 95
5
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0001
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-03-23 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-03-24 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-03-24 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно поръчване ✅
Ще се използва електронно плащане ✅
Критерии за награждаване
Тип тежест: Тегло (точки, точна величина)
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в съответен професионален регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
+ 20 повече
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Индустриален технологичен парк - Свищов ЕООД
Национален регистрационен номер:
207411593
Пощенски адрес: ул. "Димитър Г. Анев" №2 "Б"
Пощенски код: 5250
Пощенски град: гр. Свищов
Регион: Велико Търново 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Красимир Иванов Стефанов
Електронна поща: itp_sv@abv.bg 📧
Телефон: +359899466296 📞
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/45987 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
икономически и финансови работи
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/559122 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/559122 🌏
Име: Цаис еоп
Средства от ЕС — програма: Европейски фонд за регионално развитие (ЕФРР) (2021/2027)
Уеб адрес на данъчното законодателство: https://nra.bg/wps/portal/nra/nachalo 🌏
Идентификационен номер на данъчното законодателство:
Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
Уеб адрес на законодателството за околната среда: https://www.moew.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за околната среда:
Закон за опазване на околната среда
Уеб адрес на трудовото законодателство: https://www.mlsp.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за труда:
Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 034-116252 (2026-02-17)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
Обща стойност на обществената поръчка (без ДДС): 189 795 EUR 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-висока оферта): 189 795 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-ниска оферта): 189 795 💰
Наименование на финансирания от ЕС проект или програма: Европейски фонд за регионално развитие (ЕФРР) (2021/2027)
Описание
Допълнителни продукти/услуги:
Начална дата: 2026-08-06 📅
Възлагане на договор
Възлага се поръчка/партида ✅
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0001
Номер на договора:
261621
Дата на сключване на договора: 2026-08-06 📅
Заглавие: „Изпълнение на инженеринг – проектиране, изпълнение на СМР и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: Озеленяване на общи пространства в индустриалния парк“
Адрес на договора: https://app.eop.bg/today/559122 🌏
Информация за търгове
Брой получени оферти: 1
Брой на офертите, получени по електронен път: 1
Брой получени оферти от МСП: 0
Брой на офертите, получени от оференти от държави, които не са членки на ЕС: 0
Брой оферти, получени от оференти от други държави-членки на ЕС: 0
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Най-висока оферта: 189 795 💰
Най-ниска оферта: 189 795 💰
Обща стойност на договора/парцела: 189 795 EUR 💰
Офертата е била класирана
Класиране в списъка на победителите: 1
Идентификатор на търга:
OF2735706: "БСО"
Информация за възлагането на подизпълнители
Стойността на частта от поръчката за подизпълнение е известна ✅
Процентният дял от поръчката за подизпълнение е известен ✅
Описание: 5,66
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции:
LOT-0001
Стойност без ДДС, която вероятно ще бъде възложена на трети страни: 10 740 EUR 💰
Дял (%): 6
Кратко описание на частта от поръчката, която ще бъде възложена на подизпълнител: 5,66
Възможно е договорът да бъде възложен на подизпълнител ✅
Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Бсо
Име и адрес на изпълнителя
Име: Бсо
Национален регистрационен номер:
181314885
Пощенски адрес: Д-р Любен Попов №8
Пощенски код: 9000
Пощенски град: гр.Варна
Регион: Варна 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Валентин Янкова Ганчев
Електронна поща: arh_ganchev@abv.bg 📧
Телефон: +359 885803477 📞
Размер на икономическия оператор: Микро-, малко или средно предприятие
Допълнителна информация
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане: Съгласно чл.197, ал.1 от Закона за обществените поръчки.
Източник: OJS 2026/S 151-547153 (2026-08-06)
- Строителни и монтажни работи (>20 нови обществени поръчки)