„Основен ремонт, паркоустройство и благоустройство на парк „Паметниците“, гр. Свищов“
Община Свищов
1. Предмет на обществената поръчка: „Основен ремонт, паркоустройство и благоустройство на парк „Паметниците“, гр. Свищов“. 2. Описание на предмета на обществената поръчка: Предметът включва извършване на строително – монтажни работи и дейности за основен ремонт, паркоустройство и благоустройство на парк „Паметниците“, съгласно одобрен технически инвестиционен проект. Предвидените дейности са в изпълнение на проект „Съвместни действия за природа, биоразнообразие и намаляване на замърсяването в Свищов и Зимнич“, финансиран по Програма Interreg VI-A Румъния-България 2021-2027“. Дейностите включват: - реконструкция и обновяване на алеи с гранитна настилка – 3603 м2; - Доставка и полагане на нови каменни бордюри – 1516 л.м.; - Поставяне на каменни плочи над заравнена основа, 70% стари, 30% нови по образец на оригинала – 2525 м2; - Доставка и полагане на каменни плочи с включена изравнителна подложна фракция за направа на нова каменна настилка на тревна фуга – 294 м2; - Пренареждане елементи на каменни стълби – 298 лм; - Ремонт на подпорни стени – 377 м2; - Направа на енергийно ефективно парково осветление - 84 бр. и система за видеонаблюдение за повишена сигурност; - опазване на наличната дървесна и храстова растителност, прилагане на фитосанитарни мерки и засаждане на нова декоративна растителност с екологично съобразен подход – вечнозелени и листопадни дървета и храсти – 1129 бр., рози, луковични и сезонни цветя – 4130 бр.; - възстановяване и затревяване на нарушени зелени площи с многокомпонентни тревни смески, без използване на инвазивни или алергенни видове - затревяване 2 декара; - обновяване на парково обзавеждане чрез поставяне на пейки – 46 бр., съдове за отпадъци – 34 бр. и други елементи; - доставка и монтаж на къщичка за птици и прилепи – 30 бр. и хотел за насекоми – 10 бр.; - осигуряване на достъпна среда за хора с увреждания и направа и маркировка на инвалидно паркомясто. За извършване на предвидените строително-монтажни работи е разработен технически инвестиционен проект с части: „Архитектура”, „Конструкции” (Конструктивно становище), „Геодезия”, „Електро”, „Паркоустройство и благоустройство”. Строежът е ПЪРВА КАТЕГОРИЯ, съгласно чл.2, ал.12, от Наредба №1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи и чл.137, ал.1, т.1, б.„м“ от Закона за устройство на територията (ЗУТ). Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Краен срокDeadline 2026-09-28
Кой? Какво? Къде?| Дата | Документ |
|---|---|
| 2026-08-24 | Обявление за поръчка |
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „Основен ремонт, паркоустройство и благоустройство на парк „Паметниците“, гр. Свищов“
Референтен номер:
603911
Кратко описание:
Продукти/услуги: Строителни и монтажни работи 📦
Очаквана стойност без ДДС: 985555.78 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор:
603911
Допълнителни продукти/услуги: Строителни работи по оформяне на зелени площи 📦
Цел на стратегическите обществени поръчки: Намаление на екологичното въздействие
Социална цел, чието постигане се насърчава: Достъпност за всички
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Включени са критерии за достъпността за лицата с увреждания
Критерии за екологосъобразна поръчка: Критерии на ЕС за екологосъобразни обществени поръчки
Пощенски адрес: парк „Паметниците“
Пощенски код: 5250
Град: Свищов
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Велико Търново 🏙️
Продължителност: 300 дни
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена ✅
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0001
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-28 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-09-29 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-09-29 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно поръчване ✅
Ще се използва електронно плащане ✅
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Регистрация в съответен професионален регистър
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
+ 20 повече
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община свищов
Национален регистрационен номер:
000133965
Пощенски адрес: ул. Цанко Церковски №2
Пощенски код: 5250
Пощенски град: гр. Свищов
Регион: Велико Търново 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Отдел Обществени поръчки
Електронна поща: op@svishtov.bg 📧
Телефон: +359 63168111 📞
Факс: +359 63160504 📠
URL: https://www.svishtov.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/2397 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/603911 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/603911 🌏
Име: Цаис еоп
Средства от ЕС — програма: Европейски фонд за регионално развитие (ЕФРР) (2021/2027)
Уеб адрес на данъчното законодателство: https://nra.bg/ 🌏
Идентификационен номер на данъчното законодателство:
Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
Уеб адрес на законодателството за околната среда: https://www.moew.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за околната среда:
Закона за опазване на околната среда
Уеб адрес на трудовото законодателство: https://www.mlsp.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за труда:
Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Допълнителна информация
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 163-585450 (2026-08-24)
- Строителни и монтажни работи (>20 нови обществени поръчки)