„ЗИМНО ПОДДЪРЖАНЕ И СНЕГОПОЧИСТВАНЕ НА ОБЩИНСКА ПЪТНА МРЕЖА И УЛИЦИ В ОБЩИНА КАВАРНА”

Община Каварна

Зимно поддържане и снегопочистване на общинска пътна мрежа и улици в община Каварна за експлоатационен сезон 2026/2027, включващ Дейност 1: Зимно поддържане и снегопочистване на общинска пътна мрежа в община Каварна и Дейност 2: Зимно поддържане и снегопочистване на улици в община Каварна. Срокът за изпълнение на услугата е 1 (един) експлоатационен сезон, броящ се след датата на подписване на договора и считано от датата на получаване от Изпълнителя на възлагателното писмо на възложителя за стартиране на дейностите по договора, до изтичане на експлоатационният сезон или до изчерпване на предвидения финансов ресурс по договора, което настъпи първо, но най-късно до 30.04.2027г. При изготвяне на своите предложения, участниците следва задължително да се съобразят с така посоченият максимален срок за изпълнение на поръчката.

Краен срок

Deadline 2026-10-06

Кой? Какво? Къде?
История на обществените поръчки
Дата Документ
2026-08-31 Обявление за поръчка
Обявление за поръчка (2026-08-31)
Обект
Обхват на обществената поръчка
Заглавие: „зимно поддържане и снегопочистване на общинска пътна мрежа и улици в община каварна”
Референтен номер: 604914
Кратко описание:
Зимно поддържане и снегопочистване на общинска пътна мрежа и улици в община Каварна за експлоатационен сезон 2026/2027, включващ Дейност 1: Зимно поддържане и снегопочистване на общинска пътна мрежа в община Каварна  и Дейност 2: Зимно поддържане и снегопочистване на улици в община Каварна. Срокът  за изпълнение на услугата е 1 (един) експлоатационен сезон, броящ се след датата на подписване на договора и считано от датата на получаване от Изпълнителя на възлагателното писмо на възложителя за стартиране на дейностите по договора, до изтичане на експлоатационният сезон или до изчерпване на предвидения финансов ресурс по договора, което настъпи първо, но най-късно до 30.04.2027г. При изготвяне на своите предложения, участниците следва задължително да се съобразят с така посоченият максимален срок за изпълнение на поръчката.
Покажи повече
Вид на договора: Услуги
Продукти/услуги: Услуги по почистване на улици от сняг 📦
Очаквана стойност без ДДС: 213 038 EUR 💰
Описание
Вътрешен идентификатор: 604914
Допълнителни продукти/услуги: Използването на критерии за достъпността за лицата с увреждания в техническите спецификации: Критерии за достъпността за лицата с увреждания не са включени, защото поръчката не е предназначена за използване от физически лица
Допълнителен характер на поръчката: Строителство
Основен обект или място на изпълнение:
Мястото на изпълнение на поръчката са улиците на община Каварна и общински пътища, описани в Техническата спецификация на поръчката.
Държава: България 🇧🇬
Място на изпълнение: Добрич 🏙️
Продължителност: 1 години
Продължителност
Начална дата: 2026-11-07 📅
Описание
Максимален брой подновявания: 0
Критерии за награждаване
Критерий за качество (наименование): 1. Показател „ТЕХНИЧЕСКО ПРЕДЛОЖЕНИЕ” – П1 относителна тежест 60%
Цена
Заглавие
Идентификационен номер на партидата: LOT-0001
Описание
Основен обект или място на изпълнение:
Мястото на изпълнение на поръчката са улиците на община Каварна и общински пътища, описани в Техническата спецификация на поръчката.
Обхват на обществената поръчка
Допълнителни продукти/услуги:
Процедура
Вид процедура
Открита процедура
Правно основание: Директива 2014/24/ЕС
Административна информация
Срок за получаване на офертите или заявленията за участие: 2026-10-06 23:59:59 📅
Условия за отваряне на офертите: 2026-10-07 14:00:00 📅
Условия за отваряне на офертите (място): В системата
Езици, на които могат да се подават офертите или заявленията за участие: български 🗣️
Минимален срок, през който оферентът трябва да поддържа офертата: 6 месеца
Тръжни условия
Изисква се усъвършенстван или квалифициран електронен подпис или печат (съгласно определенията в Регламент (ЕС) № 910/2014)
Дата на отваряне: 2026-10-07 14:00:00 📅
Място: В системата
Електронно фактуриране: Разрешено
Ще се използва електронно плащане

