Поръчки: Строителни и монтажни работи по общо изграждане на сгради на полицията, отбраната, пожарната и аварийната безопасност

2 активни обществени поръчки

Строителни и монтажни работи по общо изграждане на сгради на полицията, отбраната, пожарната и аварийната безопасност са били закупени от организации като Министерство на вътрешните работи, Община Поморие и Столична дирекция на вътрешните работи.

Неотдавнашни обществени поръчки на строителни и монтажни работи по общо изграждане на сгради на полицията, отбраната, пожарната и аварийната безопасност в България

2026-08-19   Deadline 2026-09-23   Реновиране на служебно стрелбище в сградата на Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) (Столична дирекция на вътрешните работи)
Обектът на обществената поръчка е „изпълнение на строителство“ по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 1, б. „а“ от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Предметът на обществената поръчка изисква възлагане и изпълнение на основен ремонт на обект, приравнен към IV- та категория строеж по смисъла на чл. 137, т. 4, б. „д“ от Закона за устройството на територията (ЗУТ)- закрито служебно стрелбище в сградата на СДВР, гр. София, ул. „Екзарх Антим I” 5, при спазване на действащото законодателство в отрасъл … Преглед на обществените поръчки »
2026-08-14   Deadline 2026-09-23   „Изграждане на помещения за извършване на скрининг в Главна дирекция „Гранична полиция” с две обособени позиции (Главна дирекция "Гранична полиция" /ГДГП/ към Министерство на вътрешни)
За обособена позиция № 1 Да се изработи възложения инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ при спазване на изискванията на Наредба № 4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн. ДВ, бр.51 от 2001г.) и разпоредбите на част втора, глава осма, Раздели I, II и III от ЗУТ, приложимите нормативни актове в отрасъл „Строителство” и изискванията на Възложителя, посочени в приложеното Задание за проектиране, както и изготвяне на екзекутивна документация, изменения по чл. 154 … Преглед на обществените поръчки »
2026-07-16   "Извършване на строително - монтажни работи в Спешно отделение към МБАЛ "Силистра" АД, в изпълнение на проект... (Министерство на здравеопазването)
В предмета на поръчката се включва извършване на строително - монтажни работи (СМР) в Спешно отделение (СО) към МБАЛ "Силистра“ АД, с козирка в УПИ VI-2620, кв. 150, представляващ ПИ с идентификатор по КККР 66425.501.2620, гр. Силистра, Община Силистра. Видовете и количествата строително - монтажни работи, условията и изиксванията за изпълнение са подробно описани в Техническата спецификация и Количествената сметка, приложения към документацията на поръчката. В съответствие с чл. 21, ал. 2 от ЗОП, … Преглед на обществените поръчки »
2026-05-12   Изграждане на нова сграда на Ситуационен оперативен център за координация, управление и намеса при възникване на... (Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ГДПБЗН))
Изграждане на нова сграда на Ситуационен оперативен център за координация, управление и намеса при възникване на мащабна извънредна ситуация по поречието на река Дунав – град Велико Търново, в ПИ с идентификатор 10447.505.31 по КККР на гр. Велико Търново, община Велико Търново. Изпълнение на дейности за изграждане на нова сграда на Ситуационен оперативен център за координация, управление и намеса при възникване на мащабна извънредна ситуация по поречието на река Дунав – град Велико Търново в ПИ с … Преглед на обществените поръчки »
2026-01-23   Реновиране на служебно стрелбище в сградата на Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) (Столична дирекция на вътрешните работи)
Обектът на обществената поръчка е „изпълнение на строителство“ по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 1, б. „а“ от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Предметът на обществената поръчка изисква възлагане и изпълнение на основен ремонт на обект, приравнен към IV- та категория строеж по смисъла на чл. 137, т. 4, б. „д“ от Закона за устройството на територията (ЗУТ)- закрито служебно стрелбище в сградата на СДВР, гр. София, ул. „Екзарх Антим I” 5, при спазване на действащото законодателство в отрасъл … Преглед на обществените поръчки »
2025-05-12   „Определяне на изпълнител за проучвателно-проектантски работи и строителство (инженеринг) на обект: „Трайно... (Агенция "Пътна инфраструктура")
Предмет на настоящата обществена поръчка е „Определяне на изпълнител за проучвателно-проектантски работи и строителство (инженеринг) на обект: „Трайно възстановяване на укрепително съоръжение на реп. път I-1 /E-79/ „Ботевград - София“, в участъка от км 210+183 до км 210+456“ . Целта на обществената поръчка е да бъде определен изпълнител за изготвяне на технически проект и извършване на строително-монтажни работи (СМР) (инженеринг) на гореописания обект, като в тази връзка се сключи договор за неговото … Преглед на обществените поръчки »
