Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив

Община Пловдив

Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив. Строителният обект включва благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив, съгласно техническите спецификации, договора и приложенията към него и одобрения инвестиционен проект. Обектът представлява недвижима културна ценност – паметник на културата от национално значение, част от историческа зона „Филипопол-Тримонциум-Пловдив“, обявена с утвърден от министъра на културата протокол на НСОПК № 5/ 22.05.2000 г. Линк към инвестиционен проект: https://drive.google.com/drive/folders/16dfgj0OvPI8McFKBbr6_ACPIUbtaIdYE?usp=sharing

Краен срок

Deadline 2026-09-28

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-27 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-27)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив
Референтен номер: 601867
Кратко описание:
Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив. Строителният обект  включва благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности,  част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив, съгласно техническите спецификации, договора и приложенията към него и одобрения инвестиционен проект. Обектът представлява недвижима културна ценност – паметник на културата от национално значение, част от историческа зона „Филипопол-Тримонциум-Пловдив“, обявена с утвърден от министъра на културата протокол на НСОПК № 5/ 22.05.2000 г. Линк към инвестиционен проект: https://drive.google.com/drive/folders/16dfgj0OvPI8McFKBbr6_ACPIUbtaIdYE?usp=sharing
Покажи повече
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Строителен надзор по време на строителството 📦
Очаквана стойност без ДДС: 150418.33 EUR 💰
Други ограничения за мястото на изпълнение: На всяко място в дадена държава
Описание
Вътрешен идентификатор: 601867
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Основен обект или място на изпълнение: На територията на град Пловдив
Държава: България 🇧🇬
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-28 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-29 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-29 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Договорът съдържа условия за изпълнение

