„ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”

Технически университет

Предметът на поръчката е: „ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”. Предлаганите консумативи трябва да са оригинални, нови, неупотребявани и нерециклирани, в оригинални фабрични опаковки, със стикер - удостоверяващ произхода на съответния консуматив – производител, място на производство и др. информация за консуматива, те трябва да отговарят на посоченото от възложителя описание - да бъде спазено съчетанието букви/цифри при продуктовия номер, съгласно Техническата спецификация или на напълно еквивалентен технически продуктов номер, изрично деклариран от производителя. Те трябва да отговарят на техническите изисквания, приложени в документацията. Под „оригинални“ да се разбират консумативи, които са произведени от производителя на съответната марка техника, в оригинална опаковка с ненарушена цялост. ​​​​​​​

Краен срок

Deadline 2026-10-02

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-09-02 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-09-02)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „доставка на нови оригинални консумативи за копирна и печатаща техника за нуждите на ту-софия и изнесените звена”
Референтен номер: 605553
Кратко описание:
Предметът на поръчката е: „ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”. Предлаганите консумативи трябва да са оригинални, нови, неупотребявани и нерециклирани, в оригинални фабрични опаковки, със стикер - удостоверяващ произхода на съответния консуматив – производител, място на производство и др. информация за консуматива, те трябва да отговарят на посоченото от възложителя описание - да бъде спазено съчетанието букви/цифри при продуктовия номер, съгласно Техническата спецификация или на напълно еквивалентен технически продуктов номер, изрично деклариран от производителя. Те трябва да отговарят на техническите изисквания, приложени в документацията. Под „оригинални“ да се разбират консумативи, които са произведени от производителя на съответната марка техника, в оригинална опаковка с ненарушена цялост. ​​​​​​​
Покажи повече
Вид на договора: Доставки
Продукти/услуги: Тонер за лазерни принтери/факс машини 📦
Очаквана стойност без ДДС: 46726.89 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 605553
Описание на обществената поръчка:
Предметът на поръчката е: „ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”. Включва доставката на 522 бр. нови оригинални консумативи за копирна и печатаща техника, посочени в Техническата спецификация, част от документацията. Посочените количества са прогнозни. Възложителят не е задължен да заяви за доставка всички посочени количества. Предлаганите консумативи трябва да са оригинални, нови, неупотребявани и нерециклирани, в оригинални фабрични опаковки, със стикер - удостоверяващ произхода на съответния консуматив – производител, място на производство и др. информация за консуматива, те трябва да отговарят на посоченото от възложителя описание - да бъде спазено съчетанието букви/цифри при продуктовия номер, съгласно Техническата спецификация или на напълно еквивалентен технически продуктов номер, изрично деклариран от производителя. Те трябва да отговарят на техническите изисквания, приложени в документацията. Под „оригинални“ да се разбират консумативи, които са произведени от производителя на съответната марка техника, в оригинална опаковка с ненарушена цялост. ​​​​​​​ Договорът влиза в сила от датата на регистрирането му в деловодството на Възложителя и е със срок на действие 12 (дванадесет) месеца или до изчерпване на стойността на договора, което от двете събития настъпи по-рано. Доставките ще се извършат - след заявка на Възложителя. Срокът за извършване на всяка доставка е до 30 (тридесет) календарни дни, считано от датата на писмена заявка от страна на Възложителя. Плащането се извършва съгласно клаузите на договора за изпълнение. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ ще заплаща по банков път цената на извършената доставка, в срок до 30 /тридесет/ дни след подписване на двустранен приемо-предавателен протокол, без забележки за доставката и представяне на оригинална фактура за дължимата сума. Данните за фактуриране ще бъдат предоставени на избрания за ИЗПЪЛНИТЕЛ.
Покажи повече
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, а обосновката е следната
Обосновка:
Критериите за достъпност за лицата с увеждания не са включени, тъй като естеството на предмета на поръчката не налага поставянето на специфични изисквания, свързани с достъпността на такива лица.
Основен обект или място на изпълнение: Всички разходи по доставката са за сметка на изпълнителя.
Пощенски адрес: за ТУ-СОФИЯ ЦУ, СОС, УСОБ СЕМКОВО, ЕРАЗЪМ - до склада на ТУ-София, гр. София, бул. „Св. Кл. Охридски“ № 8
гр. София, бул. „Св. Кл. Охридски“ № 8
Пощенски код: 1756
Град: гр. София
Пощенски адрес: за ТУЕС - до склада на ТУЕС: гр. София, ж.к Младост-1, ул. „Владимир Пашов“ № 2 за ТУЕС
гр. София, ж.к Младост-1, ул. „Владимир Пашов“ № 2 за ТУЕС
Пощенски код: 1750
Пощенски адрес: - за Филиал Пловдив към ТУ-София - до склада на Филиал Пловдив към ТУ-София, гр. Пловдив, бул. „Цанко Дюстабанов”, № 25
гр. Пловдив, бул. „Цанко Дюстабанов”, № 25
Пощенски код: 4000
Град: гр. Пловдив
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Продължителност: 12 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-02 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-05 15:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 180 дни
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-05 15:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Дял на субдоговорите
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците посочват в офертата подизпълнителите и дела от поръчката, който ще им възложат, ако възнамеряват да използват такива. В този случай, те трябва да представят доказателство за поетите от подизпълнителите задължения.
Основни условия за финансиране и условия за плащане и/или позоваване на съответните разпоредби, които ги уреждат:
