“Доставка на очила за виртуална реалност и периферна компютърна техника в изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“
1. В Техническата спецификация – Пиложение № 1 Възложителят подробно е описал необходимите видове и количества техника – с посочени минимални характеристики и параметри на същите. Доставката ще се извърши чрез покупка на техниката, предмет на поръчката по отделните обособени позиции, и е предназначена за дейността по проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“. Доставките на техниката по всички обособени позиции следва да се извършат в срок до 22.06.2026г. Срокът за доставка започва да тече от сключване на договор. 2. Разплащанията за извършените доставки ще се извършат при условията на проектодоговора, съгласно единната сметка на Тракийски университет гр. Стара Загора в БНБ -ЦУ, и съответен код МФ.
Краен срок
Срокът за получаване на офертите беше 2026-05-22.
Обществената поръчка беше публикувана на 2026-04-22.
Доставчици
Следните доставчици са споменати в решенията за възлагане или в други документи за обществени поръчки:
Обявление за поръчка (2026-04-22) Обект Обхват на обществената поръчка
Заглавие: “Доставка на очила за виртуална реалност и периферна компютърна техника в изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“
Референтен номер: 580995
Кратко описание:
1. В Техническата спецификация – Пиложение № 1 Възложителят подробно е описал необходимите видове и количества техника – с посочени минимални характеристики и параметри на същите. Доставката ще се извърши чрез покупка на техниката, предмет на поръчката по отделните обособени позиции, и е предназначена за дейността по проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“. Доставките на техниката по всички обособени позиции следва да се извършат в срок до 22.06.2026г. Срокът за доставка започва да тече от сключване на договор.
2. Разплащанията за извършените доставки ще се извършат при условията на проектодоговора, съгласно единната сметка на Тракийски университет гр. Стара Загора в БНБ -ЦУ, и съответен код МФ.
1. В Техническата спецификация – Пиложение № 1 Възложителят подробно е описал необходимите видове и количества техника – с посочени минимални характеристики и параметри на същите. Доставката ще се извърши чрез покупка на техниката, предмет на поръчката по отделните обособени позиции, и е предназначена за дейността по проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“. Доставките на техниката по всички обособени позиции следва да се извършат в срок до 22.06.2026г. Срокът за доставка започва да тече от сключване на договор.
2. Разплащанията за извършените доставки ще се извършат при условията на проектодоговора, съгласно единната сметка на Тракийски университет гр. Стара Загора в БНБ -ЦУ, и съответен код МФ.
1️⃣
Вътрешен идентификатор: 581018
Заглавие: „Доставка на 15 бр. очила за виртуална реалност в изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“
Очаквана стойност без ДДС: 7637.50 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
В Техническата спецификация – Пиложение № 1 Възложителят подробно е описал необходимите видове и количества техника – с посочени минимални характеристики и параметри на същите.
Допълнителна информация:
Гаранцията за изпълнение на договора е в размер на 5 (пет) % от стойността на договора по съответната обособенапозиция – в евро без включен ДДС.
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, а обосновката е следната
Обосновка: неприложимо с оглед предмета на възлагане.
Пощенски адрес: Тракийски университет, Ректорат, на адрес: гр. Стара Загора, Студентски град.
Пощенски код: 6000
Град: Стара Загора
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Стара Загора
🏙️ Продължителност
Начална дата: 2026-06-08 📅
Крайна дата: 2026-06-22 📅
Описание
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена ✅ Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
2️⃣
Вътрешен идентификатор: 581030
Заглавие: „Доставка на 3 бр. мултифункционални устройства изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние"
Очаквана стойност без ДДС: 2259.17 EUR 💰
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002
Процедура Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-05-22 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-05-26 13:30:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-05-26 13:30:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Правна, икономическа, финансова и техническа информация Условия за участие
Критерий за подбор: Референции за определени доставки
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да има опит в изпълнението на дейности с предмет, сходен с предмета на обществената поръчка, за която се подава оферта за участие.
Възложителят поставя изискване участникът да е изпълнил минимум 1(една) дейност с предмет, сходен с предмета на обособената позиция, за която подава оферта.
Всяка дейност следва да е изпълнена през последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на офертата.