2025-03-19   „Извършване на строителни и монтажни работи за промяна на предназначението на съществуващи сгради за хотел в... (Прокуратура на Република България - Главен прокурор)
Строителните и монтажни работи ще се извършват съгласно одобрен и съгласуван от Столична община инвестиционен проект. Въз основа на проектната документация е издадено Разрешение за строеж № 125/07.06.2022 г., влязло в сила на 30.06.2022 г. Предметът на настоящата обществена поръчка е „Извършване на строителни и монтажни работи за промяна на предназначението на съществуващи сгради за хотел в административни сгради, пристрояване на асансьори и противопожарни стълбища към сградите в поземлен имот с … Преглед на обществените поръчки »
2022-08-12   „Изграждане на пилотен затвор свързан с център за обучение на персонала и изграждане на преходно отделение (Half way house)“ (Главна дирекция "Изпълнение на наказанията")
В изпълнение на възлагането по настоящата обществена поръчка, определеният Изпълнител, следва да изпълни строително-монтажни работи, включващи комплекс от планирани и икономически ефективни дейности за обект: „Изграждане на пилотен затвор свързан с център за обучение на персонала и изграждане на преходно отделение (Half way house)“. За ремонт на визирания по-горе обект е възложен и изработен инвестиционен проект, съгласно който строежът е трета категорията. Издадено е Разрешение за строеж № 34 от … Преглед на обществените поръчки »
2019-12-17   Ново строителство, ремонт, реконструкция, рехабилитация и възстановяване на обекти от социалната инфраструктура,... (Район „Витоша“ — СО)
С цел ефективна организация на изпълнението и постигане на качествени резултати, в предметния обхват на възлагане с настоящата обществена поръчка, целта на която е сключване на рамкови споразумения, са включени следните 2 обособени позиции: Обособена позиция № 1: „Ново строителство, ремонт, реконструкция, рехабилитация и възстановяване на обекти от социалната инфраструктура и сградния фонд на Район „Витоша“ — СО“; Обособена позиция № 2: „Ново строителство, ремонт, реконструкция и рехабилитация на обекти … Преглед на обществените поръчки »
2017-03-13   „Изграждане на сграда на 6-та РСПБЗН, гр. София — I етап“ (Дирекция „Управление на собствеността и социални дейности“ — Министерство на вътрешните работи)
Извършване на строително монтажни работи в съответствие с инвестиционния работен проект за „Изграждане на сграда на 6-та РСПБЗН, гр. София — I етап“, по части, както следва: 1. Част „Архитектурна“; 2. Част „Архитектурни детайли“; 3. Част „Конструктивна“; 4. Част „План за безопасност и здраве“ ; 5. Част „Електро“; 6. Част „Ел-пожароизвестяване“; 7. Част „Ел-видеонаблюдение“; 8. Част „ВК“; 9. Част „ВК“- Площадкови инсталации; 10. Част „ОВК“; 11. Част „ОВК — газоснабдяване“; 12. Част „ОВК — доп. разработка … Преглед на обществените поръчки »
2017-01-11   Изпълнение на инженеринг — проектиране, авторски надзор и изпълнение на дейности по СМР и мерки за енергийна... (Община Поморие)
Сградата на РСПБЗН е първа група, пета категория строеж с РЗП 621 м 2. Предвидени за изпълнение на обекта са следните задължителни мерки: основен ремонт на покрива, вкл. възстановяване на компрометираната мазилка по комините; ремонт на стълбищни парапети, на настилки и облицовки в санитарните възли; подмяна на общи хоризонтални и вертикални щрангове; подмяна на осветлението в сградата с въвеждане на енергоефективни светлоизточници и осветителни тела; възстановяване на мълниезащитна инсталация; изграждане … Преглед на обществените поръчки »
2016-12-09   Изпълнение на инженеринг — проектиране, авторски надзор и изпълнение на дейности по СМР и мерки за енергийна... (Община Поморие)
Сградата на РСПБЗН е първа група, пета категория строеж с РЗП 621 м. Предвидени за изпълнение на обекта са следните задължителни мерки: основен ремонт на покрива, вкл. възстановяване на компрометираната мазилка по комините; ремонт на стълбищни парапети, на настилки и облицовки в санитарните възли; подмяна на общи хоризонтални и вертикални щрангове; подмяна на осветлението в сградата с въвеждане на енергоефективни светлоизточници и осветителни тела; възстановяване на мълниезащитна инсталация; изграждане … Преглед на обществените поръчки »
2015-03-05   Избор на изпълнител на строително-монтажни работи с цел адаптиране на инфраструктурата за разполагане на Националния... (Министерство на отбраната, главна дирекция „Инфраструктура на отбраната“)
Основен ремонт и преустройство на блок „В“ (източното крило) на сграда № 69 и основен ремонт на сграда № 34, с цел разполагане на личен състав и техника на националния мобилен комуникационен модул в района в съответствие с изискванията на Допълнение 4 към СР 0A0149 и действащата в страната нормативна уредба. Преглед на обществените поръчки »
2011-08-08   Ремонт на административна сграда на специализирания отряд за въздушно наблюдение (СОВН) в София (Министерство на вътрешните работи)
Ремонт на административна сграда на специализирания отряд за въздушно наблюдение (СОВН) в София. Преглед на обществените поръчки »