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в съответен професионален регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да е вписан в публичния регистър при Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) и да притежава валидно към дата на подаване на офертата Удостоверение от ДНСК за упражняване на дейностите по чл. 166, ал. 1, т. 1 от ЗУТ. В случай че участникът е чуждестранно лице, той следва да е вписан в аналогичен регистър съгласно законодателството на държавата членка, в която е установен и да притежава валиден към датата на подаване на офертата документ, удостоверяващ правото му да извършва дейностите по упражняване на строителен надзор при изпълнението на строежите, съгласно законодателството на държавата, в която е установен. При подаване на офертата съответствието с поставения критерий се декларира чрез ЕЕДОП (в Част ІV, Раздел А се посочва информация за съответната регистрация/вписване, удостоверяващо правото на икономическия оператор на осъществява консултантските услуги, предмет на поръчката). За доказване изпълнението на поставеното изискване, преди сключване на договор или при изискване от страна на възложителя в хода на процедурата, се представя копие на валидно Удостоверение от ДНСК за упражняване на дейностите по чл. 166, ал. 1, т. 1 от ЗУТ, ведно със списъка на правоспособните физически лица, чрез които се упражнява дейността, неразделна част от удостоверението. Когато участникът е чуждестранно лице, за доказване на заявените в ЕЕДОП обстоятелства, той следва да представи копие на валиден документ, удостоверяващ правото му да извършва дейността строителен надзор при изпълнението на строежите, издаден от компетентен орган на държава – членка на Европейския съюз, или на друга държава – страна по Споразумението за Европейско икономическо пространство.
Покажи повече
Критерий за подбор: Професионална застраховка за индемнизация на риска
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да притежава и да поддържа за целия период на изпълнение на договора валидна застрахователна полица за застраховка "Професионална отговорност” по чл. 171 от ЗУТ за консултант за упражняване на строителен надзор, съгласно чл.171 от ЗУТ, със застрахователна сума не по-малка от посочената в Наредба за условията и реда за задължително застраховане в проектирането, за съответната категория строежи (ПМС № 38/24.02.2004 г., публ. ДВ бр. 17 от 02.03.2004 г.) -строежи първа група, първа категория или еквивалентен документ в друга държава - членка на Европейския съюз, или в страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство. При подаване на офертата съответствието с поставения критерий се декларира чрез ЕЕДОП (в Част ІV, Раздел Б, се попълва информация за размера на застрахователната сума по сключената застраховка с покритието, описано от възложителя, категория на обектите, номер на полицата и валидност). За доказване изпълнението на поставеното изискване, преди сключване на договор или при изискване от страна на възложителя, в хода на процедурата се представя заверено копие от валидна застрахователна полица за застраховка "Професионална отговорност” или друг еквивалентен документ за чуждестранните лица. Когато участникът използва подизпълнители, същите трябва да отговарят на съответните критерии за подбор съобразно вида и дела от поръчката, който ще изпълняват, и за тях да не са налице основания за отстраняване от процедурата.
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.; Наличие на свързаност по смисъла на § 2, т. 45 от Допълнителните разпоредби на ЗОП, във връзка с чл. 107, т. 4 от ЗОП;
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община пловдив
Национален регистрационен номер: 000471504
Пощенски адрес: пл. СТЕФАН СТАМБОЛОВ № 1
Пощенски код: 4000
Пощенски град: гр. Пловдив
Регион: Пловдив 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Бояна Калинова Бояджиева
Електронна поща: boyana.boyadzhieva@abv.bg 📧
Телефон: +35932656800 📞
URL: https://www.plovdiv.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/2353 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/601867 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/601867 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
1. Други основания за отстраняване: 1.1. Прилагат се основанията за отстраняване по чл. 54, ал. 1 от ЗОП, възникнали преди или по време на процедурата, както и специфичните национални основания за отстраняване, които са подробно описани в Условия и указания към документацията за обществената поръчка. 1.2. От процедурата ще бъде отстранен всеки стопански субект, за когото се установи наличие на едно или повече от обстоятелствата по чл. 107 от ЗОП. 2. Деклариране и доказване на съответствие с изискванията за подбор: 2.1. Документи за доказване се предоставят преди сключване на договор за възлагане на поръчката или при изискване от страна на възложителя, когато това е необходимо за законосъобразното възлагане на поръчката. Няма да бъдат изисквани документи, до които възложителят има достъп по служебен път или чрез публичен регистър, или могат да бъдат осигурени чрез пряк и безплатен достъп до националните бази данни на държавите членки. 3. Прилагане на критериите за подбор при несамостоятелно участие: 3.1. Обединения, които не са юридически лица: съответствието с критериите за подбор, свързани с професионална компетентност и опит за изпълнение на поръчката, както и тези за регистрация, представяне на сертификат или друго условие, необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт, се доказва от съответните членове на обединението съобразно разпределението на участието им в изпълнението на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението. 3.2. Използване на капацитета на трети лица и подизпълнители: Съгласно чл. 65 от ЗОП участникът може да използва капацитета на трети лица по отношение на критериите, свързани с икономическото и финансово състояние, техническите и професионални способности. По отношение на критериите, свързани с професионална компетентност, участникът може да използва капацитета на трети лица само ако тези лица ще участват в изпълнението на частта от поръчката, за която е необходим този капацитет. Трети лица могат да бъдат предвидените подизпълнители, както и други лица, независимо от правната им връзка с участника. Участникът трябва да може да докаже, че ще разполага с ресурсите на третите лица, като представи документи за поетите от тях задължения. Третите лица трябва да отговарят на съответните критерии за подбор, за доказването на които участникът използва техния капацитет, и за тях да не са налице основанията за отстраняване от процедурата. Съгласно чл. 66 от ЗОП, когато се предвижда използването на подизпълнители, те трябва да отговарят на критериите за подбор съобразно вида и дела от поръчката който ще изпълняват и за тях да не са налице основанията за отстраняване от процедурата. Участникът следва да посочи всеки подизпълнител, както и данни за вида и дела на дейностите от поръчката, които ще му бъдат възложени, както и да представи доказателство за поетите от подизпълнителите задължения. 4. Ред за провеждане: На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП се прилага т.нар. „обърнат ред“ за провеждане на процедурата т.е. оценката на техническите и ценовите предложения ще се извърши преди предварителния подбор - по реда на чл. 61 от ППЗОП. 5.Предвижда се гаранция за добро изпълнение на договора в размер на 3% от стойността му без ДДС. Гаранцията се предоставя при условията на чл. 111, ал. 5 – 8 от ЗОП, под формата на банкова гаранция, застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя или парична сума. Условията за представяне, задържане и освобождаване на гаранцията са подробно разписани в проекта на договор. 6.При откриване на настоящата процедура не е осигурено финансиране. Процедурата се обявява при условията на чл. 114 от ЗОП. Плащанията се извършват в съответствие с условията в проекта на договор на настоящата обществена поръчка. 7.Органи, от които може да се получи информация относно задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд в Република България: Национална агенция за приходите, Национален осигурителен институт, Министерство на околната среда и водите - Изпълнителната агенция по околна среда, Министерство на труда и социалната политика - Изпълнителна агенция "Главна инспекция по труда". Електронните им адреси се съдържат в Документацията на настоящата обществена поръчка.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане: Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 167-598388 (2026-08-27)