" Техническо обслужване на моторни превозни средства /МПС/, включващо основен, текущ, ремонт и профилактика на МПС , доставка на резервни части и аксесоари за нуждите на ТП " ДГС Сандански" за срок от 24 месеца"
ТЕРИТОРИАЛНО ПОДЕЛЕНИЕ "ДЪРЖАВНО ГОРСКО СТОПАНСТВО САНДАНСКИ"
Настоящата процедура за възлагане на обществена поръчка се провежда по реда на чл.74 Закона за обществените поръчки (ЗОП), във връзка с чл.18, ал.1,т.1 и чл.20, ал.1, т.1, буква „б” от ЗОП. Настоящата документация съдържа информация, която дава възможност на потенциалните участници да се запознаят с предмета, условията за участие, изискванията към участниците и процедурата по провеждането на обявена обществена поръчка. Всички правоотношения, свързани с организирането и провеждането на откритата процедура се регламентират от Закона за обществените поръчки (ЗОП), Правилника за прилагане на Закона за обществените поръчки (ППЗОП) и настоящата документация.
Краен срокDeadline 2026-09-29
Кой? Какво?- • Транспортно оборудване и помощни продукти за транспортиране › Резервни части и аксесоари за превозни средства и двигатели на превозни средства
- • Услуги по ремонт и поддръжка › Услуги по техническо обслужване и ремонт на превозни средства и свързаното с тях оборудване
История на обществените поръчки
| Дата | Документ |
|---|---|
| 2026-08-28 | Обявление за поръчка |
Обявление за поръчка (2026-08-28)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: " Техническо обслужване на моторни превозни средства /МПС/, включващо основен, текущ, ремонт и профилактика на МПС , доставка на резервни части и аксесоари за нуждите на ТП " ДГС Сандански" за срок от 24 месеца"
Референтен номер:
Кратко описание:
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Услуги по техническо обслужване и ремонт на превозни средства и свързаното с тях оборудване 📦
Очаквана стойност без ДДС: 10 226 EUR 💰
Допълнителен характер на поръчката: Доставки
Описание
Вътрешен идентификатор:
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: община Сандански
сервизна база на Изпълнителя
Пощенски код: 2800
Град: гр. Сандански
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Благоевград 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Информация за електронни каталози
Офертите трябва да бъдат представени под формата на електронни каталози или да включват електронен каталог
Критерии за награждаване
Цена ✅
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
Обхват на обществената поръчка
Допълнителни продукти/услуги: Резервни части и аксесоари за превозни средства и двигатели на превозни средства 📦
Описание
Пощенски адрес: Извънгаранционният ремонт и техническо обслужване на служебните автомобили, включително и доставката на резервни части и аксесоари за МПС се извършва в сервизната база на участника.
Град: община Сандански
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-29 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-01 10:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Изисква се усъвършенстван или квалифициран електронен подпис или печат (съгласно определенията в Регламент (ЕС) № 910/2014)
Трябва да се посочат имената и професионалната квалификация на служителите, на които ще бъде възложено изпълнението на поръчката
Дата на отваряне: 2026-10-01 10:00:00 📅
Място: В системата
Електронен каталог: Разрешено
Електронно фактуриране: Разрешено
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Критерий за подбор: Съответните образователни и професионални квалификации
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Описание на основанията за изключване:
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Териториално поделение "държавно горско стопанство сандански"
Национален регистрационен номер:
Пощенски адрес: ул. ХРИСТО БОТЕВ № 35
Пощенски код: 2800
Пощенски град: гр.Сандански
Регион: Благоевград 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Симеон Александров Ефремов
Електронна поща: dgs_sandanski@abv.bg 📧
Телефон: +359 889912202 📞
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/18269 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604937 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604937 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 167-599517 (2026-08-28)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: " Техническо обслужване на моторни превозни средства /МПС/, включващо основен, текущ, ремонт и профилактика на МПС , доставка на резервни части и аксесоари за нуждите на ТП " ДГС Сандански" за срок от 24 месеца"
Референтен номер:
604937
Кратко описание:
Настоящата процедура за възлагане на обществена поръчка се провежда по реда на чл.74 Закона за обществените поръчки (ЗОП), във връзка с чл.18, ал.1,т.1 и чл.20, ал.1, т.1, буква „б” от ЗОП.