Под „дейност с предмет, сходен с предмета на обособената позиция“ следва да се разбира доставка на идентична или сходна техника в зависимост от обособената позиция, за която се подава оферта, а именно:
- обособена позиция №1 – доставка на очила за виртуална реалност
- обособена позиция №2 – доставка на мултифункционални устройства.
Списък и кратко описание на правилата и критериите
Участникът следва да има опит в изпълнението на дейности с предмет, сходен с предмета на обществената поръчка, за която се подава оферта за участие.
Възложителят поставя изискване участникът да е изпълнил минимум 1(една) дейност с предмет, сходен с предмета на обособената позиция, за която подава оферта.
Всяка дейност следва да е изпълнена през последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на офертата.
Под „дейност с предмет, сходен с предмета на обособената позиция“ следва да се разбира доставка на идентична или сходна техника в зависимост от обособената позиция, за която се подава оферта, а именно:
- обособена позиция №1 – доставка на очила за виртуална реалност
- обособена позиция №2 – доставка на мултифункционални устройства.
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
… 253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за…
… данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
… задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 113 от Закона за Сметната палата; с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 113 от Закона за Сметната палата; с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки
Възлагащ орган Име и адреси
Име: Тракийски университет
Национален регистрационен номер: 123024538
Пощенски адрес: ж.к. СТУДЕНТСКИ ГРАД
Пощенски код: 6000
Пощенски град: гр.Стара Загора
Регион: Стара Загора
🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Анжелика Коева
Електронна поща: anjelika.karaminkova@trakia-uni.bg📧
Телефон: 042699265📞
URL: https://trakia-uni.bg/bg/🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/1117🌏 Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Образование
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/580995🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/580995🌏
Име: Цаис еоп
Средства от ЕС — програма: Инструмент на Европейския съюз за възстановяване (EURI) (2021/2027)
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация Допълнителна информация
Възложителят е посочил използването на разпоредбата на чл. 104, ал. 2 от ЗОП във връзка с чл. 61 от ППЗОП. Цитираната разпоредба допуска оценка на техническите и ценовите предложения на участниците преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор.
Настоящата обществена поръчка се възлага като част от обществена поръчка с предмет: “Доставки на периферно компютърно оборудване за нуждите на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“. Поръчката е обособена в 3 (три) позиции, както следва:
- обособена позиция №1 „Доставка на 15 бр. очила за виртуална реалност в изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“;
- обособена позиция №2 „Доставка на 3 бр. мултифункционални устройства изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“;
- обособена позиция №3 „Доставка на 4 бр. лазерни принтери в изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“;
Общата прогнозна стойност на поръчката по трите обособени позиции е в размер от 10875.00 евро без ДДС (десет хиляди осемстотин седемдесет и пет евро без ДДС), разпределена по позиции, както следва:
- за обособена позиция № 1 – 7637.50 евро без ДДС, която представлява 70,23% от общата стойност на поръчката;
- за обособена позиция № 2 –2259.17 евро без ДДС, която представлява 20,77% от общата стойност на поръчката;
- за обособена позиция № 3 –978.33 евро без ДДС, която представлява 9,00% от общата стойност на поръчката;
Съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗОП, Възложителят има право да възлага обособени позиции по реда, валиден за индивидуалната стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 156464,00 лв. за доставки и услуги и общата стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата стойност на поръчката. В този случай, независимо от остатъчната стойност на поръчката, тя се възлага по реда, приложим към общата стойност на цялата поръчка. Прогнозната стойност на обособена позиция №3 е под 156464,00 лв. и нейната обща стойност не надвишава 20 % от прогнозната стойност на цялата обществена поръчка. Тъй като прогнозната стойност на ОП №3 са под прага от 50 000 лв., същата попада в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП.
Предвид гореизложеното и на основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП, ОП №3 ще се възложи по реда на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане.
В изпълнение на чл. 21, ал. 6 от ЗОП и предвид общата стойност на цялата поръчка, остатъчната стойност от 9896.67 евро без ДДС - явяваща се прогнозна стойност за обособена позиция №1 и №2, които се възлагат с настоящата обществена поръчка – чрез „Открита процедура“ по реда на чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП във връзка с чл. 21, ал. 3 от ЗОП.
