Открита процедура: „Абонаментно и сервизно обслужване на медицинска апаратура производство на Dräger с включени резервни части” Референтен номер на поръчката: 50/2026

УНИВЕРСИТЕТСКА МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ "СВ. ИВАН РИЛ

Абонаментно и сервизно обслужване на медицинска апаратура производство на Dräger с включени резервни части. -Профилактичните комплекти и резервни части, подлежащи на периодична подмяна, според предписанията на производителя, са включени в абонаментната цена (съгласно профилактичния план за съответния апарат – Приложение към Техническата спецификация). -Резервните части, които са необходими за извършване на ремонти на абонираната апаратура са включени в цената на абонаментния договор. Те ще бъдат влагани при ремонти по предписание на сервизните специалистислед извършена диагностика по заявка от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ или по време на профилактика, или инспекция на апаратурата, без да се налага допълнително заплащане от страна наВЪЗЛОЖИТЕЛЯ. -Разходите за диагностики, ремонти, инспекции, профилактики и обучения на новопостъпил персонал или други посещения заявени от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, които са свързани с предоставяната сервизна услуга,са включени в абонаментната цена. -Гаранционният срок на вложените резервни части е 12 месеца, освен ако производителя не е дал друг срок, а на ремонтиран възел или детайл - 6 месеца от датата на връщането му на клиента след извършен ремонт. -Планираните дейностиза една календарна година са една инспекция и една профилактика с влагане на профилактични части и комплекти.След извършването им се предоставят протоколи на клиента. -Непланираните дейности като диагностики, ремонти, обучения и други посещения се провеждат при настъпила необходимост или заявка, без ограничение на броя на заявките от страна на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ. -Участникът следва да предостави декларация от производителя или удостоверение от производителя или друг документ от производителя, в който се потвърждава, че разполага и има достъп с потребителско име и парола до специализиран сервизен модул ServiceConnectDesktop, който се ползва за: * диагностика и тест на апаратурата * достъп до последните валидирани версии на софтуера за апаратите * извличане на рапорти за състоянието на апаратите * достъп до сервизни режими и анализ на параметри в реално време * конзола за инсталиране на софтуера на апаратите * каталог на нови резервни части * достъп до последни версии на сервизната документация.

Краен срок

Deadline 2026-09-30

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-31 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-31)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: Открита процедура: „Абонаментно и сервизно обслужване на медицинска апаратура производство на Dräger с включени резервни части” Референтен номер на поръчката: 50/2026
Референтен номер: 601477
Кратко описание:
Абонаментно и сервизно обслужване на медицинска апаратура производство на Dräger с включени резервни части.  -Профилактичните комплекти и резервни части, подлежащи на периодична подмяна, според предписанията на производителя, са включени в абонаментната цена (съгласно профилактичния план за съответния апарат – Приложение към Техническата спецификация). -Резервните части, които са необходими за извършване на ремонти на абонираната апаратура са включени в цената на абонаментния договор. Те ще бъдат влагани при ремонти по предписание на сервизните специалистислед извършена диагностика по заявка от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ или по време на профилактика, или инспекция на апаратурата, без да се налага допълнително заплащане от страна наВЪЗЛОЖИТЕЛЯ. -Разходите за диагностики, ремонти, инспекции, профилактики и обучения на новопостъпил персонал или други посещения заявени от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, които са свързани с предоставяната сервизна услуга,са включени в абонаментната цена. -Гаранционният срок на вложените резервни части е 12 месеца, освен ако производителя не е дал друг срок, а на ремонтиран възел или детайл - 6 месеца от датата на връщането му на клиента след извършен ремонт. -Планираните дейностиза една календарна година са една инспекция и една профилактика с влагане на профилактични части и комплекти.След извършването им се предоставят протоколи на клиента. -Непланираните дейности като диагностики, ремонти, обучения и други посещения се провеждат при настъпила необходимост или заявка, без ограничение на броя на заявките от страна на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ. -Участникът следва да предостави декларация от производителя или удостоверение от производителя или друг документ от производителя, в който се потвърждава, че разполага и има достъп с потребителско име и парола до специализиран сервизен модул ServiceConnectDesktop, който се ползва за: * диагностика и тест на апаратурата * достъп до последните валидирани версии на софтуера за апаратите * извличане на рапорти за състоянието на апаратите * достъп до сервизни режими и анализ на параметри в реално време * конзола за инсталиране на софтуера на апаратите * каталог на нови резервни части * достъп до последни версии на сервизната документация.
Покажи повече
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Услуги по ремонт и поддържане на медицинско оборудване и прецизни апарати 📦
Очаквана стойност без ДДС: 54164.40 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 601477
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: бул. "Акад. Иван Гешов" № 15 и № 19
Пощенски код: 1431
Град: гр. София
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: София (столица) 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
Описание
Пощенски адрес: ул. "Акад. Иван Гешов" № 15 и № 19

Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-30 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-01 12:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Условия за отваряне на офертите (Информация за упълномощените лица и процедура за отваряне):
Комисията назначена да проведе обществената поръчка ще приложи реда по чл. 104,ал. 2 от ЗОП, като извърши проверка на техническите и оцени ценовите предложения преди провеждане на предварителен подбор. Съгласно чл. 61,ал. 1 от ППЗОП председателят на комисията декриптира офертите в платформата и отваря ценовите предложения заедно със заявленията за участие и техническите предложения.
Покажи повече
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 9 месеца
Тръжни условия
Дата на отваряне: 2026-10-01 12:00:00 📅
Място: В системата
Допълнителна информация:
Комисията назначена да проведе обществената поръчка ще приложи реда по чл. 104,ал. 2 от ЗОП, като извърши проверка на техническите и оцени ценовите предложения преди провеждане на предварителен подбор. Съгласно чл. 61,ал. 1 от ППЗОП председателят на комисията декриптира офертите в платформата и отваря ценовите предложения заедно със заявленията за участие и техническите предложения.
Покажи повече
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Съответните образователни и професионални квалификации
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците следва да разполагат с персонал и/или с ръководен състав с определена професионална компетентност за изпълнението на поръчката - минимум eдин сервизeн инженер и един сервизен техник, притежаващи съответното техническо образование по профила на поръчката.
Покажи повече
Основание за изключване:
Администриране на активите от ликвидатор
Аналогична на несъстоятелност ситуация съгласно националното законодателство
Банкрут
+ 19 повече
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Неплатежоспособност
Предсрочно прекратяване на договор и налагане на обезщетения или други подобни санкции
Прекратена стопанска дейност
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Споразумение с кредиторите
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) - опитал е да: а) повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или б) получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Кандидатът или участникът е обявен в несъстоятелност по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е в производство по несъстоятелност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Съгласно законодателството на държавата, в която е установено, чуждестранно лице се намира в положение, подобно на: обявен в несъстоятелност; в производство по несъстоятелност; в процедура по ликвидация; сключено извънсъдебно споразумение с кредиторите; преустановена дейност (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Покажи повече
Кандидатът или участникът е в процедура по ликвидация по смисъла на Търговския закон (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е преустановил дейността си (чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП)
За кандидата или участника е доказано, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора (чл. 55, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Университетска многопрофилна болница за активно лечение "св. иван рилски" еад
Национален регистрационен номер: 000715054
Пощенски адрес: бул. Акад. Иван Гешов № 15
Пощенски код: 1431
Пощенски град: гр. София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Слави Манолов Налбантов
Електронна поща: s.nalbantov@rilski.com 📧
Телефон: +35929520879 📞
URL: https://www.rilski.com/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/26813 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Здравеопазване
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/601477 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/601477 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Комисията назначена да проведе обществената поръчка ще приложи реда по чл. 104,ал. 2 от ЗОП, като извърши проверка на техническите и оцени ценовите предложения преди провеждане на предварителен подбор. Съгласно чл. 61,ал. 1 от ППЗОП председателят на комисията декриптира офертите в платформата и отваря ценовите предложения заедно със заявленията за участие и техническите предложения.
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане: Съгласно чл. 197, ал. 1, т. 1 от ЗОП
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 168-602043 (2026-08-31)