Настоящата документация съдържа информация, която дава възможност на потенциалните участници да се запознаят с предмета, условията за участие, изискванията към участниците и процедурата по провеждането на обявена обществена поръчка.
Всички правоотношения, свързани с организирането и провеждането на откритата процедура се регламентират от Закона за обществените поръчки (ЗОП), Правилника за прилагане на Закона за обществените поръчки (ППЗОП) и настоящата документация.
Покажи повече
Продукти/услуги: Услуги по техническо обслужване и ремонт на превозни средства и свързаното с тях оборудване 📦
Очаквана стойност без ДДС: 10 226 EUR 💰
Допълнителен характер на поръчката: Доставки
Описание
Вътрешен идентификатор:
604937
Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Пощенски адрес: община Сандански
сервизна база на Изпълнителя
Пощенски код: 2800
Град: гр. Сандански
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Благоевград 🏙️
Продължителност: 24 месеца
Максимален брой подновявания: 0
Информация за електронни каталози
Офертите трябва да бъдат представени под формата на електронни каталози или да включват електронен каталог
Критерии за награждаване
Цена ✅
Заглавие
Идентификационен номер на партидата:
LOT-0001
Обхват на обществената поръчка
Допълнителни продукти/услуги: Резервни части и аксесоари за превозни средства и двигатели на превозни средства 📦
Описание
Пощенски адрес: Извънгаранционният ремонт и техническо обслужване на служебните автомобили, включително и доставката на резервни части и аксесоари за МПС се извършва в сервизната база на участника.
Град: община Сандански
Процедура
Вид процедура
Открита процедура ✅
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-09-29 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-01 10:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Изисква се усъвършенстван или квалифициран електронен подпис или печат (съгласно определенията в Регламент (ЕС) № 910/2014)
Трябва да се посочат имената и професионалната квалификация на служителите, на които ще бъде възложено изпълнението на поръчката
Дата на отваряне: 2026-10-01 10:00:00 📅
Място: В системата
Електронен каталог: Разрешено
Електронно фактуриране: Разрешено
Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участникът следва да разполага със минимум една сервизна база (собствена, наета или ползвана на друго правно основание), където ще се извършват дейностите, предмет на поръчката, разположена на територията на община Сандански.
Стенд за електронна компютърна диагностика на повредите;
Стенд за регулировка на преден и заден мост;
Стенд за регулиране на фарове;
Прибор за обслужване на климатична инсталация;
Подемници за ремонт на ходова част - минимум 1 (един) брой;
Машини за монтаж/демонтаж и баланс на автомобилни гуми.
Покажи повече
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Участниците следва да разполагат с минимум 1 брой специалист – изпълнител с придобито образование по специалност „монтьор” или еквивалентна специалност, притежаващи съответното удостоверение, диплома за специалността.
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
… 253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за…
… данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
… задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.…
… 352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
… 172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП) Ако прилагате незадължително основание по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП, моля добавете съответно описание.
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече
Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Териториално поделение "държавно горско стопанство сандански"
Национален регистрационен номер:
2016275060088
Пощенски адрес: ул. ХРИСТО БОТЕВ № 35
Пощенски код: 2800
Пощенски град: гр.Сандански
Регион: Благоевград 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Симеон Александров Ефремов
Електронна поща: dgs_sandanski@abv.bg 📧
Телефон: +359 889912202 📞
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/18269 🌏
Вид на възлагащия орган
Публичноправна организация
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604937 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604937 🌏
Име: Цаис еоп
Електронно подаване: Задължително
Допълнителна информация
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер:
000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
Съгласно чл. 197, ал.1, т. 1 от ЗОП жалба може да се подава в 10 дневен срок от изтичане на сроко по чл.100 , ал.3 от ЗОП . Жалбата се подава пред КЗК.
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 167-599517 (2026-08-28)
Нови обществени поръчки в свързани категории 🆕