Правна, икономическа, финансова и техническа информация
Условия за участие
Критерий за подбор: Референции за определени услуги
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
Учасникът да е изпълнил през последните три години, считано от датата на подаване на офертата, дейности с предмет идентични или сходни с тези на настоящата обществена поръчка. Забележка: Под дейности, с предмет идентични или сходни, с тези на настоящата обществена поръчка, се има предвид дейности по: снегопочистване, разчистване на преспи, снегонавявания, отстраняване на уплътнени или разтопени снежни пластове, обезопасяване на пътищата против хлъзгане-опесъчаване, почистване на крайпътни отводнителни и предпазни окопи (канавки), кастрене на храсти и окосяване на дребна растителност в обхвата на пътя, затрудняващи нормалната пропускливост на движението на МПС, поддържане на проводимостта на водостоци и водоотвеждащи улеи, разположени на пътя, снегоизвозване, поддържане на проводимостта на дъждоприемните шахти, разположени по уличните/пътните платна. Минимално изискване: Участникът следва да е извършил минимум 1 (една) услуга, включваща някоя от горепосочените дейности. При подаване на офертата обстоятелството се декларира в съответната част от ЕЕДОП, Част: Критерии за подбор, раздел, В. Технически и професионални способности, с посочване и описание на дейностите, посочване на съответното удостоверение за добро изпълнение за тях, което съдържа стойността, датите, вида и мястото/общината/района/улицата, както и възложител и данни за контакт с възложителя за проверка на обстоятелствата по референцията. В хипотезата на чл.67, ал.5 от ЗОП възложителят може да изиска от участниците по всяко време да представят всички или част от документите, на които са се позовали в ЕЕДОП. Съгласно чл. 64, ал. 2 от ЗОП възложителят няма да приеме представено доказателство за технически и професионални способности, когато то произтича от лице, което има интерес, който може да води до облага по смисъла на чл. 76 от Закон за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности. При сключване на договора, участникът избран за изпълнител следва да представи списък на услугите, идентични или сходни с предмета на поръчката съобразно декларираното в ЕЕДОП, заедно с доказателство за изпълнените услуги.
Покажи повече
Критерий за подбор: Инструменти, заводи или техническа оборудване
Списък и кратко описание на правилата и критериите:
За изпълнение на настоящата обществена поръчка участникът следва да притежава техника и материално – техническа база, собствена, наета или ползвана на друго правно основание, която трябва да е на разположение за изпълнението на дейностите, както следва: 1. Колесен трактор – 2 бр., с екологичен стандарт минимум Евро 6, от които минимум 1 бр. оборудван с гребло за сняг и мулч с ширина за трева и храсти; 2. Товарен автомобил – 4 бр., от които минимум 1 бр. самосвал с кран, оборудван с гребло за сняг 2,5м, опесъчител 4м3 и воден резервоар за луга; 3. Челен товарач - 4 бр., от които минимум 2 бр. с екологичен стандарт минимум Евро 4 и минимум 1 бр. с екологичен стандарт минимум Евро 5; 4. Двубандажен вибрационен валяк с резервоар за вода с оперативно тегло до 4 000 кг – 1 бр.; 5. Фугорез за изрязване на асфалт и бетон – 1 бр.; 6. Материално-техническа база за паркиране и поддържане на снегопочистващата техника, находяща се на територията на община Каварна – 1 бр. Забележка: Обстоятелството за наличие и притежание се декларира в Част ІV. „Критерий за подбор”, буква „В”, „Технически и професионални способности” 9) от ЕЕДОП и се доказва на основание чл.64 (1), т.9 от ЗОП, като посочва:  Вид на техническо оборудване/техника, с конкретно посочване на съответното изисване на възложителя;  Модел;  Регистрационен номер;  Технически параметри/характеристики;  Състояние;  Собствeност или правно основание (и срок, ако е приложимо) за владеенето на вещта. При подаване на офертата изпълнението на изискването се декларира в част IV раздел В, т. 9 на ЕЕДОП — декларация за инструментите, съоръженията и техническото оборудване, които ще бъдат на разположение за изпълнение на договора — декларация, съдържаща списък на техническото оборудване (механизация) и базата, които участникът ще осигури за изпълнение предмета на възлаганата обществена поръчка. В хипотезата на чл.67, ал.5 от ЗОП възложителят може да изиска от участниците по всяко време да представят всички или част от документите, на които участникът се позовава в ЕЕДОП. Съгласно чл. 64, ал. 2 от ЗОП възложителят няма да приеме представено доказателство за технически и професионални способности, когато то произтича от лице, което има