Възложителят е посочил използването на разпоредбата на чл. 104, ал. 2 от ЗОП във връзка с чл. 61 от ППЗОП. Цитираната разпоредба допуска оценка на техническите и ценовите предложения на участниците преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор.
Настоящата обществена поръчка се възлага като част от обществена поръчка с предмет: “Доставки на периферно компютърно оборудване за нуждите на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“. Поръчката е обособена в 3 (три) позиции, както следва:
- обособена позиция №1 „Доставка на 15 бр. очила за виртуална реалност в изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“;
- обособена позиция №2 „Доставка на 3 бр. мултифункционални устройства изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“;
- обособена позиция №3 „Доставка на 4 бр. лазерни принтери в изпълнение на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“;
Общата прогнозна стойност на поръчката по трите обособени позиции е в размер от 10875.00 евро без ДДС (десет хиляди осемстотин седемдесет и пет евро без ДДС), разпределена по позиции, както следва:
- за обособена позиция № 1 – 7637.50 евро без ДДС, която представлява 70,23% от общата стойност на поръчката;
- за обособена позиция № 2 –2259.17 евро без ДДС, която представлява 20,77% от общата стойност на поръчката;
- за обособена позиция № 3 –978.33 евро без ДДС, която представлява 9,00% от общата стойност на поръчката;
Съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗОП, Възложителят има право да възлага обособени позиции по реда, валиден за индивидуалната стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 156464,00 лв. за доставки и услуги и общата стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата стойност на поръчката. В този случай, независимо от остатъчната стойност на поръчката, тя се възлага по реда, приложим към общата стойност на цялата поръчка. Прогнозната стойност на обособена позиция №3 е под 156464,00 лв. и нейната обща стойност не надвишава 20 % от прогнозната стойност на цялата обществена поръчка. Тъй като прогнозната стойност на ОП №3 са под прага от 50 000 лв., същата попада в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП.
Предвид гореизложеното и на основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП, ОП №3 ще се възложи по реда на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане.
В изпълнение на чл. 21, ал. 6 от ЗОП и предвид общата стойност на цялата поръчка, остатъчната стойност от 9896.67 евро без ДДС - явяваща се прогнозна стойност за обособена позиция №1 и №2, които се възлагат с настоящата обществена поръчка – чрез „Открита процедура“ по реда на чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП във връзка с чл. 21, ал. 3 от ЗОП.
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица)
🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg📧
Телефон: +359 29356113📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg🌏 Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане: Съгласно чл. 197 и сл. от ЗОП.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 080-281582 (2026-04-22)
Обявление за възлагане на поръчка (2026-06-26) Обект Обхват на обществената поръчка
Кратко описание:
1. В Техническата спецификация – Приложение № 1 Възложителят подробно е описал необходимите видове и количества техника – с посочени минимални характеристики и параметри на същите. Доставката ще се извърши чрез покупка на техниката, предмет на поръчката по отделните обособени позиции, и е предназначена за дейността по проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“. Доставките на техниката по всички обособени позиции следва да се извършат в срок до 22.06.2026г. Срокът за доставка започва да тече от сключване на договор.
2. Разплащанията за извършените доставки ще се извършат при условията на проектодоговора, съгласно единната сметка на Тракийски университет гр. Стара Загора в БНБ -ЦУ, и съответен код МФ.
1. В Техническата спецификация – Приложение № 1 Възложителят подробно е описал необходимите видове и количества техника – с посочени минимални характеристики и параметри на същите. Доставката ще се извърши чрез покупка на техниката, предмет на поръчката по отделните обособени позиции, и е предназначена за дейността по проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на научните изследвания и иновациите в Тракийски университет в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“. Доставките на техниката по всички обособени позиции следва да се извършат в срок до 22.06.2026г. Срокът за доставка започва да тече от сключване на договор.
2. Разплащанията за извършените доставки ще се извършат при условията на проектодоговора, съгласно единната сметка на Тракийски университет гр. Стара Загора в БНБ -ЦУ, и съответен код МФ.
