Изработване на Подробен устройствен план – План за регулация (ПУП – ПР) на село Горно Трапе, община Троян

Община Троян

Със Заповед №РД-18-11 от 20.04.2007 г. на Изпълнителния директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър – гр. София са одобрени кадастрална карта и кадастрални регистри за землището на с. Горно Трапе, община Троян. С Решение №545/23.12.2021 г. на Общински съвет – Троян е одобрен Общият устройствен план на община Троян (ОУПОТ) – https://www.troyan.bg/bg/oup . Тъй като населеното място досега няма регулационен план, процесът ще премине през определяне на строителни граници, създаване на квартали и улична мрежа. С ОУПОТ се предлага земите на с. Горно Трапе при местностите Райковска, Балабаните, Гунешка и Длъжковска, които са разположени до и частично върху територията на съществуващи махали, да бъдат предвидени за жилищни територии със свободно, малко етажно застрояване (Жм) или вилни зони (Ов). Основните цели на ПУП-ПР са: - Определяне на ясни строителни граници на населеното място (урбанизираната територия); - Улична мрежа: Проектиране на функционална улична и транспортна мрежа, осигуряваща достъп до всеки имот; - Устойчиво развитие: Запазване на идентичността на полупланинското селище, съчетано с модерна техническа инфраструктура и опазване на околната среда.Проектантският колектив следва да предложи проект на Подробен устройствен план – План за регулация с цел създаване на строителните граници на с. Горно Трапе и синхронизиране с ОУПОТ. Границите на предвидените за жилищни територии със свободно, малко етажно застрояване (Жм) или вилни зони (Ов) в ОУПОТ да станат регулационни граници. Да се проектира функционална улична и транспортна мрежа, осигуряваща достъп до всеки имот. Поради спецификата на терена в района на Троянския Балкан, плановото решение трябва максимално да се съобрази с естествения релеф и съществуващите имотни граници, за да се избегнат тежки отчуждителни процедури. Проектът да се изработи след пълно геодезическо заснемане от екип на проектанта на основните параметри на описаните имоти, имащи отношение към проекта. Ако е приложимо, на основание чл. 65 от Наредба №РД-02-20-5/15.12.2016 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри, преди одобряване на ПУП да се изготви и съгласува с АГКК – гр. Ловеч проект за изменение на кадастралната карта за частите от имотите, попадащи в обхвата на уличната регулация. Преди окончателното изготвяне проектът за ПУП да се представи за предварително разглеждане и приемане от Общинския експертен съвет по устройство на територията (ОЕСУТ) при Община Троян. Пълният обхват и изчерпателното изброяване на дейностите са посочени в Техническата спецификация (Задание за изработване на проект за Подробен устройствен план), която е неразделна част от документацията на обществената поръчка. ​​​​​​​