интерес, който може да води до облага по смисъла на чл. 76 от Закон за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности. Всеки участник трябва да представи резервен план за действие в случай, че някоя от снегопочистващите машини, почистваща определен район аварира. Участникът в поръчката декларира, че всички транспортни средства (собствени и/или наети) са регистрирани и застраховани и работят в съответствие с всички действащи закони и нормативни актове. Преди сключването на договор за обществена поръчка, възложителят ще изиска от участника, определен за Изпълнител, да представи документи на основание чл.58 и 112 от ЗОП, удостоверяващи липсата на основанията за отстраняване от процедурата, както и съответствието с поставените критерии за подбор. Документите се представят и за подизпълнителите и третите лица, ако има такива (чл. 58, 112, ал.1, т.2 от ЗОП).
Покажи повече
Основание за изключване:
Детски труд и други форми на трафик на хора
Измами
Изпиране на пари или финансиране на тероризма
+ 12 повече
Конфликт на интереси, свързан с участието в процедурата за възлагане на обществена поръчка
Корупция
Нарушение на задължения в областта на екологичното право
Нарушение на задължения в областта на социалното право
Нарушение на задължения в областта на трудовото право
Неверни данни, укриване на информация, непредставяне на придружаващи документи или получаване на поверителна информация във връзка с процедурата
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на данъци
Неизпълнение на задължение, свързано с плащането на социалноосигурителни вноски
Неизпълнение на задълженията, установено на базата на специфични национални основания за изключване
Пряко или косвено участие в подготовката на процедурата за възлагане на обществена поръчка
Терористични престъпления или престъпления, които са свързани с терористични дейности
Участие в престъпна организация
Описание на основанията за изключване:
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
321 или чл. 321а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
301-307 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
209-213 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
114а - 114т от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП; по чл. 108а от Наказателния кодекс (изм. и доп., обн. ДВ, бр. 84 от 06.10.2023 г. – редакция в сила до 30.01.2026 г.) като престъпление, включено в обхвата на чл. 57, параграф 1 от Директива 2014/24/ЕС)
253-260 от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
159а-159г от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът има задължения за
данъци по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на кандидата или участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган, (чл. 54, ал. 1, т. 3 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл.
352-353е от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
172 или чл. 192а от Наказателния кодекс (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП) или за аналогично престъпление в друга държава членка или трета страна (чл. 54, ал. 1, т. 2 от ЗОП)
Кандидатът или участникът е извършил нарушение по чл. 118, 128, 245 и 301-305 от Кодекса на труда, установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, или аналогични нарушения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която кандидатът или участникът е установен (чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП)
Покажи повече
Налице e неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП ( чл. 54, ал. 1, т. 4 от ЗОП)
Налице е конфликт на интереси по смисъла на § 2, т. 21 от ДР на ЗОП, който не може да бъде отстранен (чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП)
За кандидата или участника е установено, че: - е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП); - не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор (чл. 54, ал. 1, т. 5 от ЗОП)
Покажи повече
За кандидата или участника е налице някое от следните обстоятелства: осъден е с влязла в сила присъда за престъпления по чл. 194 – 208, чл. 213а – 217, чл. 219 – 252 и чл. 254а – 255а и чл. 256 - 260 НК (чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП); извършил е нарушения по чл.61, ал.1, чл.62, ал.1 или 3, чл.63, ал.1 или 2, чл.228, ал.3 от Кодекса на труда и по чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, установени с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение (чл.54, ал.1, т.6 от ЗОП); обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици; обстоятелства по чл. 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности (ЗПКЛЗПД); с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки.
Покажи повече