Очаквана стойност без ДДС: 9896.67 EUR 💰
Обща стойност на обществената поръчка (без ДДС): 9 545 EUR 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-висока оферта): 7 509 💰
Обща стойност на поръчката (без ДДС) (най-ниска оферта): 7 500 💰
Наименование на финансирания от ЕС проект или програма: Инструмент на Европейския съюз за възстановяване (EURI) (2021/2027)
Идентификатор на средствата от ЕС: BG-RRP-2.004-0006-C03
Описание
Очаквана стойност без ДДС: 7637.50 EUR 💰
Описание на обществената поръчка:
В Техническата спецификация – Приложение № 1 Възложителят подробно е описал необходимите видове и количества техника – с посочени минимални характеристики и параметри на същите.
Пощенски адрес: Тракийски университет гр. Стара Загора
Продължителност
Начална дата: 2026-06-19 📅
Описание
Очаквана стойност без ДДС: 2259.17 EUR 💰
Пощенски адрес: Тракйиски университет гр. Стара Загора
Възлагане на договор
1️⃣
Възлага се поръчка/партида ✅
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
Номер на договора: 256232
Дата на сключване на договора: 2026-06-19 📅
Заглавие: “Доставка на очила за вирт. реалност и периф. компютърна техн. в изп. на проект № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на науч. изследвания и иновациите в ТрУ в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“, оп. 1: „Доставка на 15 бр. очила за вирт. реалност в изпълн. на пр-кт № BG-RRP-2.004-0006-C03 „Развитие на науч. изследвания и иновациите в ТрУ в услуга на здравето и устойчивото благосъстояние“
Адрес на договора: https://app.eop.bg/today/580995🌏 Информация за търгове
Брой получени оферти: 2
Брой на офертите, получени по електронен път: 2
Брой получени оферти от МСП: 0
Брой на офертите, получени от оференти от държави, които не са членки на ЕС: 0
Брой оферти, получени от оференти от други държави-членки на ЕС: 0
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Най-висока оферта: 7 509 💰
Най-ниска оферта: 7 500 💰
Обща стойност на договора/парцела: 7 500 EUR 💰
Офертата е била класирана
Класиране в списъка на победителите: 1
Идентификатор на търга: OF2812845: "СПЕЦИАЛИЗИРАНИ БИЗНЕС СИСТЕМИ АД"
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции: LOT-0001 Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Специализирани бизнес системи ад
Име и адрес на изпълнителя
Име: Специализирани бизнес системи ад
Национален регистрационен номер: 121814067
Пощенски адрес: ул. Бесарабия №.24
Пощенски код: 1517
Пощенски град: гр. София
Регион: София (столица)
🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Кирил Николов Желязков
Електронна поща: kjeliazkov@sbs.bg📧
Телефон: +359 898777300📞
URL: https://new.sbs.bg/bg/🌏
Размер на икономическия оператор: Микро-, малко или средно предприятие
2️⃣
Идентификационен номер на партидата: LOT-0002 Информация за търгове
Брой получени оферти: 4
Брой на офертите, получени по електронен път: 4
Информация за стойността на договора/партидата (без ДДС)
Най-висока оферта: 2 256 💰
Най-ниска оферта: 2 045 💰
Обща стойност на договора/парцела: 2 045 EUR 💰
Идентификатор на търга: OF2786851: "АКТИМ ООД"
Идентификатор на обособена позиция или група обособени позиции: LOT-0002 Информация за търгове
Име на страната по обществената поръчка: Актим оод
Име и адрес на изпълнителя
Име: Актим оод
Национален регистрационен номер: 123156447
Пощенски адрес: ул. ВАСИЛ АПРИЛОВ 1
Пощенски код: 6000
Пощенски град: гр. Стара Загора
Регион: Стара Загора
🏙️
Звено за контакт: Ралица Стоянова Кулезич
Електронна поща: office@actimbg.com📧
Телефон: +359 42602013📞
URL: https://actimbg.com🌏
Възлагащ орган Име и адреси
Телефон: +359 42699265📞
Източник: OJS 2026/S 122-445150 (2026-06-26)