Краен срок

Deadline 2026-09-28

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-27 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-27)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Изработване на Подробен устройствен план – План за регулация (ПУП – ПР) на село Горно Трапе, община Троян
Референтен номер: 604846
Кратко описание:
Със Заповед №РД-18-11 от 20.04.2007 г. на Изпълнителния директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър – гр. София са одобрени кадастрална карта и кадастрални регистри за землището на с. Горно Трапе, община Троян. С Решение №545/23.12.2021 г. на Общински съвет – Троян е одобрен Общият устройствен план на община Троян (ОУПОТ) – https://www.troyan.bg/bg/oup . Тъй като населеното място досега няма регулационен план, процесът ще премине през определяне на строителни граници, създаване на квартали и улична мрежа. С ОУПОТ се предлага земите на с. Горно Трапе при местностите Райковска, Балабаните, Гунешка и Длъжковска, които са разположени до и частично върху територията на съществуващи махали, да бъдат предвидени за жилищни територии със свободно, малко етажно застрояване (Жм) или вилни зони (Ов). Основните цели на ПУП-ПР са: - Определяне на ясни строителни граници на населеното място (урбанизираната територия); - Улична мрежа: Проектиране на функционална улична и транспортна мрежа, осигуряваща достъп до всеки имот; - Устойчиво развитие: Запазване на идентичността на полупланинското селище, съчетано с модерна техническа инфраструктура и опазване на околната среда.Проектантският колектив следва да предложи проект на Подробен устройствен план – План за регулация с цел създаване на строителните граници на с. Горно Трапе и синхронизиране с ОУПОТ. Границите на предвидените за жилищни територии със свободно, малко етажно застрояване (Жм) или вилни зони (Ов) в ОУПОТ да станат регулационни граници. Да се проектира функционална улична и транспортна мрежа, осигуряваща достъп до всеки имот. Поради спецификата на терена в района на Троянския Балкан, плановото решение трябва максимално да се съобрази с естествения релеф и съществуващите имотни граници, за да се избегнат тежки отчуждителни процедури. Проектът да се изработи след пълно геодезическо заснемане от екип на проектанта на основните параметри на описаните имоти, имащи отношение към проекта. Ако е приложимо, на основание чл. 65 от Наредба №РД-02-20-5/15.12.2016 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри, преди одобряване на ПУП да се изготви и съгласува с АГКК – гр. Ловеч проект за изменение на кадастралната карта за частите от имотите, попадащи в обхвата на уличната регулация. Преди окончателното изготвяне проектът за ПУП да се представи за предварително разглеждане и приемане от Общинския експертен съвет по устройство на територията (ОЕСУТ) при Община Троян. Пълният обхват и изчерпателното изброяване на дейностите са посочени в Техническата спецификация (Задание за изработване на проект за Подробен устройствен план), която е неразделна част от документацията на обществената поръчка. ​​​​​​​
Покажи повече
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Услуги по териториално и градоустройствено планиране и развитие 📦
Очаквана стойност без ДДС: 8333.33 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 604846
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Ловеч 🏙️
Продължителност: 2 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-28 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-29 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-29 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Съответните образователни и професионални квалификации
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да разполага с персонал за изпълнението на описаните в Техническото задание задачи, включващ минимум следните лица, които отговарят на съответните изисквания за професионална компетентност: 1. Експерт по част „Геодезия“ – да притежава валидно удостоверение за пълна проектантска правоспособност, издадено от Камара на инженерите в инвестиционното проектиране или еквивалентен документ; 2. Експерт по част „Пътна“ – да притежава валидно удостоверение за проектантска правоспособност по съответната част, издадено от Камара на инженерите в инвестиционното проектиране или еквивалентен документ. Деклариране: При подаване на офертата съответствието с посоченото изискване се декларира в ЕЕДОП като се посочва професионалната компетентност на предложените проектанти, номер и дата на валидност на удостоверението за пълна проектантска правоспособност, посредством попълване на раздел В: „Технически и професионални способности“ в Част IV: „Критерии за подбор“ от ЕЕДОП. Доказване: В случаите на чл. 67, ал. 5 от ЗОП участникът, а при условията на чл. 112, ал. 1, т. 2 ЗОП определеният за изпълнител участник, трябва да представи Списък на персонала който ще отговарят за изпълнението (в свободен текст), в който са посочени име, професионална компетентност на експертите, номер и дата на валидност на удостоверение за пълна проектантска правоспособност. Всички лица следва да притежават валидни удостоверения за пълна проектантска правоспособност в областта на професионалната си квалификация, съгласно Закона за камарите на архитектите и инженерите в инвестиционното проектиране (ЗКАИИП), валидно към момента на подаване на офертата или еквивалент.
Покажи повече
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 20 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Предсрочно прекратяване на договор и налагане на обезщетения или други подобни санкции
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Споразумения с други икономически оператори за нарушаване на конкуренцията
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); за участника е установено, че е опитал да повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или да получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка (чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП).
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки; наличие на свързаност по смисъла на пар. 2, т. 45 от ДР ЗОП между участниците (чл. 107, ал. 4 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган (чл. 55, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
За кандидата или участника е доказано, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора (чл. 55, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община троян
Национален регистрационен номер: 000291709
Пощенски адрес: пл. ВЪЗРАЖДАНЕ №.1
Пощенски код: 5600
Пощенски град: гр. Троян
Регион: Ловеч 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Ирина Князева
Електронна поща: iknyazeva@troyan.bg 📧
Телефон: +359067068005 📞
URL: http://www.troyan.bg 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/14835 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604846 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604846 🌏
Име: Цаис еоп
Идентификационен номер на данъчното законодателство: Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
Идентификационен номер на законодателството за околната среда: Закон за опазване на околната среда
Идентификационен номер на законодателството за труда: Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Възложителят предвижда оценката на техническите и ценовите предложения на участниците да се извърши преди разглеждане на документите за съответствие с изискванията към личното състояние и критериите за подбор. Гаранция за изпълнение на договора не се изисква. На основание чл. 72, ал. 1, т. 2 от ЗОП възложителят изисква представяне в петдневен срок на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник, свързано с цена, когато то е с повече от 20 % по-благоприятно от обявената база – прогнозната стойност при допуснати до оценяване една или две оферти. Средствата за финансиране са от бюджета на Община Троян. Участник, чието ценово предложение надхвърля определената прогнозна стойност на обществената поръчка, ще бъде отстранен от участие на основание чл. 107, т. 2, б. „а“ от ЗОП, тъй като не отговаря на предварително обявените условия на поръчката. Срокът за изпълнение на поръчката е 2 (два) месеца, считано от датата на подписване на договора. Преди окончателното изготвяне проектът за ПУП да се представи за предварително разглеждане и приемане от Общинския експертен съвет по устройство на територията (ОЕСУТ) при Община Троян. Срокът за изпълнение на поръчката спира да тече за времето от предаване на разработката с приемо-предавателен протокол до получаване на становище от ОЕСУТ по същата. Преди сключване на договора за обществената поръчка, участникът определен за изпълнител, предоставя документите, удостоверяващи липса на основанията за отстраняване, съответствието с поставените критерии за подбор и други изискуеми документи съгласно чл. 112, ал. 1, т. 4 от ЗОП, посочени в документацията за обществената поръчка. Основания за отстраняване от обществената поръчка са обстоятелствата по чл. 107 от ЗОП.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичане на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 166-594513 (2026-08-27)