Възлагащ орган
Име и адреси
Име: Община каварна
Национален регистрационен номер: 000852697
Пощенски адрес: ул. ДОБРОТИЦА №.26
Пощенски код: 9650
Пощенски град: гр.Каварна
Регион: Добрич 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Добри Славов Добрев
Електронна поща: d.dobrev@kavarna.bg 📧
Телефон: +359 570 82134 📞
URL: https://www.kavarna.bg/ 🌏
Адрес на профила на купувача: https://app.eop.bg/buyer/27978 🌏
Вид на възлагащия орган
Регионален или местен орган
Основна дейност
Услуги по общофункционално управление на държавата
Комуникация
URL на документите: https://app.eop.bg/today/604914 🌏
URL адрес за участие: https://app.eop.bg/today/604914 🌏
Име: Цаис еоп
Уеб адрес на данъчното законодателство: https://portal.nra.bg/ 🌏
Идентификационен номер на данъчното законодателство: Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
Уеб адрес на законодателството за околната среда: https://www.moew.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за околната среда: Закон за опазване на околната среда
Уеб адрес на трудовото законодателство: https://mlsp.government.bg/ 🌏
Идентификационен номер на законодателството за труда: Кодекс на труда
Електронно подаване: Задължително

Допълнителна информация
Допълнителна информация
Участникът, определен за изпълнител, представя гаранция за изпълнение в размер на 3 % от стойността на договора. Не се предвижда авансово плащане по договора, като в тази връзка не се предвижда и гаранция за аванса. Участникът, определен за изпълнител, сам избира формата на гаранцията за изпълнение. Гаранциите се предоставят в една от следните форми: 1. парична сума - превод по набирателната сметка на Община Каварна: Банка:„Централна кооперативна банка“ АД, клон-Каварна IBAN: BG59CECB979033G4066400 BIC: CECBBGSF 2. банкова гаранция; 3. застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранцията във формата на парична сума или банкова гаранция може да се предостави от името на изпълнителя за сметка на трето лице – гарант. Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат в договора за обществена поръчка. Възложителят освобождава гаранциите, без да дължи лихви за периода, през който средствата законно са престояли при него. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат в договора за възлагане на обществена поръчка. Гаранция под формата на застраховка може да се предостави само когато стойността на авансово предоставените средства, съответно на гаранцията за изпълнение, е равна или по-малка от 500 000 лева/ 255 645,94 евро. Договорът за възлагане на обществената поръчка не се сключва преди спечелилият участник да представи документ за гаранция за изпълнение, съгласно обявените изисквания. Редът и начинът за заплащане на цената по договора са определени в проекта на договор. При противоречие в записите на отделните документи от документацията валидни са записите в документа с по- висок приоритет, като приоритетите на документите са в следната последователност: а) Решението за откриване на процедурата б) Обявлението за обществена поръчка в) Техническа спецификация; г) Указания за участие; д) Методика за определяне на комплекна оценка, ако такава се прилага; е) Образците за участие в процедурата; ж) Проект на договор за изпълнение на поръчката; Документът с най-висок приоритет е посочен на първо място, като всеки следващ документ е с по-ниска степен по приоритет от предходния. Информация за задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд Участниците могат да получат необходимата информация задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд, които са в сила в Република България и относими към строителството, предмет на поръчката, както следва: • Относно задълженията, свързани с данъци и осигуровки: Национална агенция по приходите (НАП): Информационен телефон на НАП: 0700 18 700; Интернет адрес: http://www.nap.bg • Относно задълженията, свързани с опазване на околната среда: Министерство на околната среда и водите (МОСВ): Информационен център на МОСВ (работи за посетители всеки работен ден от 14 до 17 ч.); Адрес: гр. София 1000, ул. "Уилям Гладстон" № 67; Телефон: (02) 940 6331; Интернет адрес: https://www.moew.government.bg/ • Относно задълженията, свързани със закрила на заетостта и условията на труд: Министерство на труда и социалната политика: Адрес: гр. София 1051, ул. „Триадица“ № 2 Телефон: (02) 8119 443 Интернет адрес: http://www.mlsp.government.bg
Покажи повече
Орган за преглед
Име: Комисия за защита на конкуренцията
Национален регистрационен номер: 000698612
Пощенски адрес: бул. Витоша № 18
Пощенски код: 1000
Пощенски град: София
Регион: София (столица) 🏙️
Държава: България 🇧🇬
Звено за контакт: Комисия за защита на конкуренцията
Електронна поща: delovodstvo@cpc.bg 📧
Телефон: +359 29356113 📞
Факс: +359 29807315 📠
URL: http://www.cpc.bg 🌏
Служба, от която може да се получи информация за процедурата по преразглеждане
Същото като: Орган за преглед
Процедура за преглед
Точна информация за крайния срок (крайните срокове) за процедурите за преразглеждане:
На основание чл. 197, ал.1, т. 1 от ЗОП, жалба може да се подава в 10-дневен срок от изтичането на срока по чл. 100, ал. 3 от ЗОП срещу решението за откриване на процедурата и/или решението за одобряване на промени в условията на обявената процедура. Жалбата се подава до Комисия за защита на конкуренцията с копие до възложителя, чието решение, действие или бездействие се обжалва.
Покажи повече
Информация за електронните работни потоци
Приемат се електронни фактури
Източник: OJS 2026/S 168-602639 (2026-08-31)