Плащането се извършва съгласно клаузите на договора за изпълнение. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ ще заплаща по банков път цената на извършената доставка, в срок до 30 /тридесет/ дни след подписване на двустранен приемо-предавателен протокол, без забележки за доставката и представяне на оригинална фактура за дължимата сума. Данните за фактуриране ще бъдат предоставени на избрания за ИЗПЪЛНИТЕЛ.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки. Свързани лица по смисъла на парагр. 2, т. 45 от допълнителните разпоредби на ЗОП не могат да бъдат самостоятелни участници в една и съща процедура.
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Технически университет
Национален регистрационен номер: 831917834
Пощенски адрес: кв. ДЪРВЕНИЦА ул. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ №.8
Пощенски код: 1756
Пощенски град: гр.София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Калинка Маринова Илиева
Електронна поща: kmilieva@tu-sofia.bg 📧
Телефон: +359 29652076 📞
Факс: +359 28683215 📠
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/20751 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Образование
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/605553 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/605553 🌏
Име: Цаис еоп
Средства от ЕС — програма: „Еразъм+“ (2021/2027)
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
За участника не трябва да са налице обстоятелствата по чл. 54, ал. 1 от ЗОП и чл. 3, т. 8 от ЗИФОДРЮПДРКЛТДС (Закон за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици, изключ. чл. 4). Свързани лица по смисъла на парагр. 2, т. 45 от допълнителните разпоредби на ЗОП не могат да бъдат самостоятелни участници в една и съща процедура. За участниците се прилагат забраните, посочени в чл. 90 и чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД). За участниците се прилага забраната, посочена в чл. 83а, ал. 5, т. 1 от Закона за административните нарушения и наказания. Информация относно липсата или наличието на тези обстоятелства се попълва в съответните полета в ЕЕДОП. Участниците ще бъдат отстранени, ако е налице някое от основанията по чл.54, ал.1 ЗОП и чл. 107 ЗОП (чл.55 ЗОП не се прилага),с изключение на изрично посочените случаи в ЗОП.Възложителят ще отстрани от участие и: - Участниците,които по какъвто и да е начин са включили някъде в офертата си извън Ценовото предложение елементи,свързани с предлаганата цена (или части от нея); - Участник, който е представил Техническо предложение,което не отговаря на изискванията на Техническата спецификация и условията на Възложителя. - Участник,който е предложил цена за изпълнение по-висока от максималната прогнозна стойност на процедурата, както и максималната прогнозна стойност за всяко звено, посочена в Техническата спецификация. - Участник, за когото са налице пречките за участие в обществени поръчки,предвидени по чл. 3, т.8 от ЗИФОДРЮПДРКТЛТДС , освен ако не са приложили изключения по чл. 4 от него. - Участник, за когото са налице забраните по чл. 90 и чл. 91 от ЗПКЛЗПД. - Участник, за когото е налице забраната по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН. Обстоятелствата по чл. 54,ал.1,т. 1,2 и 7 от ЗОП се отнасят за лицата, посочени в чл.54, ал.2 от ЗОП, във връзка с чл. 40 от ППЗОП. Съгласно чл. 46 от ППЗОП участниците са длъжни да уведомят писмено Възложителя в 3–дневен срок от настъпване на обстоятелството по чл. 54, ал. 1, чл. 101, ал. 11 от ЗОП. Съгласно чл. 67, ал. 1 от ЗОП при подаване на оферта участникът декларира липсата на основанията за отстраняване и съответствие с критериите за подбор чрез представяне на ЕЕДОП.В него се предоставя съответната информация, изисквана от възложителя, и се посочват националните бази данни, в които се съдържат декларираните обстоятелства, или компетентните органи, които съгласно законодателството на държавата,в която участникът е установен,са длъжни да предоставят информация. При участие на обединение,което не е ЮЛ се прилага чл. 59, ал. 6 ЗОП. При участие на подизпълнители се прилага чл. 66 ЗОП. Относно използването капацитета на трети лица се прилагат разпоредбите на чл. 65 ЗОП. ГАРАНЦИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ В съответствие с чл. 111 от ЗОП участникът, определен за изпълнител, следва да представи на Възложителя гаранция, обезпечаваща изпълнението на договора за обществена поръчка в размер на 3 % от стойността на договора в лв. без ДДС. Съгласно чл. 111, ал. 5 от ЗОП гаранцията се предоставя в една от следните форми: а) парична сума, депозирана по указана от Възложителя сметка; б) банкова гаранция; в) застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение. Настоящата обществена поръчка е част от обществена поръчка: „Доставка на нови консумативи за копирна и печатаща техника за нуждите на ТУ – София и изнесените звена”, съдържаща 2 обособени позиции: Обособена позиция № 1: „ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ЗВЕНА” Обособена позиция № 2: „Доставка на нови съвместими консумативи за копирна и печатаща техника за нуждите на ТУ-София и звена” Максималната прогнозна стойност на цялата обществена поръчка е 54 551,53 евро без ДДС. На основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП Обособена позиция № 2 се възлагат по реда, приложим за самостоятелната й стойност, а именно – директно възлагане. В тези случаи независимо от остатъчната стойност на поръчката, тя се възлага по реда, приложим към общата стойност на цялата поръчка. Прогнозната стойност на Обособена позиция № 2 е в размер на 7 824,64 евро без ДДС и не надхвърля 20 на сто от общата стойност на поръчката. Остатъчната стойност на поръчката, предмет на настоящото възлагане, в случая Обособена позиция № 1 е в размер на 46 726,89 евро без ДДС. Информация относно предмета, обема и стойността на другата част на поръчката: Обособена позиция № 2: „Доставка на нови съвместими консумативи за копирна и печатаща техника за нуждите на ТУ-София и звена” – Максимална прогнозна стойност: 7 824,64 евро без ДДС. Включва доставка на: 223 бр. съвместими оригинални консумативи за копирна и печатаща техника. Доставката ще се извърши в срок до 90 дни от възлагането й.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП, жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП - срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на промени в условията по обявената процедура.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 170-608687 (2026-09-02)